DotA 2 [پست اول خوانده شود]

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,221
447
نام
Milad

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.
Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

STRENGTH
AGILITY
INTELLIGENCE

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: x-x and Malware

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
836
684
اگر منظورت این مدالای دیواین و لجند و ایناست که برای تعیین بالاترین سطحی که یه بازیکن تونسته بهش دست پیدا کنه تعبیه شده و میشه فهمید پلیرها تا چه سطحی تونستن برن بالا.ولی باز هم برمبنای همون رنک قدیم فایند میکنه.برای آپ شدنش هم نیاز هست تا به بازه رنکی اون مدال برسی.
حالا اگر مدال دیگه ای منظورت بود که شرمنده من درجریانش نیستم
نه همین مدالایی که اومده و پنج ستاره داره بر چه اساسی درجه اش .میره بالا؟

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
708
948
نام
رضا
نه بر اون اساس نیست.یه توضیح درست و حسابی ندادن که ببینیم این مدالها بر چه اساسی داده شدن و لول اپشون به چه صورته .
درسته حرفت تقریبا ،تا حدود 90 درصد مربوط به mmr میشه ولی مثل اینکه یه سری چیزها شاید مثل آمار و نحوه بازی کردن هم تاثیر بذاره و واقعا هم جایی نیست متاسفانه که بخواییم متوجه قضیه بشیم.تنها چیزی که فعلا دراومده مدال ها وبازه های رنکیشون هست

FPS Douug

کاربر سایت
May 9, 2015
95
106
نه بر اون اساس نیست.یه توضیح درست و حسابی ندادن که ببینیم این مدالها بر چه اساسی داده شدن و لول اپشون به چه صورته .
پس بر اساس چیه به نظرت؟:|
MMR بره بالا مدالم میره بالا، ولی MMR بیاد پایین مدال نمیاد پایین
واسه همینه ممکنه یکی و ببینی تو رنک legend که divine باشه ولی در واقع mmr اش با تو یکیه

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,004
326
نام
alishp
پس بر اساس چیه به نظرت؟:|
MMR بره بالا مدالم میره بالا، ولی MMR بیاد پایین مدال نمیاد پایین
واسه همینه ممکنه یکی و ببینی تو رنک legend که divine باشه ولی در واقع mmr اش با تو یکیه

سلام بر شما

منم فکر کنم نمیره پایین فقط میره بالا اگه به mmr مورد نظر برسی من خودم چند بازی باختم تا جایی که یادم میاد یه بازی دو بازی بردم یه رنک رفتم بالا یعنی مثلا گاردین 2 بودم شدم 3 و فکر کنم دلیلش هم اینه که چون هر 6 ماه یه بار بود یا 3 ماه یه بار یادم نمیاد قراره ریست بشن این مدالا برای همین پایین نمیاد که یارو تو سطح ها بالاتر بیشتر بتونه بازی کنه .....

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
708
948
نام
رضا
من خودم ديروز دو بازي باختم يكي بردم مدال بالاتر داد اينش جور درنمياد يعني فكر كنم چيزاي ديگه هم يه مقدار دخيله

• Like
Reactions: Malware

pssx

کاربر سایت
Aug 28, 2010
334
9
نام
بهزاد
من الان چند ماهه بعد این سیستم رنک جدید بازی میکنم نه رفته بالا نه اومده پایین نمیدونم دلیلیش چیه ؟

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
836
684
من الان چند ماهه بعد این سیستم رنک جدید بازی میکنم نه رفته بالا نه اومده پایین نمیدونم دلیلیش چیه ؟
رنگ‌که بالا پایین میشه .ولی این ستاره ها و مدالها رو معلوم نیست مکانیسمشون

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
410
133
درود

دوستانی که Plus دارن لطفا یه review بزارن اینجا
شاید ما هم ملحق شدیم lol

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
672
781
نام
Joel
درود

دوستانی که Plus دارن لطفا یه review بزارن اینجا
شاید ما هم ملحق شدیم lol
من یکماه گرفتم خوشم نیومد
جز battel cup و اون چند تا ست هیچ ارزشی نداره(من از اون ست ها هم خوشم نیومد)

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
521
651
نام
اشکان
بعد از مدت طولانی تصمیم گرفتم بازگشتی دوباره به دوتا داشته باشم و صد البته که سراغ اکانت اصلیم نرفتم و دوباره زدم تو کار اسمورف :D
positive mental attitude - Overview
تا الان که به نحوی دیدنی تِر زدم به بازی های ملت=)) ...ببینیم در ادامه چی میشه :D
پ.ن: مطمئنا وقت میبره تا دوباره بازی بیاد دستم...ولی تا الان لذت بخش بوده.(البته برای من:D)

ویرایش : توی این بازی که داشتم میرفتم دیدم io پلیره 6k بود :o
Match 3872640278 - Overview
البته بردیم :D اینووکر قشنگ رو کولش کریمون کرد ^:)^ هنوز رنکش باز نشده بود ولی مشخص بود اونم خیلی بالاس ...یعنی کمبو میزد پشمام میریخت :D

آخرین ویرایش:

Ac66

کاربر سایت
Jun 25, 2017
97
128
جالبه خوب افتادن تو خط شیر دوشی هم دوتا پلاس هم بتل پس البته الان تو نیوز خوندم که مثل اینکه قراره به زودی بتل رویال هم اضافه شه . امیدوارم پولی نباشه البته از یه لحاظ خوبه چون دست کسایی که بازی واسشون اهمیتی نداره کوتاه میشه ( از عید به اون ور بازی نکردم تازه الان میخام برم سراغش ) راستی کسی میدونه کی رنکا ریست میشه ؟ قرار بود 6 ماه یه بار باشه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟