Cerny در رابطه با پشتیبانی PS4 از 4K Resolution صحبت میکند

Aliɾeza

کاربر سایت
Mar 17, 2013
134
نام
علیرضا
mark-cerny-ps41.jpg

طراح کنسول PS4 مارک کرنی (Marck Cerny) در رابطه با قابلیت های جدید مربوط به PS4 و بیشتر از همه پیشتیبانی فنی قدرتمند این کنسول با ژاپنی ها سخن میگوید و او از پشتیبانی کنسول PS4 از قابلیت جدید 4K Resolution و اینکه چه بازی هایی در کنسول PS4 از این ویژگی برخودار هستند خبر میدهد.

Cerny هنگام پاسخ دادن با کمی مکث ( محفوظ نگه داشتن اطلاعات PS4 ) ، کرد و گفت : " من شخصا به قابلیت جدید 4K Resolution بسیار علاقه دارم " و ادامه داد :

"ما هنوز در مراحل اولیه پشتیبانی بازی ها از قابلیت 2Kx4K قرار داریم"بیشتر تمرکز ما روی این است که تجربه ای کامل و قدرتمند از کیفیت HD با استفاده از مانیتوری با بافر قدرتمند برای اجرای هم زمان بازی و سیستم عامل مورد نظر است و نکته دیگر این که این قابلیت تقسیم خوبی را میان این دو انجام میدهد ( تقسیم کیفیت ) و البته با توجه به ویژگی ( 4K Resolution ) تصویر بسیار لطیفی را به نمایش میگذارد"

" اگر شما پهنای باند حافظه را با استفاده از 4K در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که برای نمایش در دو صفحه نمایش به صورت معمولی به بافری با قدرتی بیش از 10GB\sec (گیگبایت بر ثانیه) نیاز است و این پاسخ ما برای کسانی است که متوجه تمرکز ما روی تجربه ای کامل از کیفیت HD نمیشوند"

چندی بیش نیست که مردم روی مانیتورهای Ultra HD سرمایه گذاری میکنند ( مردم با مانیتور های Ultra HD حال میکنند ) اما زمان زیادی از نیاز بیش از حد (مردم) میگذرد و باید منتظر باشید و دیوانه ی اصلی را مشاهد کنید .

منبع:لینک

آخرین ویرایش:

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
ینی امکانش هست که بازیها هم با رزولوشنی بالاتر از 1080p اجرا بشن روی PS4 . من که اینو متوجه شدم از گفته هاش . اگه اینجوری باشه که Storm's Coming :D

PAUSE

کاربر سایت
Jun 9, 2008
3,631
نام
سعید
وقتی که هنوز خیلی از گیمر ها روی تلویزیون یا مانیتور HD و FHD نمیتونن بازی کن ( ندارن ) نمیدونم اینا چه گیری دادن روی 4K و این داستانا !

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
قبلا مگه نگفته بودن ساپورت نمیکنن؟ جان کارمک هم توئیت کرده بود که خیلی هنر کنن ملت میتونن 1080 رو شصت فریم بدن، اگه بتونن. البته شاید چیزی که ایشون گفته تو مد های غیر بازی باشه، مثلا تو منو ها یا کارای social یا حتی بازیهای دوبعدی. نمیشه این همه تفاوت بین حرف ایشون و جان کارمک باشه.

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
"ما هنوز در مراحل اولیه پشتیبانی بازی ها از قابلیت 2Kx4K قرار داریم"بیشتر تمرکز ما روی این است که تجربه ای کامل و جامد از کیفیت HD با استفاده از مانیتوری با بافر قدرتمند برای اجرای هم زمان بازی و سیستم عامل مورد نظر است و نکته دیگر این که این قابلیت تقسیم خوبی را میان این دو انجام میدهد ( تقسیم کیفیت ) و البته با توجه به ویژگی ( 4K Resolution ) تصویر بسیار لطیفی را به نمایش میگذارد"
چقدر تو جیگری پسر نمیدونم چرا اینقدر ازش خوشم میاد
دقیقا
Cerny; My Man
همون 1080p هم کافیه 2k , 4k حالا حالا ها تلوزیون و مانیتورشون همه گیر نمیشه

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
وقتی که هنوز خیلی از گیمر ها روی تلویزیون یا مانیتور HD و FHD نمیتونن بازی کن ( ندارن ) نمیدونم اینا چه گیری دادن روی 4K و این داستانا !

شما از آینده خبر داری ؟!

اونموقع که ps3 عرضه شد خیلیا اصلا نمیدونستن بلوری چیه و میگفتن ضروری نیست و این حرفا ولی الان یه فرمت عادی و همه گیر شده شاید در آینده TV های 4k به قیمتی رسید که خریدش راحت بشه ...

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
طراح کنسول PS4 مارک کرنی (Marck Cerny) در رابطه با قابلیت های جدید مربوط به PS4 و بیشتر از همه پیشتیبانی فنی قدرتمند این کنسول با ژاپنی ها سخن میگوید و او از پشتیبانی کنسول PS4 از قابلیت جدید 4K Resolution و اینکه چه بازی هایی در کنسول PS4 از این ویژگی برخودار هستند خبر میدهد.

Cerny هنگام پاسخ دادن با کمی مکث ( محفوظ نگه داشتن اطلاعات PS4 ) ، کرد و گفت : " من شخصا به قابلیت جدید 4K Resolution بسیار علاقه دارم " و ادامه داد :

"ما هنوز در مراحل اولیه پشتیبانی بازی ها از قابلیت 2Kx4K قرار داریم"بیشتر تمرکز ما روی این است که تجربه ای کامل و جامد از کیفیت HD با استفاده از مانیتوری با بافر قدرتمند برای اجرای هم زمان بازی و سیستم عامل مورد نظر است و نکته دیگر این که این قابلیت تقسیم خوبی را میان این دو انجام میدهد ( تقسیم کیفیت ) و البته با توجه به ویژگی ( 4K Resolution ) تصویر بسیار لطیفی را به نمایش میگذارد"

" اگر شما پهنای باند حافظه را با استفاده از 4K در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که برای نمایش در دو صفحه نمایش به صورت معمولی به بافری با قدرتی بیش از 10GB\sec (گیگبایت بر ثانیه) نیاز است و این پاسخ ما برای کسانی است که متوجه تمرکز ما روی تجربه ای کامل از کیفیت HD نمیشوند"

چندی بیش نیست که مردم روی مانیتورهای Ultra HD سرمایه گذاری میکنند ( مردم با مانیتور های Ultra HD حال میکنند ) اما زمان زیادی از نیاز بیش از حد (مردم) میگذرد و باید منتظر باشید و دیوانه ی اصلی را مشاهد کنید .

منبع:لینک

مرسی بابت خبر و ترجمه :x فقط من منبع رو نخوندم اما اونجا که از کلمه ی جامد استفاده کردی فک کنم توی منبع از کلمه ی Solid استفاده کرده باشه , اینجا Solid اگه اومده باشه منظورش محکم یا بهتر بگم قوی یا قدرتمند هست . اما در کل یکی از ترجمه های خوب BC بود ممنون . :x این Cerny برا این کارا جوون نمیزنه یکم ؟! :d حالا ما که پول نداریم تلویزیون درست و حسابی بخریم چی کار کنیم ؟! =(( البته ما پول همون PS4 رو هم نداریم :d

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
ینی امکانش هست که بازیها هم با رزولوشنی بالاتر از 1080p اجرا بشن روی PS4 . من که اینو متوجه شدم از گفته هاش . اگه اینجوری باشه که Storm's Coming :biggrin1:
آخه به درد نمیخوره ! :D همون 1080p رو هم به شخصه ترجیح میدم نباشه و بازی ها 720p اجرا بشن ولی با کیفیت و فریم ریت بالاتر. دیگه چه برسه به بالاتر از 1080p ! :D فقط کار اضافی روی دوش سخت افزار میندازه در حالی که شاید 99% مردم در این لحظه تلویزیون مورد نظرش رو نداشته باشن.

این Cerny برا این کارا جوون نمیزنه یکم ؟! :d
حدود 50 سالش هست !! ولی قیافه ـش جوون مونده ! :D
اولین بازیش رو توی 19 سالگی ساخته و توی 20 سالگی هم طراح بازی Marble Madness بوده که بازی خیلی معروفی هست.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
آخه به درد نمیخوره ! :D همون 1080p رو هم به شخصه ترجیح میدم نباشه و بازی ها 720p اجرا بشن ولی با کیفیت و فریم ریت بالاتر. دیگه چه برسه به بالاتر از 1080p ! :D فقط کار اضافی روی دوش سخت افزار میندازه در حالی که شاید 99% مردم در این لحظه تلویزیون مورد نظرش رو نداشته باشن.
تکنولوژی Enlighten + فیزیک های وحشتناکِ nVIDIA و Havok +ـ Face Works Tech های فوق العاده (شاهکار اکتی و Fox Engine) رو ول نمیکنم بچسبم یه یه عدد :D.
به لیست بالا یه AI کمرشکن هم اضافه کنن من دیگه از نسل بعد چیزی نمیخوام.

پ.ن. چرا اکثر ما ایرانیها درگیره عددیم؟ 120 فریم رزولیشن 5K مالتی پلیر 64 نفره غول 800 متری 160.000 تا NPC تو یه صحنه متای 98 فروش 20 میلیونی. کمیت رو میبینیم. هیچ وقت کیفیت جزو الویتهامون نیست.

PAUSE

کاربر سایت
Jun 9, 2008
3,631
نام
سعید
شما از آینده خبر داری ؟!

اونموقع که ps3 عرضه شد خیلیا اصلا نمیدونستن بلوری چیه و میگفتن ضروری نیست و این حرفا ولی الان یه فرمت عادی و همه گیر شده شاید در آینده TV های 4k به قیمتی رسید که خریدش راحت بشه ...

این آینده احتمالا خیلی دور هست چون هنوز که هنوزه تلویزیون های FHD توی خیلی از خونه ها نیست و کاملا همه گیر نشده !

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
موافقم به درد نمیخوره و چیزایی مهمتری وجود دارن (البته فعلا) ولی خیلی مشتاقم ببینم چه جوری میشه همچین رزولوشنی ؟ :D احتمالا این 4k به همون فیلم خلاصه میشه و اگه هم باشه یکی دو تا بازی انحصاری که موردی نداره خیلی هم عالی میشه واسه تجربه کردن همچین تصویر ـه غولی .

پ.ن : سونی تو بعضی موارد خیلی جلوتر از نیاز ـه روز حرکت میکنه بابا ملت هنوز تو کف 1080P هستن فعلا نیازی به 4k نیست که :D :|

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما

حدود 50 سالش هست !! ولی قیافه ـش جوون مونده ! :D
اولین بازیش رو توی 19 سالگی ساخته و توی 20 سالگی هم طراح بازی Marble Madness بوده که بازی خیلی معروفی هست.

نه آریا ... اون 1080p خیلی مهمه ... الان همه تلویزیون یا مانیتور 1080 دارن و تفاوت 1080 با 720 کم نیست واقعا خیلی توی زیبایی بازی تاثیر میذاره ... همین الان بازیهای PC تفاوت 1080 با 720 کاملا مشخصه . من امیدوارم 1080 بودن بازیها یه استاندارد باشه برای نسل بعد که فکر میکنم باشه چون همه ویدیوهای بازیهای نسل بعد که نشون داده شدن 1080 بودن .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر