Denuvo سیستم ضد کرک خود را کاملا تغییر داده است

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
i0hl_denuvo.jpg

به نظر می آید که Denuvo در حال کار بر قفل نرم افزاری کاملا جدید و متفاوتی است. پس از اینکه بازی Resident Evil 7 فقط 5 روز پس از عرضه هک شد، خیلی ها فکر می کردند عمر این قفل هم به سر رسیده است ولی به نظر می آید که اینطور نیست!
از بازی های آینده، Sniper Ghost Warrior 3 از این نسخه جدید Denuvo استفاده خواهد کرد ولی در مورد بازی هایی مانند For Honor و Mass effect Andromeda هنوز چیزی معلوم نیست. باید بود و دید که آیا گروه های هکر موفق به شکست این قفل ارتقا داده شده می شوند یا خیر!

Denuvo has completely revamped its anti-tamper tech | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
آقا پایرت می‌کنید،‌ نوش جونتون. منم خیلی اوقات پایرت کردم و می‌کنم. منم سریالام رو پایرت کردم، فیلم‌هام رو پایرت کردم، موزیک‌هام رو پایرت کردم و حتی آنتی‌ویروسم! پایرت کردن هم با اینکه به نظرم دزدی نیست، ولی به هر حال حقوق یه سری داره این وسط ضایع می‌شه... و خداییش این بحث گرون‌بودن واقعا مسخره‌ست. الان تاپیک Denuvo بخش مشکلات رو مثال می‌زنم، بارها دیدم که میگن مثلا چرا Just Cause 3 کرک نمیشه؟! حالا بازی گرونه؟! نه نیست. می‌شد بازی رو 12 تومن خرید:D ولی نمیخرن. 12 هزار تومن که هیچی 1000 تومن هم بشه بازم نمیخرن. کلا از بس از همون قدیم همه‌چی مفت و مجانی بهمون رسیده عادت کردیم بهش. و اینکه میخوایم همه‌‌ی بازی‌ها رو دقیقا همون‌موقع انتشار بازی کنیم! سبک هم مهم نیست؛ میخواد شوتر باشه، اکشن ماجراجویی باشه، ترسناک باشه یا نقش‌آفرینی کلا همه‌چی رو باید بازی کنیم:D یه چیز دیگه‌م که دوستان میگن رو اصلا قبول ندارم. اینکه کلا یا همه‌چی رو باید اورجینال تهیه کنیم یا همه‌چی رو پایرت کنیم واقعا به نظرم خنده‌داره:D آقا ویندوز گرونه، آفیس گرونه، فیلم و سریال هم گرونن، ولی گیم، اگه یکمی دندون به جگر بذاریم و برای تخفیفات صبر کنیم و نخوایم همه‌ی عناوین رو تجربه کنیم به نظرم چیز کمرشکنی نیست:D اینکه چون بهمون خدمات نمیدن پایرت می‌کنیم هم همینقدر مسخره‌ست، مثل این میمونه یکی به هر دلیلی جنسای مغازه‌ش رو نفروشه بهمون (صاحب مال و صاحب اختیار مال) بعد شب که مغازه رو تعطیل کرد شیشه مغازه رو بشکونیم بریم چیزی که می‌خوایم رو برداریم:Dبد نیست که یکمی فقط یکمی برای سرگرمی مورد علاقمون، یا لااقل یکی از سرگرمی‌های مورد علاقمون (نه برای سازنده، برای خود گیمینگ) احترام قائل بشیم. حالا نمی‌خوایم خرج کنیم، اشکالی نداره ولی خب لااقل بهانه نیاریم چون اصلا قانع‌کننده نیستن:D

آخرین ویرایش:

Torch Bearer

کاربر سایت
Feb 13, 2010
93
نام
حمید
این مثال دزدی از مغازه‌ی مردم در صورت نفروختن جنس بهمون که چندین بار تو تاپیک دیدم زده شد به هیچ عنوان ربطی به پایرسی نداره و موقعیتی مشابه اون نیست.
تو اون مثال شما دارین به اون مغازه دار ضرر مالی میزنین، چون دارین یکی از کالاهاش رو که باید از فروختنش به بقیه پول درمیاورده از تملکش درمیارین، و این یعنی اون مغازه دار دیگه اون مبلغ رو از دست داده. اما در پایرسی همچین چیزی وجود نداره. من نوعی که مثلا دارم کارای فلان شرکتو پایرت میکنم چون به من خدمات نمیده، پس یعنی کلا هیچ جوره امکان خرید کردنم ازش وجود نداره، پس با پایرت کردنم هم احتمال خرید فلان محصول از بین نمیره (برخلاف حالتی که مثلا شخص میخواد و میتونه بازی رو بخره ولی وقتی اون محصول پایرت میشه و بیخیال خریدش میشه و پایرتش میکنه)
در این حالت پایرت کردن یا نکردن من هیچ فرقی به حال اون شرکت نداره، چون اگه پایرت نکنم هم پولم تو جیبش نمیره (چون خودش نمیخواد با من معاملعه کنه و کلا خریدی صورت نمیگیره)
از اونجایی که خیلی اصرار دارین موقعیت مثال زده بشه فکر کنم این موقعیت تشبیه مناسب تری باشه:
فرض کنین یک نفر قراره توی یک سالنی سخنرانی کنه، برای ورود به سالن هم یک مبلغی لازمه. حالا من وقتی میخوام بلیط بخرم و وارد شم جلومو میگیرن و میگن شما حق ورود نداری. حالا من یا باید تغییر قیافه بدم و بلیط بخرم و وارد شم (وی پی ان) یا این که پشت در سالن بمونم و از بیرون به اون سخنرانی گوش کنم. این کار من نه به کسی ضرر زده، نه بلیط کس دیگه ای رو ازش دزدیدم، نه حق ورود کس دیگه ای به سالن رو ضایع کردم، نه باعث شدم حرفای اون سخنران به بقیه کمتر برسه (فرق اصلی پایرسی با دزدی!)
درسته که دارم از نتیجه زحمات اون سخنران به طور رایگان و بدون پرداخت هزینه استفاده میکنم، ولی علتش همونه که منو به سالن راه ندادن!
این حرفام برای کل پایرت ها نیست، فقط برای اون حالتیه که علت پایرسی رو این میدونستن که طرف مقابل بهمون نمیفروشه.

در کل هم واقعا برام عجیبه که چرا اینقدر برای هر گروه مهمه که بقیه چیکار میکنن، کسی که داره همه چیزشو پایرت میکنه حق نداره به کسی که بعضی چیزاشو پایرت میکنه و بعضی چیزاشو اوریجینال میخره توهین کنه، کسی هم که داره بعضی چیزاشو اوریجینال میخره حق نداره به کسی که همه چیزشو پایرت میکنه توهین کنه چون مصداق بارز Hypocrisy ه، و به نظرم حتی کسی که همه چیزش از ابتدای عمرش اوریجینال بوده هم حق نداره به پایرت ها توهین کنه :D
هرکسی کاری رو که دوست داره بکنه، برا بقیه هم تعیین تکلیف نکنه :D

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
این تخفیف و صبر کردن که اگه آدم صبر کنه بله، گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی. بازی بعد ده سال ممکنه یه دلارم بشه. ولی بسته به شانسه که بازی تازه لانچ شده در آینده نزدیک کی و چقدر تخفیف بخوره. ضمنا بازیم هست بعد n مدت ارزون نمیشه.
همه نمیتونن فلان بازی که تخفیف خورده رو به زور بخرن. و اینکه بازی کردن تمام سبکها تا جایی که من دیدم کار گیمرهای کم سن و ساله که وقت آزاد خیلی دارن، یا یکی که به فرض نه کار کنه نه درس بخونه، والا ما همون بازیهایی که عاشقشونیم به زور وقت پیدا میکنیم بازی کنیم. حالا اگه کسی دیده کسی از کار و زندگیش بزنه مثلا فلان بازی که نمیدونه چی هست تا آخر بره یا حجم نتشو پای دانلود کردنش بسوزونه، بگه ما هم بدونیم، من که چنین چیزی ندیدم تا حالا. بشخصه که حتی حاضر نیستم یه کیلوبایت حجمم رو پای دانلود بازی که ازش شناخت ندارم هدر بدم.

Sent from my Redmi Note 3

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Torch Bearer

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
۱۲ صفحه دیگه هم بنویسید تا وقتی بازی با پرت داغون و ۱۰۰۰ تا مشکل و ۲۰۰۰ تا قفل و ۵ ساعت گیم پلی مفید و محتوی داغون بیاد پایرت میکنیم و بازیش میکنیم.
خود سازنده واسش مهم نیست بازار ایران اینجا ۲۰۰۰ نفر یقه پاره میکنن. مهم بود استور مخصوص میدل ایست میزد مثل روس و هند بازی رو نسبت به سرمایه مردم قیمت گزاری میکرد.
نگران اون برنامه نویسم نباشید چه شما پایرت کنین چه نکنین اون پولشو در میاره و حقوق ثابتش و داره.

• Like
Reactions: qaqaj and Cait Sith

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
ما که از بازی های دست دوم و تخفیف خورده رو کنسول حمایت میکنیم و پولم باشه d1 میخریم ... رو پی سی هم پایرت میکنیم ، ولی سمت هکی نمیریم که گناه دارن مردم ... ویندوز که خود مایکرو رایگان داد ، آنتی ویروسم که خودش رایگان نصب بوده ، آفیسم که رایگان داریم ... فیلم و سریال و اینام تاینی عزیز هست ... تمام

Lord Phenom

کاربر سایت
Oct 16, 2012
262
نام
سعید
من خودم حدود 4 سال هست که هیچ بازی رو پایرت نکردم حتی بازی هایی که زیاد علاقه نداشتم بهشون رو هم اورجینال خریدم و بازی هایی که خیلی ازشون خوشم اومده یک نسخه اضافه هم خریدم برای کسایی که دوست دارن اورجینال بازی کنن اما با اینکه دیگه هیچ راهی برای پایرت کردن بازی وجود نداشته باشه و همه باید بازی رو اورجینال تهیه کنن بسته به جایی که زندگی میکنم مخالف هستم و بیشتر هم بخاطر ساپورت هست وقتی من میخوام یک بازی رو برای مثال از استیم بخرم و نمیتونم با حساب بانکی خودم خرید رو مستقیم انجام بدم و باید به وسیله واسطه خرید خودم رو انجام بدم و با عوض کردن ای پی حسابم رو شارژ کنم یا کد بازیم رو به استیم بدم و ساپورت درست دریافت نمیکنم با اینکه همون پولی رو میدم که بقیه هرجای دیگه دنیا دارن میدن اینجا هست که میگم من ساپورتی که باید رو با اینکه دارم پول میدم تا اونا رو ساپورت کنم از اونا کامل دریافت نمیکنم یا برای مثال وقتی من سه سال هست از اوریجین بازی میخرم اما تو این مدت حتی نمیتونم سایت فروشگاهشون رو با ای پی ایران باز کنم و از همین دو ماه پیش هم EA تصمیم میگیره یک کاری کنه که من حتی بازی هایی که توی اوریجین دارم رو هم نتونم ببینم (مگر اینکه با ای پی دیگه ای وارد اوریجین بشم و بازی کنم )خب منم توی این موقعیتی که هستم دلیلی نمیبینم که بخوام بازی ها رو اورجینال بگیرم و کاملا هم درک میکنم اگه یکی بخواد پایرت کنه , من با اینکه دلیلی نمیبینم باز هم بازیها رو اورجینال میخرم اما توی این موقعیتی که هستم دوست دارم گزینه دوم هم باشه .

• Like
Reactions: Sarvior and Fratos

doug ratman

کاربر سایت
Mar 12, 2016
193
من موندم چرا بعضیا این قدر پایرسی بد میدونن . بازی اوریج زدن مثلا نشانه ی شخصیت و کلاس و... میدونن .اولا کمپانی ها که سود معمول شونو دارن خیلی هم هستش اصلا نگران نباشید. دوما بستر مناسبی برای خرید یا هیچ امکاناتی برای ما شرکت های خارجی قرار نمیدهند .هر بازیم بخوایم بگیریم خداتومان است

qaqaj

کاربر سایت
May 1, 2015
361
نام
Farzan
توی خارج قیمت بازی 60 دلاره ! یعنی حدود 60 هزار تومن ما ! وقتی دلار رو به پول ایران میخای تبدیل کنی میشه حدود 230 تومن ! اگه توی خارج پایرت کنی دزد هستی نه توی ایران ! توی ایران پایرت کنی کاملا حلال هست :D چون توی ایران مبلغ اضافه بر سازمان باید بپردازیم برای بازی اوریج که با زرنگ بازی (پایرت) میزنیم بر بدن :D اگرم خیلی عذاب وجدان گرفتید :p یه صلوات واسه سازنده ها بفرستید :D

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
یه سری یه جوری حرف می زنن در مورد پایریت کردن که دلم می خواد همین الان کیسو بفروشم یه PS4 بگیرم با PC Gaming کلا خداحافظی کنم8-| والا منم پایریت می کنم(بیشتر AAA ها رو البته) ولی این همه دلیل و منطق اوردن چیه دیگه؟ کار بدیه دیگه، هیچ جوره نمی شه توجیهش کرد.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
خوب پس حرف من شد که گفتم یا بیخیال قفل می شن یا با الگوریتم جدید قفل برمی گردن اما باید دید ایا الگوریتم جدیدم به اندازه ی قبلی پیچیده هست یا دیگه چیزی برای ارائه عملا ندارن.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
نظرات بعضیا تو این تاپیک خوندم یهو نخواسته متحول شدم و متوجه شدم ما الان داریم تو آمریکا تو ایالت کالیفرنیا زندگی میکنیم :))
خود آمریکایی ها و خیلی از مردم غرب بازی ها pc و کنسول ها رو پایرت و هکی بازی میکنن بعد ما ایرانی ها که قانون کپی رایت اصلا نمیدونیم چی هست ادعا اوریج بازی در میاریم :D
یه آلبوم موسیقی یه خواننده پاپ رو با قاب و کاور و کلی طراحی و کلی ترک اورجینال میدن 2000 تومن کسی نمیخره :D همین به اصلاح اوریج بازا میگن اینترنت قویی داریم فول آلبومشو تو 5 دقیقه دانلود میکنیم :D بعد اینجا میگن اگر پایرت کنم کیسمو میفروشم :))
مثلا 60 دلار برای اونا هیچی نیست اما تو ایران برای ما یک سوم حقوق وزارت کاری میشه :D

آخرین ویرایش:

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
نظرات بعضیا تو این تاپیک خوندم یهو نخواسته متحول شدم و متوجه شدم ما الان داریم تو آمریکا تو ایالت کالیفرنیا زندگی میکنیم :))
خود آمریکایی ها و خیلی از مردم غرب بازی ها pc و کنسول ها رو پایرت و هکی بازی میکنن بعد ما ایرانی ها که قانون کپی رایت اصلا نمیدونیم چی هست ادعا اوریج بازی در میاریم :D
یه آلبوم موسیقی یه خواننده پاپ رو با قاب و کاور و کلی طراحی و کلی ترک اورجینال میدن 2000 تومن کسی نمیخره :D همین به اصلاح اوریج بازا میگن اینترنت قویی داریم فول آلبومشو تو 5 دقیقه دانلود میکنیم :D بعد اینجا میگن اگر پایرت کنم کیسمو میفروشم :))
مثلا 60 دلار برای اونا هیچی نیست اما تو ایران برای ما یک سوم حقوق وزارت کاری میشه :D

دقیقا ! ملت جوگیرن دیگه . اول ببنید کجا زندگی میکنیم بعد حرف بزنین .

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
2 تومن کجا بود الان فیلم شد 5 تومن این سی دی ها 2 تومن ؟ تموم شد دیگه اون دوران زیر 5 تومن نیست چیزی

• Like
Reactions: ehsanservat

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر