Comic Book Center - خطر اسپویلر

بهترین کمیک جدید/دنباله دار سال 2015

• مجموع رای دهنده‌ها
    42

peyman_eun

کاربر سایت
Mar 18, 2020
108
b8edd6c1-0d2d-4951-8584-9cd61e020327_5ucu.jpg

شاید کمتر از سبک دارک فانتزی در دنیای کمیک‌بوک‌ها شنیده باشیم ولی یکی از بهترین، پرافتخارترین و مهم‌ترین کمیک‌های تاریخ که سبک دارک فانتزی را در دنیای کمیک پدید آورد، کمیک شاهکار The Sandman است که خالقان آن نیل گیمن به همراه دو شخص دیگر بوده‌اند و توسط DC Comics چاپ شده است. این کمیک‌بوک در مورد شخصی به نام "مورفئوس" ملقب به "رؤیا" است که نماد امید و رؤیاپردازی است. او سالها پیش قدرتی شگفت‌انگیز داشته است که اکنون آن را از دست داده است. پس از سالها اسارت به قلمرو خود برمی‌گردد و حال دوباره به دنبال راهی برای پس گرفتن قدرت گذشته خود است. او خانواده‌ای دارد که به "بی‌پایان‌ها" معروفند و ملقب به "سرنوشت"، "نابودی"، "آرزو"، "ناامیدی" و "دیوانگی" هستند که ویژگی‌ها و قدرت‌های خاص خود را دارند. او با خانواده اش به دنبال کشف رابطه بین انسان و حقیقت است. جالب اینجاست که قرار بود یک فیلم سینمایی بر پایه داستان این کمیک ساخته شود (شاید مناسب‌ترین کارگردان برای به تصویر کشیدن فضای دارک این کمیک، تیم برتون می‌بود) که بعدها تصمیم گرفتند به جای ساخت یک فیلم سینمایی، یک سریال برای آن بسازند. گفته شده است که نتفلیکس قرارداد بسیار سنگینی با برادران وارنر برای ساخت این سریال بسته است. تریلری از پشت صحنه با حضور خود نیل گیمن نیز منتشر شده است. مراحل فیلمبرداری سریال The Sandman به پایان رسیده است و از نتفلیکس پخش خواهد شد.

آخرین ویرایش:

peyman_eun

کاربر سایت
Mar 18, 2020
108

25407e01-ab9b-4f8b-83be-4c174af2d804_cxxh.jpg

از Fables می‌توان به عنوان یکی از کمیک‌بوک‌های دارک فانتزی با ایده درخشان یاد کرد. خالق این کمیک بیل ویلینگهام است که جوایز متعددی بابت این کمیک دریافت کرده است. این کمیک ترکیبی از داستان‌های افسانه پریان و تقابل میان کاراکترهای آنها در قالب دنیای امروزی است! در واقع، در این کمیک کاراکترهای معروف مربوط به داستان‌های افسانه پریان دور هم جمع شده‌اند و مخفیانه به دور از چشم انسان‌ها جماعتی را تشکیل داده‌اند. ماجرا از آنجا شروع می‌شود که این کاراکترهای افسانه پریان به دلیل حمله یک موجود ویرانگر به همراه لشکر عظیمش، تصمیم به فرار از جهان خیالی خود می‌گیرند و به دنیای واقعی انسان‌ها پناه می‌آورند. دلیل اینکه به دنیای انسان‌ها فرار می‌کنند تنها این است که آن موجود ویرانگر علاقه‌ای به دنیای حوصله سر بر و بدون جذابیت انسان‌ها که خبری از جادو و جنبل، طلسم، قصرهای باشکوه و قدرت‌های افسانه‌ای در آن نیست ندارد! و بدین ترتیب جای آنها در کنار انسان‌ها امن خواهد بود. نکته جالب اینجاست که این کمیک در کنار فان بودن قضیه تقابل میان کاراکترهای افسانه پریان و جنبه‌های فان داستان، تم دارک فانتزی نیز به خود گرفته است! تصور کنید که گرگ بدجنس درون قصه شنل قرمزی، کلانتر شهر شده باشد و با سفید برفی ازدواج کند! سیندرلا به یک جاسوس جیمز باندی تبدیل شود! طراحی این کمیک بسیار عالی و با جزئیات بالا انجام شده است. بعدها یک گیم به نام The Wolf Among Us که اقتباسی از این کمیک بود منتشر شد و به اندازه کمیک موفق و درخشان بود. ساخت یک سیتکام انیمیشنی از روی این کمیک، ایده بدی به نظر نمی‌رسد!

• Like
Reactions: bataraf

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,661
نام
Moein
بیشتر من منظورم این بود از نظر خط زمانی و شناخت دنیای بتمن بعد اون کمیک چی رو بخونم:D یا شایدم درهم میشه خوند؟:D
من در هم میخونم والا :D سری به سری بخونی مشکلی نداره چون همشون یه بک استوری ثابت دارن :D

• Like
Reactions: Anakin

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
The Batman who laughs چطوره ؟
فکر کنم منظورت Batman: The Man who laughs کلاسیکه چون این یکی یچیز جداست و کامیک مدرن‌تریه، بنظرم اول کلاسیک‌ها رو بخون که یک زمینه‌ای داشته باشی بعد برو سراغ جدیدترها

بجز اون هالووین طولانی، اینا هست:

The Killing Joke

Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth

Batman: Hush

Batman: Knightfall

Batman: Earth One

The Dark Knight Returns

آخرین ویرایش:
  • Like
  • Love
Reactions: bataraf and Anakin

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,508
فکر کنم منظورت Batman: A Man who laughs کلاسیکه چون این یکی یچیز جداست و کامیک مدرن‌تریه، بنظرم اول کلاسیک‌ها رو بخون که یک زمینه‌ای داشته باشی بعد برو سراغ جدیدترها

بجز اون هالووین طولانی، اینا هست:

The Killing Joke

Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth

Batman: Hush

Batman: Knightfall

Batman: Earth One

The Dark Knight Returns
اینی که گفتی رو اصلا من پیدا نکردم. همش اونی که خودم نوشتم میاره. این ترتیب هاش پس مهم نیست مثلا بعد از year one سراغ کدوم برم.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
این بتمنی که فرانک میلر نوشته خیلی خفن بود نمیدونم چرا خودش ادامه نداد همونو، منظورم همون نسخه ای هست که شروع ارتباط گوردون و بتمن رو نشون میده.
اسم نسخه ای که دقیقا بعد از اون اومد چی بود؟ کنجکاوم ببینم چقد به استایل فرانک میلر وفادار موندن.

________

دارم Fables میخونم عالیه واقعا :x به همه توصیه میکنم یه دو سه تا نسخه بخونید احتمال خیلی زیاد میخواید ادامه بدید.
جالبه که هنوز هیچ اقتباس فیلم و سریالی ازین مجموعه کامیک نشده. همون بازی تل تیل تنها چیزیه که هست.

_______

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
این بتمنی که فرانک میلر نوشته خیلی خفن بود نمیدونم چرا خودش ادامه نداد همونو، منظورم همون نسخه ای هست که شروع ارتباط گوردون و بتمن رو نشون میده.
اسم نسخه ای که دقیقا بعد از اون اومد چی بود؟ کنجکاوم ببینم چقد به استایل فرانک میلر وفادار موندن.
منظورت Batman: Year One هست؟
Batman: Year Two رو به عنوان دنباله‌ش نویسنده دیگه‌ای نوشت. ولی به نظرم ارزش خوندن نداره.
کتابایی که بعد Year One میشه خوند به ترتیب اولیش Batman: The Man Who Laughs هست (با Batman Who Laughs اشتباه نشه) و بعدش Batman: The Long Halloween. اولی داستان اولین مواجهه بتمن با جوکره و دومی یجورایی ادامه‌ای بر Year One هست.
بعد از Batman year one سراغ کدوم کمیک بتمن برم؟ فقط همین رو خوندم
میدونم که یک سال پیش پرسیدی، ولی خب جواب همینی بود که بالا گفتم. حالا چیا رو خوندی تو این مدت یه سال؟

آخرین ویرایش:

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
آقا بعد از معرفی بازی TMNT: The Last Ronin مجاب شدم که کامیکش رو بخونم. چند سال بود که کامیک‌بوک نخونده بودم و عجب کتاب خوبی برای اینکه آدم رو دوباره نسبت به کامیک‌بوک هیجان‌زده کنه! خیلی قشنگ و خوب بود. حتما به همه توصیه می‌کنم که مطالعه کننش.

• Like
Reactions: rpg321

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر