Discord و پخش کردن سود به صورت 90/10

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
جنگ (!) میان فروشگاه های آنلاین در حال بالا گرفتن است. امروز Discord نیز اعلام کرد که از شروع سال جدید میلادی سازندگان میتوانند 90% از درآمد بازی را برای خود نگاه دارند و 10% به فروشگاه تعلق میگیرد. همچنین سازندگان میتوانند دسترسی مستقیم به Discord داشته باشند و بازی های خود را بدون واسطه منتشر کنند:

"مهم نیست بازی چگونه باشد. از بازی های AAA تا سازندگانی با یک نفر، میتوانند مستقیم بازی های خود را با نگاه داشتن 90% از درآمد برای خود بر روی Discord منتشر کنند. بقیه 10% هزینه امکانات و سرویس های ما خواهد بود که با بهینه سازی تکنولوژی هایمان این درصد را بیشتر نیز کاهش خواهیم داد. ما در ادامه نیز امکاناتی را در اختیار سازندگان قرار خواهیم داد تا بتوانند بهتر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. با این روش ها معتقدیم که باعث پیشرفت سازندگان خواهیم شد و روابط میان آنها و پلیرها را نزدیکتر نگاه خواهیم داشت"

0o9_discord-logo-796x396.jpg

تا ماه قبل Steam در حدود 30% از درآمد را برای خود قرار میداد که در اوایل این ماه Valve اعلام کرد اگر بازیی به 10 میلیون دلار برسد، این سود به 25%، و اگر به 50 میلیون دلار برسد، سود شرکت 20% خواهد بود. Epic نیز با معرفی فروشگاه خود میزان تقسیم سود را 88/12 اعلام کرد تا به رقابت مستقیم با Steam بپردازد. و حالا Discord وارد این راقبت شده است.

Source

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,793
نام
حامد
واقعا استیم 30 درصد سود میگرفته؟
من کلا در جریانش نبودم و راستش تا به حال اصلا به این قضیه فکر نکرده بودم. ولی 30 درصد خیلی زیاده. انگار طرف کلا توی بازی خودش رو شریک میکرده.

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
واقعا استیم 30 درصد سود میگرفته؟
من کلا در جریانش نبودم و راستش تا به حال اصلا به این قضیه فکر نکرده بودم. ولی 30 درصد خیلی زیاده. انگار طرف کلا توی بازی خودش رو شریک میکرده.

ریت 70/30 کلا ریت رایج فروشگاه های دیجیتال هست، همین الان استور های Xbox و Playstation روی همین ریت هستن
حتی Google Play و App Store هم روی همین ریت بودن
ولی خوب چند وقتیه کلا این ریت توی فروشگاه ها داره تغییر می کنه، مثلا هر دو App Store و Google Play حدود 1 سال پیش این ریت رو کردن 85/15

Rattle.Snake

100% Pure RattleSnake
کاربر سایت
Feb 14, 2018
1,054
نام
Giliath Osborne
وضعیت دیسکور بهتره بازی های خوبی تو فروشگاهش هست خب بیشتر Dev ها تو چنل دارن داخلش و انحصاریش 1 ساله نیست 3 ماه هست و اگر بازی انحصاری دیسکورد باشه بعد از 3 ماه روی استیم میاد.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
شبیه AH های WoW شده ! هی میان قیمت و سودشو میارن زیره هم ، 30% 20% 12% 10% ...
اینطوری پیش بره ،در اینده بعید نیست که بیان یه چیزیم به طرف بدن تا بازی روی پلتفرمشون عرضه کنه !

• Like
Reactions: ADU_Tank

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر