DICE از Wii U می گوید.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی

یکی از اعضا DICE و طراح گیم پلی در بازی BF 3 و DLC هایش در مورد Wii U در توییتر خود می گوید:

"چیزی که من دیدم این بود، CPU این کنسول برای نسل جدید کم کوتاه و محدودی خواهد داشت.

CPU این کنسول برای نسل جدید عمری کوتاهی دارد ولی GPU و حافظه قدرتمندی دارد و تکسچرها را کامل بارگزاری می کند. فیزیک و گیم پلی هستند که بر روی CPU پیاده سازی می شوند و این باعث می شود تعداد بازیکنان در بازی محدود شوند."

dicewiiuf1qdg.png

این اولین باری نیست که صحبت های شگفت انگیز و ناخوش آیندی در مورد این کنسول زده می شود. سازندگان دوست ندارند با سخت افزار محدود کار کنند. آنان یک سخت افزار قوی نیاز دارند.

Techman

کاربر سایت
Jan 12, 2010
448
طراح ارشدDICE:با اين CPU كندي كه Wii U دارد , نينتندو بايد فكر يك كنسول جديد باشد!

03343953228733654370.jpg

طراح ارشدDICE:با اين CPU كندي كه Wii U دارد , نينتندو بايد فكر يك كنسول جديد باشد!

براساس سخنان يكي از كاركنان استوديوي DICE سازنده ي عناويني همچون Battle field و Mirror's edge تكنولو‍ژي محدود و كند Wii U موجب اين خواهد شد كه عمر اين كنسول كوتاه شود و ممكن است نينتندو در زمان عرضه شدن Xbox 720 و PS4 به فكر كنسولي جديد بيفتد!
در چند روز اخير Wii U توسط سازندگان بازيها به شدت به باد انتقاد گرفته شده است كه پردازشگر اين كنسول بيش از حد كند بوده و توان اجراي بازي هاي نسل بعد را نخواهد داشت .
در حالي كه حتي سازندگان Metro: Last Light به پردازشگر اين كنسول لقب فاجعه و كند را داده بودند اين بار صداي طراح ارشد DICE از پردازشگر اين كنسول بلند شده است.
براساس پيغامي كه Gustav Halling طراح ارشد استوديوي DICE در صفحه ي Twitter خودش گذاشته است به طور واضح و صريح اعلام كرد كه اين كنسول قادر به اجراي بازيهاي نسل بعد نخواهد بود.
من واقعا نمي دانم كه چه چيزي موجب كند شدن اين كنسول شده ولي افراد خبره ي زيادي در دنياي تكنولوژي هستند كه من به انها اعتماد دارم و آنها هم با من هم عقيده اندو همين حرف را مي زنند كه پردازشگر اين كنسول وقعا ضعيف است.
GPU و ram در بارگزاري تكسچرها و شيدرهاي بازي واقعا مهم هستند اما فيزيك و گيم پلي بازي ها كه بازي باز ها حساب ويژه به روي آن باز مي كنند براساس قدرت پردازشگر كنسول شكل ميگيرند.
Gustav Halling همچنين در سخنانش در Twitter اين موضوع را تاييد كرد كه كمپاني هاي سازنده ي زيادي هستند كه معتقدند Wii U در زمان عرضه شدن Xbox 720 و PS4 در نسل بعد نمي تواند پابه پاي آنها رقابت كند.
اين چيزي است كه اين چند وقته در صنعت بازي زياد مي شنويم كه از بدشانسي نينتندو وقتي كنسول هاي نسل بعد فرا برسند عمر اين كنسول بسيار كوتاه خواهد بود.

منبع

آخرین ویرایش:

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
انصافا راست هم میگن همشون . کنسولی که باید دست کم 7 8 سال توی نسل باشه با سخت افزاری که شاید یه مقدار از نسل قبلش قوی تر باشه به جایی نمیرسه

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
احسان الان فنهاش هوار میشن روی سرت :d
خدا رو شکر فن هاش میدونن Sarcasm چیه!
====================
الان یکی میاد میگه:
خوب باید یه چیزی باشه که وقتی کنسول بریک شد زیاد دلت واسش نسوزه دیگه!:lol:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,997
نام
محمد امین
چند نفر..؟ دقیقه اعلام کنید چند نفر باید ضعف های این کنسول رواعلام کنند تا شما آخری قبول کنید..؟

Arman12h

کاربر سایت
Oct 25, 2012
144
نام
Arman
"چیزی که من دیدم این بود، CPU این کنسول برای نسل جدید کم کوتاه و محدودی خواهد داشت.

CPU این کنسول برای نسل جدید عمری کوتاهی دارد ولی GPU و حافظه قدرتمندی دارد و تکسچرها را کامل بارگزاری می کند. فیزیک و گیم پلی هستند که بر روی CPU پیاده سازی می شوند و این باعث می شود تعداد بازیکنان در بازی محدود شوند."

DICE هم Wii U رو كوبيد !

فقط مونده خود نينتندو Wii U رو بكوبونه ! :d

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
چند نفر..؟ دقیقه اعلام کنید چند نفر باید ضعف های این کنسول رواعلام کنند تا شما آخری قبول کنید..؟
برعکس کنیم . چند نفر...؟ دقیقه اعلام کنید چند نفر باید قدرت این کنسول رواعلام کنند تا شما آخری قبول کنید..؟
...
نکته: کنسول فوق العاده است این گفته من به عنوان اولین نفری که به دستم رسید

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
باو این سازنده ها هم که لال هستن
اقا نینتندو cpu گندی برای wii u گذاشته ولی فعلا نمی تونیم چیزی درباره ی cpu بگیم=))

---------- نوشته در 07:17 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:04 PM ارسال شده بود ----------

اما اما صبر کنید یک نکته ی جالب گفته عمر این کنسول توی نسل بعد کوتاه می شه خب cpu اگر ضعبف تر از اون دو تا باشه که که اصلا توی نسل بعد براش بازی مولتی پلتفرم نمی زنن باز هم اگر برابر با اون دو تا باشه اینطوری می شه خب cpu قوی تر از اون دوتا هستش اما به قدرتمندی cpu
ps وxbox بعدی نیست
این هم برای این که نگید دستگاه ضعیف تر از این نسل هست

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
شما مخصوصا امیر داره میگه مشکل کنسوله اگه اینطوره پس مشکل کنسوله تو اسکایریم هم ولی همه از GPU تعریف کردند پس این مقایسه هم به کنسول سخت افزارش ربطی نداره مثل اسکایرم به تکنیک سازنش ربط داره
مهدي جان خود طرفم كه گفته گيم پلي بازي وفيزيك رو cpu ميچرخه به عبارتي براي اينكه gpu بتونه قدرت خودشو نشون بده بايد cpu اين قدرتشو فراهم كنه اگه cpu ضعيف باشه سازنده ها نميتونن از حداكثر كارايي gpu و ram استفاده كنن يادمه يه بار رم pc مو از 2 گيگ به 4 گيگ ارتقا دادم وحتي يه gpu قوي تر روش سوار كردم ولي چون cpu م هنوز ضعيف بود نميتونستم كرايسيس1 رو بالاترين حالت بازي كنم وهمش فريم ريت ته ميكشيد.
حالا رو كنسول اين قضيه به مراتب بيشتر اهميت داره تا pc.

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
کنسول wii هم اگه یادتون باشه یه نسل از هم نسلای خودش عقب بود( از لحاظ قدرت سخت افزاری) . اما فروشش خیلی خیلی بیشتر بود . قدرت پردازنده همه چیز نیست . هرچند خودم بهش خیلی اهمیت میدم . اما معادلات صنعت گیم یه خورده پیچیده تر از زمان قدیم شده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر