Dead or Alive 5 Plus

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
منم دمو رو گرفتم،عالیه!انلاینش بازه ولی تست نکردم،گرافیک خوبه،یه بخش ب نامtouch fight داره ک بازی اول شخص میشه و باید با تاچ اسکرین حمله کنید کلی کمبو تو این حالت داره ولی خودش راه میره،4کاراکتر بازه با کلی زمین،استوری مد قفله

Sent from my ST18i using Tapatalk 2

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
بالاخره بازی رو گرفتم :d
خیلی بازی باحالیه! گیم پلی و گرافیک فوق العاده هست و نسبت به doa 4 که قبلا بازی کرده بودم مد های خیلی بیشتری داره و اصلا خسته کننده نمیشه. یکی از قسمتاییش که خیلی حال کردم story مد بود که تو هیچ بازی fightingی اینطوری نبود!
گرافیک توی دمو ها خیلی کیفیت بیشتری داره اما توی گیم پلی به طور محسوسی texture ها کم کیفیت میشن که به جاش 60fps میشه و انقدر روونه که تا اسکرین شات نگیرید متوجه بی کیفیت بودنش نمیشید.
فعلا ۱ ساعت بیشتر بازی نکردم و خیلی قسمتاشو نرفتم هنوز اما حتما یه نقد کوچیک ازش میزارم!
چند تا عکس که گرفتم :

Danteppc

کاربر سایت
Dec 29, 2008
995
نقد بازی Dead or Alive 5 Plus

وقتی اولین مبارزه رو در DOA شروع می کنید به وضوح تمایز نسبت به دیگر بازی های fighting رو مشاهده می کنید. در DOA قدرت های جادویی وجود نداره و سبک بازی رزمی هست و خیلی کم فنون عجیب غریب میبینیم (جز در نینجا ها).
گیم پلی بازی بیشتر شبیه به Tekken هست. سریع، درگیر کننده و معتاد کننده ! و باید بگم برای اینکه واقعا بتونید "بازی" کنید باید چند هفته وقت بزارید چون علاوه بر درجه سختی بازی، فقط ۳۴ تا tutorial داره که هر کدوم ۵، ۶ تا lesson داره! از روش های rising (بلند شدن) گرفته تا counter attack و... که مخصوص خود DOA هست. تازه این فقط آموزش عمومی هست و برای هر کاراکتر کلی فن مخصوص وجود داره! در نسخه ویتا بخش free training هم وجود داره که با هر کاراکتر می تونید آزادانه تمرین کنید.
موسیقی متن خیــلی قشنگه و حس مبارزه میده :d صدای کاراکتر ها عالی هستند اما به نظرم حرکت لب ها با جملات یکسان نیست! شاید چون برای نسخه ژاپنی بودن ؟!... هیکل شخصیت ها خیلی خوب طراحی شده و در این ضمینه team ninja رو دست نداره! مخصوصا دخترا که ازین سکــــــسی تر نمیشد:d من وسط فایت حواسم همش به یه جاییه b-) کلی لباس واسه هر کاراکتر وجود داره که تاحالا واسه kasumi فقط ۵ تا آزاد کردم. میشه از store هم مدل های بیشتری خرید که بیشتر مخصوص beach هستند :d
گرافیک بازی بسیار نرم و عالیه. 60fps همونطور که باید باشه. جزئیات و تنوع مپ ها هم خیلی خوبه. texture ها و light نسبت به نسخه کنسولی در سطح پایین تری قرار داده اما هیچی از بازی کم نمیکنه.
بخش داستانی با توجه به سبک بازی بسیار خوب طراحی شده اما در حد ۲ ساعته و کوتاه هست. بیشتر شبیه به فیلم دیدن هست! دمو ها با کیفیت بصری و جذاب (!!) در این بخش وجود داره که واقعا نسب به fighting های دیگه برتری داره.
چهار مُد مبارزه اصلی در بازی وجود داره. versus , arcade , time attack و survival که از اسمشون پیداست. + در ویتا یک قسمت جدا به نام Touch Fight وجود داره و به این صورت هست که به جای مبارزه با کلید ها، با تاچ دستگاه و سنسور ها بازی می کنید! مثلا می تونید ویتا رو عمودی بگیرید و کاراکتر مقابل رو کامل جلو خودتون ببینید و با حرکات gesture مخصوص حمله کنید. این مُد خیلی خوب طراحی شده و جنبه سرگرمی لحظه ای داره.
بخش online بازی خیلی خوب طراحی شده و چند حالت داره، اولی simple match که مشخصه، بعدی rank match هست که برد و باخت مبارزه شما مبنای امتیاز در leaderboard هست. در بخش آنلاین امکان ***** گذاری برای جستجوی حریف وجود داره. مثلا بر اساس درجه قدرت حریف (امتیازش)، region و پلتفرم (vita , ps3). برای من که پینگم خوب نیست بخش آنلاین راضی کننده بود و یا لگ نداشت یا اگه داشت سریع قطع میشد. در ضمن نیاز به کد هم نداره.
یه قسمت هم به نام extra داره. در بخش fight record می تونید فیلم مبارزه ذخیره شدتونو ببینید. در بخش spectator میتونید ۲ تا کامپیوتر رو بندازید به جون هم و نگاه کنید و با دوربین مخصوص doa با قابلیت تغییر زاویه و زوم ازشون عکس بگیرید. (اسکرین شات های گیم پلی که قرار دادم به همین صورت گرفته شدن)
در کل این با ارزش ترین بازی بود که واسه ویتا دیدم و مطمئنا بهترین بازی fighting ویتا. ۱۶۰ تومن رو می ارزید!
اگه سوالی بود در خدمتم.

اسکرین شات ها هم از بخش داستانی و هم گیم پلی (صحنه هارو دارید :d) :

Gameplay :

Story :

Touch Fight :

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
منم بازی رو گرفتم گرافیکش نسبت به بقیه Fighting های ویتا خیلی بهتره! گیمپلی هم که دقیقا Tekkenـه! :D
آنلاین ـش تو Simple Match بعضی موقع ها شانسی یکی رو پیدا میکنه ولی تو Ranked Match من دقیقا نیم ساعت داشتم سرچ میکردم ولی نتونستم به کسی Join بشم.
Story Modeـش هم جالبه ولی من ماله Mortal Kombat رو ترجیح میدم به این!

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
منم Story mode برای بازی MK رو مقداری بیشتر دوست داشتم !
یه جورایی برای فهم بیشتر داستان DOA5 در واقع نیاز به دونستون داستان سری قبلی هم هست اما خب فقط برای اینکه با کارکتارها اشنا باشین ...
مگرنه چارچوب هسته داستان مشخصه ... البته باز من حس میکنم خیلی سریع داستان میره جلو
شخصیاتاشون رو که خیلی دوست دارم ... کلا از DOA 3-4 خیلی خوشم میومد ... 3d بودن فضاها و gameplay تنوع خوبی میده وقتی ادم به gameplay بازیایی مثل MK - SF - BlabBlue عادت کرده...
مداش هم خوبن
بهترین چیزش هم همین 60 فریم بر ثانیش هست
انصافا هم گرافیک بازی به کنسولیش نزدیکه ... مخصوصا خوده شخصیتها که جزییات خیلی خوبی دارن
در نسیت به MK ...
انیمشنها هم بسیار بهتره
پس زمینه خیلی خوب هست . یک مقداری از بعضی جاهاشون زده شده تا به هر حال frame رو ثابت نگه داره اما باید بگم تیمی که بازی رو پرت کردن هوشمنده این کار رو کردن ... یعنی جاهایی رو زدن که زیاد تاثیری توی گرافیک کلی نداره ...
اما بازی انتظار میرفت پس زمینه بهتر باشن که به نظر میرسه سازنده های خیلی زیاد روی خوده شخصیها فکوس کرده بودن .
اینم چندتا عکس از نمای نزدیک شخصیتها
البته عکاسی خیلی توش حال میده !
DLC های زیادی هم برای لباس اینا داره ..
من یک سریشون گرفتم.

این در قیاس با MK

Omid Zaraki

کاربر سایت
Jan 25, 2013
306
نام
OmiD
رفقا هر کی حرفه ایه تو این بازی یه لطفی بکنه و آی دی منو ادد کنه تا با هم آنلاین بازی کنیم

این خارجیا که خیلی ماستن ، حسرت به دلمون موند با یه حرفه ای بازی کنیم ...

البته با مهیار چند بار بازی کردم و انصافا بازیش هم خیلی خوبه اما رفت و دیگه پیداش نشد :d

اینم آی دی : Omid_Zaraki

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر