DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
از هر چیزی نوب بودن هر چی میخواد باشه rage کردن از همه بدتره بازی رو به فنا میده نمونه بارزش خودمم :d یعنی dendi هم باشی ولی rage کنی دیگه فایده نداره حواست دیگه به بازی نیست فقط حواست به خشمت باید باشه همش ! ولی از تو کل پلیر ها میشه گفت روس ها از همه بیشتر rage می کنن کافیه یه روس بیاد تو تیمتون و از دستتون عصبانی ناراحت یا دلسرد باشه حتی اگه pro هم باشه کینه روس ها شتریه !‌ درسته همه جا palyer حرفه ای هست و نوب هست اما فقط کافیه یه روس ازتون دلخور بشه تمومه دیگه :)) زبونشون هم روسیه نمیشه معذرت خواهی کنی درکل بیچاره میشی
بدی این مشکل اینجاست که فقط کافیه روس تو تیمتون هست و میگین انگلیسی بگه هیچ اثری نداره روس تر میشه ;d از همونجاس که دیگه به طور ناخودآگاه آدم حسابش نمی کنین هی میخواین با اون پلیر ارتباط برقرار کنین که یه کاری انجام بده نمیتونین فقط با ping کردن تو مینی مپ آخر هم میبینین کمک نمی کنه و ... میگین فلانی روس reported . خلاصه ریشه این مشکل اینجاس که روس ها علاوه بر rage کلاْ رو زبون مادریشون حساسن و ارتباط برقرار کردن باهاشون بسیار مشکله واسه همینه که رایج شده میگیم روسا نوبن همه از دم ! اگه با یه پلیر بازی کنین که حداقل eng بلد باشه یکم خیلی بهتره چون با اون میتونین ارتباط برقرار کنین جایی اشتباه می کنه یا شما اشتباه می کنین بهتون میگه تیمی تر میتونین بازی کنین :d اما با یه روس که یه ذره انگلیسی هم بلد نیست میشه خوب تیمی بازی کرد ؟ بیشتر تو حالت انزوای خودش و به بقیه زیاد کمکی نمی کنه

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
من 1 ماهه سر رنک 3100 گیر کردم 2 تا میبری 2 تا میبازی
4 تا نوب بیوفته تو تیمت اگه vg black هم باشه نمیتونه تو اون تیم برنده بشه matchmaking دوتا خیلی مسخره هست

k1_24

کاربر سایت
Apr 28, 2013
271
نام
Kayvan
درست میگه دوستمون روسا خیلی رو اعصابن مخصوصا جدیدا نوباشون یاد گرفتن آخر بازی ez ez کنن

من میگم با هم دیگه بازی کنیم تا کمتر روس ببینیم چون کلا 3 تا سرور هست پینگشون خوبه تو هر 3 تا روس پیدا مشه

این ایدی استم من k1__24
mmr 2800 بازیم متوسطه با هیرو تانک خوب بازی می کنم
هرکی دوست داشت ادد کنه

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,497
این روسا اصلا میفهمن ez یعنی چی؟ دو سه روز پیش تو بازی 4v3 (اونم با هیرو هایی مثل تینکر و آنتی میج جلوی Puck و Lion و Luna) شصت و دو دقیقه زور زدن تا ببرن، بعد توی چت تایپ میکنن ez :lol:
پ.ن: این اواخر هم که وقتی توسط دو سه تا هیرو له میشن تو آل چت میگن 1v3 noobs...................... :lol: کلا ملت باحالین :D

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,465
نام
نیما
این روسا اصلا میفهمن ez یعنی چی؟ دو سه روز پیش تو بازی 4v3 (اونم با هیرو هایی مثل تینکر و آنتی میج جلوی Puck و Lion و Luna) شصت و دو دقیقه زور زدن تا ببرن، بعد توی چت تایپ میکنن ez :lol:
پ.ن: این اواخر هم که وقتی توسط دو سه تا هیرو له میشن تو آل چت میگن 1v3 noobs...................... :lol: کلا ملت باحالین :D
نه باو حالیشون نیس من اتفاقا به یکیشون گفتم عمرا بدونی ez یعنی چی میگفت ez cyka :D فک میکنن خوردنیه:D

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
من 1 ماهه سر رنک 3100 گیر کردم 2 تا میبری 2 تا میبازی
4 تا نوب بیوفته تو تیمت اگه vg black هم باشه نمیتونه تو اون تیم برنده بشه matchmaking دوتا خیلی مسخره هست
خوش اومدی به رنک 3000+ کل تو این رنک تا 3500 همه رقمه پلیر می تونی ببینی از بی خانمان گرفته تا dendi و....من تا 3500 رفتم بعد اومدم پایین اصلا نمیشه به 4000 رسید یدفعه تو یه بازی دقیقه 2gg میدن و میرن afk یا وسظ بازی یکی میگه میرم به خواهرم کمک کنم gg میده وقطع میکنه و......

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
آقا رحم نکنید!!!!ختم کلام!
بازیه برده رو باختیم!!!تمام تاورها انداخته شده بودن و ما فقط بیرون بیسشون منتظر بودیم بیان بیرون و بمیرن.....بعد 10 مین چنان قدرت گرفتن دیگه لحظه به لحظه تو هی عقبتر رفتیم و مارو به***دادن!
من دلم میخواهد بازی یخورده طولانی بشه تا چهارتا آیتم خوشگل آدم ببنده.....ولی به محض اینکه مسخره بازی در بیاری باختی!!!
اینقدر بدم میاد از این فانتوم لنسر!!!اگه یه eartshaker یا legion نداشته باشین تو تیم که یهو پودر کنه توهمهای لنسرو دیگه باید بگم کلا بگین gg همون لخظه سنگینترین!!!!

در کل یک کلام ختم کلام.......رحم نکن!

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
مهم ترین نکته اینه که وقتی دو لاین کریپ میشه حتما برای لاین سوم همه تیم و زمانی که تمامی آلتی ها آماده هستن حمله کنن!
چون با تک تک حمله کردن و فید دادن تیم مقابل خیلی قوی میشه،دیروز نزدیک بود همین طور ببازیم،شانس آوردیم یه بار PA رو با آلتی نکروفوس کشتم 120 ثانیه نتونست بیاد،بازی جمع شد!
هی می نوشتم All Top ولی هم تیمی ها دایورت می کردن،کلا حواستون باشه اگه بازی جلو باشید و کیل بدید گلد زیادی نصیب دشمن میشه!

RaZoR00224

کاربر سایت
Dec 6, 2010
765
نام
محمد حسین
یه دفع من pudge رندم زدم اول بعد اونا هم نامردی نکردن تیم ایلوژن پیک کردن !!!! هم ناگا هم لنسر و به طرز شگفت انگیزی هم بازی رو بردیم !!! خوبیش هم این بود که میتونستم هم هوک کنم هم دیسمبلر بزنم !!! از تهه بیس 6 رو روش می زدم تا برسه بهش بعد هم می گرفتش!!!! کلی خندیدم !!!

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
یه دفع من pudge رندم زدم اول بعد اونا هم نامردی نکردن تیم ایلوژن پیک کردن !!!! هم ناگا هم لنسر و به طرز شگفت انگیزی هم بازی رو بردیم !!! خوبیش هم این بود که میتونستم هم هوک کنم هم دیسمبلر بزنم !!! از تهه بیس 6 رو روش می زدم تا برسه بهش بعد هم می گرفتش!!!! کلی خندیدم !!!
دیگه تیم naga-Pl به کریپ هم میبازه،چیش شگفت انگیز بود؟:D

[WaRhEaD]

کاربر سایت
May 23, 2013
167
اونا نوب بودن! :shrewd::d ولی جدی جلوی پوش naga رو کی میتونه بگیره، وقتی هم که فول آیتم بشه تنهایی برای بردن کافیه

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
دوستان نمیدونم اون پستی که راجع به Team Recruit بود کجاست برای همین اینجا میگم. یه تیم داریم که میخوایم توی لیگای آماتور بازی کنیم و فعلا توی Join dota league و بعدش توی Weplay هستیم. Roster اصلی تیم بنا به دلایلی خراب شد و مجبور شدیم بازی اولمونو باخت بدیم و بازی دومو با ۳ تا Standin بازی کنیم و با اینکه خوب بازی کردیم به خاطر نبود هماهنگی گیم ۲ رو هم باختیم و ۳ تا rapier هم نجاتمون نداد.
9fkb9ww6gq9qmacog6fp.jpg
بعد از اون ۲ تا Standin دیگه آوردیم و ۲تا گیم بردیم اما متاسفانه اونا هم به خاطر وضعیت شغلیشون نمیتونن بیشتر از این توی تیم باشن. الان وضعیت جدول اینه:
ukcrxn7gub1ns85de5d2.jpg
اگه ۲ تا بازی بعدی رو ببریم میتونیم تا رتبه ۳ بیایم بالا.
خلاصه تمام این جزییات و وضعیت جدول رو گفتم که بگم هنوز ۲ تا جای خالی توی تیم هست و اگه کسی دوست داره بازی کنه میتونه بهم pm بده صحبت کنیم راجع به تیم. فعلا position 3 و position 4 خالیه, هیچ شرط و شروط خاصیم برای تیم نداریم نه کاری داریم MMR چنده نه اینجور مسائل فقط ۲ تا پلیر میخوایم که دنبال بازی کردن باشن, غر نزنن و دعوا نکنن و حداقل ۳ روز در هفته آنلاین باشن. :d تیم نه کاپیتانی داره نه اینجور چیزا فقط چند نفریم که میخوایم توی لیگای آماتور بازی کنیم و اگه شد پیشرفت کنیم بریم دسته های بالاتر. حالا هرکس بیکار بود و تیم نداشت میتونه pm بده تا اگه شرایط جور بود تیمو کامل کنیم و از هفته ی دیگه full roster بازی کنیم :d

Bretta_1994

کاربر سایت
Apr 27, 2009
323
نام
Sodomy Hussain
دقیقا بنا به چه دلایلی اونوقت؟ burden ها میمونن تو تیم اعضای اصلی تیم کیک میشن. اونم از تیم خودشون. البته کار درستی هم بوده اگر از زاویه درست بخوایم نگاه کنیم.

We'resobadyouwontplaywithusanymore#

بازم اسکرین اگر از بازی های قبل هم داری بذار شاد بشیم :D اوج خلاقیت هماهنگیه burden هارو با کری که مجبوره 4v1 بره fight کنرو ببینیم.

بعد از اون ۲ تا Standin دیگه آوردیم و ۲تا گیم بردیم اما متاسفانه اونا هم به خاطر وضعیت شغلیشون نمیتونن بیشتر از این توی تیم باشن.

از کی تاحالا مگش کش دوتا بازی میکرده ما نمیدونستیم؟ :D

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
small-violin.gif

The Pentagon Gangs - TPG

Pentagon.1.gif

:D :D :D ! ...

Captain Mode

یه دست باخت رو به صورتی بردیم که خودمون هم در شوک هستیم :D ( نفر پنجم تو تیم ـمون نیست :D ) بسیار حال کردیم ... اول بازی خودمون هم GG داده بودیم .. ولی در یک حرکت وحشیانه بنده با necrophos .. و دوست عزیز dude با tiny و parsa13 با هیرویه ogre magi ... بازی رو جمع کردیم :D huskar هم خیلی جالب :D پوکید ... یه اسپید می داد به tiny می پوکید بنده هم mek و urn آورده بودم نقش نجات دهنده رو داشتم :D

brew هم که اول بازی لفت داد به نفع ما شد :D !

پ.ن : با تشکر از Coach عزیز :D واقعا بنده رو راهنمایی فرمودند .. حیف که اسمی از ایشان نباید ببرم :D ! ریا میشه :D

87973882139907784340.jpg

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
یه دست باخت رو به صورتی بردیم که خودمون هم در شوک هستیم :D ( نفر پنجم تو تیم ـمون نیست :D ) بسیار حال کردیم ... اول بازی خودمون هم GG داده بودیم .. ولی در یک حرکت وحشیانه بنده با necrophos .. و دوست عزیز dude با tiny و parsa13 با هیرویه ogre magi ... بازی رو جمع کردیم :D huskar هم خیلی جالب :D پوکید ... یه اسپید می داد به tiny می پوکید بنده هم mek و urn آورده بودم نقش نجات دهنده رو داشتم :D

brew هم که اول بازی لفت داد به نفع ما شد :D !

پ.ن : با تشکر از Coach عزیز :D واقعا بنده رو راهنمایی فرمودند .. حیف که اسمی از ایشان نباید ببرم :D ! ریا میشه :D

87973882139907784340.jpg
عزیزم زیاد خوشحال نباش حریفتون روس بوده .. برای همین بردید :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر