DotA 2 [پست اول خوانده شود]

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,221
447
نام
Milad

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.
Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

STRENGTH
AGILITY
INTELLIGENCE

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: x-x and Malware

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
48
نام
ادریس
البته صبر کن دوران باختت با ریکی هم میرسه .به جایی میرسی که از همون اول باری انسانهایی هستن که وارد بخرن و ریکی اصلا نتونه پا بگیره .
آره این رو خوب میدونم واسه همین گفتم که تا موقعی که هنوز کسی بلد نیست کانتر بکنه باید از موقعیت استفاده کرد و mmr رو برد بالا!L-):D

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
672
781
نام
Joel
با این وضعیت برق نمیشه بازی کرد:( بعد یک ماه امدیم باازی کنیم فرت فرت برق میره

• Like
Reactions: Ac66 and x-x

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
143
211
خب بالاخره solo رو 10 تا بازی کالیبرش رو رفتم و رنکم از Crusader 1 شد Guardian 5.
mmr: 1451

از 10 تا 7 تا رو بردم 3 تارو باختم.. ~o)

آخرین ویرایش:

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
708
948
نام
رضا
خب بالاخره solo رو 10 تا بازی کالیبرش رو رفتم و رنکم از Crusader 1 شد Guardian 5.
mmr: 1451

از 10 تا 7 تا رو بردم 3 تارو باختم.. ~o)
با pa فلج بردن کار هر کسی نیست احسنت:Dتعجب میکنم تو بهترین هیروهات هم هست ایول:D

بالاخره اسکای عزیز دل رو هم زدن نرف کردن،بس که تو مسابقات مقدماتی برداشتن اینو.بدترین کار ممکن رو هم باهش کردن یعنی رسما مانا پاشنه آشیلش بود که ترکوندنش.
زدم تو کار shadow shaman ببینم با مرغ کردن حریف میشه کاری کرد یا نه

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
143
211
تو ست های ایمورتال چیزی گیرت اومده .؟ من همش ست های بیخود دریغ از یک دونه نایاب
تا همه ی ست های Regular رو حداقل یکبار نگیری ست های دیگه رو بهت نمیده.. من هم از Immortal Treasure I همه ی معمولی ها رو گرفتم از Immortal Treasure II هم فقط ست doom.
با pa فلج بردن کار هر کسی نیست احسنت:Dتعجب میکنم تو بهترین هیروهات هم هست ایول:D
بالاخره اسکای عزیز دل رو هم زدن نرف کردن،بس که تو مسابقات مقدماتی برداشتن اینو.بدترین کار ممکن رو هم باهش کردن یعنی رسما مانا پاشنه آشیلش بود که ترکوندنش.
زدم تو کار shadow shaman ببینم با مرغ کردن حریف میشه کاری کرد یا نه
کاری نداره که... یه دگر میزنی 3 تا crit میخوره رو 3 تا ساپورت های تیم مقابل، میمیرن! :D
باز هم خوبه :) اونقدری نرف نشده که بلااستفاده باشه.. هنوز هم خیلی دمیج میده، خصوصا اگه به عنوان میدر باهاش پلی بدی! فقط الان باید یه مقدار بیشتر Clarity صرفش کرد اول بازی.. که همین یه مقدار بیشتر واسه کسی که باهاش ساپ بازی میکنه و gold نداره خب سخت تر شده :-?

• Like
Reactions: x-x

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
48
نام
ادریس
فقط ریکی .. و دیگر هیچ! تا 4 هزار با ریکی! رسیدم به سه هزار بالاخره الان 3068! البته رقابت از 2900 بسیار سخت تر شد و 11 تا برد با ریکی جونم به فنا رفت! اما عیبی نداره از این مرحله هم دارم کم کم عبور میکنم! نقطه اطمینان 3200 هستش واسم! :)):)>-:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ac66 and x-x

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,221
447
نام
Milad
فقط ریکی .. و دیگر هیچ! تا 4 هزار با ریکی! رسیدم به سه هزار بالاخره الان 3068! البته رقابت از 2900 بسیار سخت تر شد و 11 تا برد با ریکی جونم به فنا رفت! اما عیبی نداره از این مرحله هم دارم کم کم عبور میکنم! نقطه اطمینان 3200 هستش واسم! :)):)>-:D
آخ آخ من که تا میبینم تیم حریف ریکی پیک میده سریع SB بر میدارم تا آخر بازی فقط دنبال ریکیم نمیزارم نفس بکشه!

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
48
نام
ادریس
آخ آخ من که تا میبینم تیم حریف ریکی پیک میده سریع SB بر میدارم تا آخر بازی فقط دنبال ریکیم نمیزارم نفس بکشه!
دقیقا!!!! L-)
SB مرگ Riki,Np,Tinker هستش! من خودم جلو این ها برش میدارم و نابودشون میکنم! :D
ولی خو ملت حتی sb هم میگیرن و هیچ فرقی نمیکنه چونکه فقط پیک میکنن و فکر میکنن تمومه ! مثلا یه بازی بود دو روز پیش، من که مثل همیشه در جا پیک اول ریکی رو میرم و تیم حریف هم Bh,Slarder برداشتن همزمان و باز هم من بردم ! در کل از هر 5 تا بازی شاید یکی دو بازی بلد باشن چجوری جلوم در بیان، البته الان هر چی میرم بالاتر سخت تر و سخت تر میشه اما تا آخر شیره mmr این ریکی رو میکشم ! >:):D

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
708
948
نام
رضا
تا همه ی ست های Regular رو حداقل یکبار نگیری ست های دیگه رو بهت نمیده.. من هم از Immortal Treasure I همه ی معمولی ها رو گرفتم از Immortal Treasure II هم فقط ست doom.

کاری نداره که... یه دگر میزنی 3 تا crit میخوره رو 3 تا ساپورت های تیم مقابل، میمیرن! :D
باز هم خوبه :) اونقدری نرف نشده که بلااستفاده باشه.. هنوز هم خیلی دمیج میده، خصوصا اگه به عنوان میدر باهاش پلی بدی! فقط الان باید یه مقدار بیشتر Clarity صرفش کرد اول بازی.. که همین یه مقدار بیشتر واسه کسی که باهاش ساپ بازی میکنه و gold نداره خب سخت تر شده :-?
به عنوان ساپورت که فلج بود ،فلجتر هم شده دیگه:Dهیچی به فنا رفتم یه فونیکس و دکتر مونده برام دیگه هیچی بلد نیستم از 4350 رسیدم به 4000.فونیکس آفلاینم خیلی سخته مخصوصا تنها باشی.یه بار q میزنی بقیه موقعیت ها رو چه کنم. میشه دنبال-بازی لای جنگل بالا.جدیدا quelling blade میگیرم میرم خندق حفر میکنم قبل شروع بازی تو جنگل که یه مقدار ساپورته طول بکشه پیدام کنه :Dببین به چه حقارتی افتادم بعد تو فانتوم بر میداری پشت هم رمپیج:D

و بالاخره صاحب تاپیک تشریف آوردن:Dآرزوم بود کسی که 8 سال پیش تاپیکو زده رو الان ببینم که دیدم. آقا خوشوقتم:Dاین یکی از معدود تاپیکای با قدمت بالاست که صاحبش هنوز هست(ایشالله که هزار ساله بشی منظورم عمر نیستا،فعالیته:D)و فقط هم دوتا همچین پدیده ای رو به وجود میاره<:-P

برو بالا با قدرت پسر که میرسی راحت به بالا.
شما اصلا بگو ریکی فقط پیک کن هیچکاری نکن،میدونی بعدش چه اتفاقی می افته؟؟؟؟؟؟ حداقل حداقل حداقل اگر ساپورت تیم مقابل ساپورت باز باشه 2تا 3k خرج خالص گذاشتی رو دستش تازه اگر پوز 4 gem نخره.رو کل تیم هم خرج میذاره.ریکی به راحتی میتونه مورد کانتر قرار بگیره اما با 3k پول به کار ادامه بده مسیر بسیار روشنه تا 6k.اونجا هم ملت وارد نمیخرن یه چند دستی بازی کردم با اونا<:-P.

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
836
684
و بالاخره صاحب تاپیک تشریف آوردن:Dآرزوم بود کسی که 8 سال پیش تاپیکو زده رو الان ببینم که دیدم. آقا خوشوقتم:Dاین یکی از معدود تاپیکای با قدمت بالاست که صاحبش هنوز هست(ایشالله که هزار ساله بشی منظورم عمر نیستا،فعالیته:D)و فقط هم دوتا همچین پدیده ای رو به وجود میاره<:-P

برو بالا با قدرت پسر که میرسی راحت به بالا.
شما اصلا بگو ریکی فقط پیک کن هیچکاری نکن،میدونی بعدش چه اتفاقی می افته؟؟؟؟؟؟ حداقل حداقل حداقل اگر ساپورت تیم مقابل ساپورت باز باشه 2تا 3k خرج خالص گذاشتی رو دستش تازه اگر پوز 4 gem نخره.رو کل تیم هم خرج میذاره.ریکی به راحتی میتونه مورد کانتر قرار بگیره اما با 3k پول به کار ادامه بده مسیر بسیار روشنه تا 6k.اونجا هم ملت وارد نمیخرن یه چند دستی بازی کردم با اونا<:-P.
اشتباه نکن ،یکی دیگه صاحب تاپیکه ،یکی از افراد قدیمی بود فکر کنم بیماری خاصی داشت نفهمیدم چش بود .ادم فعالی بود توی بقیه تاپیکهام نظرات خوبی میزاشت یه بار تو یه تاپیکی گفت دارم میمیرم .در هر صورت امیدوارم سالم باشه.حیف شد دیگه فعالیتی نداره.skullطی یک فراخان برای به روز رسانی کردن تاپیک اومد اول و صاحب تاپیک شد

آخرین ویرایش:

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
836
684
:-?
حرکت بدیه از جانب والو با این کار افراد رو مجبور میکنه چندین جعبه بخرن فیلم هاش موجوده بعد از دها بار یه ست نایاب میده.در صورتی که اگر این کار جهانی و بین همه بود هر کسی حتی با یک جعبه شانس داشت ست خوب گیرش بیاد

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
672
781
نام
Joel
حرکت بدیه از جانب والو با این کار افراد رو مجبور میکنه چندین جعبه بخرن فیلم هاش موجوده بعد از دها بار یه ست نایاب میده.در صورتی که اگر این کار جهانی و بین همه بود هر کسی حتی با یک جعبه شانس داشت ست خوب گیرش بیاد
بوک پارسال من این رول هست که میچرخه بهت ست میده من چرخوندمش دقیقا امد رو ارکانا دقیقا وستش بعد نوشت time out Try again اصلا باورم نشد نتم هیچ مشکلی نداشت دوبااره امتحان کردم یه ست شخمی از tidehunter داد که از ست اورجینالش هم شخمی تره

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 1, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟