Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
نمیدونم امین چی دیدی از این gow البته بازی فوق العاده ای هست و گرافیک خیره کننده ای داره و به همین خاطر از گرافیک 10 گرفت......ولی اگر کرایسیس بیاد از 10 امتیاز 20 میگیره
اصلا ربطی نداره
میتونه تو صدا گزاری گند بزنه
یا داستان کاملا خطی داشته باشه(که البته نداره)

kherse_siyah

کاربر سایت
Sep 6, 2006
58
نمیدونم امین چی دیدی از این gow البته بازی فوق العاده ای هست و گرافیک خیره کننده ای داره و به همین خاطر از گرافیک 10 گرفت......ولی اگر کرایسیس بیاد از 10 امتیاز 20 میگیره

میشه بگید چرا بازی crysis تو ps3 اجرا میشه ولی تو xbox360 عمرا!!!!!!
اونم چه وازه ای (عمرا)!!!!! نکنه فکر میکنی xenon ضعیفتر از rsx است نه!!!!!!!!!
اگه xbox360 توانایی اجرایی نیمی از directx10 را داشته باشه که حتما داره اینو مطمعن باش که ps3 اصلا توانایی اجرایی directx10 را نداره. تمام این گرافیک به لطف directx10 هست عذیذم پس اینو در نظر بگیر و یه چیزی میخوای بگی همیشه کمی فکر کن بعد.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
اگه xbox360 توانایی اجرایی نیمی از directx10 را داشته باشه که حتما داره اینو مطمعن باش که ps3 اصلا توانایی اجرایی directx10 را نداره. تمام این گرافیک به لطف directx10 هست عذیذم پس اینو در نظر بگیر و یه چیزی میخوای بگی همیشه کمی فکر کن بعد.
واقعا حال کردم که هنوز بچه ای:biggrin1: اول دبستانی نه؟؟؟؟ بابا واسه تو زوده بیای اینجا ها نظر بدی!!! هنوز نمیدونی عزیزم رو با (((ز))) مینویسن نه ((( ذ ))) اینو واسه این گفتم که خیال نکنی اینجا اومدی هر چی از دهنت در اومد به کاربرای این سایت بگی... :cool:
من نمیدونم اعضای این سایت چرا اینجوری شدن؟؟؟؟ تا یکی حرف میزنه از پشت خط میخان خرخره یارو رو بجوئن......
من مطمئنم که 360 از dx 9 استفاده میکنه نه از dx 10 پس سنگ dx 10 نداشته 360 رو به سینه نزن... پس تو اول فکر بعد حرف بزن......
دوما تا اونجایی که من میدونم اصلا PS3 از dx استفاده نمیکنه .. و از فناوری Open Gl استفاده میکنه.....پس دوباره تو اول فکر کن بعد حرف بزن

میشه بگید چرا بازی crysis تو ps3 اجرا میشه ولی تو xbox360 عمرا!!!!!!
اونم چه وازه ای (عمرا)!!!!! نکنه فکر میکنی xenon ضعیفتر از rsx است نه!!!!!!!!!

اگر بنا به مقایسه سخت افزاری باشه همه میدونن که ps3 حرف اول رو میزنه...

kherse_siyah

کاربر سایت
Sep 6, 2006
58
واقعا حال کردم که هنوز بچه ای:biggrin1: اول دبستانی نه؟؟؟؟ بابا واسه تو زوده بیای اینجا ها نظر بدی!!! هنوز نمیدونی عزیزم رو با (((ز))) مینویسن نه ((( ذ ))) اینو واسه این گفتم که خیال نکنی اینجا اومدی هر چی از دهنت در اومد به کاربرای این سایت بگی... :cool:
من نمیدونم اعضای این سایت چرا اینجوری شدن؟؟؟؟ تا یکی حرف میزنه از پشت خط میخان خرخره یارو رو بجوئن......
من مطمئنم که 360 از dx 9 استفاده میکنه نه از dx 10 پس سنگ dx 10 نداشته 360 رو به سینه نزن... پس تو اول فکر بعد حرف بزن......
دوما تا اونجایی که من میدونم اصلا PS3 از dx استفاده نمیکنه .. و از فناوری Open Gl استفاده میکنه.....پس دوباره تو اول فکر کن بعد حرف بزن

اهای بچه خودتی این یک . تو هم فکر نکن هرچی بخوای میتونی از دهنت در اومد اینجا بگی حداقل اونقدر من ادب دارم که جوابی که به من گفتی بچه را ندادم . اگه اشتباه املایی شده به علت سریع تایپ کردنم هست .

دوما حالا برو ببین چه کسی داره خرخرکی جواب میده من بالا نوشته بودم اگه xbox360 از directx10 استفاده کنه ps3 اصلا از (directx) استفاده نمیکنه .

اگه فکر میکنی ps3 قویتر هست نظرت واسه خودت باشه نه اینکه بیای بگی عمرا xbox360 نمیتونه .
حداقلش من این طور فکر نمیکنم که ps3 قویتر باشه .

در ضمن از هرکسی هم تو بپرسی یا بری همون مجله بازی رایانه را بخری نوشته که xbox360 از بیشتر امکانات directx10 استفاده خواهد کرد .

قدرت ps3 زمانی مشخص خواهد شد که یه بازی داشته باشه که از نظر گرافیک در سطح gers of war باشه تا زمانی یه بازی با این گرافیک نیاد هرچی بگی یعنی مفت گفتی .

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
در ضمن از هرکسی هم تو بپرسی یا بری همون مجله بازی رایانه را بخری نوشته که xbox360 از بیشتر امکانات directx10 استفاده خواهد کرد .

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
انصافا دمه بازیرایانه ای ها گرم !! از کجا در اوردن این خبر خفن رو !؟؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,803
نام
امین
آقا به نظر این بالاییه بهتر میاد نه؟؟:confused:

نه:)

چی دیدم؟؟:eek:
بگو چی ندیدم;)
لطفا الکی حرف نزن که چی میای میگی از گرافیک 20 میگیره!
درسته گرافیکش بالاست ولی خب gow هم به همون اندازه بالاست;)
من شرط میبندم از 9.6 که گیم اسپات به gow داد بیشتر نمیگیره حالا ببین:)

78.gif

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
صد دفعه گفتم صد دفعه دیگه ام باید تکرار کنم, ps3 فقط از لحاظ اینکه از سل استفاده میکنه یه مقدار از 360 قویتره,ولی اینو در نظر داشته باشین که همین چند وقت پیش بود از سازنده های Gow سوال شده بود که این بازی اگه مولتی بود میتونستین روی PS3 هم بسازین ! اونا با کمال اطمینان جواب داده بودن...خیر !
گفته بودن چون حافظه رم پی اس 3 256 هست امکان ساخت Gow بر روی این کنسول غیر ممکن هست ! و اگه 360 حافظه 512 نداشت امکان ساخت این بازی وجود نداشت ! یا اگر هم بود به این شکل نبود و خیلی از ایده ها و ویژگی ها رو برای ساختش از دست میدادیم !
حالا شما برید با سل قر بدید ولی همینطور که میبینید PS3 در خیلی جاهای دیگه ضعیف تر عمل میکنه ! اینو من نمیگم خود سازنده های بازی گفتن.

مورد بعدی هم اینه که باز خود سازنده های بازی سازی چندین بار روش تاکید داشتن,کار کردن با سل خیلی پیچیده هست و کلی زمان میبره تا بتونن حداقل از 60% قدرت کنسول استفاده کنن !
اینو من از الان تضمین میکنم شاید خود شرکت های نزدیک به سونی بتونن در اینده به قدرت واقعی سل دسترسی پیدا کنن ولی توقع اینو نداشته باشین که یه شرکتی مثل EA یا Ubisoft بتونن از همون اول راه چند ساله رو طی کنن ! (اینو مطمعن باشید چون خودشون گفتن!)
مورد بعدی هم اینه که درسته PS3 منتشر شده ولی خواهشا جو زده نشین و حد خودتون رو بشناسید تا خدای نکرده بحث پیش نیاد.(اینو کلی گفتم)
من خودم یقین دارم crysis ختما امتیاز 10 را از 10 میگیره چون واقعا هیچ کمو کاستی نداره .
من فکر میکنم زیاد هم نباید مطمعن بود !
درسته که Crysis گرافیک فوق الاده ای داره و امکان داره توی این بخش 10 بگیره ولی تا جایی که من توی تریلر هاش دیدم مشکل فریم ریت داشته و اگه بخوان برطرفش کنن شاید قید خیلی از جلو های گرافیکی بازی رو بزنن تا بتونه با فریم خوب اجرا بشه !(فکر اینو نکردین که وقتی داره روی ابر سیستم خودشون با افت فریم مواجه میشه چجوری میخواد روی سیستم بوقیه ما اجرا بشه !؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!پس مطمعنا گرافیک بازی در زمان انتشار در حد عکسهاش نخواهد بود!)
و اینکه معلوم نیست توی بخش صدا و گیم پلی (اکشن) چجوری از آب در بیاد ! این موضوعی هست که خیلی ها مشتاقن بفمهمن ولی تا جایی که معلومه هیچی از این دو مورد دیده نشده !(هر چند که به Crytek میشه اطمینان کرد)

Last edited by a moderator:

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
یعنی این ps3 رم 256 داره ولی X360 رم 512 داره؟ عمرا من که باور نمیکنم
این یک واقعیت خیلی تلخه....چه شما باور کنی چه نکنی! ;)

گفته بودن چون حافظه رم پی اس 3 256 هست امکان ساخت Gow بر روی این کنسول غیر ممکن هست !
این جا از جاهاییه که واقعا باید افسوس خورد....من اولا که خوندم رم ps3 ،. به مقدار 256 مگ خواهد بود واقعا باورم نمی شد.....آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟:(

خوب اگه شما همون تحلیل ماهشو با دقت بخونی میبینی که یه کم بالاتر در مقایسه ی 360 و ps3 نوشته:
"دو کنسول 360 و ps3 از نظر گرافیکی و حافظه تقریبا در یک سطح قرار دارند ، اما در زمینه ی پردازنده ی اصلی و فرمت مورد استفاده ، کنسول ps3 با داشتن cell و blue ray برتری محسوسی دارد"
"بازی های 360 ، نسبت به ps3 از نظر تکنیکی در سطح پایین تری قرار دارن"

در ضمن بهتره دیگه ادامه ندید و نذارید بحث به بحث در مورد کنسول ها منحرف بشه......
در مورد کرایسیس هم بهتره بگم زیاد امیدوار نباشید.....
درسته که واقعا غوغا کرده و بسیار زیبا هست و هوش مصنوعی و گرافیک و فیزیک توپی داره ، ولی به این هم فکر بکنید که این همه اطلاعات حجم بسیار بالایی از اطلاعات میخوان م ممکنه با مشکل افت فریم یا لودینگ ها و ریپ زدن مواجه بشید....
مثل گوتیک 3 که قبل از اومدنش همه دلشون پرپر میزد یه لحظه بازیش کنن ولی وقتی اومد.....
همچنین دارک مسایا .....

با تشکر/.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
لطفا الکی حرف نزن که چی میای میگی از گرافیک 20 میگیره!
امین جان مَثل بود... نمیگیری ها :biggrin1:
درسته گرافیکش بالاست ولی خب gow هم به همون اندازه بالاست
به نظر من GOw گرافیک خیره کننده ای داره ولی به نظر من Crysis یه سر وگردن بالاتره چون تو تریلر هایی که من دیدم اینجوری معلوم بود.....

همین چند وقت پیش بود از سازنده های Gow سوال شده بود که این بازی اگه مولتی بود میتونستین روی PS3 هم بسازین ! اونا با کمال اطمینان جواب داده بودن...خیر !
حالا من در این مورد حرفی نزنم بهتره. من سکوت.......
ولی وقتی قضیه شارژمالی باشه معلومه یارو میگه که نمیشه....

رسته که Crysis گرافیک فوق الاده ای داره و امکان داره توی این بخش 10 بگیره ولی تا جایی که من توی تریلر هاش دیدم مشکل فریم ریت داشته و اگه بخوان برطرفش کنن شاید قید خیلی از جلو های گرافیکی بازی رو بزنن تا بتونه با فریم خوب اجرا بشه !(فکر اینو نکردین که وقتی داره روی ابر سیستم خودشون با افت فریم مواجه میشه چجوری میخواد روی سیستم بوقیه ما اجرا بشه !؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
من که گفتم انتظار ندارم crysis رو با گرافیک خفن بازی کنم ...چون مطمئنم سیستمم اندازه مینیمم بازی هست....

به مقدار 256 مگ خواهد بود واقعا باورم نمی شد
رم 256 هست ولی چه نوع 256 هست من نمیدونم؟؟؟یعنی اسمش رو یادم رفته......
نکنه خیال کردی اون کنسول با رم 256 DDR1 می خواهد کار کنه؟؟؟؟؟

بازی های 360 ، نسبت به ps3 از نظر تکنیکی در سطح پایین تری قرار دارن
این حرف ها با اینکه من خودم طرفدار سونی هستم آینده مشخص میشه بهتره که صحبتی دربارش نشه

ر ضمن بهتره دیگه ادامه ندید و نذارید بحث به بحث در مورد کنسول ها منحرف بشه......
در مورد کرایسیس هم بهتره بگم زیاد امیدوار نباشید.....
درسته که واقعا غوغا کرده و بسیار زیبا هست و هوش مصنوعی و گرافیک و فیزیک توپی داره ، ولی به این هم فکر بکنید که این همه اطلاعات حجم بسیار بالایی از اطلاعات میخوان م ممکنه با مشکل افت فریم یا لودینگ ها و ریپ زدن مواجه بشید....
شما به Crytek اطمینان کن..خودشون میدونن چه جوری بازی رو بسازن که همه حتی با سیستم ذغالی اجراش کنن((البته این قسمت ذغالی رو شوخی کردم)))
اگر یادتون باشه Far Cry هم با اون گرافیکش رو Mx 4000 هم اجرا میشد....البته مسئله اجرا کردن نیست ....مسئله مقدار چیزی هست که از گرافیک بازی میبینی

جان هر کی هم دوست دارین بحث کنسول رو تموم کنید

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
نکنه خیال کردی اون کنسول با رم 256 DDR1 می خواهد کار کنه؟؟؟؟؟
نه بابا
ولی به هر حال ddr6 (!) هم که بخواد باشه بالاخره 256 مگ خیلی کمه....
ولی احتمالا قدرت بالای سل باعث جبرانش میشه.....:p

این حرف ها با اینکه من خودم طرفدار سونی هستم آینده مشخص میشه بهتره که صحبتی دربارش نشه
من خودم زیاد با اون حرف موافق نیستم و فقط نقل قولی کردم از بازی رایانه;)
به اون آقا که میگه بازی رایانه نوشته 360 از dX10 پشتیبانی گفتم که توی همون مقاله این هم نوشته بود....;)

شما به Crytek اطمینان کن..خودشون میدونن چه جوری بازی رو بسازن که همه حتی با سیستم ذغالی اجراش کنن((البته این قسمت ذغالی رو شوخی کردم)))
اگر یادتون باشه Far Cry هم با اون گرافیکش رو Mx 4000 هم اجرا میشد....البته مسئله اجرا کردن نیست ....مسئله مقدار چیزی هست که از گرافیک بازی میبینی
خوب عزیز من شما که اصلا توجه نکردی من چی گفتم.....
من نگفتم که سیستم حداقل بالایی میخواد که میگی :
اگر یادتون باشه Far Cry هم با اون گرافیکش رو Mx 4000 هم اجرا میشد.

در مورد گرافیک هم من خودم گفتم که بالائه. پس این که شما گفتی:
البته مسئله اجرا کردن نیست ....مسئله مقدار چیزی هست که از گرافیک بازی میبینی[/
QUOTE]
حرف کاملا درستی بود ولی در جواب حرف من نبود...;)
=============
من گفته بودم که درسته که گرافیک و ایناش بالائه ، ولی شاید مثلا سرعت لود و ایناش پایین باشه...
حالا که از فار کرای صحبت کردی ، اینو بگم که اتفاقا من فارکرای رو با رم 512 بازی می کردم ولی لودینگ هاش یه کم زیاد طول میکشید....;)

من صحبتام کاملا دوستانه بود .... یه وقت ....

با تشکر/.

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
حرف های شما هم کاملا متین هست.... پس من دیگه حرف نمیزنم تا حرف تو حرف نشه!!!
ولی به هر حال ddr6 (!) هم که بخواد باشه بالاخره 256 مگ خیلی کمه....
ولی احتمالا قدرت بالای سل باعث جبرانش میشه....
ولی نمیتونی بگی که رم 256 DDR1 با رم 256 DDR2 یکی هست که؟؟؟؟
خوب مثلا بگیریم رم PS3 256 ddr 4 باشه...((دقت کنین دارم مثل میزنم )))
شما باید 1024 مگ رم داشته باشی تا اندازه اون 256 کار کنه...امیدوارم حرفم رو گرفته باشی

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
PS3 روی هم 512 حافظه داره که به طود عادی 256 میره برای Cell و 256 بقیه هم برای RSX
نوع حافظه Cell هم XDR و روی ارشیتکت RDRAM بنا شده..RSX هم از حافظه DDR3 استفاده میکنه
RSX البته اگه نیاز داشته باشه میتونه از حافظه Cell هم استفاده کنه:
The Graphic processing unit is based on NVIDIA G70 (previously known as NV47) architecture, which focuses on maximizing per-pixel computation in favor of raw pixel output. The GPU will make use of 256 MiB GDDR3 VRAM clocked at 550 MHz. The GPU has access to the XDR main memory as well

یعنی RSX میتونه همزمان به بیشتر از 256 دسترسی داشته باشه
این مطلبو برای مقایسه قدرت و چیزی نزاشتم و امیدوارم بحث منحرف نشه..فقط مشخصات رو توضیح دادم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر