CS: GO اسپری ها را عرضه و پولی کرد

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
5i74RwK6ixspeHZYAga8LM-650-80.jpg

در حرکتی که واکنش منفی طرفداران بازی محبوب CS:GO را به دنبال داشت، Valve قابلیت اسپری کردن Graffiti ها را به CS:Go اضافه کرد. این اسپری ها قابل خریدن هستند و علاوه بر آن تعداد استفاده از Spray ها محدود است. هر پک اسپری 50 بار قابل استفاده است (یک بار در طول راند و یا هر 45 ثانیه). این واقعه مشکلات قمار Skin های اسلحه ها را به یاد می آورد که مدتی پیش نام Valve را بر زبان ها انداخت.
طرفدارن و بازیکنان این بازی، همانطور که انتظار می رفت از این تصمیم راضی نیستند. کامنت یکی از یوزر ها حقیقتی تلخ را به همراه دارد:
Valve دیگر یک شرکت بازیسازی نیست (که حداقل دید هنری به همراه داشته باشد). یک شرکت مالی است که فقط به دنبال سود بیشتر است بدون ذره ای نوآوری وایده هنری. این بازی به عنوان یک محصول عرضه نمی شود، بلکه به عنوان یک سرویس اداره می شود.

Counter-Strike: Global Offensive - Graffiti - Counter-Strike: Global Offensive - Knowledge Base - Steam Support

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
متاسفانه منم حرف این یوزر رو قبول دارم. با اینکه valve روز به روز داره توی استیم پیشرفت میکنه و عملکرد قویتری داره ولی به همون اندازه هم از یه کمپانی فوق العاده خلاق بازیسازی داره دور میشه. کم کم داره یادم میره یه روزی اصلا بازی میساخت، داره به مرور تبدیل به یه استور برای تهیه بازی و نرم افزار میشه.
بعد از portal 2 یدفعه رفت به خلسه، چقدر منتظر یه شاهکار مثل اون بازی موندم....

• Like
Reactions: The Listener

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
متاسفانه منم حرف این یوزر رو قبول دارم. با اینکه valve روز به روز داره توی استیم پیشرفت میکنه و عملکرد قویتری داره ولی به همون اندازه هم از یه کمپانی فوق العاده خلاق بازیسازی داره دور میشه. کم کم داره یادم میره یه روزی اصلا بازی میساخت، داره به مرور تبدیل به یه استور برای تهیه بازی و نرم افزار میشه.
بعد از portal 2 یدفعه رفت به خلسه، چقدر منتظر یه شاهکار مثل اون بازی موندم....
واسه منم عجیبه خدایی، این همه داره پول در میاره چرا قسمت بازی سازیش رو راه نمی اندازه؟ از این CD Projekt یاد بگیرن خدایی! با اینکه استورش خوب داره رشد می کنه بازی سازی رو ول نکرد.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
واسه منم عجیبه خدایی، این همه داره پول در میاره چرا قسمت بازی سازیش رو راه نمی اندازه؟ از این CD Projekt یاد بگیرن خدایی! با اینکه استورش خوب داره رشد می کنه بازی سازی رو ول نکرد.
cd project یدفعه جهش وحشتناکی کرد، از اون دسته استودیوهاس که روز به روز رفت بالا، الان قشنگ جزو دو سه تا استودیوی تراز اول بازیسازی دنیاس. من خیلی سیاستاشو قبول دارم.
رشد اقتصادیش باعث رشد کیفیت هنری کارهاش و بالعکس هم شد، دوتا مقوله رو موازی با هم داره میبره جلو. روز به روز هم عناوین بزرگتری میسازه. ولی valve کلا سیفون رو کشید توی مقوله ساخت بازی:D. واسه همینه که میگم اصلا HL3 رو کلا باید فراموش کرد، اینا حتی عناوین سطح پایینترشون رو هم یه حرکتی براش نمیزنن چه برسه به HL . دیگه به عنوان یه سازنده بهش نگاه نمیکنم شخصا. فقط به عنوان پرچمدار PC Gaming و حافظ منافع pc بازها میشه بهش نگاه کرد.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,576
نام
Mehrdad
والو داره به این صنعت خدمت میکنه بازیسازی هم فکر نمیکنم ول کرده باشه..
فاصله بین بازی هاش زیاده ولی خب کیفیت و ماندگاری بازی هاش هم زیاده و اصولا این بازی ها الگو باقی سازندگان . از اون طرف با معرفی استیم به دنیا نشون داد استور گیمینگ باید چه شکلی باشه. وظیفه والو شده نگهبانی از ساخت و نشر بقیه بازی ها:D
ارزشش متفاوت با یک استودیو که فقط بازی میسازه. مسیو داینامیکیه واسه خودش:D

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
من واقعا واسم عجیبه که چرا هنوز CS پلیر داره وقتی اینهمه بازی بهتر اومدن و فاز اونایی که CS بازی میکنن نمیتونم درک کنم...

تا وقتی هم که از این سبک موجودات باشه Valve نیازی به ساخت بازی جدید نداره!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
والو داره به این صنعت خدمت میکنه بازیسازی هم فکر نمیکنم ول کرده باشه..
فاصله بین بازی هاش زیاده ولی خب کیفیت و ماندگاری بازی هاش هم زیاده و اصولا این بازی ها الگو باقی سازندگان . از اون طرف با معرفی استیم به دنیا نشون داد استور گیمینگ باید چه شکلی باشه. وظیفه والو شده نگهبانی از ساخت و نشر بقیه بازی ها:D
ارزشش متفاوت با یک استودیو که فقط بازی میسازه. مسیو داینامیکیه واسه خودش:D
اونی که فاصله هاش زیاده blizzard هست. Valve که دیگه تموم شد، هیچ بازیی در دست ساخت نداره. کلا الان یه Dota ، TF2 و CS:Go که دست کمی از Clash ندارن شدن فقط منبع پول کشیدن از ملت. اگر واقعا می خواست بازی بسازه همون HL رو تموم می کرد. کلا همه بازی ساز های پشت HL از Valve رفتن. turtle rock رو هم با اردنگ انداخت بیرون آرزوی L4D3 رو به گور ببریم همه. الان فقط کسانی موندن که می تونن ایده جدید بزنن یه جور جدید پول دربیارن از این 3 تا بازی که دارن. واسه نمونه باز هم میشه GOG رو مثال زد که الان تبدیل شده به یکی از بهترین شرکت های بازی سازی دنیا. اگر واقعا فکر می کنید Valve میاد بازی جدیدی میسازه خدایی خیلی خوش بینید. واقعا تبدیل شده به یه شرکت مثل Super Cell. کلی Sadness!

من واقعا واسم عجیبه که چرا هنوز CS پلیر داره وقتی اینهمه بازی بهتر اومدن و فاز اونایی که CS بازی میکنن نمیتونم درک کنم...

این بازی ها با روانشناسی کارشناسی شده میان وسط. از بیخ به این خاطر ساخته می شن که کسی اومد توش دیگه چنان معتاد شه حالا حالا ها ول نکنه. به جز خود بازی از بس چیز میز کنارش می ذارن که طرف رو پاگیر می کنه. الان Skin های اسلحه خودش یه تجارت ملیونی هست تو سال، مخ من سوت کشید دیدم. من Rainbow بازی می کنم و پول تو خود بازی رو برای Skin خرچ نمی کنم، چه برسه پول واقعی رو! ولی ملت می رن کلی خرچ skin می کنن تو این بازی. فکرش رو می کردید یه Texture دیجیتالی یه روزی قیمت 50، 100 یا 200 دلار پیدا کنه؟

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,232
این حرکتش عجیب رو اعصابه ! چیزایی مثل اسکین و استیکر که پولین زیاد مشکلی نداره ولی پول دادن پای اسپری زور داره واقعا. من رو هم زد تخریب شخصیتی کرد بعد اینکه یک گیم رو باختم بهم اسپری Loser رو داد :))

lol
این بازی ها با روانشناسی کارشناسی شده میان وسط. از بیخ به این خاطر ساخته می شن که کسی اومد توش دیگه چنان معتاد شه حالا حالا ها ول نکنه. به جز خود بازی از بس چیز میز کنارش می ذارن که طرف رو پاگیر می کنه. الان Skin های اسلحه خودش یه تجارت ملیونی هست تو سال، مخ من سوت کشید دیدم. من Rainbow بازی می کنم و پول تو خود بازی رو برای Skin خرچ نمی کنم، چه برسه پول واقعی رو! ولی ملت می رن کلی خرچ skin می کنن تو این بازی. فکرش رو می کردید یه Texture دیجیتالی یه روزی قیمت 50، 100 یا 200 دلار پیدا کنه؟
50 و 100 و 200 دلار که خوبن تازه :D
اسکین داریم چند هزار دلار

• Like
Reactions: I AM XBOX

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
اونی که فاصله هاش زیاده blizzard هست. Valve که دیگه تموم شد، هیچ بازیی در دست ساخت نداره. کلا الان یه Dota ، TF2 و CS:Go که دست کمی از Clash ندارن شدن فقط منبع پول کشیدن از ملت.
مقایسه این بازیا با کلش بی اطلاعی شما رو میرسونه. به نظرتون چند سال دیگه باید بگذره که بفهمید خرج کردن یا نکردن تاثیری نداره تو گیم پلی و بازی؟

I AM XBOX

کاربر سایت
Sep 3, 2006
1,097
نام
نیما

کانتر هم ترول شد=D>
و به جز اون کانتر پلیر هم ترول شد=D>
well done u did a great job

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Parsa13

Empyrium

کاربر سایت
May 9, 2011
1,025
مقایسه این بازیا با کلش بی اطلاعی شما رو میرسونه. به نظرتون چند سال دیگه باید بگذره که بفهمید خرج کردن یا نکردن تاثیری نداره تو گیم پلی و بازی؟
دقیقا.شرط می بندم طرف اصلا تا حالا هیچ کدوم رو بازی نکرده فقط خواسته طبق معمول ایراد بگیره/مخالفت کنه:D

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
دیگه الان خیلی واضح هست این سیستم رو از بازی های موبایل و F2P یاد گرفتن این سازنده ها، نه فقط Valve بلکه همه. یه روزی روزگاری این چیزا با خود بازی بود، ولی الان دیگه همه چیز رو میکنن جدا جدا می فروشن. تاثیری هم نداشته باشه تو بازی. یه روزی بهونه این بود که همه چیزای بازی رو می شه با بازی کردن آزاد کرد. یادمه برای آزاد کردن Skin ها تو بازی ها کلی وقت می ذاشتیم و مثلا روی Hard بازی رو تموم می کردیم. حالا باید پول بدیم هیچ چی، رندومشون هم می کنن دیگه بدتر. وضعیت به جایی رسیده که شده قمار و دولت ها یکی یکی دارن میان وسط:

[Updated] Washington State Gambling Commission Orders Valve to Stop Skin Trading - TechRaptor

کلی سایت هم هستن شدن رسما قمار، این وسط هم Valve پولش رو به جیب می زنه. بقیه publisher ها هم به همین منوال. به نظر من این کار اینا بدتر از Clash هست، حداقل تو کلش می دونی داری چی می خری،اینجا که رسما رو هواس چی واست دربیاد. این رو هم بدون که کم کم داره زمزمه میشه که این رندوم ها رو جزو قوانین قمار محسوب بشن چون واقعا فرقی با قمار ندارن.
تاثیری تو بازی نداره و این حرفا، دیگه نخ نما شده خریداری نداره. تو خود مکانیک بازی نداره ولی خیلی خوب هم تاثیر داره تو کل بازی. اگر خیلی دوست داره از این کارا کنه، حداقل بازی رو مجانی کنه تا یه حدی میشه توجیحش کرد. باز می گی بازی مجانیه. بماند که اونم باز توجیح نمی کنه رندوم کردن drop ها رو.

دقیقا.شرط می بندم طرف اصلا تا حالا هیچ کدوم رو بازی نکرده فقط خواسته طبق معمول ایراد بگیره/مخالفت کنه:D
آره فقط شما و این دوستمون تو این دنیا قدرت این رو داشتی بازی کنی این رو.

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
دیگه الان خیلی واضح هست این سیستم رو از بازی های موبایل و F2P یاد گرفتن این سازنده ها، نه فقط Valve بلکه همه. یه روزی روزگاری این چیزا با خود بازی بود، ولی الان دیگه همه چیز رو میکنن جدا جدا می فروشن. تاثیری هم نداشته باشه تو بازی. یه روزی بهونه این بود که همه چیزای بازی رو می شه با بازی کردن آزاد کرد. یادمه برای آزاد کردن Skin ها تو بازی ها کلی وقت می ذاشتیم و مثلا روی Hard بازی رو تموم می کردیم. حالا باید پول بدیم هیچ چی، رندومشون هم می کنن دیگه بدتر. وضعیت به جایی رسیده که شده قمار و دولت ها یکی یکی دارن میان وسط:

[Updated] Washington State Gambling Commission Orders Valve to Stop Skin Trading - TechRaptor

کلی سایت هم هستن شدن رسما قمار، این وسط هم Valve پولش رو به جیب می زنه. بقیه publisher ها هم به همین منوال. به نظر من این کار اینا بدتر از Clash هست، حداقل تو کلش می دونی داری چی می خری،اینجا که رسما رو هواس چی واست دربیاد. این رو هم بدون که کم کم داره زمزمه میشه که این رندوم ها رو جزو قوانین قمار محسوب بشن چون واقعا فرقی با قمار ندارن.
تاثیری تو بازی نداره و این حرفا، دیگه نخ نما شده خریداری نداره. تو خود مکانیک بازی نداره ولی خیلی خوب هم تاثیر داره تو کل بازی. اگر خیلی دوست داره از این کارا کنه، حداقل بازی رو مجانی کنه تا یه حدی میشه توجیحش کرد. باز می گی بازی مجانیه. بماند که اونم باز توجیح نمی کنه رندوم کردن drop ها رو.

آره فقط شما و این دوستمون تو این دنیا قدرت این رو داشتی بازی کنی این رو.

خیلی چیزا برای شما نخ نما شده دوست عزیز، اما واقعیت چیز دیگست! یه نگاه به اینجا بنداز: Counter-Strike: Global Offensive · AppID: 730
شما هزینه سرپا نگه داشتن سرور بازی با این تعداد پلیر رو می دی؟ یا مثلا می گه با پولی که دادی اینقدر می تونی بازی کنی و بعد اون دوباره باس حق اشتراک بدی؟!
نه عزیز من، شما کانتر، Dota و سایر موارد مشابه رو بدون حتی 1 دونه Skin و سایر متعلقات می تونی بدون هیچ کم و کاستی بازی کنی، هیچ لذتی هم از بازیت کم نمی شه! اینکه خودت داری پول می دی برای Skin، کسی اجبارت نکرده، باید به خودت رجوع کنی که چرا پول دادی و الان ناراحتی!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر