David Cage: به خاطر پول بازی نمی‌سازم.

• Thread starter Thread starter Farh@d
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Farh@d

کاربر سایت
david-cage.jpg

درود.

آقای دیوید کیج، مرد خلاق دنیای گیم که در حال حاضر مشغول ساخت بازی جدید خود یعنی beyond two souls می‌باشد؛ در مصاحبه‌ای که با آقای Patrick Garatt در پاریس داشت، اذعان کرد که عناوینی که خلق می‌کند فقط برای درآوردن پول نیست. وی در ادامه سخنان خود اضافه کرد:

"وقتی به خلق بازی‌ می‌پردازم از خودم چیزهای زیادی به آن می‌دهم. این کار را (ساخت بازی) نه برای پول و نه برای جلب توجه و نه چیز دیگری انجام می‌دهم. بازی‌هایم را با شور و هیجان خلق می‌کنم، چون دوست دارم چیرهایی را با دیگران به اشتراک بگذارم زیرا چیزهایی برای گفتن دارم."

اقای کیج نیز در ادامه در مورد یکی از بازی‌های خوب خود یعنی Heavy Rain صحبت نمود و اذعان کرد:

"واقعا خودم را یک نویسنده Heavy Rain احساس می‌کنم. وی ادامه داد؛ قبل از شروع کار در بازی Heavy Rain، واقعا نمی‌دانستم چه چیزی را می‌خواهم بیان کنم، و یا در مورد چه چیزی می‌خواستم صحبت کنم. برای گفتن داستان بازی، به قرض گرفتن چیزهای متفاوتی پرداختم که در گذشته خودم با آن‌ها روبرو شدم. در Heavy Rain به این نتیجه رسیدم که می‌توانم از خودم صحبت نمایم و نوشتن داستانی که خود تمام جزئیاتش را می‌دانی و چیزهایی که در آن وجود دارد را تجربه کرده‌ای، بسیار آسان است."

Source

آخرین ویرایش:
استنلی کوبریک،دیوید لینچ،اسکوسیزی و.... یک عالمه شاهکار های داستانی تو سینما خلق کردن ولی نصف نصف نصف این آقا هم مصاحبه نکردن پس بازیساز یا فیلم ساز یا نویسنده بزرگی بودن دلیل بر مصاحبه های زیاد نیست،من خودم از فارنهایتش و روایت داستانیش خیلی خوشم اومد ولی خداییش heavy rain اونقدر ها هم بازی شاهکاری نبود.به جز این دوتا بازی هم من یادم نمیاد بازی بزرگی دیگه ای ساخته باشه.در کل بازیساز خوبی هست ولی دیگه نه در اون حد

واقعا جالبه. اونایی که مخالف کیج هستن از القابی استفاده میکنن که فقط هیتر بودن خودشون رو میرسونه و نه چیزه دیگه ! مثل کچل شلغم - کچل پیر - دماغ گنده - بازیساز دسته چهارمی ! جالب تر اینجاست که بعضی ها بدون اینکه بدونن کیج اولین بازیش HR نبوده و با این نسل شروع نکرده ، در موردش دارن نظر میدن.
ما تو دانشگاهمون به معلم ریاضی عمومی میگفتیم استاد ، به کسی که بارگذاری بهمون درس میده هم میگیم استاد ! چه ربطی داره که اگه به کوجیما میگیم استاد به این نمیتونیم بگیم؟ هرکسی تو زمینه ای که کار میکنه میتونه استاد باشه.این لقب رو هم طرفداراش میدن. خودش که زوری نیومده بگه به من بگید استاد تا واستون بازی بسازم ! واقعا هضم این کلمه اینقدر سنگینه که 7 صفحه با این موضوع بحث جلو رفته؟
استنلی کوبریک،دیوید لینچ،اسکوسیزی و.... یک عالمه شاهکار های داستانی تو سینما خلق کردن ولی نصف نصف نصف این آقا هم مصاحبه نکردن پس بازیساز یا فیلم ساز یا نویسنده بزرگی بودن دلیل بر مصاحبه های زیاد نیست،من خودم از فارنهایتش و روایت داستانیش خیلی خوشم اومد ولی خداییش heavy rain اونقدر ها هم بازی شاهکاری نبود.به جز این دوتا بازی هم من یادم نمیاد بازی بزرگی دیگه ای ساخته باشه.در کل بازیساز خوبی هست ولی دیگه نه در اون حد

اینکه کیج مصاحبه میکنه از حجم اینترنت شما کم میشه؟ خیلی راحت میتونی مصاحبه هاش رو نخونی. دوشواری نداره که. این آقا ( کیج ) دوست داره مصاحبه کنه ؛ همه هم دوست دارن باهاش مصاحبه کنن. تموم شد ، رفت

از توی این کارگردانانی که نام بردی استنلی کوبریک حسابش جداست (خدا هم بیامرزتش) از اون شخصیت ها و نوابغ عجیب دنیا بود
اما بقیشون قبل و بعد از اکران فیلمشون کم مصاحبه نمیکنن دوست من...این یه چیز طبیعیه .

چه ربطی داره آخه برادر من؟!
یعنی دیگه با مصاحبه کردن ایشون هم مشکل دارین؟!
واقعا عاجزانه از اون دسته از عزیزانی که مطالب و مصاحبه های دیوید کیج رو ترجمه می کنند درخواست دارم که دیگه این مطالب رو تو سایت قرار ندن چون نتیجش همیشه یه چیز مشابه بوده!
واقعا باورم نمیشه این تاپیک هم 7 صحفه بیخود و بیجهت ادامه پیدا کرده!
تو پست صحفه اول هم گفتم که امیدوارم تاپیک به گند کشیده نشه ولی هیچ بحث مفیدی غیر از نفرت ورزیدن یه عده از دوستان و همون بحث های همیشگی ولی اینبار راجع به پول و این چرت و پرتا چیز دیگه ای واقعا ندیدم!
روی صحبتم با کس خاصی نیست ولی واقعا نمیتونم دلیل این همه نفرت رو درک کنم!

البته ایشون منظورشون این که، بازی سازی رو برای اهداف مالی شروع نکردن و نمیسازند یعنی علاقه دارند و صرفا بهش به چشم یک شغل که ازش در آمدزائی باید بکنند نگاه نمی کنند.
از نوع مصاحبه ها و کاری که روی بازیاش هم میکنه میشه فهمید.
بیخیال این بحث های مسخره شین :|.

باور کنید اگه david cage بازیهاش انحصاری نبود و البته یه سری بازی با استانداردهای معمولی میساخت الان همه اینایی که ازش بد میگن فداییش میشدن. اخه حسادت تا کجا؟؟برادر من اون که نمیاد بگه تورو خدا با من مصاحبه کنید.خب سایت ها و مجلات به کارهاش علاقه دارن و باهاش مصاحبه میکنن.اینکه دیگه تقصیر خودش نیست.این حرکتا رو فکر نکنم یه بچه 5 ساله داشته باشه که بعضی از این دوستان دارن.یکم بزرگ شید:bighug:

البته ایشون منظورشون این که، بازی سازی رو برای اهداف مالی شروع نکردن و نمیسازند یعنی علاقه دارند و صرفا بهش به چشم یک شغل که ازش در آمدزائی باید بکنند نگاه نمی کنند.
از نوع مصاحبه ها و کاری که روی بازیاش هم میکنه میشه فهمید.
بیخیال این بحث های مسخره شین :|.
آورین .چه عجب ؟!! :دی . دیگه این تاپیکای کیج و کج فهمی های یه عده اونقدر لوس و تکراری شده که دیگه به خودم زحمت نمیدم حتی تاپیکای کیج رو تو بازیسنتر باز کنم .

چه ربطی داره آخه برادر من؟!
یعنی دیگه با مصاحبه کردن ایشون هم مشکل دارین؟!
واقعا عاجزانه از اون دسته از عزیزانی که مطالب و مصاحبه های دیوید کیج رو ترجمه می کنند درخواست دارم که دیگه این مطالب رو تو سایت قرار ندن چون نتیجش همیشه یه چیز مشابه بوده!
واقعا باورم نمیشه این تاپیک هم 7 صحفه بیخود و بیجهت ادامه پیدا کرده!
تو پست صحفه اول هم گفتم که امیدوارم تاپیک به گند کشیده نشه ولی هیچ بحث مفیدی غیر از نفرت ورزیدن یه عده از دوستان و همون بحث های همیشگی ولی اینبار راجع به پول و این چرت و پرتا چیز دیگه ای واقعا ندیدم!
روی صحبتم با کس خاصی نیست ولی واقعا نمیتونم دلیل این همه نفرت رو درک کنم!
الان من نظرم رو در مورد این آقا گفتم،مشکلش کجاست؟یعنی حق ندارم نظرم رو در موردش بگم؟اصلا فرضا میخوام بگم بدترین یا بهترین بازیساز تاریخ از نظر من،مشکلش کجاست؟بدون دلیل هم که حرف نزدم
تازه من گفتم بازیساز خوبیه فقط زیادی بازارگرمی می کنه از نظر من
از توی این کارگردانانی که نام بردی استنلی کوبریک حسابش جداست (خدا هم بیامرزتش) از اون شخصیت ها و نوابغ عجیب دنیا بود
اما بقیشون قبل و بعد از اکران فیلمشون کم مصاحبه نمیکنن دوست من...این یه چیز طبیعیه .
همه سازنده ها قبل اکران کارهاشون مصاحبه و ... انجام می دن ولی به نظر من ایشون یکخورده بیش از حد اینکار رو انجام می ده و خیلی سعی داره خودش رو متفاوت نشون بده،حالا این نظر منه کیج هم هرچقدر دلش بخواد میتونه مصاحبه انجام بده من که کاره ای نیستم

من فکر کنم قبلا نزدیک به 4-5 بار در مورد کیج نظر دادم و هر بار هم گفتم که ایشون سعی داره تا دامنه بازی‌ها رو گسترش بده و یا به عبارتی محدوده بازی‌ها رو گسترده‌تر کنه. آخر سر هم گفتم که هر کجا نوآوری توی بازی‌ها با قحطی مواجه شد، امثال کیج هستن که به کمک این صنعت میان. ولی اینها دلیل بر این نمیشه که اشکالات کارهای کیج رو نادیده بگیریم. توی اثرات کیج اغلب با تازگی روبرو هستیم تا کیفیت ... خود هوی رین از تجربه‌های جدید در زمینه بازی بود، اما خود این کار از نظر بازی‌سازی کیفیت درجه یکی نداشت و با چند دقیقه بازی کردن میشد اشکالات فراوانی بهش وارد کرد.
در مورد لفظ استاد هم بگم که به نظر من هر کسی میتونه به هر شخصیتی استاد بگه، ولی هر کسی تا رسیدن با درجه استادی فاصله زیادی داره. هر چند توی کشور ما کلا استاد حیلی تند تند به اشخاص اطلاق میشه ... مثلا توی دانشگاه‌ها اکثر افرادی که ما بهشون استاد میگیم، استاد نیستن. یا استادیار هستن و یا دانشیار ... در بعضی موارد هم مربی توشون پیدا میشه :دی (ترتیب مدارج دانشگاهی ... مربی-استادیار-دانشیار-استاد)
در سایر موارد هم بهتره وقتی قراره به کسی استاد بگیم، اول در نظر بگیربم که ایشون در چه زمینه‌ای فعالیت داره و آیا توی زمنه فعالیتشون در همه موارد موفق عمل کرده ...؟ به عنوان مثال کسی که قراره توی بازی‌سازی بهش استاد بگیم رو سبک سنگین کنبم، بهتره با خودمون میگم در زمینه گرافیکی چطور کارگردانی کرده، در زمنیه طراحی مراحل چطور؟ صداگذاری؟ داستان و ... و اگر توی همه زمینه‌ها عالی عمل کرده باشه اون موقع هست که باشد بهش بگیم استاد ... خود من هیچ وقت دیوید کیج رو توی همه این معیارهایی که نوشتم برتر نمیبینم و اون شاخص بودن ایشون رو در چند مورد محدود میبینم. همینم باعث میشه تا دیگه بهش استاد نگم.
منظور از این پستی که زدم این بود که واقعا لفظ استاد شایسته هر کسی نیست،

حسین بخدا خودتون باعث میشید تاپیک های این آقا به راه های دیگه بکشه. رسما داری با این پستت تحریک میکنی اشخاصی مثل خود بنده رو :-l استاد گیم؟!!!! اوکی...
فردین یک سازنده بازی به من نشون بده که ادامه ی بازی موفق را نمی سازه فقط بخاطر اینکه دنبال ی نواوری هست !و همیشه سعی کرده کار جدیدی تجربه جدید برای بازیکن ها خلق کنه
به شخصه وقتی کسی را استاد صدا میزنم فاکتور های مهمی براش هست !
-ایشون تو ضمینه داستان نویسی و پیداکردن ان جز بهترین داستان های گیم بود .
-در مورد گیم پلی باتوجه به راهها و انتخاب ها ی که تو بازی های در اختیار بازیکن قرار می ده هم جز برترین ها بود
-در مود گرافیک هم باتوجه به Heavy Rainو همچنین اخرین گیمی که از ایشون قرارا منتشر بشه و تریر هاشو دیده ایم باز هم تک هست
-در مورد صداگذاری و موسیقی باز هم جز برترین کارهای بوده کاراش که تا الان شنیدم هم !
به نظرت جمع جور کردن این همه کار عالی درکنار هم کارسختی نیست شک ندارم که لقب ........ برازنده ایشان هست .

ی سوالی دارم ازت فردین خدایش راست بگو !Heavy Rain بازیش کردی تمام کردی با پایان ها ی مختلف !
حسین جان شما هم لطفاً این حالت پست دادن رو تموم کن. دقت کردم الآن مدتی هست توی یه سری از تاپیک ها خیلی روی کلمه استاد تأکید داری و این موضوع حساسیت ایجاد میکنه. سلیقه هر کسی به خودش مربوط هست ، ولی خود من کم کم دارم فکر میکنم قصد خاصی از این جور صحبت کردن داری و میخوای لج بازی کنی ، منم متأسفانه مجبور میشم در صورت ادامه دادن این روند پست هات رو پاک کنم.
لطفاً بحث فقط در مورد موضوع تاپیک.
فقط اریا بخونه

سلام اریا
yahoo_22.gif

پروفایلت بسته هست مجبورم اینجا برات توضیح بدم .
باز کن خصویتو حداقل :|حتی شده برای چند روز :|
من هروقت هر جا این لقب درباره هر کسی به کار بردم فبلا دلایلش را هم بیان کردم . همین الان درباره کیج دلایلش را اول همین پست نوشتم هر چند که قبلا بارها گفته ام و خودت هم می دونی
yahoo_4.gif

اینجا قبل این بحث ها یادم هست همه کارمک .کوجیما را همیشه استاد خطاب می کردند حتی تو خبر ها !حالا فرض کن ماامدیم جوات را استادگرافیک خطالب کردیم فقط به این دلیل که بالاترین گرافیک ممکن تا این لحظه را پدید اورده به نظرت من چه هدفی از گفتن این می تونم داشته باشم
yahoo_22.gif
حالا شاید اینجا 100نفر هیتر جوات یا کج باشند این وسط ما نباید خدایش حقیقت را بیان کنیم
همین این پست نگاه کن خدایش امسال این پست ها بی نهایت زیاد هست خاصی برات پیدا می کنم الان خیلی راحت میاد هر چی دوست دارن می گن و بحث را شروع می کن بعد ما که داریم خوبی های طرف می گیم فقط بخاطر اینکه از این لقب استفاده کردیم می شیم هدف دار .:|
دلیل حساسیت را خود دوستان ایجاد می کنندو بحث کش می هند .امیدوارم متوجه منظورم شده باشی

آخرین ویرایش:
فردین یک سازنده بازی به من نشون بده که ادامه ی بازی موفق را نمی سازه فقط بخاطر اینکه دنبال ی نواوری هست !و همیشه سعی کرده کار جدیدی تجربه جدید برای بازیکن ها خلق کنه
به شخصه وقتی کسی را استاد صدا میزنم فاکتور های مهمی براش هست !
-ایشون تو ضمینه داستان نویسی و پیداکردن ان جز بهترین داستان های گیم بود .
-در مورد گیم پلی باتوجه به راهها و انتخاب ها ی که تو بازی های در اختیار بازیکن قرار می ده هم جز برترین ها بود
-در مود گرافیک هم باتوجه به Heavy Rainو همچنین اخرین گیمی که از ایشون قرارا منتشر بشه و تریر هاشو دیده ایم باز هم تک هست
-در مورد صداگذاری و موسیقی باز هم جز برترین کارهای بوده کاراش که تا الان شنیدم هم !
به نظرت جمع جور کردن این همه کار عالی درکنار هم کارسختی نیست شک ندارم که لقب ........ برازنده ایشان هست .

ی سوالی دارم ازت فردین خدایش راست بگو !Heavy Rain بازیش کردی تمام کردی با پایان ها ی مختلف !
حسین جان من متوجه هستم که ایشون برات حکم استاد رو داره اما با توجه به این جوی که الان تو سایت ایجاد شده و هر کسی لقب استاد رو گرفته، درک کن که این کلمه توو سایت واقعا دیگه ابهت خودش رو از دست داده و به نوعی حساسیت تبدیل شده. تمامی مواردی که گفتی شاید برای خودت و چندین نفر مثل خودت قابل قبول باشه. به راحتی من هم میتونم تمامی مواردی که گفتی رو نقض کنم و ثابت کنم که ایشون اونی نیست که فکر میکنید. دقت کنید من منکر کارهای بزرگ ایشون نمیشم و دیوید کیج واقعا برام قابل احترامه چون همیشه سعی کرده چیز جدیدی ارائه بده (حداقل تو بخش داستان گیم) اما این دلیل نمیشه که بخوام به راحتی ایشون رو استاد خطاب کنم. توضیحات کاملتر هم بالاتر احد داده.

پ.ن: HR رو فقط یکبار تموم کردم با بهترین پایانش. بقیه پایان هاشون همرو از یوتیوب دیدم. بازی (البته نمی تونم بهش بگم بازی) برای 1 بار برام لذت بخش بود، لذتی که واقعا نمیتونم توصیف کنم چون شرایط خاصی داشتم وقتی داشتم این عنوان رو تجربه میکردم؛ اما به قدری ازش دیده بودم که اصلا حال و حوصله نداشتم دوباره کار های تکراری و بی مورد رو انجام بدم و....

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or