PlayStation Days Gone

cyq3_1.png

بررسی بازی Days Gone

بازی Days Gone عنوانی جهان باز و سوم شخص ، همراه با ماجراجویی در سبک ترس و بقا است که توسط SIE Bend Studio در حال توسعه است و به صورت انحصاری برای PS4 در تاریخ 26م آپریل 2019 ، برابر با 6م اردیبهشت 98 منتشر خواهد شد . این عنوان آخرالزمانی 2 سال پس از وقوع یک بیماری هولناک و همه گیر رخ داده است ، تقریبا تمام بشریت را به کام مرگ کشانده و میلیون ها نفر را به "Freakers" تبدیل کرده است ، بازی دارای سیستم آب و هوایی پویا و چرخه شبانه روز می باشد . انجین بازی Unreal Engine 4 می باشد و از PS4 PRO پشتیبانی می کند .

1504_3.png

شخصیت اصلی بازی نامش دیکون است ، در تریلر بازی مشاهده کردیم دیکون همسرش سارا را به یاد می آورد که تنها خاطرات خوش او پس از پخش شدن ویروس است و احتمال مبتلا شدن سارا توسط این بیماری .
اکنون آخرالزمان ؛ دیکون عضو گروهی از موتورسواران است که دنیا برای آن‌ها در جاده‌ها خلاصه شده و دیگر زندگی و دوستی برایشان معنایی ندارد ، تنها چیزی که برای آن‌ها باقی مانده ، تلاش برای بقا در این دنیای بی‌رحم است . همه‌ جا پر شده از موجودات زامبی‌ مانند به نام فریکرها ، شهرها تبدیل به گورستان شده اند و بازماندگان به جنگلها و کوهها پناه برده اند ، موتور دیکون نقش اساسی در بازی ایفا خواهد کرد .
ناامیدی دیکون ، خاطرات تلخی که از گذشته برایش باقی مانده ، دنیای ضد قهرمانی که هر کس برای نجات جان خود دست به هر عملی می زند ، علتهایی که شخصیت پردازی دیکون را در طول بازی در بین بازیکنان قوی و قوی تر میکند .

iir2_2.png

وسیله نقلیه اصلی موتورسیکلت است ، با قطعاتی که در طول بازی به دست می آورید می توان به منظور افزایش سرعت ، دوام یا مانور نسبت به سایر پارامترها تغییرات ایجاد کرد ، بازیکن می تواند اهداف را با روشهای مختلفی پشت سر بگذارد ، از اختفا تا استفاده از سلاحهای گوناگون با بردهای متفاوت و تعامل با محیط . سیستم کرفتینگ در بازی باعث می شود بازیکن در قسمت آیتمها ، قادر به تولید موارد جدید برای بهبود کارایی مبارزه شود . مدیریت منابع از جمله مواردیست که بازیکنان را در طول بازی به چالش می کشد و در گیم پلی نقشی پررنگ خواهد داشت ، مانند تمام شدن سوخت موتورسیکلت ، حیوانات آلوده مانند خرس و گرگ در بازی حضور دارند که در بعضی موارد فرار ! ، منطقی ترین راه پشت سرگذاشتن این موجودات است .

76gn_giphy.gif
1fs5_giphy_(3).gif
bit_giphy_(2).gif

DIGITAL DELUXE EDITION

The full game downloadable from PlayStation Store , with a digital soundtrack and art book , three bike skins , the monkey wrench fast repair tool and a PS4 dynamic theme

iw1h_5.png

SPECIAL EDITION

The full game with a SteelBook case , a physical and digital artbook , the original soundtrack on CD, three drifter bike skins , the monkey wrench fast repair tool and a PS4 dynamic theme

hctb_6.png

Collector's Edition

The full game with a SteelBook case , the collector’s edition statue , six collector pins , a clothing patch , four decals and all the special edition content

cpji_4.png

Standard

The full game on Blu-ray Disc

oj9_days-gone-standard-bd-edition-two-column-01-ps4-05feb19nz_1549329195903.png

Last edited by a moderator:

Dr. Salvador

کاربر سایت
Mar 22, 2019
238
اول اینکه درست صحبت کن و دوم اینکه این بنده خدا گفت این نظر من حتی اگه اشتباه هم باشه نباید بخاطر فن بازی بپری بهش جدیدا خیلیا از این کارا میکنن حالا اگه یه سری قدیمی بود میگفتیم امده داره ترول میکنه ولی برای چی داری ئاسه بازیی که نیومده یقه میدری؟
اولا به تو ربطی نداره چطوری صحبت میکنم
دوما یاد بگیر اینجا فرومه و قرار نیست حرف بزنی و جواب نشنوی
سوما امیدوارم دیگه منو ریپلای نکنی که الحق سرو کله زدن با دهه ۸۰ جماعت کار سختیه و از حوصله امثال من خارج با تشکر
دفعه دیگم ریپلای کردی ادبو احترام رعایت کن ولا جواب بدتری میشنوی:*

• Like
Reactions: KiDD

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
اخی ببخشید که همه بازی سازا درحال تولید هنر و ساخت چیزای جدیدن و اصلا دنبال پول نیستن من از طرف بند استودیو از شما معذرت می‌خوام :(
حالا میشه بپرسم این نظر شما نتیجه چندساعت تجربه بازیه؟
آخی ببخشید که حرف من به شما برخورد
پولو به چیز خوب باید داد حالا تو میریزی تو چاه به خودت مربوطه ولی ی چیزو در مورد تو کاملا روشن میکنه....!
معذرت خواهی رو از خودت باید بکنی که لذت و توقعت از گیم رو اونقدر آوردی پایین که نظر شخصی ی نفر در مورد ی بازیه معمولی انقدر به تو و علایقت برمیخوره!
حالا میشه بپرسم این نظر شما نتیجه چندساعت تجربه بازیه؟
میخاستم به این سوالت جواب بدم ولی وجدانا خندم گرفت...چون جديدا ميزان درك از بازي ها و ب اصطلاح گيمر بودن به مقدار ساعتيه كه صرف يسري مزخرفات ميشه و اين واقعا دردناكه....
واینکه درست صحبت کن چون بد صحبت کردن کار راحتیه و به نظر بقیه احترام بذار.

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
این بازی از نظر من میکس LEFT4DEAD (موج عظیم زامبی ها) و LAST OF US هستش و کار جدیدی نکردن و قصدشون هم فقط پول درآوردنه چون هنر خاصی توش نیست ! چه از لحاظ گیم پلی چه جو بازی و هر چیزی ک تا الان دیدیم... شما وقتی تمام اتفاقات بازی رو به شکل بهتر در بازی های دیگه دیدید نمیفهمم چرا استقبال میشه.
البته این نظر شخصیه منه دوستانی که باهاش حال میکنن ، حالشو ببرن!
آخه کدوم ناشری که فقط دنبال پوله میاد به استدیوش میگه 5 6 سال رو صرف یه بازی سینگل‌پلیر کن که IP جدید هم هست و ممکنه اصلا موفق نشه و به اندازه زمان و بودجه‌ای که صرفش شده سود نکنه :D
به جاش یکی دو تا نسخه فرعی از یه سری محبوب می‌ساختن تا فروش رو تضمین کنن یا می‌رفتن تو کار بتل‌رویال و خریدهای درون‌برنامه‌ای!
Days Gone واسه Bend که تا حالا بازی با این وسعت نساخته ریسکه...چون اصلا ممکنه بازی موفق نشه و فروش نکنه، از اونور IP جدید هم هست. دقیقا برعکس اینه که فقط بخاطر پول بازی بسازی! :D
نظرتم محترمه. آره درسته کلا بازی چندان نوآورانه نیست (مثل 90 درصد بازیای AAA :D:|) ولی برای کسی که عاشق چنین اتمسفری هستش و از سیستم منابع محدود و مدیریتشون و کلا بازیای آخرالزمانی لذت می‌بره، چیزی نیست که بشه ازش به راحتی گذشت.
============
یه اسکرین شات دیگه با استفاده از فوتومود:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
واقعا چیزی که در چند تریلر آخر دیدیم اصلا معمولی و تو ذوق زن و اینا نبود , وقتی مقایسه میکنیم بیاییم درست مقایسه کنیم
اول از همه این بازی اپن ورد هست و مقایسه انیمیشن و میلی اتک و ... با یه بازی خطی درست نیست , باتوجه به اینکه اپن ورد هست کلی جزییات مختلف و ریز و درشت داره از گیم پلی بگیر تا خوده دنیای بازی که عملا نشه همچین مقایسه ای کرد همون داینامیک بودن بازی به اون شکل خودش واقعا بیشتر از چیزی بود که انتظار داشتم , شما در یک صحنه ممکنه 300 تا زامبی با هم ببینی که میخوان بریزن سرت خیلی فرق میکنه با بازی هایی که داره باهاش مقایسه میشه .
دوم اینکه این استدیو کلا 130 نفر بودن (شدن حین پروژه) با این وجود گرافیک بازی در آخرین نمایش ها و عکس های فوتومود اخیر قشنگ برابری میکنه با بزرگترین استدیوها و اینکه 6 ساعت کات سین داره نشون میده رو داستان هم حداقل تمرکز داشتن و سعی کردن از نهایت توانشون استفاده کنن حتی OST بازی هم که منتشر شد من گوش کردم بازم خیلی خوب بود دیگه بیشتر از این من از بنداستدیو توقع ندارم که بیاد انقلاب کنه در صنعت گیم ! هر چند سر همین GOW قشنگ یادمه که تا قبل از اومدن نمراتش تو این فروم خیلی ها میترکوندن بازیو و چپ و راست ایراد میگرفتن
بی انصافی نکنید :D

آخرین ویرایش:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
واقعا چیزی که در چند تریلر آخر دیدیم اصلا معمولی و تو ذوق زن و اینا نبود , وقتی مقایسه میکنیم بیاییم درست مقایسه کنیم
اول از همه این بازی اپن ورد هست و مقایسه انیمشن و میلی اتک و ... با یه بازی خطی درست نیست , باتوجه به اینکه اپن ورد هست کلی جزییات مختلف و ریز و درشت داره از گیم پلی بگیر تا خوده دنیای بازی که عملا نشه همچین مقایسه ای کرد همون داینامیک بودن بازی به اون شکل خودش واقعا بیشتر از چیزی بود که انتظار داشتم , شما در یک صحنه ممکنه 300 تا زامبی با هم ببینی که میخوان بریزن سرت خیلی فرق میکنه با بازی هایی که داره باهاش مقایسه میشه .
دوم اینکه این استدیو کلا 130 نفر بودن (شدن حین پروژه) با این وجود گرافیک بازی در آخرین نمایش ها و عکس های فوتومود اخیر قشنگ برابری میکنه با بزرگترین استدیوها و اینکه 6 ساعت کات سین داره نشون میده رو داستان هم حداقل تمرکز داشتن و سعی کردن از نهایت توانشون استفاده کنن حتی OST بازی هم که منتشر شد من گوش کردم بازم خیلی خوب بود دیگه بیشتر از این من از بنداستدیو توقع ندارم که بیاد انقلاب کنه در صنعت گیم ! هر چند سر همین GOW قشنگ یادمه که تا قبل از اومدن نمراتش تو این فروم خیلی ها میترکوندن بازیو و چپ و راست ایراد میگرفتن
بی انصافی نکنید :D
مشکل اینه اخه چرا اپن ورد!!!؟؟استودیویی که نهایتا 130 نفر عضو داره میتونستن یک بازی حداقل خطی درست کنن (نه خیلی خطی) ولی به جاش روی انیمیشن ها و شوتینگ بازی کار میکردن نتیجه به نظرم خیلی بهتر میشد!!!!
حالا امیدوارم بازی نتیجه خوبی حداقل بگیره تا استودیو در اینده به کار خودش ادامه بده.

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
مساله اینه که این بازی بنظر به غیر از خط داستانی چیزی برای سرگرم شدن تو محیط بازی رو نداره
چیزی که خود اعضای بنداستودیو چند وقت پیش گفتند که ما قصد نداریم حواس بازیکن از داستان بازی زیاد از حد منحرف بشه
خب بالاخره اینم یه جورشه اما انتظار شکار و دیدن حیات وحش ریلستیک و ماموریتهای فرعی جذاب و اینجور چیزا از بازی نمیشه داشت

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
آخه کدوم ناشری که فقط دنبال پوله میاد به استدیوش میگه 5 6 سال رو صرف یه بازی سینگل‌پلیر کن که IP جدید هم هست و ممکنه اصلا موفق نشه و به اندازه زمان و بودجه‌ای که صرفش شده سود نکنه :D
به جاش یکی دو تا نسخه فرعی از یه سری محبوب می‌ساختن تا فروش رو تضمین کنن یا می‌رفتن تو کار بتل‌رویال و خریدهای درون‌برنامه‌ای!
Days Gone واسه Bend که تا حالا بازی با این وسعت نساخته ریسکه...چون اصلا ممکنه بازی موفق نشه و فروش نکنه، از اونور IP جدید هم هست. دقیقا برعکس اینه که فقط بخاطر پول بازی بسازی! :D
نظرتم محترمه. آره درسته کلا بازی چندان نوآورانه نیست (مثل 90 درصد بازیای AAA :D:|) ولی برای کسی که عاشق چنین اتمسفری هستش و از سیستم منابع محدود و مدیریتشون و کلا بازیای آخرالزمانی لذت می‌بره، چیزی نیست که بشه ازش به راحتی گذشت.
============
یه اسکرین شات دیگه با استفاده از فوتومود:

در مورد اينكه ي عده اي از اين سبك بازي ها لذت ميبرن طبيعيه ولي هميني ك خيلي وقته دارن كار ميكنن و آخرش شده اين بنظرم هيچ كاري نكردن يعني ب معني واقعي كلمه هيچ كاري نكردن
همين GOW اومد المان هاي مختلف رو با هم تركيب كرد ولي چيزي رو تحويل داد كه واقعا قابل قبول بود...
و اينكه ميگي قصدشون پول نيست شما دقت كن دقيقا كپي محض از tlou هستش با يك ساختار سطحي و معمولي.... و اينكه ي داستان آخرالزماني كه اين روزا محبوبيت بالايي داره بشخصه وقتي چيزايي كه تو اين بازي ديده ميشه رو مي بينم دوس دارم برگردم به صاحب سبك ها و دوباره اونارو تجربه كنم
منم بدم نمياد ي بازي خوب تجربه كنم ولي به اين بازي اميدي نيست و دليل تعجب من اينه كه انگار ١٠ رو ديده باشي و حالا با ٣ ذوق مرگ بشي !
برعكس حرفي ك گفتي اينا ريسك كردن...
اينا اومدن المان هايي كه امتحانشونو پس دادنو دوباره استفاده كردن تا فروش خوبي داشته باشن و اين موضوع از نگاه خيلي ها مخفيه و فقط ميگن ip جديد ip جديد
در كل تو بازيسنتر هم بايد سكوت كرد چون فن بازي بي منطق بيداد ميكنه!

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
انقدرم این bend دست کم نگیرید اخرین بازیشون متای ۸۰ اورده اینم در حد 80 هست چون ار لحاظ گرافیکی و اتمسفر مطمنم حسابی تمجید میکنن منتقدها میمونه اون تنوعش و تکراری نشدنش ..

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
در مورد اينكه ي عده اي از اين سبك بازي ها لذت ميبرن طبيعيه ولي هميني خيلي وقته دارن كار ميكنن و آخرش شده اين بنظرم هيچ كاري نكردن يعني ب معني واقعي كلمه هيچ كاري نكردن
همين GOW اومد المان هاي مختلف رو با هم تركيب كرد ولي چيزي رو تحويل داد كه واقعا قابل قبول بود...
و اينكه ميگي قصدشون پول نيست شما دقت كن دقيقا كپي محض از tlou هستش با يك ساختار سطحي و معمولي.... و اينكه ي داستان آخرالزماني كه اين روزا محبوبيت بالايي داره بشخصه وقتي چيزايي كه تو اين بازي ديده ميشه رو مي بينم دوس دارم برگردم به صاحب سبك ها و دوباره اونارو تجربه كنم
منم بدم نمياد ي بازي خوب تجربه كنم ولي به اين بازي اميدي نيست و دليل تعجب من اينه كه انگار ١٠ رو ديده باشي و حالا با ٣ ذوق مرگ بشي !
برعكس حرفي ك گفتي اينا ريسك كردن...
اينا اومدن المان هايي كه امتحانشونو پس دادنو دوباره استفاده كردن تا فروش خوبي داشته باشن و اين موضوع از نگاه خيلي ها مخفيه و فقط ميگن ip جديد ip جديد
در كل تو بازيسنتر هم بايد سكوت كرد چون فن بازي بي منطق بيداد ميكنه!
شما وقتی بازی نکردی میای نسخه بازی میپیچی و فکت صادر میکنی خب چه انتظاری داری میگن قصاص قبل از جنایت شما دادی رفت

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
شما وقتی بازی نکردی میای نسخه بازی میپیچی و فکت صادر میکنی خب چه انتظاری داری میگن قصاص قبل از جنایت شما دادی رفت
دوست عزيز بحث ما در مورد چيزيه كه تا الان از بازي ديديم اميدوارم بازي خوبي از آب در بياد ك بعيد ميدونم.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
تو توییتر گفتن یکی از مجلات المانی بازی نقد کرده و 83 داده لیست نقاط قوت و ضعفش هم گذاشتن که یکیش همونی بود که انتظارش داشتم نقد رو سریع پاک کردن بازی انگار مشکلات فنی کرش و باگ و فریم زیاد داره و بهینه نیست این گرافیک زیبا پشت مشکلات زیاد مخفی شده D یک ویدیو هم من دیدم جدید بازی خیلی گلیچ و باگ داره
Screenshot_2019-04-23-22-50-12.png

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
بند من نمیدونم بعد انچارتد گلدن ابیس چه بازی‌هایی ساخته ولی تو انچارتد گلدن ابیس اسکی بازی رو به تهش رسونده بودن گیم پلی که بماند حتی داستان هم از روی انچارتد 2 اسکی رفته بودن کلا اسکی جز DNA بند هست

• Like
Reactions: Coma BlacK

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر