Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
تو اسپویلر براتون نوشتم :
شما باید مسیرتون رو بطرف جلو به موازات ساحل ادامه بدید بعد به یه قرار گاه دیگه میرسید چنتا کره ای که کشتی، روبه جنگل ادامه میدی و میری جلو بعد از کمی جلو رفتن به یه قار برم می خوری بعد میری توی قار و بعد مرحله ی بعدی لود میشه.
ببخشید دقیق نبود زیاد یادم نمیومد!!! بس که بازیش قشنگه

پ.ن: شما روی چه تنظیماتی با چه رزولوشنی بازی می کنی؟ با 8600 جیتی چند فریم میگری؟ چون منم با 8600 جیتی اورشده بازی میکنم روی 720*1280.

روی مدیوم؟چند فریم میگیری؟
پ ن:روی هر چی بازی میکنین شیدر مدل رو High بذارین:biggrin1:

darkman

کاربر سایت
Apr 19, 2006
347
نام
سيد علی متقی نژاد
بازي فوق العادست.
صداگذاري ، انيميشن کاراکترها و ... واقعا بي نظيره.
دوستان من به اين قسمت بازي رسيدم و دقيقا در محلي هستم که روي Map مشخص شده ولي هيچ اتفاقي نميافته !
اگه کسي به اينجا رسيده ممنون ميشم راهنمايي کنه.
http://gamersland.persiangig.com/image/Crysis-Help.jpg

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
من یه مقدار بازی رو بازی کردم و فقط می تونم بگم فوق العادس. دقیقا همون چیزی که از بازی انتظار داشتم هست. با اینکه بازی سنگینه و من گرافیک رو تا حدی پایین اوردم تا فریم ریت قابل قبولی بگیریم باز بازی لذت بخشه چون گرافیک این بازی یک طرف و گیم پلی بسیار جذابش در طرف دیگه قرار داره و سبک بازی که به صورت غیر حطی هست و شما در مراحل آزادی عمل زیادی دارید بسیار به لذت بازی کمک می کنه.

K A M B I Z

کاربر سایت
Aug 31, 2006
550
نام
کامبیز
روی مدیوم؟چند فریم میگیری؟
پ ن:روی هر چی بازی میکنین شیدر مدل رو High بذارین:biggrin1:

سیستم قدیمیو همراه با شرمندگی :

Athlon64 +3000 @ 2520
gf 8600GT @ 610/1700
1 gig Hynix ddr400 @ 460 -3-3-3-8

Texture: Med
Objects: Med
Shadows: Low
Physics: Low
Shader: High
Volumetric Effects: Low
Game Effects: Med
Postprocessing : High
Particles: Med
Water: Med
Sound: Med

20-25 Fps @ 1280x720

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
پ.ن: شما روی چه تنظیماتی با چه رزولوشنی بازی می کنی؟ با 8600 جیتی چند فریم میگری؟ چون منم با 8600 جیتی اورشده بازی میکنم روی 720*1280.
اول از راهنمایی ممنون... جدیدا خیلی گیج شدم :biggrin1:

والا مسئله کارت نیست الان، مسئله مهم رم و cpu هست که واسه من پایینه. :-" همین الان تو یاهو با ممد دعوا داشتیم :biggrin1: ولی فرم بین 15 تا 35 میچرخه...اون 15 به خاطر این میاد که فیزیک رو گذاشتم high :-"

K A M B I Z

کاربر سایت
Aug 31, 2006
550
نام
کامبیز
من می تونم این بازی رو بازی کنم ؟ یعنی رو این سیستم میاد ؟ :
Cpu : 2.4ghz
Graph : 6200 256 mb ddr2
Ram : 1gb
?

فکر نمیکنم کارت گرافیک شما که توسط بازی ساپورت بشه، حتی اگر هم بتونیید بازی رو بالا بیارید روی پایین ترین رزولوشن بیشتر از 5 فریم نمیگیرید.
پ.ن : برای اینکه بازی رو در حد متوسط اجرا کنید با فریم کاملا معمولی نیاز به 7600جیتی به بالا هستش.

aligh

کاربر سایت
Dec 25, 2006
153
1)نزخ فریم دهی نسبت به دمو بهتر نشده؟
2) بعد اینکه بحث اجرای این بازی روی حالت very high در ویندوز xp و دادن افکت های مشابه گرافیکی همانند very high در vista در نسخه نهایی هم وجود داره یا نه؟
:confused:

aligh

کاربر سایت
Dec 25, 2006
153
2) بعد اینکه بحث اجرای این بازی روی حالت very high در ویندوز xp و دادن افکت های مشابه گرافیکی همانند very high در vista در نسخه نهایی هم وجود داره یا نه؟

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من چیزی احساس نکردم ولی گفتم که گرافیک بازی به نظر من از نسخه demo یه کمی بفهمی نفهمی improve شده ;)

) بعد اینکه بحث اجرای این بازی روی حالت very high در ویندوز xp و دادن افکت های مشابه گرافیکی همانند very high در vista در نسخه نهایی هم وجود داره یا نه؟
فکر کنم هنوز باشه من خودم تست نکردم...ولی کسی که سیستمی داره که میتونه روی very high تو vistaبازی کنه باید سرش به جایی برخورد کرده باشه رو Xp بازی کنه:laughing:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
من چیزی احساس نکردم ولی گفتم که گرافیک بازی به نظر من از نسخه demo یه کمی بفهمی نفهمی improve شده ;)

فکر کنم هنوز باشه من خودم تست نکردم...ولی کسی که سیستمی داره که میتونه روی very high تو vistaبازی کنه باید سرش به جایی برخورد کرده باشه رو Xp بازی کنه:laughing:

Vista without Service Pack = Expendable
garbage.jpg

darkman

کاربر سایت
Apr 19, 2006
347
نام
سيد علی متقی نژاد
Finished

رو درجه ي Delta(آخرين درجه سختي) بازي رو در عرض 12 ساعت تمام کردم.
واقعا فوق العاده بود.
خيلي از Far cry کوتاه تر بود !!!

نکات مثبت : گرافيک و صداگذاري شگفت انگيز ، تم سينمايي بازي ، گيم پلي عالي
نکات منفي : نسبتا کوتاه بود ، مرحله ي Core کمي اعصاب خورد کن بود ، برخي از باگ هاي بازي

اگر به صفحه ي قبل نگاه کنيد سوالي در رابطه با يکي از مراحل پرسيدم که مورد بسيار عجيبي بود !!! مرحله بارگذاري شد و وارد بازي شدم که هيچ سربازي در آن مرحله وجود نداشت ولي چند تا از Objective ها رو رد کردم تا به آخرين Objective رسيدم ولي هيچ اتفاقي نمي افتاد و هدف اون Objective پاک کردن محل از دشمنان بود ولي دشمني وجود نداشت !!! و بعد اومدم اينجا سوال کردم و دوباره وارد بازي شدم. اما اينبار از آخرين Objective مرحله ي قبلي شروع کردم چون احتمال دادم که بازي به مشکل برخورده بوده و بعد از اينکه دوباره وارد مرحله ي بعدي شدم ديگر اون مشکلات را نديدم.
اين حرف ها رو زدم که اگر براي فرد ديگري اين مشکل پيش آمد( که احتمال داره براي کرک بازي باشه) راه حلشو بدونه.
و به خوبي و خوشي بازي به پايان رسيد :)

در آخر جا داره از برادران Yerli مخصوصا Cevat جان تشکر ويژه اي براي ساخت چنين بازي شگفت انگيزي بکنم :love:

:x I love Crytek :x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر