Xbox CrossfireX

سازنده
Remedy - Smilegate
تاریخ انتشار
February 2022
ناشر
Smilegate
پلتفرم‌ها
  1. Xbox One
  2. Xbox Series X|S
یک درگیری گسترده جهانی بین دو گروه نظامی Global Risk و Black List شکل گرفته و شما باید در نقش یکی از این دو گروه، به نبرد با گروه دیگه بپردازید.
این ایده اولیه بازی Crossfire است که در سالهای 2007 و 2008 توسط شرکت کره ای Smilegate برای کامپیوترهای شخصی ساخته و عرضه شد. یک بازی شوتر اول شخص آنلاین و free to play که به محبوبیت عجیبی، خصوصا در آسیا دست پیدا کرده و صدها میلیون بازیکن در سراسر دنیا داره.

حال شرکت Smilegate تصمیم گرفته پای این بازی رو به کنسول ها هم باز کنه. در کنار مولتی پلیر پرسرعت و بسیار محبوب، برای اولین بار یک بخش Campaign داستانی هم در کنار آن عرضه میشه. سران Smilegate که از طرفداران سری مکس پین هستند، برای این بخش به سراغ استودیو Remedy رفتند. بدین ترتیب خالق مکس پین و Alan Wake برای اولین بار روی یک شوتر اول شخص کار خواهد کرد.

163633

در بخش داستانی بازی رمدی چرایی این درگیری رو برای ما از دید هر دو گروه Global Risk و Black List توضیح میده. رمدی کاراکترهای بازی رو شخصیت هایی ایده آل و کامل معرفی میکنه که ترکیبی از شخصیت پردازی غربی و شرقی است و آنها رو با کاراکترهای بازیهایی مثل Resident Evil و MGS مقایسه میکنه.

بازی توسط موتور داخلی رمدی Northlight ساخته میشه و بازی به صورت 60 فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد. رمدی از قابلیتی به نام Combat breaker هم صحبت کرده که مشابه Bullet time در مکس پین خواهد بود.

CrossfireX در سرویس گیم پس نیست. بخش مولتی پلیر بازی free to play خواهد بود و اگر اشتراک گلد دارید میتونید بطور رایگان آن را دانلود و بازی کنید. Campaign بازی بطور جداگانه و در Premium Battle Pass که شرکت Smilegate در نظر گرفته فروخته خواهد شد که علاوه بر بخش داستانی، مدهای مولتی پلیر بیشتر و امکانات دیگه رو هم شامل میشه.

این بازی در سال 2021 بطور انحصاری برای Xbox One و Xbox Series X عرضه خواهد شد.

تریلر بخش داستانی (720p):

View attachment CrossfireX+-+Official+Single-Player+Campaign+Trailer.mp4

آخرین ویرایش:

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
عجب فاجعه‌ای ساختن :D
البته فعلا مولتی پلیرش عرضه شده به صورت رایگان، اما سینگل پلیر هم احتمالا سازنده پکیج کاملی برای تبدیل بازی به یکی از بدترین بازی های سال باشه. (سینگل پلیر هنوز برای گیم پس نیومده.)
قشنگ یک سفر آدمو می‌بره به نسل هفتم یا حتی قبل از اون و زمان کانتر و البته همون تجربه هم اصلا بالانس نیست. به عنوان مثال بازی رو که شروع می‌کنی، اکثرا تو یکی از تیم ها ۷ نفر حضور دارن و تو اون یکی تیم کلا ۳ نفر.
از لحاظ بصری و صداگذاری هم کاملا وضعیت خوبی نداره بازی.
بازی پنج تا مپ (شاید هم کمتر) داره که هر کدوم از اون ها شامل یکی از مد های بازی میشه. به عنوان مثال یکی بخواد tdm بازی کنه کلا یک دونه مپ بیشتر نداره برای اون مد.
شاید تنها نکته مثبت اینه که بازی به صورت ۱۲۰ فریم بدون کوچکترین مشکلی اجرا میشه که خب با توجه به وضعیت بخش بصری خیلی هم عجیب نیست.

پ.ن: البته من اینو اضافه کنم که کلا ۶ ساعت بازی کردم تا الان و تا به اینجا نظرم به این صورت بوده و البته بعید هم میدونم در آینده هم تغییری کنه.

آخرین ویرایش:

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
خب گویا بقیه هم همین نظر رو دارن:

منتقد ign گفته که بعد از ۶ ساعت هنوز نمیتونه باور کنه که این بازی اجازه عرضه رو پیدا کرده. در زمینه گیم دیزاین و پرفرمنس بازی رو غیر قابل بخشش توصیف کرده.

یکی دیگه از اعضای تحریریه ign هم از بازی به عنوان یکی از بدترین بازی های چند سال اخیر نام برده.

این وسط فقط اسم رمدی به نظرم خراب شد.

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
696
خب گویا بقیه هم همین نظر رو دارن:

منتقد ign گفته که بعد از ۶ ساعت هنوز نمیتونه باور کنه که این بازی اجازه عرضه رو پیدا کرده. در زمینه گیم دیزاین و پرفرمنس بازی رو غیر قابل بخشش توصیف کرده.

یکی دیگه از اعضای تحریریه ign هم از بازی به عنوان یکی از بدترین بازی های چند سال اخیر نام برده.

این وسط فقط اسم رمدی به نظرم خراب شد.
تریلر اولیه بازی خیلی خوب بود اما از تریلر دوم دیگه هر چی جلوتر می‌رفت بولشت تر میشد😂

• Like
Reactions: all4u

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
میخواستم operation catalyst که اولین بخش داستانی هست رو دانلود کنم . رفتم تو گیم پس گزینه اینستال رو زدم نمیومد تو لایبراری . چندبار مرتب تکرار کردم بازم اد نشد فکر کردم باگ هست . الان که چک کردم انگار مایکرو کلا بازی رو برداشته .سرچ هم میزنم بالا نمیاره. کلا بازی حذف شده :D :D( یعنی چی شده 8->)

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
کراسفایر یه عنوان محبوبه تو شرق آسیا. بیش از یه میلیارد پلیر داره
درآمدش تا 2019 از 12 میلیارد عبور کرده. یه بازیه با معیارهای شرقی و حتی توسط ario games تو ایرانم موجود شد ولی بخاطر تحریم برداشته شد.
اینم یه اسپین افه، من خودم انتظار یه عنوان بزرگ شدم بخاطر رمدی، ولی مثل اینکه بازی بازم با همون تم گذشته اومده. احتمالا بازخورد خوبی از لحاظ تعداد پلیز و ... تو شرق آسیا بگیره ولی برا غربیا و خواسته های مد نظرشون، احتمالا اپیک فیله.
_______
کراسفایر موبایل رو زد 2015 که الان فقط تو چین بازه برا موبایل
کراسفایر زیرو تو ژانویه 2020 زد تو اکتبر بست برا pc
کراسفایر وارزون زد پارسال با موبایل
کراسفایر hd زد اونم برا چین فعلا هست و pc

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
کاری به بقیه چیزاش ندارم، هوش مصنوعیش چرا اینقد فاجعس.
1644561758020.png
این دوتا یک ساعت همینطوری ثابت واستاده بودن تیر میزدن نه تکونی میخوردن نه کاور میگرفتن :)) یاد این Dummy ها آدم میوفته که اد میکنن به محیط و یک دستور بهش میدن که به سمت پلیر شلیک کنه اینا انگار تو همون مرحله رها کردن هوش مصنوعی رو :D
تنها چیز خوب بازی انیمیشنای کات سیناش هست بنظرم که فیشال انیمیشن دقیق و پرجزئیاتی داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر