Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
من يه جاييش گير افتادم يه كمكي بكنيد:
من الان توي يك كشتي هستم كه داره توش بارون مي باره الان بعد از اون غول گندهه كه كشتم يكي ديگه از زير اب اومده بيرون كه بايد به چند جاي حساسش مي زديم بعدش مي گه با tac cannon هدف قرارش بده بزنش اما هر چي مي رم سمت نقطه سبزه تو نقشه هيچي نيست كه بخوام باهاش به طرفش شليك كنم چيكار كنم؟

ScoRPioN2

کاربر سایت
Jun 28, 2006
2,251
نام
0
من الان توي يك كشتي هستم كه داره توش بارون مي باره الان بعد از اون غول گندهه كه كشتم يكي ديگه از زير اب اومده بيرون كه بايد به چند جاي حساسش مي زديم بعدش مي گه با tac cannon هدف قرارش بده بزنش اما هر چي مي رم سمت نقطه سبزه تو نقشه هيچي نيست كه بخوام باهاش به طرفش شليك كنم چيكار كنم؟

شما بازوکاهایی که روی شونه هاش و مرکزش قرار داره رو از بین بردی؟

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
عزیزان FARCRY هم مثل CRYSIS یکی از بهترین گرافیک های نسل قبل رو داشت که در اون برهه زمانی جنجالی که به پا کرد کم از CRYSIS نبود.
مشکل کرایسیس اینه که خیلی شبیه FARCRY هستش.یعنی میزان خلاقیت به مراتب کمتری نسبت به جدش داره که به گیم پلی بازی صدمه زده ولی بازم چون از نظر کیفی در سطح خوبیه جزو بازی های خوب سبک اول شخص شوتر یا همون FPS محسوب میشه.
ضمنا مراحل تخیلی این بازی به مراتب از مراحل اولیه و انتهایی جذاب تر هستن.
1)چون گرافیک و فیزیک رو از منظری دیگه به رخ میکشن.
2)چون بخش اعظم خلاقیت بازی به این مرحله مربوط میشه.
3)بازی خصوصا در اواسط خیلی کسل کننده میشه و اگر مرحله میانی یا همون شهاب سنگ نبود با اون وضع سطحی مراحل برفی که سیر خطی تری رو هم نسبت به مراحل اولیه در پیش میگیره, بازی به فنا میشد!
همین مرحله نه چندان طولانی شهاب سنگ هستش که میتونه مبحث تغییر اتمسفر بازی رو از جنگل استوایی تا قطبی! توجیح کنه و بازیباز رو برای ادامه تشویق کنه.

من الان توي يك كشتي هستم كه داره توش بارون مي باره الان بعد از اون غول گندهه كه كشتم يكي ديگه از زير اب اومده بيرون كه بايد به چند جاي حساسش مي زديم بعدش مي گه با tac cannon هدف قرارش بده بزنش اما هر چي مي رم سمت نقطه سبزه تو نقشه هيچي نيست كه بخوام باهاش به طرفش شليك كنم چيكار كنم
یه اسلحه دارید که در حالت معمولی شلیک نمیکنه و نیاز به قفل کردن روی هدف داره.
بعد از اومدن اون BOSS اخری این اسلحه رو انتخاب کنید و در زمانی که بهتون اعلام میشه روی اسلحه های کناری اون قفل کنید و از بن ببریدشون.همین.......

pooya-a

کاربر سایت
Dec 14, 2007
61

قبلا بايد از تو کشتي بر ميداشتي

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
امکانات نانو سوئیت:
1)افزایش سرعت
در این حالت نور زردی روی لباس دیده میشه و بازیباز با سرعت بسیار بیشتری میتونه حرکت کنه.
2)افزایش قدرت بدنی
در این حالت لباس با نوری قرمز احاطه میشه و علاوه بر قدرتمند کردن, کاراکتر پرش های بلندی انجام میده.
3)قابلیت نامرئی شدن
این هم دیگه معلومه.فقط هرچقدر حرکت کنید میزان نامرئی بودن سریتر کم میشه.
4)امکانات اسلحه
اینجا با یه افکت depth of field تمامی محیط تار میشه و اسلحه در حالت تمام صفحه دیده میشه و میتونید لیزر یا چراغ قوه و غیره روش سوار و پیاده کنید.
5)افزایش سپر دفاعی
این هم بطور پیش فرض همیشه انتخاب هستش و با گلوله خوردن ابتدا این سپر میزانش تموم میشه و بعد از خط سلامتی کاراکتر کم میشه.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
اگر ممکنه سریال نامبر بازی را بگذارید
IH8G-CRNU-U1P1-T8J3-1911
JYU4-NUFA-A2B0-75C2-1911
IGWE-C6VD-D3G5-V4K1-1911
CYN6-BMIJ-P1F0-E3P6-1911
BWT3-8FQR-N0P3-Z5U3-1911
L25V-AFDL-Q5Y8-F7W7-1911
E222-6GNU-Q4U2-Z7S0-1911
G99H-LGFE-G3P8-A8I4-1911
OX33-KEDS-H5G3-X8A7-1911
KYXP-BQD7-V6U2-L2J7-1911

:D :D :D

doghri

کاربر سایت
Dec 7, 2006
504
نام
علیرضا !!!
IH8G-CRNU-U1P1-T8J3-1911
JYU4-NUFA-A2B0-75C2-1911
IGWE-C6VD-D3G5-V4K1-1911
CYN6-BMIJ-P1F0-E3P6-1911
BWT3-8FQR-N0P3-Z5U3-1911
L25V-AFDL-Q5Y8-F7W7-1911
E222-6GNU-Q4U2-Z7S0-1911
G99H-LGFE-G3P8-A8I4-1911
OX33-KEDS-H5G3-X8A7-1911
KYXP-BQD7-V6U2-L2J7-1911

:D :D :D

ممنون جواد جان من موندم که هردو از یک شرکت گرفتیم ولی من اومدم بازی را نصب کنم سریال میخواست اومدم برم تو پوشه کرک آنتی ویروسم نمیزاشت و اخطار میداد که فایل تروجان است ولی در کل ممنون

magicar

کاربر سایت
Feb 12, 2008
4
بازي جديد من .

با سلام

من خيلي وقت بود بعد از RESIDENT EVIL 4
و SILENT HILL 4 و سه ورژن PRINCE ها
يعني sands of time
warrior whitin
two trones
كه تموم كردم و نصفه TOMB RAIDER جديد كه بيخيال ش شدم
بازي نمي كردم تا اينكه CRYSIS رو دانلود كردم حدود 7 گيگ و
نصب كردم و اجرا

دستگاههم اينه
M/B CHIPSET NFORECE 4
(shuttle SN25p)XPC
CPU AMD DUAL CORE OPTERON 165 Socket 939
1GB DDR Kingstone original
2 HDD 160GB sataII Samsung
الان RAID0 بود بعد يكيش سوخت عوض كردم
مدلش فرق مي كرد از RAID در اوردم
Graphics Geforece 7600 GS 512MB DDR2
البته قديميه ولي دستگاه من تا 7900 بيشتر ساپورت نميكنه
البته اونطوري كه تو سايت نوشته

يه نگاهي به مشخصات بكنه . البته خيلي خوب با گزينه هاي
HIGH و MED اجرا كرد . البته بعضي ها رو LOW گذاشتم

راستش من كيليد ~ مي زنم توش ERROR زيادي نوشته
ولي بازي حتي يكبار هم crash و Hang نكرده!

لطفا بگين اين ERROR ها چيه؟؟؟
تو كنسول
يكي هم فريم ريت كه اينهمه روش مانور داده شده كجاست؟؟

فعل
ا

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
لطفا بگين اين ERROR ها چيه؟؟؟
متن error چیه؟
يكي هم فريم ريت كه اينهمه روش مانور داده شده كجاست؟؟
تو فولدر بازی یه فایلی هست برای نشون دادن فریم ریتی که کامپیوتر میگیره

magicar

کاربر سایت
Feb 12, 2008
4
متن error چیه؟

تو فولدر بازی یه فایلی هست برای نشون دادن فریم ریتی که کامپیوتر میگیره

اولا بازي خيلي فاز داد
خيلي توپه . خيلي وقت بود بازي خوب بازي نكرده بودم بعد از
RE 4 كه اونم شاهكار بود و رو دستگاه من فول اجرا شد!
با 7600gs 512mb

عرضم به خدمممتون مثلا ميگه
MEMORY LEAK ERRORR AT MODULE XXXXX
ولي نه خراب ميشه نه هنگ ميكنه نه CRASH
فقط تو كنسول ERROR قرمز هي پشت سر هم مي اد.
ولي بازي من يه 6 ساعتي بود بازي كردم هيچ مشكلي نداشت ولي
FAN چهار سيمه CPU دو هسته اي دورش بالا رفته بود
و معلوم بود خيلي كار مي كنه.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
اگه gs 7600 رو با يه 8800 gt ارزوني چيزي
عوض كنم توفقيري انچناني ميكنه؟
7600 جلوی 8800 GT اصلا چیزی به حساب نمیاد :laughing: اگه پولش رو داری و سیستم ـت ساپورت میکنه( منظور pci -ex )لحظه ای صبر نکن :D ولی حواست باشه برا Very high بازی کردن با Res بالا باید Sli کنی.

پ.ن:گزینه ویرایش هم گذاشتن که پشت سر هم با فاصله 3 دقیقه پست ندید!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر