Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

Brad Pitt

کاربر سایت
Oct 19, 2005
122
بازی واقعآ فوق العاده بود. درست همون چیزی که انتظارش رو داشتم.
متاسفانه تویه این تاپیک بیش از حد از این بازی بد گفته شد .همچین گرافیک زنده و پویایی رو در هیچ بازی نظیرش رو ندیده بودم. بازی اصلآ یکنواخت وخسته کننده نشد .تا پایان بازی همون جذابیتی رو داشت که اولش داشت. به همچین بازی باید حق داد که سخت افزار بالاتری بخواد .
من اول این بازی رو انجام دادم و بعد سراغ عنوانهایه مهم دیگه رفتم که باعث شد بازیهایه بزرگ دیگه به نظرم یه مقدار خشک و بی روح بیاد .
من به علت مشغله تقریبآ یه دو ماهی بود که بازی نکرده بودم و تازه شنبه ای که گذشت تونستم باز ی رو بگیرم.
واقعآ خستگی رو از تنم بیرون برد.
مشکلات این بازی در برابر زیباییهاش اصلآ به چشم نمیاد. واقعآ به نظرم 9.5 Gs کاملآ به جا و حقش بود.
پیش خودم اصلآ فکر نمیکردم بتونن اون چیزی که گفتن از اب در بیارن.

khosro-parviz

کاربر سایت
Sep 26, 2007
166
نام
بهرام
درود دوستان
بازی خوبی بود
ولی Cod 4 برایم بسیار جذاب تر بود.
چیزی که کرایسیس را واقعا برایم غیر طبیعی کرد این بود که در بازی فارکرای هنگامی که شما دشمنی را با تیر می زدید جای خونی تیر به روی بدنش می ماند و بسیار طبیعی می نمود.
ولی در کرایسیس حتی هنگامی که تنظیمات را به روی very_high می گذارم و BLOOD را فعال می کنم، فقط خونشان به زمین می باشد و جای خون روی لباسشان نمی ماند. این حالت یک احساس مصنوعی بودن بازی را به من می دهد.

آخرین ویرایش:

aligh

کاربر سایت
Dec 25, 2006
153
NOW Crysis - PC Avg Ratio: 90%

بعد از اون امتیاز عالی که gamespot به این بازی داد بتدریج میانگین امتیازی- که این بازی از سایتها و مجلات گوناگون گرفته و یا در حال گرفتن است - در سایت gamerankings کمتر شده و در حال رسیدن به زیر 90% است!!!:confused:

http://www.gamerankings.com/htmlpages2/931665.asp

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,058
نام
نیما
من اصلا بحث فریم نکردم.فقط در جوابه اقای carbon گفتم من با این کارت گرافیک با اخرین رزولیشن اجرا میکنم....چون ایشون میگفتن اصلا با این تنظیمات اجرا نمیشه با سریه 8. اگرم دیدی گفتم 60 فریم میگیرم شوخی بود حتی اشاره کردم شوخی اگه درست خونده باشی.:blushing:
چند مگ کارت شما؟ماله من 1gb

اینکار رو که همه با هر کارتی میتونن بکنن ! آقای Carbon هم منظورش از اجرا نمیشه اینه که بازی نمیشه کرد ! شما میخوای بازی کنی یا عکس ببینی ؟!!

در ضمن دوست عزیز ، اینجا اطلاعات اکثر بچه ها بالاست ، پس لطفا کارت سری 8 یک گیگابایتی تولید نکنید ، چون بهتون میخندن ! همچین چیزی اصلا وجود نداره فعلا ، حالا چه مال من چه مال شما ....

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
من تازه اين بازي رو نصب كردم اما بعد از يه مدت از حالت FULL SCREEN خارج مي شه و فقط با كمك كليدهاي ALt+enter دوباره full screen مي شه و بعضي وقتها هم كه به يه checkpoint مي رسه صفحه سياه ميشه و بايد از بازي خارج شد و دوباره وارد شد البته driver كارت گرافيكم خيلي خيلي قديميه ويندوز هم ويستا هست اينم مشخصات كامپيوتر:
vga nvidia geforce 8800 gts 320
ram 2 gig
hard 320
cpu هم دوهسته اي هست
كسي مي دونه مشكل از كجاست؟

aydingta

کاربر سایت
May 30, 2006
541
نام
ایدین
راست میگه 1 گیگ رو از کجا اوردی همه Ultra ها 768mb هستند حالا رو هر برندی

برادر من که دروغی ندارم به شما بگم.....روی جعبه کارتم زده 8800ultra 1gib....توی تنظیمات سیستمم میرم نوشته 1gb...این کارتو داییم برام فرستاده از امریکا.روش همینارو زده حالا هی ما بگیم شما بگین خالی میبندی..:((

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,058
نام
نیما
برادر من که دروغی ندارم به شما بگم.....روی جعبه کارتم زده 8800ultra 1gib....توی تنظیمات سیستمم میرم نوشته 1gb...این کارتو داییم برام فرستاده از امریکا.روش همینارو زده حالا هی ما بگیم شما بگین خالی میبندی..:((

امریکا و غیر امریکا نداره که !!! عزیز من همچین چیزی وجود نداره ، تنها کارت گرافیک با 1 گیگابایت Memory که تا حالا تولید شده 7950 GX2 بود که 2 تا GPU داشت ( چیز جالبی هم نبود )

8800 Ultra مموریش 768 مگابایت هست ، حالا چه از امریکا بیارن چه از ده کوره های افغانستان .

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
این TAC Canon رو باید از کجا بیارم ؟؟؟؟؟؟؟؟ هی این دختره میگه Use The Tac Canon To LOck on ولی من هرچی دنبال این Tac Canon گشتم پیداش نکردم ! ;)

G-Man

کاربر سایت
Jul 30, 2007
433
نام
روزبه
بابا کوتاه بیا دیگه تنها کارتی که انویدیا 1 گیگ زده 7950GX2 هست که 2 تا اسلات 512 مگی بود (خیلی هم بیخود بود )

در سری 8 بیشتر از 768 مگ نداریم شاید شما اشتباه یک چیز دیگر رو خوندید .

مسیر زیر رو از دسکتاپ دنبال کن ببین جلوی Memory size چند نوشته :

Desktop ---> Properties ----> Setting ---> Advanced ---> Adapter

در قسمت Adapter جلوی memory size نوشته 768 مگ .

موفق باشید ;)

mooo0oooein

کاربر سایت
Oct 2, 2007
34
سلام بازی crysis بعد از نصب چرا تصاویرش قاطی میشه با گرافیک 8600 ؟؟؟؟
سیستم مورد نیاز چیه ؟؟؟.... سایه ها یا کوه ها درخت ها معلوم نیست اینگار نمیکشه ...... برا چیه؟؟؟
کسی با 8600 با گرافیک خوب بازی کرده اینجا ؟؟؟؟؟؟؟

لطفا با فونت و رنگ درست پست بدین.
R.I.P-UNKNOWN

Last edited by a moderator:

m_fisher

کاربر سایت
Apr 7, 2007
182
نام
میلاد
كوچكتر هم بنويسي جوابتو ميدن
در مورد گرافيك هم بايد بگم كه با 8600 جيتي هم مشكلي در اجرا نبوده درايور كارت گرافيكتونو آپديت كنيد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر