Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

aydingta

کاربر سایت
May 30, 2006
541
نام
ایدین
والا من این بازیو خیلی وقته که تموم کردم گرافیکش مرگ نداشت.با ultra 8800
cpu:core 2 6500 رو very high لذت بردم ولی خدایش داستانش زیره صفر بود!!!!:(

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
راستی من یه سوال دارم که شاید مسخره باشه ولی مدتیه ذهنمو مشغول کرده:
آیا بازی با تنظیمات High در دو ویندوز Xp و Vista از نظر کیفیت فرقی میکنه یا نه؟
از لحاظ بصری که نه!ولی از لحاظ فرم دهی xp خیلی سرتر هست ;)

Shr776

کاربر سایت
Aug 24, 2006
1,216
نام
Shrh
من یک سوال فنی داشتم
به نظر شما هدف از تولید یک چنین بازی سنگینی چی میتونه باشه
شما فرضش رو کنید که از هر 10 گیمر بالای 8 نفر اون نمیتونن اون بازی رو تهیه کنند
تازه میگن داستان بازی زیره صفره
و کلا اونطوری که میگن صدا نکرد

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
من یک سوال فنی داشتم
اگه بخوای اینجوری حساب کنی هیچ موقع صنعت گیم پیشرفت نمیکنه
والا داستان بازی هم بد نیست مطمئنا از خیلی از بازی هایی فعلی داستانش بهتر بود(البته بهتر اسم اون بازی ها رو نگم چون احتمالا خیلی از دوستان ناراحت میشن)
اما راجب صدا کردن یا نکردن باید بگم دیگه کم مونده بود بترکونه چه برسه به سر وصدا

M8CRX

کاربر سایت
Feb 21, 2007
589
نام
مهرداد
کسی آخرشم نگفت چرا هنگام نصب پچ اخطار میده

سلام . :love:

اين مشكل ممكنه به اين دلايل به وجود اومده باشه :

1- شما بازي رو تو ويندوز قبلي نصب كردي و ويندوزت رو عوض كردي اما چون بازي هنوز رو هاردت بوده ، بازي رو اجرا كردي . در صورتي كه براي نصب Patch بايد بازي رو از اول نصب كني تا اسم بازي در قسمت Add/Remove Programs ويندوز قرار بگيره و Patch Installer بتونه محل نصب بازي و نسخه فعلي و ... رو تشخيص بده و Patch رو نصب كنه .

2- يكي از Service هاي ويندوز به نام Installer Service غير فعاله كه بايد فعال بشه . به اين صورت ميتوني اون سرويس رو فعال كني : در منوي Start و در برنامه RUN عبارت CMD رو تايپ كن و در CMD عبارت Net Start MSIserver رو عيناً بنويس و Enter رو بزن . حالا Patch بازي رو نصب كن .

3- فايل اجرايي بازي Cracked هست در صورتي كه براي نصب Patch بايد از فايل اجرايي اصلي بازي استفاده كني . ( براي جلوگيري از به وجود اومدن اين مشكل بايد بلافاصله بعد از نصب بازي Patch رو نصب كرد و بعد Crack متناسب با نسخه بازي رو در محل نصب بازي كپي كرد )

4-بازي شما كلاً Patched هست و نيازي به نصب Patch نداره . :p

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
دوستان عزیز
من بازی نصب کردم م پچ هم دانلودش کردم وقتی میخوام نصب کنم این اخطار رو میده
1. بازی رو پاک کن
2. دوباره نصب کن
4. کرک کپی نکن
5. اپدیت کن
6. کرک مخصوص این نسخه رو دانلود کن. (ورژن 1.1)
اگر بازم مشکل داشتی بگو

M8CRX

کاربر سایت
Feb 21, 2007
589
نام
مهرداد
من یک سوال فنی داشتم

به نظر من هدف از توليد اين چنين بازي هاي (...) فقط و فقط و فقط ترقيب بازي بازها به خريد محصولات نسل جديد PC از قبيل VGA و CPU هاي دو هسته اي ( بعضاً 4 هسته اي ) و سيستم هاي Packed آنچنانيه :-" . نه چيز ديگه .

خدايي من كه كلاً حالم از اين بازي به هم ميخوره ( اين نظر شخصي منه ها تورو خدا نزنيد ) چون تنها چيزي كه تو اين بازي ديدم گرافيكش بود و در ساير زمينه ها بازي هايي كه موازي با اين بازي منتشر شدن بسيار بسيار بسيار عالي تر بودن . GamePlay بازي كه كلاً بعد يك ساعت بازي كردن كلاً خسته كننده ( براي من آزار دهنده ) ميشه . داستان بازي كه ديگه هيچي ... روي Serios Sam رو سفيد كرد .
در ضمن به نظر من هدف Crytek از توليد اين بازي تنها ارايه يه تبليغ از توانايي هاي فني CryEngine2 بود كه واقعاً‌ موفق هم عمل كرد و بايد منتظر بازي هاي ديگه اي باشيم كه با داستان و GamePlay جديد با اين توانايي گرافيكي تلفيق بشن و واقعاً بازي هاي بزرگي رو خلق كنن .
خلاصه بايد بگم كه من لذت بسيار بيشتري از Call Of Duty 4 نسبت به Crysis بردم و معتقدم اين بازي در گرافيك هم كم چيزي نبود .

راستي من هنوز نفهميدم براي اجراي بي نقص بازي در حالت HighEnd بايد چه سيستمي داشته باشيم !!! :confused::confused::confused: .
من با اين سيستم ، تقريباً در حالت High تا حدودي افت فريم داشتم :evil::evil::evil::
CPU : AMD AthlonFX62
RAM : 2.5GB DDR2 800 - OverClocked 1200Mhz
VGA : Asus 8800GTX 768MB - FristBoard

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
ساخت این بازی بیش از آنکه سود آور باشه برای خود کرایتک ضرر آور بود چون فروش خوبی نکرد اگر چه گفت ما به نتیجه ای میخواستیم رسیدیم. اگر این بازی سال دیگه میومد شاید بیشتر ارزشش رو میدونستیم.

روی چه رزیلوشنی و با چه فریمی؟؟ بگو تا بگم چه سیستمی.

Punish3r

کاربر سایت
Feb 6, 2007
914
نام
JaVaD-Jey-Jey
من یک سوال فنی داشتم
عمدا که سنگینش نکردن که میگی هدفشون چی بوده , شرکت Crytek تمام قدرتش روی Crysis گذاشت خب مسلما بازی با این گرافیک و جزییات بسیار سنگین خواهد شد

در مورد داستان هم شما خیلی زود نتیجه گیری کردی قبول دارم که Crytek تمام قدرتشو روی گرافیک بازی گذاشته اما داستان و گیم پلی بازی چیزی از بازیهای دیگه کم نداره

آخرین ویرایش:

Toxic

کاربر سایت
Oct 1, 2005
74
نام
سینا
به نظر من که از همه نظر خیلی خوب بود ...توی گرافیک که بهترین بود ...گیم پلیش هم خیلی راضی کننده بود و بازیکن می تونست سبک کشتن مورد علاقه خودش را داشته باشه!
داستان بازی یک مقدار ناقص بود ولی در هر صورت یکی از بهترین Fpsهای 2007 بود.

GameKeeper

کاربر سایت
Jan 27, 2008
2,695
نام
محمدرضا
با سلام بر همه دوستان:
در اولین پست خودم می خواهم از بازی فوق العاده crysis حمایت کنم.البته مدت زیادی است که از سایت بازدید می کنم ولی بالاخره ثبت نام کردم.
در مورد crysis که همه دوستان صحبت کردند ولی من هم به نوبه خودم به گرافیک بالا و تصاویر جالب و جذاب این بازی باید اشاره کنم.تکنولوژی و قدرت نظامی روز دنیا در این بازی به خوبی مشاهده می شود و همین امر باعث کیفیت بیشتر و ارتقای سطح بازی می شود.
در آخر دوست دارم که این بازی را به دوستانی که تا به حال آن را تجربه نکرده اند معرفی کنم.

crysis.png

M8CRX

کاربر سایت
Feb 21, 2007
589
نام
مهرداد
سلام دوســـــــتان:
فکر می کنم که یکی از جنجالی ترین مطالب در عرصه ی سخت افزار (به خصوص cpu) بهتر بودن AMD یا INTEL است.
اما فکر می کنم که این بحث کمی قدیمی شده است.
ولی جا دارد که بگویم بر خلاف قیمت پایین تر AMD - این CPU به مراتب از INTEL بهتر است!
مطئن باشید که این حرف تنها شخص من نیست.خیلی از دوستان و کاربران این مطلب را قبول دارند و حتی می توان با دلایل علمی و مستند نیز این مطلب را ثابت کرد.
اگر به دنبال CPU هستید من فقط به شما AMD ATHLON 64 X2 4000 به بالا را که که دارای سوکت AM2 نیز می باشد و بر خلاف حرف های رایج دارای مصرف برق بسیار کمی نیز هست.

دوست عزيز اين كارا جاش اينجاست ؟؟؟؟!!!!
براي بحث در مورد سخت افزار لطفاً به تاپيك مربوطه مراجه كن ... البته چون جديداً‌ در اين سايت عضو شدي اين قبيل اعمال زياد عجيب نيست :biggrin1: شوخي كردم !!! خلاصه بهتره بري به اين تاپيك :

سخت افزار

;)
-------------------------------------
راستي DarkSoroush جان . فكر ميكنم سيستم من حداقل سيستم متوسطي به حساب مياد ... اما چرا نبايد يك بازي طوري منتشر بشه كه روي سيستم هاي متوسط بازار هم به خوبي ( نه عالي ) اجرا بشه !؟
آيا هدف اين قبيل محصولات غير از به رخ كشيدن قدرت گرافيكي محصول نهايي و تبليغ براي GameEngine و فروش هر چه بيشتر محصولات HighEnd سخت افزاري هست !!!؟؟؟ :confused:

ساخت این بازی بیش از آنکه سود آور باشه برای خود کرایتک ضرر آور بود چون فروش خوبی نکرد اگر چه گفت ما به نتیجه ای میخواستیم رسیدیم. اگر این بازی سال دیگه میومد شاید بیشتر ارزشش رو میدونستیم.

در ضمن به نظر من Crytek فعلاً ضرر داده ... اونم اگه داده باشه ، چون با شناختي كه هممون از EA داريم فكر نكنم حالا حالا دست از سر Crytek و CryEngine2 برداره ... مخصوصاً كه در محصولات بعدي و به خصوص Crysis 2 و 3 ديگه خبري از خرج هاي بخش تحقيقات و ... نيست و فقط كافيه با موتور آماده و طراحي مراحل جديد بازي جديدي توليد كرد ... دقيقاً همون كاري كه همين العان EA با اكثر عناوينش داره ميكنه ... پس باقي ماجرا همش سوده ... تازه تا اون زمان اكثر افراد سيستم هايي خواهند داشت كه بازي رو در حالت متوسط و رو به بالا به راحتي اجرا كنه و افراد بيشتري بازي رو تهيه كنند ... و اين يعني سود بيشتر در كنار فروش امتياز استفاده از CryEngine2 ... و داستان ادامه دارد !!!! ;)

آخرین ویرایش:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
خوب هدف از تولید crysis چیزی نیست که من و شما بتونیم در موردش حرف بزنیم،این مورد اول
مورد دوم : هفته پیش بود که crytek ثابت کرد با یک سیستم high end که ماشالله همه PC gamer ها دارن رو very high بازی کرد.
مورد سوم : مشکل افت فریم به نظر من تو ویستا مربوط به خوده سیستم عامل هست! حالا ms یه قولی داده بود که یه پچی بده که نمیدونم همچین کاری کرده یا نه ؟

مورد چهارم : اینکه crytek مثل خیلی از شرکت ها فقط جلوی بینی مبارک رو نمیبینه و کمی به آینده فکر میکنه! از روزی که Far cry کار روش تموم شد کار روی crysis شروع شده بود (به نوعی کار روی cryengine 2)
و مثل اینکه تایید هم شد بازی یک 3گانه خواهد بود،پس انجین بازی باید انقدر قدرت داشته باشه که بتونه 2 سال دیگه جلو بازی های دیگه سر بلند کنه!
هدف crytek یک هدف بلند مدت هست که شاید 2سال طول بکشه تا به هدفش کامل برسه ;)

CPU : AMD AthlonFX62
دو هسته ای تشریف داره یا نه؟ چون بازی برای عالی اجرا شدن به cpu دو هسته ای داره :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر