Doom III BFG Edition | PC

Doom III: BFG Edition

01679441885953170922.jpg

Release Date: 19/10/2012
Publisher: Bethesda Softworks
Developer: id software
Genre: First Person Shooter
(Rating: M (Mature

حتما تا حالا همه در مورد Doom III: BFG Edition خبر دار شدن ولی برای دوستانی که هنوز نمیدونن بگم که Bathesda تصمیم گرفته یه بسته از بازی فوق العاده محبوب Doom عرضه کنه که شامل Doom 1 2 3 و Ressurection of Evil و The Lost Mission هست که یک قسمت کاملا جدید با مپ ها اصافی هست.​
Artwork - The Lost Mission

Screenshots

1920x1080

Launch Trailer

1280x720

Trailers

m28808.jpg

Launch Trailer - 720p

Length: 1 Minute 28 Seconds
FPS: 43.0664 fps
Size: 85.48 MB

m27818.jpg

Lost Missions Trailer - 1080p

Lost Missions Trailer - YouTube

Update 1

1. اگه یادتون باشه تو Doom 3 اکثر گیمر های شاکی بودن(یکیش خودم:d) که چرا Flashlight روی اسلجه سوار نیست و هی محبور هستن بین Gun و Flashlight برن بیان Bathesda اومده تو این نسخه Flashlight رو اسلحه سوار کرده!
  2. از نظر گرافیکی بازی بهتر شده و بغضی از قسمت ها بهبود پیدا کرده اما انتظار گرافیک بازی های سال 2012 نداشته باشید! 3D هم ساپورت میکنه.
  3. بازی از دالبی یا همون صدای 5.1 استفاده میکنه.
  4. سیستم چک پوینت به بازی اضافه شده.
  5. قیمت نسخه PC فقط 29.99 دلار هست که 10 دلار از نسخه های کنسولی ارزون تره!

Covers

Doom_3_BFG_Edition_Cover.jpg - 2.2 Mb

Doom III - Mods

تمامی مطالب ذکر شده در پایین که مربوط به مادهای گرافیکی Doom III هست توسط کاربر
castlevania جمع آوری شده است.

سلام. این بازی فکر کنم تنها بازی هستش که تایپیکش 7 سال بعد از انتشارش زده میشه.:d البته این تایپیک مخصوص ورژن 2011 بازی هستش:d در طول این 7 سال مودهای فوق العاده زیادی برا این بازی ارائه شده که از مرز 1000تا هم میگذره. مد های مختلفی مانند: تغییر صدای اسلحه، تکسچر ها ارتقا یافته ، انیمیشن های ارتقا یافته و.... اما یه بنده خدایی به نام wulfen حدود دو ماه پیش یک مد فوق العاده کامل و پر جزئیات به نام wulfen texture pack منتشر کرد که بازی رو از این رو به اون رو میکرد. به گفته ی خودش توی این پک بیش از 85 درصد تکسچر ها و مدلینگ های بازی دوباره سازی کرده وحدود 15 درصد بقیش رو هم به رزلویشن های بالاتر ارتقا داده. یعنی اگه یه تکسچری که رزلویشنش 256 * 256 بوده رو به رزلویشن بالایی مثل 1024 * 1024 ارتقا داده.این تمام ماجرا نیست. چون این پک شامل : textures و models و از همه مهمتر parallax occlusion mapping یا همون relief mapping هستش. parallax occlusion mapping یا به صورت مخفف pom به اجسام حجم میده .کاری که تسلیشن توی dx11 انجام میده توی بازیهایی مثل crysis2 و.... اما نکته جالبترش اینجاست که این بازی حداقل از نظر تسلیشن خیلی بهتر از بازیهایی امروز مثل metro2033 و crysis2 عمل میکنه. عکس زیر نمایانگر این موضوع هستش :
71jnryttxndz39kf4uc5.jpg

راستش خودم به این موضوع کمی شک داشتم. اما وقتی امروز خودم این مد رو تست کردم دیدم کاملا واقعی هستش. این عکس رو هم از مراحل اولیه بازی انداختم :

13ehf61qqm4t2dyape5.jpg

و اما عملکرد گرافیکی و فریم دهی بازی:
اولش فکر میکردم با این گرافی خفن مطمئنا فریم خیلی کمی میده ولی بعد از نصب دیدم خیلی هم عالی هستش. این مشخصات سیستم منه:
msi 560 ti hawke factory oc
intel core i5 2300
ram 4gig 1600
با این سیستم من به طور متوسط 55 فریم میگیرم. تا مرحله ی دو بازی که من رفتم بازی افت فریم کمی داشت. یعنی از 45 پایینتر نمیشد.تمام مشخصات گرافیکی بازی هم روی آخرین جزییات و ultra بود. به جز aa که روی 4x گذاشتمش. روی 16x بازی فریمش خیلی پایین میاد و حدود 30 فریم میشه.
البته من تنها این مد رو نریختم. این مد+ مد PerfectedDoom3v5 که بعدا توضیح میدم چیه.
تو این چند روز اکثر مدهی معروف این بازی رو دانلود کردم که از بینشون اینها بهترین هاش هستند :
wulfen texture pack
PerfectedDoom3v5
sikkmod 1.1
realistic lighting
اگه کسی خواست مدهای بیشتری از این بازی بخواد این لینک زیر یه سایت جامع درمورد مودهای بازیهای id software مثل ولفنشتاین و دووم و .... هست :
Doom3 World - the idtech resource for level editing, scripting, models, animation, mods, maps, tutorials, downloads

توضیح مدها :
مد wulfen texture pack که در بالا کاملا توضیح داده شد.
مد PerfectedDoom3v5 شامل تکسچرهای جدید و مدلهای جدید هست که ما این مد رو فقط بخاطر مزایای زیر استفاده خواهیم کرد:
1- بازی اورجینال دووم3 رزلویشن هایی مثل 1080p و... نداره ولی این مد منوی بازی رو یکم عوض میکنه و آپشن های گرافیکی بیشتری در اختیار میذاره. پس اگه کسی خواست روی رزلویشن 1080p و یا هر رزلویشن دلخواهی بازی کنه این مد براش واجب میشه.اینم یه عکس از تغییرات این مد در منوی بازی و تنظیمات گرافیکی :

بازی در حالت اورجینال :
pjls4mdr0nvset8ly98m.jpg
بازی در حالت مد PerfectedDoom3v5 :
xmrb1k8pgo56i30dqmh.jpg
تنظیمات گرافیکی پیشرفته بازی در این حالت:

3e3awqwxmfkwtlkkeied.jpg

ddk9d0ovv5ldfl07gdsr.jpg
مد sikkmod 1.1 که آپشن های گرافیکی فوق العاده زیادی به بازی اضافه میکنه مثلا bloom و Hdr و dof و ..... که پیشنهاد من اینکه بیخیال این مد بشین چون اول اینکه زیاد کامل نیست ثانیا فریم بازی رو به طرز وحشتناکی پایین میاره. من با این مد حدود 15 الی 20 فریم میگرفتم.:d هرکسی علاقمند بود و گرافیکی مثل 580 یا 6990 یا 590 داشت امتحان کنه نتیجه رو به ما هم اعلام کنه:-* (البته مد wulfen texture pack جامع این مد هست و نیازی به این مد دیده نمیشه:d)
آپدیت : دوستان به جای دانلود PerfectedDoom3v5 بهتره از لینک زیر sikkmode1.1 رو دانلود کنید :(دلیلیش رو پایین میگم:)
Sikkmod v1.1 download - Mod DB

واما دلیلیش اینکه که این مد گزینه ی بسیار مهمه HDR رو به آپشن گرافیکی اضافه میکنه که فوق العاده زیباتر میکنه بازی رو.برای اینکه افت فریم نداشته باشین تو این مود بهتره به جز HDR سایز گزینه های گرافیکی رو آف کنید. البته اگه کارتتون 580 به بالاتر باشه مشکلی نیست:d
برای نصب این مود فایل اکستراکت کنید بعد فولدر SIKKMOD رو به محل نصب دووم3 منتقل کنید مثلا :C:\Program Files (x86)\Doom 3
در این حالت گزینه ی 1080P توی گزینه های بازی نیست. برای حل این مشکل یه روش زیرمیزی هست::d بدین صورت که وارد فولدر base بشین(این فولدر در محل نصب دووم3 هست) یه فایلی به نام DoomConfig هست. اونو باز کنید و مشخصات زیر رو بگردید و به صورت زیر تغییر بدید:
seta r_customHeight "1080"
seta r_customWidth "1920"
seta r_fullscreen "1"
seta r_mode "-1"

به جای 1080 و 1920 میتونید رزلویشن مورد دلخواهتون رو بذارید. در عبارت seta r_fullscreen "1" شماره "1" برای اونایی هست که میخوان تصویرشو 16:9 باشه. برای 16:10 به جای 1 عدد2 رو وارد کنید. برای 4:3 هم عدد 0 رو. بعد فایل DoomConfig رو سیو کنید. وقتی برید تو بازی میبینید که رزلویشن بازی رو زده 640x 480 .اینو الکی نوشته . رزلویشن رو به هیچ وجه از داخل مونی بازی تغییر ندین که رزلویشن دستکاری کردتون به باد میره.:d حالا میتونید با 1080p بازی کنید.
و اما مد PerfectedDoom3v6 که هنوز در دست احداثه:d و گفتن تو کمتر از یه ماه میدن بیرون. این مد گرافیک بازی رو فوقالعاده بهتر میکنه که آقا فرخ قبلا عکساش رو گذاشته بودن. در صورت ریلیز شدن این مد ، این پست به بروز خواهد شد.
وبرسیم به مراحل نصب بازی و مدها:
1- هرکسی بازی دووم3 رو نداره از این لینک زیر بازی رو دانلود کنه :( این نسخه ی کامل بازی هستش و سایر لینکهایی که سایتهای فارسی گذاشتن اغلب نسخه ی ناقص و یا روسی بازی هستش).این نسخه از بازی روی ویندوز 7 و سیستم های 64 بیتی نیز به خوبی اجرا و نصب میشه :
Full Version PC Game:Doom 3 | My World4Free

2 - آخرین پچ بازی رو هم از سرورهای ftp شرکت id software میتونید دانلود کنید :
ftp://192.246.40.185/idstuff/doom3/win32/DOOM3-1.3.1.exe

3- بعد از نصب این پچ دوباره به کرک جدید نیاز خواهید داشت که میتونید از لینک زیر بگیرین :
Doom 3 1.3.1. Eng Key Check Crack .zip

4- مد PerfectedDoom3v5 رو ابتدا از لینک زیر دانلود کنید:(برای کسایی که میخوان بهترین گرافیک رو داشته باشن بهتره همون مود بالایی یعنی SIKKMODE1.1 رو دانلود کنن)
Perfected Doom 3 version 5.0.0 download - Mod DB

ابتدا فایل رو اکستراکت کنید و فایل Perfected رو به پوشه ی doom3 انتقال بدید. مثلا اگه بازی رو در c نصب کردین باید این فولدر رو اینجا بذارید:C:\Program Files (x86)\Doom 3
اگه توی بازی هم برید اون پایین منو نوشته: mode که از اونجا گزینه PerfectedDoom3v5 رو لود میکنین.
آپدیت:
5- و در نهایت مد wulfen که از لینک زیر میتونید دانلودش کنید:(لینک مستقیم جایگذاری شد:)(با تشکر از جناب axivxi

http://win.doomitalia.it/doom3/mods/wulfen_texture_pack_1.0.rar

اگه کارتتون قوی هست :( برای کارتهای 460 به بالا) همونطور که گفتم بهتره از مودsikkmod استفاده کنید. بعد از اتمام دانلود فایلwulfen رو اکستراکت کنید و فولدرهای models و textures و فولدر glprogs (این فولدر داخل فولدر parallax occlusion mapping که باید بیارینش بیرون) رو بذارید توی فولدر sikkmod که در بالا توضیح داده شد.

اگه کارتتون زیاد قوی نیست :بعد از اتمام دانلود فایل رو اکستراکت کنید و فولدرهای models و textures و فولدر glprogs (این فولدر داخل فولدر parallax occlusion mapping که باید بیارینش بیرون) رو بذارید توی فولدر Perfected که در بالا توضیح داده شد.

تمام مراحل رو به ترتیب انجام بدید تا مشکلی پیش نیاد.
الان کافیه برید توی بازی و از آپشن mode گزینه ی PerfectedDoom3v5 رو لود کنید تا هم مود PerfectedDoom3 لود بشه و هم مود wulfen. اگه کارتتون بازهم قوی هست :d مود sikkmod رو انتخاب کنید که sikkmod لود میشه هم wulfen .حالا میتونید از بازی لذت کامل رو ببرین و خاطراتتون رو دوباره زنده کنید. فقط توصیه من برا اونایی که کارتشون مثل منه اینکه aa بازی رو از 4x بالاتر نذارید که فریم بازی کم میشه.
خودم این مود ها رو چند روزه دانلود کرده بودم ولی طریقه ی نصب کاملش رو هیچ جا ننوشته بود بخاطر همین با روش سعی و خطا تونستم نصبش کنم.:d
اگه خوشتون اومد میریم سراغ dlc بازی یعنی roe. فعلا اینو نصب کنید تا بعد:d (داشتم این نوشته رو ارسال میکردم که یهو برق رفت. داشتم دیونه میشدم چون با هزار دردسر دوباره این لینکهای مود و... اینا رو پیدا کرده بودم :dولی خوشبختانه وقتی برق اومد دیدم بالای فرستادن گفتگوی جدید یه گزینه اومده به نام : بازگرداندن نوشته ها... اگه این گزینه نبود دیگه بیخیال تایپیک زدن میشدم.:d
در نهایت اگه سوالی داشتید در خدمتیم.>:d

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
سلام
با اجازه جناب کسلوانیا من لینک های مستقیم شده دوم 3 ایشون رو از سرور رپیدباز یافتم :D

Code:
http://castlevania.dl.rapidbaz.com/kCa1m/DOOM3_DVD-www.therebels.biz.part08.rar
http://castlevania.dl.rapidbaz.com/kCaXu/DOOM3_DVD-www.therebels.biz.part07.rar
http://castlevania.dl.rapidbaz.com/kCaX1/DOOM3_DVD-www.therebels.biz.part06.rar
http://castlevania.dl.rapidbaz.com/kCagy/DOOM3_DVD-www.therebels.biz.part05.rar
http://castlevania.dl.rapidbaz.com/kCagt/DOOM3_DVD-www.therebels.biz.part04.rar
http://castlevania.dl.rapidbaz.com/kC!JZ/DOOM3_DVD-www.therebels.biz.part03.rar
http://castlevania.dl.rapidbaz.com/kC!J7/DOOM3_DVD-www.therebels.biz.part02.rar
http://castlevania.dl.rapidbaz.com/kC!q5/DOOM3_DVD-www.therebels.biz.part01.rar

اینم از لینک مد wulfen:D

http://castlevania.dl.rapidbaz.com/kC5yB/wulfen+texture+pack+1.0.rar

البته همون جور که خود ایشون و بقیه میدونن این سیستم رپیدباز برای تمامی مشترکین وجود داره و هیچ تاثیری هم روی دانلود و یا اکانت ایشون نداره و در کل هیچ ضرری برای ایشون نداره

آخرین ویرایش:

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
با اجازه جناب کسلوانیا من لینک های مستقیم شده دوم 3 ایشون رو از سرور رپیدباز یافتم :biggrin1:
:d راستش من خودم میخواستم بذارم ولی یکی از دوستام گفت اگه سایته ببینه که یکی لینکهاشو گذاشته اون اکانت رو بن میکنن. چون خودم اولین بارمه خریدم دقیقا اطلاع ندارم. اگه ضرر نداشته باشه نوش جونتون.:d
قرار مولتی پلیر هم بزارین
آره. خیلی حال میده. البته مولتیش رو تست نکردم .باید ببینم چجوریاس.;)

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
گرافیکش که با عنوان های روز یر به یر هست فقط می مونه افت فریمش که امیدوارم دردسر ساز نباشه
راستش من خودم میخواستم بذارم ولی یکی از دوستام گفت اگه سایته ببینه که یکی لینکهاشو گذاشته اون اکانت رو بن میکنن. چون خودم اولین بارمه خریدم دقیقا اطلاع ندارم. اگه ضرر نداشته باشه نوش جونتون.
نه. اینجوری نیست
شاید اگه صفحه اول یه سایت بزاریم مشکل ایجاد کنه ولی توی فروم ها من الان 2 ساله دارم لینک هام رو میزارم و هیچ مشکلی هم برام پیش نیومده. خیالت تخت

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
دوستان توجه کنید که یه سری تغییراتی توی پست اول ایجاد کردم. (آپدیت) این تغییرات برای ایجاد نهایت گرافیکی بازی بود. به این عکس توجه کنید خودتون متوجه میشید:(با مود sikkmode + wulfen ):
9vyveban5y3denkhgal.jpg

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
با توجه به بحثی که دوستان سر تسلیشن کردن باید بگم که این بازی اصلا تسلیشن نداره. چون واژه pom برا خیلی ها ناآشناهست من از لفظ تسلیشن استفاده کردم. اصلا ربطی به open gl یا dx بودن نداره. parallax occlusion mapping کلا از نظر معماری با تسلیشن فرق داره. از لحاظ پردازش pom خیلی سبکتر از تسلیشن عمل میکنه. دلیلشم اینکه pom در واقع فقط shader هست. یادتونه تو درس هنر معلممون چطوری یاد داد تا یه توپ بکشیم؟ با سایه زدن !!! pom هم دقیقا همچین چیزی هست.یعنی از نظر هندسی چیز جدیدی نمیسازه و با سایه زنی این کار رو انجام میده. اما تسلیشن به صورت کاملا 3d هندسه اون جسم رو میسازه. امیدوامر قضیه روشن شده باشه. اگه بازم مبهم بود باید با تصویر توضیح بدم.:d اینم عکسایی که خودم از بازی انداختم :
g4ppo3htck8jqb7l31aq.jpg

armp6m5g481iistuaofu.jpg

آخرین ویرایش:

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
بالاخره بازی رو با این مود گرافیک هم تموم کردیم. واقعا تجربه ی فوق العاده جالبی بود. یکی از بهترین بازیهایی بود که تو سال 2011 بازی کردم.:d هرچند اون زمان تمومش کرده بودم ولی حس تازه ای داشت بازیش.
ماشاا... این بازی تو این سایت چقدر طرفدار داره...:d

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
مگه برا شما از 2 تا 8 رایگان نیست؟ من خودم اون موقع گذاشتم دانلود شد.:d ما که رفتیم سراغ roe. ببینیم اون چطوری میشه با این موده.
چرا ولي دارم از مهلت تمديدم استفاده ميكنم
توي اين مدت هم ديگه رايگان نيست شبا :d

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
منم دارم دانلود می کنم
متاسفانه الان دانلود شبانه من شده شبی 100 مگ و دیگه از امشب نمی زارم چون برم دیتا رو بخرم از تهران و برگردم هزینش کمتر میشه!
دست به دامن اینترنت سرکار شدم و دارم روزی 400 مگ ( محدودیت روزانه هست) دانلود می کنم

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
جالبه! خیلی وقت بود میخواستم یه بار دیگه Doom III بازی کنم بهانه خوبی شد:d
فقط یکی لینک مستقیم مد بذاره لینکی که از رپیذباز بود ترکیده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر