DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

soltan2

کاربر سایت
Sep 3, 2009
585
نام
کاوه
کلا با لاین هاتون خداحافظی کنید مخصوصا وسط . هوک Pudge لول یک Rangeش شده 1000 ! یعنی Invoker یا Sniper از اون سمت لاین میان اینور راحت xD
Pudge Support - New Meta
از اول بازی AFK با یه Quelling Blade وایمیسته زیر تاور ، میکشونت و First Blood
بعدشم انقد با Smoke اینور اونور مپ میره که از زندگی نا امید میشی...

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
آخه اینکه یکی‌ بگه Stun ogre بد هست جوابی‌ جز No comment نداره :D
مشکل تو اینه که فکر میکنی‌ سبک بازی با همه ساپورت‌ها یجوری هست،اصلا Ogre واسه یه کار هست و WD واسه یه کار دیگه.
مثل این هست که بگی‌ Enigma بدون فارم هیچ کاری نمیتونه بکنه پس Useless :D
Ogre واقعا شدیدا Op بود.
دقیقا من کجا گفتم استانش بده ؟! جدا ؟!
از این ؟ :
یه استان به درد بخوره داره
یا این ؟ :
stun ـش ( که جدا خیلی خوبه )
برای بار n ام . استان از این بهتر هست . استان ogre فک کنم 1.5 ثانیه ـس و توی x4 ( که با احتمالش خیلی کمه ) هم فک کنم 2.5 ثانیه .
مقایسه کن با استان Alch که 4 ثانیه ـس که کاملا هم قابل اعتماد ـه .
این بحث کلا چه ربطی به انیگما داشت ؟ کدوم حرفم ؟!
من هنوزم هیچ جوابی نگرفتم ! کلا یه مشکلی تو این بحث ها هست اینه که کسی جواب درست درمون نداده .:d
کلی برهان و دلیل اوردم که چرا هیروی ضغیفیه، از اخر میگی هر کسی برای یه کاری خوبه ؟!
مرسی . این ـو خودم میدونم . :d ولی فقط یه چیزی، ogre واسه چی خوبه ؟!
چی داره که بقیه ندارن ؟ فقط جان هرکی دوس داری نگو بلادلاست که بقیه ساپورت ها ( تقریبا میشه گفت اکثرا ) اسپل هاشون خیلی چیزای بهتری داره .
و اگه اینقدر که میگی OP بود ، چرا توی اینترنشنال ها تعداد دفعه هایی که برداشته شده به زور از انگشت های دو تا دست رد میشه ؟!
چون ، استان از این بهتر زیاده ؟
چون Melee ـه ؟
چون نوکش زیاد به درد بخور نیست ؟
چون تا قبل لول 6 زیاد کارایی نداره ؟
چون 6 ـش قابل اعتماد نیست ؟

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
دقیقا من کجا گفتم استانش بده ؟! جدا ؟!
از این ؟ :

یا این ؟ :

برای بار n ام . استان از این بهتر هست . استان ogre فک کنم 1.5 ثانیه ـس و توی x4 ( که با احتمالش خیلی کمه ) هم فک کنم 2.5 ثانیه .
مقایسه کن با استان Alch که 4 ثانیه ـس که کاملا هم قابل اعتماد ـه .
این بحث کلا چه ربطی به انیگما داشت ؟ کدوم حرفم ؟!
من هنوزم هیچ جوابی نگرفتم ! کلا یه مشکلی تو این بحث ها هست اینه که کسی جواب درست درمون نداده .:d
کلی برهان و دلیل اوردم که چرا هیروی ضغیفیه، از اخر میگی هر کسی برای یه کاری خوبه ؟!
مرسی . این ـو خودم میدونم . :d ولی فقط یه چیزی، ogre واسه چی خوبه ؟!
چی داره که بقیه ندارن ؟ فقط جان هرکی دوس داری نگو بلادلاست که بقیه ساپورت ها ( تقریبا میشه گفت اکثرا ) اسپل هاشون خیلی چیزای بهتری داره .
و اگه اینقدر که میگی OP بود ، چرا توی اینترنشنال ها تعداد دفعه هایی که برداشته شده به زور از انگشت های دو تا دست رد میشه ؟!
چون ، استان از این بهتر زیاده ؟
چون Melee ـه ؟
چون نوکش زیاد به درد بخور نیست ؟
چون تا قبل لول 6 زیاد کارایی نداره ؟
چون 6 ـش قابل اعتماد نیست ؟
واقعا نمیدونم دارین شوخی‌ می‌کنین یا این حرف هارو جدی میگین :D در هر حال نمیتونم حرفتون رو جدی بگیرم که براش پاسخی بدم (مخصوصا اون قسمت Enigma و چهار خط آخر).وقتی‌ یه نفر هنوز دور و بر 1000 mmr هست،یعنی‌ حدوداً ‌60% Basic های بازی رو هنوز بلد نیست،نه اینکه بگم نوب هستین ولی‌ فعلا نمی‌شه باهاتون در مورد پرو دوتا با منطق صحبت کرد،باید با تجربه کردن یه سری چیز هارو یاد بگیرین.دو سه سال دیگه‌Replayهاتون رو دانلود کنین میفهمین چی‌ میگم :D

به هر حال،اسکیل دوم Ogre در حال حاضر یکی‌ از بهترین‌First level spell های بازی هست ( یه چیزی مثل Venom gale دو سال پیش) که هم می‌تونه به عنوان Gank starter استفاده بشه هم Gank breaker.از انور Bloodlust یکی‌ از بهترین‌Farm accelerator هایی‌ هست که یه ساپورت می‌تونه داشته باشه و در کنار اون می‌تونه به یه تیم Chasing power اضافی بده.تو‌ Early fightها هم به هیرو‌هایی‌ که دمیج خیلی‌ بالا دارن ولی‌ برا استفاده از اون باید Positioning خیلی‌ خوبی‌ داشته باشن (مثل Drow یا Venom) خیلی‌ کمک می‌کنه.

ترکیب استان با Multi cast و بالاتر بردن شانس Multicast هم عملا‌Op ترین چیزی بود که میشد به این بازی اضافه کرد،همین Mentality که باعث می‌شه یه Carry فکر کنه تا Bkb timer تموم بشه قرار هست یه 4x بخورم باعث می‌شه که اکثر تیم‌ها یا سعی کنن از فایت‌های شلوغ و مساوی پرهیز کنن یا اول از همه مستقیماً رو Ogre تمرکز کنن که این به معنی‌ ایجاد وقت بیشتر برا Carry خودی هست که بتونه حداقل یکی‌ از‌Core های حریف رو وادار به عقب نشینی کنه.یکی‌ از دلایل محبوب تر شدن‌Burst Damage carryها مثل Pa و کمرنگ تر شدن‌Carry هایی‌ که Structural Damage بالایی دارن مثل Morphling & Spectre هم همین به روی کار آمدن هیرو‌هایی‌ هست که نیازمند Focus شدید تو یه زمان کوتاه هستن وگرنه کل تیم رو له‌ می‌کنن, هست.

اینا دلیل‌های ابتدایی Viable بودن Ogre هستند،خیلی‌ دلیل دیگه داره که بیشتر نیازمند قرار گرفتن تو یه Line up خاصّ یا جلو یه سری‌ Popular Line up های خاصّ هستش و طرز تفکر خیلی‌ پیچیده تری رو طلب میکنند. :D جوری حرف می‌زنین انگار با خوندن Description یه اسکیلل می‌شه به Useless بودن یا نبودنش پی‌ برد.
می‌شه گفت تنها نقطه ضعف Ogre همین melee بودنش هست که با توجه به Skillsetای که داره کاملا می‌شه ندیده گرفتش.اگه Ranged بود باید مثل Gambler از دوتا حذف میشد :D
====
اون حرفی‌ که در مورد Pick Rate زدین هم یه جک دیگه بود نه؟:D
Ogre از زمان‌TI ها تا به الان‌Buffهای نسبتا سنگینی‌ داشته + اینکه معمولا هیرو‌ها یه مدت طول میکشه وارد Pro scene بشن و تیم‌ها به قدرت واقع‌ای اون‌ها پی‌ ببرن.

این Tier list کنونی‌ هست.
DOTA2 Competitive Tier List
ظاهراً شما بیشتر از 1170 تا انگشت دارین :)

آخرین ویرایش:

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,466
نام
Nimo
آخه اینکه یکی‌ بگه Stun ogre بد هست جوابی‌ جز No comment نداره :D
مشکل تو اینه که فکر میکنی‌ سبک بازی با همه ساپورت‌ها یجوری هست،اصلا Ogre واسه یه کار هست و WD واسه یه کار دیگه.
مثل این هست که بگی‌ Enigma بدون فارم هیچ کاری نمیتونه بکنه پس Useless :D
Ogre واقعا شدیدا Op بود.

بابا کجای ogre اخه op بود کاوه اصلا چه چیزیش واقعا انقدر op میکنتش ؟ با این که جزو هیرو های دوست داشتنی و مورد علاقمه میگم بیچار Op نیست الان من در اندوهم با این بلایی که سرش اوردن :dکاوه دیدی pa رو میداری کریتیکال نمیزنه بعد تیم مقابل ور داره 6 برابر میزنه ؟ این ogre انقدر بد بخته نه واسه خودی میزنه نا واسه دشمن :d بیشرف نمیشه بهش اعتماد کرد لاشیه :d

sia sag

کاربر سایت
Aug 10, 2010
438
نام
علی رضا
Ogre Magi واقعاْ هیروی بالانس و صد البته کاربردی هست. در طول team fight های مختلف چه اوایل بازی و چه وسط و آخرای بازی که Full item میشن هیرو ها این میتونه نقش اساسی داشته باشه و کل تیم رو برای چندین بار پیاپی ساپورت کنه. درمورد Skill هاش هم باید بگم که از هر نظر کارایی های مختلفی دارن و مخصوصاً دوتا Stun که داره واقعاً توی زدن هیرو های اتک اسپید بالا و اونایی که Invis میشن خیلی مهم ان. میتونه به عنوان تانک TF ها برای مدت چند ثانیه باشه که Carry های تیم اواخر بتونن کار رو تموم کنن. در کل لول های این Hero وقعاً برای یک Support فول هست. LvL Ultimateـش هم با AS دیگه تکمیل میشه و حتی واسه من پیش اومده 3بار در طول یک اتک 1v1 4x خورده و طرف با استان ها نابود شده !

CybeRy

کاربر سایت
Sep 7, 2010
878
نام
Ali
اینهمه Ogre ضعیف شده قوی شده میکنید ، اصلا توی نقش این هیرو اتفاق خاصی نیفتاده مگه که Gank های تا دقیقه 3 رو ازش گرفتند.دقیقه 1 بازی یهو میدیدی Fireblast از تاریکی اومد و پخخخخخ First blood. الان دیگه از اون خبرا نیست. بقیش همون Ogre Op ـی هست که بوده...:d

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
واقعا نمیدونم دارین شوخی‌ می‌کنین یا این حرف هارو جدی میگین :D در هر حال نمیتونم حرفتون رو جدی بگیرم که براش پاسخی بدم (مخصوصا اون قسمت Enigma و چهار خط آخر).وقتی‌ یه نفر هنوز دور و بر 1000 mmr هست،یعنی‌ حدوداً ‌60% Basic های بازی رو هنوز بلد نیست،نه اینکه بگم نوب هستین ولی‌ فعلا نمی‌شه باهاتون در مورد پرو دوتا با منطق صحبت کرد،باید با تجربه کردن یه سری چیز هارو یاد بگیرین.دو سه سال دیگه‌Replayهاتون رو دانلود کنین میفهمین چی‌ میگم :D

به هر حال،اسکیل دوم Ogre در حال حاضر یکی‌ از بهترین‌First level spell های بازی هست ( یه چیزی مثل Venom gale دو سال پیش) که هم می‌تونه به عنوان Gank starter استفاده بشه هم Gank breaker.از انور Bloodlust یکی‌ از بهترین‌Farm accelerator هایی‌ هست که یه ساپورت می‌تونه داشته باشه و در کنار اون می‌تونه به یه تیم Chasing power اضافی بده.تو‌ Early fightها هم به هیرو‌هایی‌ که دمیج خیلی‌ بالا دارن ولی‌ برا استفاده از اون باید Positioning خیلی‌ خوبی‌ داشته باشن (مثل Drow یا Venom) خیلی‌ کمک می‌کنه.

ترکیب استان با Multi cast و بالاتر بردن شانس Multicast هم عملا‌Op ترین چیزی بود که میشد به این بازی اضافه کرد،همین Mentality که باعث می‌شه یه Carry فکر کنه تا Bkb timer تموم بشه قرار هست یه 4x بخورم باعث می‌شه که اکثر تیم‌ها یا سعی کنن از فایت‌های شلوغ و مساوی پرهیز کنن یا اول از همه مستقیماً رو Ogre تمرکز کنن که این به معنی‌ ایجاد وقت بیشتر برا Carry خودی هست که بتونه حداقل یکی‌ از‌Core های حریف رو وادار به عقب نشینی کنه.یکی‌ از دلایل محبوب تر شدن‌Burst Damage carryها مثل Pa و کمرنگ تر شدن‌Carry هایی‌ که Structural Damage بالایی دارن مثل Morphling & Spectre هم همین به روی کار آمدن هیرو‌هایی‌ هست که نیازمند Focus شدید تو یه زمان کوتاه هستن وگرنه کل تیم رو له‌ می‌کنن, هست.

اینا دلیل‌های ابتدایی Viable بودن Ogre هستند،خیلی‌ دلیل دیگه داره که بیشتر نیازمند قرار گرفتن تو یه Line up خاصّ یا جلو یه سری‌ Popular Line up های خاصّ هستش و طرز تفکر خیلی‌ پیچیده تری رو طلب میکنند. :D جوری حرف می‌زنین انگار با خوندن Description یه اسکیلل می‌شه به Useless بودن یا نبودنش پی‌ برد.
می‌شه گفت تنها نقطه ضعف Ogre همین melee بودنش هست که با توجه به Skillsetای که داره کاملا می‌شه ندیده گرفتش.اگه Ranged بود باید مثل Gambler از دوتا حذف میشد :D
====
اون حرفی‌ که در مورد Pick Rate زدین هم یه جک دیگه بود نه؟:D
Ogre از زمان‌TI ها تا به الان‌Buffهای نسبتا سنگینی‌ داشته + اینکه معمولا هیرو‌ها یه مدت طول میکشه وارد Pro scene بشن و تیم‌ها به قدرت واقع‌ای اون‌ها پی‌ ببرن.

این Tier list کنونی‌ هست.
DOTA2 Competitive Tier List
ظاهراً شما بیشتر از 1170 تا انگشت دارین :)
یعنی کلمه ی مغلطه با سه خط اول چزایی که نوشتی معنی میشه !
یعنی برای تعریف مغلطه این سه خط بهترین مثال ـه ها !!
به خدا شرمنده تیمم تو اکثر موار ریتارد کامل ـه .
نمی گم زیاد دوتا بازی کردم ( چون واقعا هم اینطوری نیست ) ، ولی بعد 300 تا بازی 60% basic ـو بلد نیستم :-j
بعد فقط یه چیز دیگه من یه رفیقی دارم تقریبا 1300 ساعت بازی کرده . ولی MMR ـش 1600 ـه . با این منطفت حتما اونم نوب ـه ها ؟! :-j
همین حرفت کافی ـه که بحث ـو ادامه ندم ، در هر صورت :
برای گنک هم گنکر های بهتری مثل Nyx هست که به غیر از اینکه مکانیزم فرار هم داره .
اون بلادلاست ـو منم گفتم خوبه . ولی یه بلادلاست باعث نمی شه Ogre ساپورت خوبی بشه .
نقطه ضعف هاش خیلی زیادن . اینا رو چطوری توجیه می کنی :
Melee بودن چیزی نیست که بشه راحت ازش گذشت . به خاطر همین توی لاین قابلیت هَرَس کردن درست درمون نداره .
Mana pool ـش خیلی کمه . اصلا نمی تونه اسپل هاش و زیاد بزنه . که اینم مشکل بزرگیه .
این دوتا کافین تا لاین ـشو باخت بده .
خیلی زیاد به لول احتیاج داره . یعنی تا قبل از لول 11 ( که اونم شانسش زیاد نیست) اسپل هاش خیلی کم xN میشن . اینم واسه ساپورت افتضاحه . مخصوصا بازی های الان که من میبینم ساپورت ها حتی به لول 11 نمی رست بعضی وقت ها .
ult ـش شانسیه . یعنی چیز قابل اعتمادی نیست . همین بلاد لاست رو کل تیم بخوره کجا روی یکی بخوره کجا .
برای بلادلاست هم ، اسپل Empower ، Magnus بهتره . می تونن به جای Ogre هم یک ساپورت دیگه بر دارن که کلی بهتر باشه .
+
Mentality که طرف می ترسه حتما ؟!
اونطوری که هیچی . اگه مثلا یکی مثل SS باشه که 10 ثانیه disable کامل داره ، تیم حریف تا اخر بازی اصلا نباید فایت شروع کنه !
با x4 استان طرف دمیج خوبی میشه که از اخر میتونه فرار کنه حداقل ، با 5 ثانیه Hex قراره چیکار کنه ؟!
بعد تازه این واسه تیم خودی بدتری . چون تاکتیک ـشون بر اساس شانس کلا :
اگه بلاد لاست x3 شده فلان میکنیم . اگه x4 به کری شون بخور فلان میشه و ...
بعد په از اخر کلا حتی یه Multicast هم نشد چی ؟! لول
==
من که توی فروم های خارجی بودم تقریبا همه با نظر من موافقن . حرف من ـو میزنن .
نمی دونم چرا توی BC اینطوریه .
البته یه دلیل دیگه داره که اونا هم حتما مثل من MMR ـشون 1K ـه . پس 60% بیسیک هم بلد نیستن --> نوبن :-j
کاوه جان، داداش ، موفق باشی :d
+
پیام تهدید امزیت تو استیم ( که همین ظهری فرستادی ) هنوزم هست :d
نزار اونو رو کنم :d

آخرین ویرایش:

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
یعنی کلمه ی مغلطه با سه خط اول چزایی که نوشتی معنی میشه !
یعنی برای تعریف مغلطه این سه خط بهترین مثال ـه ها !!
به خدا شرمنده تیمم تو اکثر موار ریتارد کامل ـه .
نمی گم زیاد دوتا بازی کردم ( چون واقعا هم اینطوری نیست ) ، ولی بعد 300 تا بازی 60% basic ـو بلد نیستم :-j
بعد فقط یه چیز دیگه من یه رفیقی دارم تقریبا 1300 ساعت بازی کرده . ولی MMR ـش 1600 ـه . با این منطفت حتما اونم نوب ـه ها ؟! :-j
همین حرفت کافی ـه که بحث ـو ادامه ندم ، در هر صورت :
برای گنک هم گنکر های بهتری مثل Nyx هست که به غیر از اینکه مکانیزم فرار هم داره .
اون بلادلاست ـو منم گفتم خوبه . ولی یه بلادلاست باعث نمی شه Ogre ساپورت خوبی بشه .
نقطه ضعف هاش خیلی زیادن . اینا رو چطوری توجیه می کنی :
Melee بودن چیزی نیست که بشه راحت ازش گذشت . به خاطر همین توی لاین قابلیت هَرَس کردن درست درمون نداره .
Mana pool ـش خیلی کمه . اصلا نمی تونه اسپل هاش و زیاد بزنه . که اینم مشکل بزرگیه .
این دوتا کافین تا لاین ـشو باخت بده .
خیلی زیاد به لول احتیاج داره . یعنی تا قبل از لول 11 ( که اونم شانسش زیاد نیست) اسپل هاش خیلی کم xN میشن . اینم واسه ساپورت افتضاحه . مخصوصا بازی های الان که من میبینم ساپورت ها حتی به لول 11 نمی رست بعضی وقت ها .
ult ـش شانسیه . یعنی چیز قابل اعتمادی نیست . همین بلاد لاست رو کل تیم بخوره کجا روی یکی بخوره کجا .
برای بلادلاست هم ، اسپل Empower ، Magnus بهتره . می تونن به جای Ogre هم یک ساپورت دیگه بر دارن که کلی بهتر باشه .
+
Mentality که طرف می ترسه حتما ؟!
اونطوری که هیچی . اگه مثلا یکی مثل SS باشه که 10 ثانیه disable کامل داره ، تیم حریف تا اخر بازی اصلا نباید فایت شروع کنه !
با x4 استان طرف دمیج خوبی میشه که از اخر میتونه فرار کنه حداقل ، با 5 ثانیه Hex قراره چیکار کنه ؟!
بعد تازه این واسه تیم خودی بدتری . چون تاکتیک ـشون بر اساس شانس کلا :
اگه بلاد لاست x3 شده فلان میکنیم . اگه x4 به کری شون بخور فلان میشه و ...
بعد په از اخر کلا حتی یه Multicast هم نشد چی ؟! لول
==
من که توی فروم های خارجی بودم تقریبا همه با نظر من موافقن . حرف من ـو میزنن .
نمی دونم چرا توی BC اینطوریه .
البته یه دلیل دیگه داره که اونا هم حتما مثل من MMR ـشون 1K ـه . پس 60% بیسیک هم بلد نیستن --> نوبن :-j
کاوه جان، داداش ، موفق باشی :d
من کاری به یه سری حرف‌ها ندارم اما اگر قرار باشه که اول بازی ساپورت یه اسکیل بزنه 70% hp یارو بپره که دیگه بازی بالانس نمیشه... Ogre به قدری قوی بود (قبل از این دوتا نرف آخری) که راحت می‌شد تکی چند نفر رو زد که این درست نیست... من خودم یه بار لول 11 3 نفر رو زدم چرا؟ چون پشت سر هم multicast خورد طبیعیه ملتم rage میکنن

آخرین ویرایش:

The Punisher

کاربر سایت
Feb 1, 2008
1,628
نام
Ali
نمیدونم واقعاً دارید ترول می کنید یا بحث جدیه. چون تا قبل 6.83 عجیب ترین حرفی که میتونید بزنید تو دوتا همینه که Ogre ضعیفه. حتی این که بگید TB ضعیفه جای بحث داره ولی Ogre؟
من فقط بگم یه دلیلی داره که نظر Pro ها رو تو بالانس بازی استفاده می کنن فقط، نه ایده های مردم حالا از هر MMRـی، چه 1000 چه 7000.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
@Squidward
فقط اینکه بعد 300 Hour بازی یه نفر حتا 3% تاکتیک‌های دوتا رو هم بلد نیست چه برسه به 60%. :D اون رفیقتون هم احتمالا مثل خودتون هستن،چون با داشتن یه سری دیدگاه محدود تو هیچ چیزی نمی‌شه پیشرفت کرد.
1000 mmr جایی‌ هست که حتا این کامیار با اینکه هدف همه ترول‌های من هست تو استیم (:D) می‌تونه بدون هیچ مشکلی‌ 1vs 5Carry کنه،کسی‌ که اونجا گیر کرده دقیقاً در مرحله‌ای قرار داره که باید بدون بحث همه چیز رو پیکسل به پیکسل کپی کنه بدون اینکه دلیلش رو بدونه.
در هر حال من با دلیل گفتم که چرا OP,ogre هست،شما بازم حرفهای خودتون رو تکرار کردین،اگه فکر می‌کنین مثلا با قبول یه سری فکت ثابت شده کم میارین و همه فکر می‌کنن این چه نوبی هست پس بهتون پیشنهاد می‌کنم یه گیم دیگه رو امتحان کنین به جای دوتا،تو این گیم برای پیشرفت باید از تجربه و کمک کسایی‌ که حداقل 10 برابر بیشتر از خودتون تجربه دارن استفاده کنین نه اینکه بخواهین با زور بگین نه حرفم درست هست چون من میگم. اگه بخواهین بگین من اتم رو نمی‌بینم پس وجود نداره مطمئن باشین ده سال دیگه هم دارین تو همین 1000 mmr میگین هم تیمی‌های من ریتارد هستن من خیلی‌ بهترم ولی‌ نمیتونم ببرم. :d

آخرین ویرایش:

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,468
نام
نیما
OM شاید تو مسابقه های معمولی خیلی خوب باشه ولی توی Pro scene اصلا به چشم نمیاد.اسپل های om رو میشه با cm یه جورایی مقایسه کرد. ولی چرا cm خیلی توی مسابقات حرفه ای پیک میشه ولی om نه؟ خوب اسپل های slow شونو مقایسه میکنیم که اسلو om فقط سینگل تارگته ولی cm اسپل اسلو aoe داره که توی early خیلی خوب میشه گنک کرد. bloodlust توی early game اصلا ارزش گرفتن نداره ولی اسپل arcana aura ارلی گیم برای کل تیم فوق العاده موثره(مخصوصا برای کری هایی که مانای زیادی میخوان) حتی اگه فقط لول 1شو بگیریم. میریم سراغ immobilization spell شون که خوب برای early تا late game مطمئنا مال cm خیلی کارآمد تره. هم از نظر duration هم از نظر damage per second.
خوب حالا اگه بخوایم om رو توی مید گیم بررسی کنیم از نظر استان، استان های خیلی بهتری هم هستند. multicasting om 1.8 ثانیه بیشتر نیست در حالی که انتخاب های بهتری مثل alchemist هم هستند که هم استانش طولانی تره هم aoe هستش.
اگه از نظر nuke hero بخوایم بسنجیم انتخاب خیلی خوبی مثل visage هستش.
از نظر مپ کنترل هم بخوایم ببینیم om اصلا در حد هیروهایی مثل io یا nyx نیست.
وخیلی موارد دیگه دیگه که باعث میشه ogre اصلا ساپورت خوبی هم توی مسابقات professional هم توی mmr بالا 4k نباشه و صرفا بیشتر جنبه ی فان داشته باشه. این موضوع توی خیلی فروم های خارجی هستش ولی خوب مثل همیشه bc برعکس همه جاس!

آخرین ویرایش:

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
Slark الان با همین وضعم آخر بازی Medusa و Void رو با هم میزنه باید بیشتر از اینا نرف بشه :d

داداش اگه بخواهن اینطور کنن که پس همه هیروها باید هر جی دارنو از دست بدن بره دیگه!!!!زیبایی بازی به همینه که هر کدوم از هیروها واقعا قدرتهای خیلی خوبی دارن که باعث میشه زورشون به هم نچربه خیلی......یدفعه بگن ریکی برای هر چند ثانیه اینویس بودنش یه ماناش میپره........اسلارکو ضعیفش کنن این همه هیروی دیگه پس چی!!!ابازی تعادلش بهم میخوره..........یدفعه بیادن بگن دیگه بعد چند ثانیه دور از درگیری جونش پر نمیشه و سرعتش هم زیاد نمیشه!!!!
medusa رو میزنه آخر بازی ولی void فول آیتم با اون آلت مخوفش نه فقط اسلارکو بلکه همرو میزنه!!!
در کل من خیلی مخالف ضعیف کردن هیروها برای بالانس بازی هستم......تا یه حدی خوبه ولی بیشتر از اون جالب نیست.
من دوست داشتم برای مثال اسکیلهای 2 و 3 اسنایپر یکی بشه و بجاش یه یه اسکیل دیگه اضافه بشه بهش که اینقدر هیرو ساده ای نباشه.

آخرین ویرایش:

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
1
@Squidward
فقط اینکه بعد 300 Hour بازی یه نفر حتا 3% تاکتیک‌های دوتا رو هم بلد نیست چه برسه به 60%. :D اون رفیقتون هم احتمالا مثل خودتون هستن،چون بدون انعطاف مغزی و داشتن یه سری دیدگاه محدود تو هیچ چیزی نمی‌شه پیشرفت کرد.
1000 mmr جایی‌ هست که حتا این کامیار با اینکه هدف همه ترول‌های من هست تو استیم (:D) می‌تونه بدون هیچ مشکلی‌ 1vs 5Carry کنه،کسی‌ که اونجا گیر کرده دقیقاً در مرحله‌ای قرار داره که باید بدون بحث همه چیز رو پیکسل به پیکسل کپی کنه بدون اینکه دلیلش رو بدونه.
در هر حال من با دلیل گفتم که چرا OP,ogre هست،شما بازم حرفهای خودتون رو تکرار کردین،اگه فکر می‌کنین مثلا با قبول یه سری فکت ثابت شده کم میارین و همه فکر می‌کنن این چه نوبی هست پس بهتون پیشنهاد می‌کنم یه گیم دیگه رو امتحان کنین به جای دوتا،تو این گیم برای پیشرفت باید از تجربه و کمک کسایی‌ که حداقل 10 برابر بیشتر از خودتون تجربه دارن استفاده کنین نه اینکه بخواهین با زور بگین نه حرفم درست هست چون من میگم. اگه بخواهین بگین من اتم رو نمی‌بینم پس وجود نداره مطمئن باشین ده سال دیگه هم دارین تو همین 1000 mmr میگین هم تیمی‌های من ریتارد هستن من خیلی‌ بهترم ولی‌ نمیتونم ببرم. :d
در مورد OM ، من حرف جدید زدم ، قبلیا رو تکرار کردم چون ازش جوابی نگرفتم .
حتما اون حرفایی که تو در مورد OM زدی فکت مطلق ـه اون حرفایی که من زدم ( که همونطور که گفتم خیلی های دیگه تو فروم های خارجی می گن ) Nonsense ـه مطلق ـه ؟!
خیلی باحالی بابا :d
حرفات درمورد MMR هم جدا عالیه :d روزمو ساخت :d
من هیچ وقت نگفتم بازیم خوبه . همیشه کلی گاید میخونم . از هر کی هم بشه سوال میپرسم و کمک می گیرم.
ولی این که اگه خودت بازیتو خوب کنی MMR ـت میره بالا تخیلی ـه . حتی اگه درست باشه هم 2 سال طول میکشه که 1000 تا بری بالا .
اینم فک کنم تو تنها کسی ای که از مچ میکینگ بد نگفتی !
همین الان میتونم 50 تا لینک بیارم که همه به کل خاندان مچ میکینپ فحش میدن .
کافیه فقط تو گوگل سرچ کنی : Dota 2 Match making Su*ks
ببین چی میاره .
کلی تو بازی ها ریتارد پیدا میشن .
میگم میخوایم گنک کنم ، لاین و پوش میکنن .
رفتم وسط باتل گرفتم هیچ کی اهمیت نمیده ، میگم رونو برندار ( حتی اگه واقعا به دردش نخوره ) برمی داره میگه لول .
یه دفه بدون دلیل میاد Lane من و 5 دقیقه میمونه .
easy camp و کلا می کشه نمیزاره کریب بکشم .
ما لاین و بردیم ولی وقتی لاین دیگه رو میبینیم اینقد فید دادن جلوشون طرف فول ایتم ـه .
4 نفر از تیم حریف مردن ( برک های وسط ما رو هم زدن ) میگم تا زنده نشدن پوش کنیم . هیچکی نمیاد . میگن هنوز وقت خوبی نیست . و میرن فارم میکنم .
خوب بازی میکنی اخرا بازی یکی لیو میدی باخت میدی .
اره . من اگه بازیمو خوب کنم 100% میرم mmr ـه بالاتر .
اون حرفت در مورد رفیقم هم عالیه :d
یکی با IQ 12 هزار و سیصد ساعت بازی کنه چه بخواد چه نخواد بازیش خوب میشه بعد میای حرفای قلمبه سلمبه میزنی که انعطاف مغزی نداریم جفتمون ؟! لول
کاوه داداش، بی خیال :d

Demoniac

کاربر سایت
May 25, 2011
79
نام
بهنام
داداش اگه بخواهن اینطور کنن که پس همه هیروها باید هر جی دارنو از دست بدن بره دیگه!!!!زیبایی بازی به همینه که هر کدوم از هیروها واقعا قدرتهای خیلی خوبی دارن که باعث میشه زورشون به هم نچربه خیلی......یدفعه بگن ریکی برای هر چند ثانیه اینویس بودنش یه ماناش میپره........اسلارکو ضعیفش کنن این همه هیروی دیگه پس چی!!!ابازی تعادلش بهم میخوره..........یدفعه بیادن بگن دیگه بعد چند ثانیه دور از درگیری جونش پر نمیشه و سرعتش هم زیاد نمیشه!!!!
medusa رو میزنه آخر بازی ولی void فول آیتم با اون آلت مخوفش نه فقط اسلارکو بلکه همرو میزنه!!!
در کل من خیلی مخالف ضعیف کردن هیروها برای بالانس بازی هستم......تا یه حدی خوبه ولی بیشتر از اون جالب نیست.
من دوست داشتم برای مثال اسکیلهای 2 و 3 اسنایپر یکی بشه و بجاش یه یه اسکیل دیگه اضافه بشه بهش که اینقدر هیرو ساده ای نباشه.

منظور ultimate بود دیگه ؟ =)) =)) =))

Mamal17

کاربر سایت
Sep 17, 2012
361
1
در مورد OM ، من حرف جدید زدم ، قبلیا رو تکرار کردم چون ازش جوابی نگرفتم .
حتما اون حرفایی که تو در مورد OM زدی فکت مطلق ـه اون حرفایی که من زدم ( که همونطور که گفتم خیلی های دیگه تو فروم های خارجی می گن ) Nonsense ـه مطلق ـه ؟!
خیلی باحالی بابا :d
حرفات درمورد MMR هم جدا عالیه :d روزمو ساخت :d
من هیچ وقت نگفتم بازیم خوبه . همیشه کلی گاید میخونم . از هر کی هم بشه سوال میپرسم و کمک می گیرم.
ولی این که اگه خودت بازیتو خوب کنی MMR ـت میره بالا تخیلی ـه . حتی اگه درست باشه هم 2 سال طول میکشه که 1000 تا بری بالا .
اینم فک کنم تو تنها کسی ای که از مچ میکینگ بد نگفتی !
همین الان میتونم 50 تا لینک بیارم که همه به کل خاندان مچ میکینپ فحش میدن .
کافیه فقط تو گوگل سرچ کنی : Dota 2 Match making Su*ks
ببین چی میاره .
کلی تو بازی ها ریتارد پیدا میشن .
میگم میخوایم گنک کنم ، لاین و پوش میکنن .
رفتم وسط باتل گرفتم هیچ کی اهمیت نمیده ، میگم رونو برندار ( حتی اگه واقعا به دردش نخوره ) برمی داره میگه لول .
یه دفه بدون دلیل میاد Lane من و 5 دقیقه میمونه .
easy camp و کلا می کشه نمیزاره کریب بکشم .
ما لاین و بردیم ولی وقتی لاین دیگه رو میبینیم اینقد فید دادن جلوشون طرف فول ایتم ـه .
4 نفر از تیم حریف مردن ( برک های وسط ما رو هم زدن ) میگم تا زنده نشدن پوش کنیم . هیچکی نمیاد . میگن هنوز وقت خوبی نیست . و میرن فارم میکنم .
خوب بازی میکنی اخرا بازی یکی لیو میدی باخت میدی .
اره . من اگه بازیمو خوب کنم 100% میرم mmr ـه بالاتر .
اون حرفت در مورد رفیقم هم عالیه :d
یکی با IQ 12 هزار و سیصد ساعت بازی کنه چه بخواد چه نخواد بازیش خوب میشه بعد میای حرفای قلمبه سلمبه میزنی که انعطاف مغزی نداریم جفتمون ؟! لول
کاوه داداش، بی خیال :d

داداش یه سوال نوبانه! این mmr به چه معنایست؟
_____________________________________________-
من خیلی اعصابم خورد شده این این مچ میکینگ! لعنتی هر چی ادمه نوبه میان تو تیمه ما یارو treant protector هستش اصلان از ایویزش استفاده نمیکرد!!!! حالا تیم مال هم همه یعنی 90 درصد بازی هایی که بازی کردم تیم مقایل ursa و pa پیک میده . :|
حداقل تو گارنا دو نفر درست و حسابی پیدا میشه ولی استیم .... :|
بیشتر از هم تیمی هام از دشمن هم اعصابم خورد میشه اوقاتی که نوبن! یعنی این قدر رو مخ من راه میرن!
یه دفعه هم با 4 تا رفیق ایرانی رفتیم تو بازی یار پنجممون هم ایرانی بود ولی به ایران و همه چیزش فحش میداد و اصلا تو لاین نمیدومد و ... (من کلا تو مچ میکینگ ها احساس میکنم اقتدار بچه های ایرانی رو در دستانم دارم و ارزو دارم که هم در یک زمینی اگر به این درک نرسیدید برسید!
بعد کسی هست اینجا پرو باشه؟ ( قصدی ندارم ) اگه کسی هست و وقت داره من یه ایدی مچ میدم بهش بگه من پرو ام یانه چون رو اعصابمه این قضیه که من با همه تو بازی میخندمو فیید نمیدم و لاین و کنترل میکنم و از کیل خودم برا قوی تر شدن یکی میگذرم یارو به ت** شم نمیگیره :| تازه به منم میگه نوب! بعضی از ایرانیا هم که ماشا ا... عالین! D: لاش خوری میکنن دو تا ایتم میارن بعد دو تا کیل میگیرن و میگن ما خوبیم و بقیه که به خاطرشون کیل گرفته رو قبول ندارم.
ولی به قول یکی از دوستان کیل برا تیم باشه مشکلی نداره! ما که با تاید هانتر 6 میکنیم همه رو استان میکنیم و دمیج میدیم و witch docter هم واردشو میکاره و رمپیج میگیره... والا ما باهاش میخندیم و بد اخلاقی نمیکنیم و امید وارم شما هم همی چیزو به جدیت نگیرینو خوش باشین و لذت ببرین.
خیلی دلم میخواست یه تیم داشتم که واقعا باهاش پیشرفت میکردم. ولی متاسفانه هیچ کس اشتباهای کسایه دیگرو قبول نمیکنه و این جمله رو اعتقاد نداره که هر کسی اشتباه میکنه....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر