Castlevania Advance Collection | PC

picture2-min_6i5o.png

بعد از لیک های فراوان در سایت های رده بندی سنی استرالیایی ،کره ای ، تایوانی ، مغولی و چین تایپه ای!! بالاخره شرکت محبوب این روزهای صنعت گیم ! یعنی کونامی ، رسما از این عنوان پرده برداری کرد . این مجموعه شامل 3 عنوان Castlevania: Circle of the Moon in ساخته شده در سال 2001 ، Castlevania: Harmony of Dissonance در سال 2002 و Castlevania: Aria of Sorrowدر سال 2003 بر روی کنسول گیم بوی ادونس خواهد بود.
به علاوه عنوان Castlevania: Dracula X از کنسول سوپر نینتندو به عنوان اشانتیون..​

از جمله قابلیت های جدید اضافه شده به مجموعه می توان از Rewind نام برد یا بازگرداندن زمان به عقب..به علاوه سیو و لود دستی و از همه مهمتر! گالری که همین الان تصاویرش توی سایت های فن کسلونیا ریخته ، اضاف بر یک قسمت دایره المعارف گونه به نام encyclopedia و موزیک پلیر ....همین و همین و همین!!:Wallbash:
...نه از تکسچر های بهتر خبری هست ، نه رزولوشن و نه بهسازی انیمیشن ها...نه هیچ چیز دیگه ..همینیه که هست...!!
تا یادم نرفته بگم سبک همه بازی ها به غیر از Dracula x مترویدونیاست با المان های نقش آفرینی ...

picture10-min_3xp.png

Castlevania: Circle of the Moon
جزو لانچ تایتل های gba بوده و حدود یک ملیون نسخه فروش داشته. توی این شماره شما کنترل جوان خوش برورویی به نام Nathan Graves رو بر عهده دارید که به همراه استاد و مرشد خود یعنی Morris Baldwin و پسرش , در سال 1830پا به قلعه نحس دراکولا میگذاره...دراکولایی که اینبار به دست بانویی زیبا اما با روحیه ای شیطانی به نام Camilla احیا شده...
موریس که قبلا یکبار پشت دراکولا رو به خاک مالیده , نیتن را از کودکی بزرگ کرده و راه و رسم دراکولاکشی به او آموخته و شلاق هانترها رو بدستش داده ...دقت کنید نیتن گریوز هیچ نسبتی با بلمونت ها نداره و شلاق ومپایر کیلر معروف دستش نیست..یکی از نوآوری هایی که این شماره داره استفاده از کارت های dss هست که حدود 80 قدرت مختلف در اختیار شما قرار میده...

picture11-min_44b.png

Castlevania: Harmony of Dissonance
این شماره در سال 1748 درست 50 سال پس از پایان دادن زندگی دراکولا توسط نوه اش سایمون بلمونت جریان داره , قهرمان و شخصیت اصلی این شماره ، Juste Belmont ، نوه سایمون بلمونت هست که در 16 سالگی مویی سفید کرده!... و برای نجات دوست خود که از قضا بانویی با کمالات نیز هست به نام نامی Lydie دست به قبضه تازیانه موروثی می بره و با همراهی یکی دیگر از دوستانش به نام ماکسیم راهی سفری پرتلاطم و رعب آور به قلعه ارباب تاریکی می شود...
ایشون به روایتی پدر ریکتر بلمونت نیز هستند و شخصیتی کاملا متدین و مذهبی دارند.. این شماره امکان جدیدی رو وارد مجموعه کرد به نام Spell Fusion که مستقیما روی اسلحه های فرعی تاثیر میگذاره...

picture9-min_kz4m.png

Castlevania: Aria of Sorrow
شما در این شماره در نقش SOMA CRUZ ظاهر خواهید شد جوانی خوش قامت خوش رو ، 18 ساله با ظاهر انیمه ای و امروزی ..!نه نه شاید بشه گفت فردایی چون اتفاقات بازی در سال 2035 رقم میخوره اگه دقت کنید سوما یک کت و شلوار جین میپوشه نه دستار و عمامه قرون وسطایی..!! و این بخشی از طرح کوجی ایگاراشی به نام different route یا مسیر متفاوت در مقام تهیه کنندگی مجموعه کسلوانیا بوده ...
برای همین شاید بشه از سوما در کنار الوکارد به عنوان بدعت گذاران در مجموعه یاد کرد چون هیچ وقت پایبند به سنت ها نبوده و از شلاق و تازیانه استفاده نمی کنه درست نیست پشت مردم حرف زد ولی شاید هم بلد نیست! و هر چیزی دستش بدین باهاش به شکار شیاطین می پردازه...در اصل سوما قدرتی به نام power of dominance داره که روح شیاطین رو جذب و از توانایی های درونی اونها بهره میبره که به بیشتر از 100 ویژگی می رسه...
متاسفانه این شماره فروش خوبی نداشت و دنباله مستقیم بازی تحت نام DAWN OF SORROW بر روی کنسول nds منتشر شد...

picture13-min_a8tt.png

Castlevania: Dracula X
بی شک یکی از ماندگارترین کسلوانیاها..چون هرجا کونامی حس کرده ممکنه بازیش نفروشه یدونه دراکولا ایکس زده تنگش و مثل چی فروخته ...ناگفته نمانه بازی در سال 1995 برای سوپر نینتندو اومده و یک ریمیک هم روی کنسول PSP داره..که البته ریمیک بیشتر مربوطه به RONDO OF BLOOD که یخورده با این بازی فرق میکنه ولی همون اسم رو یدک میکشه..!
ریکتر بلمونت افسانه ای و وارث به حق تازیانه خون آشام ! درش نقش آفرینی میکنه و پیش درآمدی هست برای سمفونی نیمه شب..داستان در سال 1972 اتفاق می افته ،آنت ,نامزد رکیتر ربوده و به عنوان گروگان به قلعه دراکولا برده میشه... ، برخلاف 3 نسخه فوق سبک این بازی مترویدونیا نیست و کاملا کلاسیکه و بشدت سخت ..تاکید می کنم خیلی خیلی سخت...

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
picture6_m66w.jpg

من فقط از این کالکشن قبلا aria of sorrow رو یک بار با شبیه ساز رفتم و تا دلتون بخواد دراکولا ایکس...ولی دوتا نسخه دیگه رو نوچ...پس با circle of moon آغاز فرمودیم علی برکت الله...!!

خب کنترل نیتن نسبت به سوما خیلی سخت ..سخت نیستا یک جوری بین کلاسیک و مدرن گیر کرده...مثلا اول مثل قدیمی ها راه میره تا اینکه یدونه کفش پیاده روی جادویی همون 10 دقیقه اول بازی پیدا کنید و با دوبار فشار دادن جهت ها بدوید...در صورتی که دوتا نسخه بعدی کاراکترها میدوند و دش هم دارند از ابتدا...
پرش هاشم یک خورده زیادی بلنده ، فکر کنم دابل جامپ بگیره تا سقف رو میپره و رکوردها رو جابه جا میکنه...یک مشکلی که من دارم الان اینه که مثلا میخوام بپرم یدونه شمعدون رو یک متر بالای سرم بزنم و می پرم بالا، با لوستر میام پایین..!! :D

اما نیتن یک حرکت بسیار زیبا بلده انجام بده که یادم نمیاد کسی این کار رو کرده باشه...یعنی بقیه اهالی کسلوانیا هم انجام میدادن ولی نه با این شدت و حدت و ارتفاع ..! اگه بنشینید و دکمه a یا پرش رو بزنید نیتن روی زمین اسلاید یا تکل عمد میکنه.. در حالی که پای چپش روی زمینه پای راستش رو بالا میگیره به قاعده نیم متر ..خلاصه اش کنم با کف پوتین میره برای عقیم کردن طرف و یک ضرب میخوابونه وسط ناحیه شرمگاهی مانستر بنده خدا...!! ضربه 3 امتیازی کریتیکال هیت و در جا طرف از هم می پوکه..:>:>

الان وضعیت من طوری هست که نیتن رو وسط قلعه خوابوندم زمین ، هر کی بیاد جلو :Shifty: با لگد یدونه می خوابونم بین پاهاش و لول آپ میشم ..فرقی هم نمیکنه طرف اسکلت باشه یا خود دراکولا ..>:/ تازیانه و تبر و این سوسول بازی ها هم دیگه به کارم نمیاد کاملا کلاسیک و خیابونی عمل میکنم...!! ...من اسمش رو گذاشتم فن کف پای نیتن..!!:Shrewd::Shrewd:

یک نکته دیگه هم متراژ تازیانه ای هست که به دست داره...حس میکنم یک هفت متری باشه:o ...شلاق vampire killer بلمونت ها نهایتاً 2 یا 3 متره ..با نگه داشتن دکمه اتک هم مثل لات ها زنجیر رو توی هوا میچرخونه هر کی بیاد جلو خونش پای خودش..

یک پیشنهاد برای کسایی که دوست دارن زود لول شون بزنه بالا و فارم دوست دارند..یک جاهایی هست همون اول ها که روح های آتشین به شما حمله ور میشن تموم هم نمیشند یا یک جای دیگه زامبی ها از زمین میان بیرون.. با کشتن هر کدوم یک xp میگیرید ..حالا یدونه خلال دندونی چوبی چیزی بکنید توی شکاف دسته که دکمه بره داخل و نیتن خود به خود زنجیرو بچرخونه ...بعد با خیال راحت برید دست به آب و به هیچ چیز فکر نکنید بعد که بر گشتید می بینید چندین لول آپ شدید ...:Excited:
یک روش دیگه هم هست که اوج رذالت و برده داری هست و پیشنهاد نمیشه ...ولی خب اگه یک خواهر یا برادر کوچیک، خیلی کوچیک دارید بیاریدش و بگید فقط این دکمه رو نگه دار و دست به هیچ چیز دیگه ای نزن ، وتاکید کنید که اگه ولش کنی این قدر میزنمت تا stun بشی! یا روی تمام عروسک هات QTE اجرا میکنم ! یا مجبورت میکنم دونه دونه دکمه های کیبوردم رو بخوری..!:yes:
چه می دونم هر تهدید خشن و ظالمانه ای که توی خانواده شما جواب میده، دست تون رو اینجا باز میگذارم!! ..من هیچ موقع خواهر و برادر نداشتم ..نمیدونم این جور وقت ها چه عکس العملی باید انجام داد ...!! هیچی دیگه بعد دوباره با خیال راحت برید دست به آب ..!!

البته روش اول قدیما رسم بود نه الان که دسته شده یک ملیون به بالا ...چه میشه کرد.. .. .. همون روش دوم رو اجرا کنید...8-|

picture5-min_99q.png

یک ویژگی ای این شماره داره به نام !ssd..حالا این دقیقا همون چیزی هست که توی bloodstained میریام با کریستال هایی که از دشمن ها می افتاد انجام میداد یا توی بازی شانتی و هفت سایرن هم دقیقا همچین چیزی رو با کارت ها داشتیم..دشمن ها رو می ترکونید احتمال داره از جیب شون یدونه کارت به عنوان گیفت ! بپاچه بیرون..ولش کن...تو یک پست دیده در مورد کارت ها توضیح میدم...

درسته بازی ها قدیمی هستند و هیچ تغییر خاصی روشون اعمال نشده اما بشدت لذت بخشند ..چرا یک چیز خیلی خوبی که داره منوی انتخاب بازی هاست که انصافا خیلی قشنگه...اولین باس رو هم زدم همون سربروس همیشه گی و قابلیت rewind واقعا بدردم خورد ...
نمی دونم چه جادویی توی بکارگیری این تازیانه لعنتی هست که بعد بیست و اندی سال استفاده و هزاران بار اتک زدن توی ده ها بازی ، هنوز که هنوزه تابوندنش توی هوا لذت بخشه...من داشتم kena بازی میکردم ولی انداختمش کنار و قفلی نشستم رو این ...اتفاقا خیلی بیشتر از اون هم حال میکنم...

و در نهایت چندتا تصویر از بازی و گیم بوی ..آخی چقدر کنسول گوگولی ای هست ..!! تصور این بازی ,روی اون کنسول ,توی دستت , اون موقع, هوش از سرم میبره ...ما که از این تجربه ها نداشتیم...هییــــــع...!!:-<:-<

picture8-min_dtqx.png

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
رفتم ببینم متای بازی چند شده ? دیدم نه تنها توی بازی سنتر کسی بازی رو انجام نمیده ، توی کل متاکریتیک هم... بله، هیچ کس بازی رو انجام نمیده...😭😭 بنابراین هیچ متایی وجود نداره , شما بگو یک دونه نقد ..! گشتم نبود نگرد نیست..!
برای همین رفتم سراغ متای اصلی بازی ها روی گیم بوی ادونس...فقط متای بازی ها رو ببینید و شرم کنید ..!! شما را چه میشود ..به خودتون بیایید...
اگه ماکروسافت 3 تا بازی با این متاها داشت الان برای خودش سونی ای شده بود..!!

picture7-min_gpwl.png

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
یک پیشنهاد برای کسایی که دوست دارن زود لول شون بزنه بالا و فارم دوست دارند..یک جاهایی هست همون اول ها که روح های آتشین به شما حمله ور میشن تموم هم نمیشند یا یک جای دیگه زامبی ها از زمین میان بیرون.. با کشتن هر کدوم یک xp میگیرید ..حالا یدونه خلال دندونی چوبی چیزی بکنید توی شکاف دسته که دکمه بره داخل و نیتن خود به خود زنجیرو بچرخونه ...بعد با خیال راحت برید دست به آب و به هیچ چیز فکر نکنید بعد که بر گشتید می بینید چندین لول آپ شدید ...:Excited:
یک روش دیگه هم هست که اوج رذالت و برده داری هست و پیشنهاد نمیشه ...ولی خب اگه یک خواهر یا برادر کوچیک، خیلی کوچیک دارید بیاریدش و بگید فقط این دکمه رو نگه دار و دست به هیچ چیز دیگه ای نزن ، وتاکید کنید که اگه ولش کنی این قدر میزنمت تا stun بشی! یا روی تمام عروسک هات QTE اجرا میکنم ! یا مجبورت میکنم دونه دونه دکمه های کیبوردم رو بخوری..!:yes:
چه می دونم هر تهدید خشن و ظالمانه ای که توی خانواده شما جواب میده، دست تون رو اینجا باز میگذارم!! ..من هیچ موقع خواهر و برادر نداشتم ..نمیدونم این جور وقت ها چه عکس العملی باید انجام داد ...!! هیچی دیگه بعد دوباره با خیال راحت برید دست به آب ..!!
دستت درد نکنه. من قدیما چند باری نسخ مختلف کسلوانیا رو روی شبیه‌سازهای مختلف تست کردم و چون مثل سگ سخت بودن بی‌خیالشون شدم. فقط دو قسمت LoS رو بازی کردم که خوب با کلاسیک‌ها زمین تا آسمون فرق داشتن و فقط اسمشون کسلوانیا بود.
حالا راه حلت به نظرم اون ترس اولیه رو برای من رفع می‌کنه. اتفاقا یه برادر کوچکتر هم دارم. فقط به نظرت یه آدم ۳۱ ساله رو چه طور گول بزنم که بشینه دکمه رو نگه داره؟:-<

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
دستت درد نکنه. من قدیما چند باری نسخ مختلف کسلوانیا رو روی شبیه‌سازهای مختلف تست کردم و چون مثل سگ سخت بودن بی‌خیالشون شدم. فقط دو قسمت LoS رو بازی کردم که خوب با کلاسیک‌ها زمین تا آسمون فرق داشتن و فقط اسمشون کسلوانیا بود.
حالا راه حلت به نظرم اون ترس اولیه رو برای من رفع می‌کنه. اتفاقا یه برادر کوچکتر هم دارم. فقط به نظرت یه آدم ۳۱ ساله رو چه طور گول بزنم که بشینه دکمه رو نگه داره؟:-<

آدم 31 ساله که خیلی راحته
بهش بگو بهت پول میدم، برات تا خود دراکولا میره جلو :D
فکر کردی جامعه چجوری به عنوان یه سازمان گسترده عمل می کنه؟ :D

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید

ezgif.com-gif-maker_(1)_o7k0.gif

..:Surrender::Surrender::Surrender::Surrender::Surrender:..

آخرین ویرایش:
  • Smile
Reactions: kamyy and m.a.t

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
اصلا آدم میاد تو بخش سوییچ انتظار داره در مورد بازی هایی مثل یه قل دو قل بخونه:-"
بعد یهو میبینه اینجا داره بحث جامعه شناسی میشه:-"
What...!! :Scare::Scare::Scare:

یک لحظه با خودم گفتم امیر آکیبای افسانه ای کجا و اینجا کجا:Excited::Excited:..بعد فهمیدم راه رو اشتباه اومدید...!:Hurted::Hurted:

picture2_diny.jpg

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
picture2-min_(1)_mvva.png

همین الان پیش پاتون nintendolife به مناسبت عرضه این کالکشن یک لیست 25 برتر از بازی های کسلوانیا که روی کنسول های نینتندو عرضه شدند، روی سایتش قرار داده و در کمال تعجب aria of sorrow در جایگاه اوله...!!
من خودم انتظار یکی از نسخ nds رو داشتم ولی ...آره دیگه فقط سمفونی نیمه شب روی نینتندو کنسول ها نبوده و نسخه های 3 بعدی نسل 6 و 7 ...بقیه همیشه روی نینتندو بودند ..در اصل نینتندو مهد کسلوانیاست..! پس این انتخاب پشتوانه قوی ای داره...

Best Castlevania Games On Nintendo Consoles

پیشنهادم به دوستان اینه که ... نه پیشنهاد نه ! دفعه قبل که پیشنهاد دادم کلی ضایع شدم...!
منظورم اینه که اگه دوست داشتید حداقل این عنوان رو از کالکشن بازی کنید چون واقعا ارزشش رو داره ..
انیمیشن ها و جزییات محیط نسبت به دو شماره قبل یک جهش خیلی بزرگ داشته و یکی از بهترین گرافیک های گیم بوی هست...
خیلی نزدیک به نسخه های ds ، فقط کاراکترها صدا ندارند...همین انیمیشن های سوما برای نسخه دومش و شانوا استفاده شده...
بعد داستان بازی با اون چیزی که از کسلوانیا می شناسید کاملا متفاوته، اصلا بازی در آینده هست دراکولا مرده و اصلا زنده نشده ...مبارزه ها کاملا متفاوت و مدرنه ..از تازیانه تبر و چاقو و ساب وپن های کلاسیک خبری نیست...کسایی که bloodstained بازی کردند تصدیق می کنند تعداد سلاح ها و قدرت های بیشمار میریام رو ..من قول میدم اینجا بیشترشو ببینید..!!
دیشب circle of moon بازی میکردم همینطوری برای خودم رفتم رفتم رفتم و از این اتاق تو اون سالن...بعد یهو دیدم گم شدم ! و کل نقشه رو زیگزاگی گند زدم...اومدم بیرون رفتم داخل aria of sorrow ..اصلا دو نسل بین این بازی ها تفاوته این قدر که بهتر از اونه...

capture_54e.jpg

پ.ن : ویدئوی گیمپلی توی آپارات قرار دادم ولی احتمال داره حذف کنه، ویدئوی لانچ همین کالکشن رو از پست اول پاک کرد نوشت مغایرت با شئونات و فرهنگ و ادب و هنر ...هر چی فکر میکنم نمی دونم اینا تو تریلر چی دیدن که من نمی بینم.. کل تریلر سبیل تا سبیل مرد بودند اونم پیکسلی ..به علاوه چندتا اسکلت... .. وای خاک به سرم یعنی میگید اون اسکلت ها زن بودند..!!:no:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید

برای کسانی که از این کالکشن خوششون اومده..زکی...!!... حالا فرض بر اینکه توی دنیایی موازی این اتفاق مبارک افتاده ..خواستم یادآوری کنم که اگه به خاطر داشته باشید سال 2019 نیز کونامی همانند امسال یک کالکشن تحت نام Castlevania Anniversary Collection برای کنسول ها و pc عرضه کرد...شامل 8 بازی کاملا کلاسیک

4-min_n6xa.png
Castlevania
در سال 1987 اولین کسلوانیا برای nes عرضه شد و جوانی به نام سایمون بلمونت به جهانیان معرفی شد که جرائت داشت تازیانه بر روی خصم دراکولا بکشد...
شایعه ای وجود داره که هر 100 سال دراکولا برمیگرده قوی تر از قبل و در قلعه ای در ترانسیلوانیا ظهور میکنه و اول قصد سرویس کردن دهن اهالی روستای مجاور رو داره.. چون جوانان روستا طی صد سال گذشته از اتاق های قصر به عنوان مکان استفاده میکردند....!! x_x
و بعد روستاها و اراضی اطراف...
این وسط سایمون ،پسری با موهای قرمز شلاق میراثی باباش رو از کشو بر میداره و میزنه به چاک جاده...بچه ها دقت کنید سایمون اولین کاراکتر و شاید یکی از معروفترین بلمونت ها هست ولی اولین بلمونت نیستا ...اولین بلمونت لئون شون هست که توی یک بازی 3 بعدی حضور داره...
توی مجموعه los سایمون پسر ترور هست ولی در مجموعه اصلی اینطور نیست ...
پدر سایمون Soleil Belmont هست و به واسطه طبع نازکی که داشته بیشتر اهل هنر و ادبیات بوده و اصلا از دست زدن به شلاق چندشش می شده...ایشون بیشتر وقتش رو با دختران مو قرمزی اروپایی میگذرونده که این وقت سپرانی! در بچه اش نمود کرده...:-"
هیچی دیگه سایمون میره تو قصر و بعد از 6 مرحله بالا پایین پریدن ، حق دراکولا رو می گذاره کف دستش و میاد بیرون...فقط دراکولا در لحظه مرگ یک ناسزای خیلی بد خارمادری به سایمون میده ولی سایمون زیاد جدی نمیگیره...[-x

2-min_xfq3.png

Castlevania 2 : Simons Quest
داستان این قسمت همونطوری که از نام اون برمیاد دوباره ماجراهای سایمون رو پیش می بره ..حالا مگه قرار نبود صد سال دیگه دراکولا برگرده ، پس ما رو مسخره کردید ؟ اگه سایمون تا صد سال دیگه نمرده باشه! به طور قطع پروستاتش ورم کرده و با واکر این ور اون ور میره چجوری می خواد شلاق بزنه و بالا پایین بپره..! :-w
جواب اینجاست. یادتونه گفتم دراکولا به سایمون فحش میده ..در اصل اون فحش باعث میشه سایمون نفرین بشه و درست یکسال بعد عوارضش رو در دستگاه گوارشش ببینه ...بعد از 7 سال بیماری شکم روش! سایمون میبینه داره میمیره ..:-s
برای همین با اندک توانی که براش مونده راه میافته به سمت 5 قلعه باستانی ، نمیدونم شاید هم 7 تا بود، تا تکه های بدن دراکولا رو جمع کنه بریزه تو گونی و دراکولا رو دوباره حی و زنده کنه و ازش بخواد که فحشش رو پس بگیره و بعد دوباره بکشتش...!! :o
این شماره بازی یک مقدار ادونچر میشه حتی با افراد مختلف هم حرف میزنید بویژه اهالی روستا وبرای بعضی جاها به راهنمایی شون احتیاج دارید...فقط این نکته رو هم داشته باشید همه روستایی های نکبت عوضی درست راهنمایی نمیکنند...~X(

3-min_irtx.png

Castlevania III: Dracula's Curse
این شماره 1989 در ژاپن و یکسال بعد در آمریکا اومد بازم روی nes و روایتگر داستان ترور بلمونت بود...
این ترور با اون ترور مجموعه اربابان تاریکی فرق مکوله ها..!اونجا ترور همون الوکارده ولی اینجا دو نفر از هم سوان..
داستان 200 سال قبل ماجراهای سایمون هست تقریبا همون داستان انیمه با پاره ای تغییرات بنیادی ...
کسانی که bloodstained curse of the moon بازی کردند می دونند که میشد بازی رو با 4 تا کاراکتر همزمان پیش برد حتی توی شماره 2 این عدد به 8 کاراکتر هم میرسید....این ویژگی دقیقا از این شماره کسلونیا گرفته شده...اینجا 3 نفر دیگه از جمله یک راهبه به نام سیفا و یک دزد گرانت نام و آقامون الوکارد ، قابل بازی هستند و هر کدوم قابل تعویض با ترور وسط مرحله...
البته الوکاردشون به خوشتیپی سمفونی نیست و موهاش سیاهه ، سیخ سیخ راه میره و به خفاش هم تبدیل میشه و درست مثل باباجونش از زیر عباش! گلوله های آتشین در می کنه....همون جیبل bloodstained هست...!>:D<
خیلی از دشمن ها و جاهایی که داخل مجموعه کسلوانیا می بینید از اینجا میخ شون رو کوبیدن..حتی الوکارد هم اینجا اولین بار می بینید...تازه مراحل خطی هم نیست یعنی هست ولی نیست چون پایان هر مرحله برای مرحله بعد دو مسیر پیش روتون هست...
یک مشکلی که این 3 شماره توی کالکشن دارند اینه که جای دکمه پرش و ضربه جابجاست یعنی ما یک عمر عادت کردیم با a بپریم و با X ضربه بزنیم ..ولی اینجا برعکسه , دشمنه میاد جلو کارکترشما جفتک می زنه و به دره که می رسید شما می افتید انتهای دره در حالیکه کاراکترتون داره بی امان شلاق میزنه..یعنی کاملا دیوونه تون میکنه ..~X(
من به شخصه این شماره رو خیلی دوست دارم ، گرافیکش!! از قبلیا خیلی بهتر شده ..اگر با صبر و حوصله و حرفه ای بازی کنید خیلی حال میده و همینطور سخته و خوراک رترو بازهای دیوانه هست...\m/

1-min_c6s.png

Super Castlevania 4
گل سر سبد این کالکشن این قسمته که در سال 1991 روی Snes اومد و 16 بیتی شد و در اصل بازسازی شماره اول بود، البته ژاپنی ها دوست داشتند اینطوری باشه ولی در نسخه آمریکایی مثلا میگند، نه اینطور نیست ولی هست...!
پس همون داستان سایمون رو پیش رو داریم ..اینجا سایمون بخاطر نسبت های ناروایی که مردم بخاطر موهای قرمزش بهش دادن رفته موهاشو زرد کرده ..=((
در این شماره علاوه بر جهش بسیار زیاد گرافیکی پیشرفت های زیادی هم در گیمپلی صورت گرفت مثلا می شد در جهتین بویژه بالا هم تازیانه زد و به زعم خیلی ها بهترین بازی از کلاسیک ها هست...
بعدا داخل بازی Castlevania Chronicles که اونم باز ریمیک درست تری از شماره اول هست سایمون حضور داره هم با موهای زرد و هم با موهای قرمز..:x
اون هایی که سمفونی نیمه شب بازی کردند احتمالا باس اولش رو یادشونه.. دو تا جونور با هم هستند که یکی شون دیمون بال داری هست به نام Gaibon و یک خزنده با منقار پرنده که به اون یکی آویزونه به نام Slogra ...این ها دقیقا اول توی این شماره بودند بعد رنگشون کردند و دوباره توی سمفونی استفاده کردند...

اون ته کالکشن هم دوتا شماره از گیم بوی هست که خداییش بازی شون نکردم نمیدونم چی به چیه... وبازی kid dracula که یک کسلوانیا برای کودکان هست البته به ظاهر، چون از بازی اصلی سخت تر هم هست شما کنترل دراکولای کودک پیر! رو به عهده دارید و فایر بال پرتاب میکنید...

اَه دیگه خسته شدم اصلا به من چه ..اونایی که دوست دارند تا حالا همه رو بازی ها رو انجام دادند اونایی هم که دوست ندارند.... به جهنم...

ای وای یک لحظه صبر کنید یدونه بازی جا موند ...!! Castlevania bloodlins
این قدر حرف تو حرف اومد که نفهمیدم چی شد اَه ...من دیگه نمی تونم فک بزنم خودتون برید ببینید کدوم مرده شور برده ای تو این شماره چه غلطی کرده......

7-min_loqz.png

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
2-min_lfoc.png

castlevania harmony of dissonance

بعد چند ماه دوری از مجموعه تصمیم گرفتم دابل کلیک کنم روی آیکن زیبای بازی روی دکستاپ و زشت ترین عنوانی رو که ته کالکشن مونده بود رو تموم کنم....حالا چرا زشت ترین...ببینید منظورم از زشتی ، پیکسل های به شدت درشت و ضخیم بازی ! بک گراند های ساده یا نانو رزولوشن بازی نیست.. به نظرم این زشتی از هاله ی آبی رنگ به شدت کت و کلفتی نشأت میگیره که همیشه کاراکتر بازی رو در برگرفته... جالبه که در نسخه هک شده رام اصلی بازی دوستان هکر اون رو برداشتند و با نگاهی به تصاویر مقایسه ای زیر متوجه میشید که چقدر این هاله به زیبایی بصری بازی و همگون بودن اون با بک گراند آسیب جدی وارد کرده...!

picture4_iclw.jpg

داستان بازی همونطور که در پست اول بهش اشاره شد 50 سال بعد از آخرین رویارویی سایمون با دراکولا در کسلوانیا 2 اتفاق می افته و juste که میشه نوه سایمون ، بر خلاف ظاهر فریبنده اش و توانایی بالقوه اش در ربودن دل دخترکان روستا..! ، فردیست به شدت مذهبی و با ایمان , چشم پاک و دارای شاخصه تقوا ..( خدا حفظش کنه واقعا.. از این جوون ها این روز ها تو ویدئو گیم کم پیدا می شند ..)
برای همین همیشه چند تا کتاب ادعیه دستش هست و مدام در حال گفتن ذکر و خوندن دعاست که از آثار و برکات همون اندیشه های دینیش هست....حالا بازی با دست گذاشتن روی همین وجه از شخصیت juste مبارزاتی متفاوت تر از سایر عناوین برای شما تعریف می کنه..

اگه حداقل یدونه کسلوانیا بازی کرده باشید از جایگاه رفیع تبرزین , بطری آب مقدس و چاقو ... به عنوان sub weapon و مکانیزم اونها قطعا آگاه هستید ... حالا اینجا juste قابلیت این رو داره که هم از اینها به شکل کلاسیک استفاده کنه و از قلوب همیشگی مصرف کنه و هم با فعال کردن گزینه spell book به جای استفاده از اینها از جادویی مختص همون اسلحه استفاده کنه ...که با توجه به یکی از 5 کتاب مقدسی که به همراه داره مثلا جادوی یخی رو یک بار با تبر ترکیب میکنه به یک شکل در میاد یک بار با چاقو به شکل دیگه ....و از خط مانا استفاده میکنه ...
با یک حساب سر انگشتی چون شما 5 کتاب دارید و 6 اسلحه فرعی می کنه به عبارتی 30 جادوی مختلف رو می تونید بر سر لشکریان خصم دراکولا فرود بیارید ..قابلیتی بسیار کارا که در همه محافل ازش به عنوان Spell Fusion یاد میشه..

آما بریم سر تفاوت اصلی تر این عنوان...
کسانی که بازی سایلنت هیل ریشه ها رو انجام داده باشند قطعا به خاطر دارند که تراویس با لمس کردن آینه ها به پشت آینه منتقل می شد و به یک دنیای موازی در همون مکان می رفت و باید مثلا یک ساختمان رو دوبار در هر یک از دنیاها میگشت ....اگه از قرار دادن تلویزیون 14 اینچ و چوب لباسی 2 متری در جیب کاپشن تراویس صرف نظر کنیم بنظرم بهترین سایلنت هیلی بود که خارج از تیم سایلنت کار شده بود ..یادمه آخرای بازی 3 تا تلویزیون استفاده نشده تو جیبم داشتم...!! نام و یادش گرامی...

1-min_0anj.png
به خاطر دارم اون موقع یک جایی خوندم که این ایده رو از یک کسلوانیا برداشته منتها اسم اون کسلوانیای لعنتی گور به گوری از بس سخت بود یادم نمی اومد ...!حالا بعد از سال ها فهمیدم کدوم کسلوانیا بود اگه دقت کنید سخت ترین اسم رو هم داره!!

دقیقا تفاوت اصلی این عنوان اینجاست ، شما قصر دراکولا رو در دو بعد جستجو میکنید به همین خاطر نقشه دو لایه a و b داره..
قصر همینطوریش کلی سولاخ و سلنبه داره، حالا شما فکر کن وارد یک اتاق میشید , محیط رو عوض میکنید و باید هر قسمت رو دوباره با شرایط و دشمنان متفاوت , در دو بعد جستجو کنید و از تاثیر اتفاقات هر بعد روی اون یکی غافل نشید.. درست مثل شاهزاده پارس: جنگجوی درون که الهی قربونش بشم من...
محیط های ابتدای بازی شباهت های انکار ناپذیری با سمفونی نیمه شب داره اتاق سیو که همونه! فقط به واسطه ضعف گیم بوی مقداری از کچ بری ها و آینه کاری هاش کاسته شده! ..حتی خود juste شبیه ترین بلمانت به الوکارد هست و به سان سمفونی از رلیک ها استفاده می کنه..
بازی در کنار داشتن داستانی بسیار زیبا، باس فایت های بیشماری هم داره! و هر چند دقیقه بدون هیچ اطلاع قبلی یدونه درشته شو می اندازه تو کاسه تون... بعد از اتمام بازی هم قابلیت بازی در نقش ماکسیم به شما داده میشه و با وارد کردن کد معروف کونامی میشه برای دقایقی کوتاه با سایمون هم به نبرد غول ها یا باس راش رفت.....خداییش حق این بازی ریمیک بود..!

در هر صورت بازی کسلوانیای بسیار دلنشینی هست فقط ظاهر اون مقداری پلشت و نازیباست ...انگار ایگاراشی می دونسته که این بازی قراره سال های بعد به این صورت عرضه بشه و نام بازی رو هارمونی ناهمگون گذاشته ...!! اگه با این مشکل کنار بیایید همه چی حله...

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,643
2-min_lfoc.png

castlevania harmony of dissonance

بعد چند ماه دوری از مجموعه تصمیم گرفتم دابل کلیک کنم روی آیکن زیبای بازی روی دکستاپ و زشت ترین عنوانی رو که ته کالکشن مونده بود رو تموم کنم....حالا چرا زشت ترین...ببینید منظورم از زشتی ، پیکسل های به شدت درشت و ضخیم بازی ! بک گراند های ساده یا نانو رزولوشن بازی نیست.. به نظرم این زشتی از هاله ی آبی رنگ به شدت کت و کلفتی نشأت میگیره که همیشه کاراکتر بازی رو در برگرفته... جالبه که در نسخه هک شده رام اصلی بازی دوستان هکر اون رو برداشتند و با نگاهی به تصاویر مقایسه ای زیر متوجه میشید که چقدر این هاله به زیبایی بصری بازی و همگون بودن اون با بک گراند آسیب جدی وارد کرده...!

picture4_iclw.jpg

داستان بازی همونطور که در پست اول بهش اشاره شد 50 سال بعد از آخرین رویارویی سایمون با دراکولا در کسلوانیا 2 اتفاق می افته و juste که میشه نوه سایمون ، بر خلاف ظاهر فریبنده اش و توانایی بالقوه اش در ربودن دل دخترکان روستا..! ، فردیست به شدت مذهبی و با ایمان , چشم پاک و دارای شاخصه تقوا ..( خدا حفظش کنه واقعا.. از این جوون ها این روز ها تو ویدئو گیم کم پیدا می شند ..)
برای همین همیشه چند تا کتاب ادعیه دستش هست و مدام در حال گفتن ذکر و خوندن دعاست که از آثار و برکات همون اندیشه های دینیش هست....حالا بازی با دست گذاشتن روی همین وجه از شخصیت juste مبارزاتی متفاوت تر از سایر عناوین برای شما تعریف می کنه..

اگه حداقل یدونه کسلوانیا بازی کرده باشید از جایگاه رفیع تبرزین , بطری آب مقدس و چاقو ... به عنوان sub weapon و مکانیزم اونها قطعا آگاه هستید ... حالا اینجا juste قابلیت این رو داره که هم از اینها به شکل کلاسیک استفاده کنه و از قلوب همیشگی مصرف کنه و هم با فعال کردن گزینه spell book به جای استفاده از اینها از جادویی مختص همون اسلحه استفاده کنه ...که با توجه به یکی از 5 کتاب مقدسی که به همراه داره مثلا جادوی یخی رو یک بار با تبر ترکیب میکنه به یک شکل در میاد یک بار با چاقو به شکل دیگه ....و از خط مانا استفاده میکنه ...
با یک حساب سر انگشتی چون شما 5 کتاب دارید و 6 اسلحه فرعی می کنه به عبارتی 30 جادوی مختلف رو می تونید بر سر لشکریان خصم دراکولا فرود بیارید ..قابلیتی بسیار کارا که در همه محافل ازش به عنوان Spell Fusion یاد میشه..

آما بریم سر تفاوت اصلی تر این عنوان...
کسانی که بازی سایلنت هیل ریشه ها رو انجام داده باشند قطعا به خاطر دارند که تراویس با لمس کردن آینه ها به پشت آینه منتقل می شد و به یک دنیای موازی در همون مکان می رفت و باید مثلا یک ساختمان رو دوبار در هر یک از دنیاها میگشت ....اگه از قرار دادن تلویزیون 14 اینچ و چوب لباسی 2 متری در جیب کاپشن تراویس صرف نظر کنیم بنظرم بهترین سایلنت هیلی بود که خارج از تیم سایلنت کار شده بود ..یادمه آخرای بازی 3 تا تلویزیون استفاده نشده تو جیبم داشتم...!! نام و یادش گرامی...

1-min_0anj.png
به خاطر دارم اون موقع یک جایی خوندم که این ایده رو از یک کسلوانیا برداشته منتها اسم اون کسلوانیای لعنتی گور به گوری از بس سخت بود یادم نمی اومد ...!حالا بعد از سال ها فهمیدم کدوم کسلوانیا بود اگه دقت کنید سخت ترین اسم رو هم داره!!

دقیقا تفاوت اصلی این عنوان اینجاست ، شما قصر دراکولا رو در دو بعد جستجو میکنید به همین خاطر نقشه دو لایه a و b داره..
قصر همینطوریش کلی سولاخ و سلنبه داره، حالا شما فکر کن وارد یک اتاق میشید , محیط رو عوض میکنید و باید هر قسمت رو دوباره با شرایط و دشمنان متفاوت , در دو بعد جستجو کنید و از تاثیر اتفاقات هر بعد روی اون یکی غافل نشید.. درست مثل شاهزاده پارس: جنگجوی درون که الهی قربونش بشم من...
محیط های ابتدای بازی شباهت های انکار ناپذیری با سمفونی نیمه شب داره اتاق سیو که همونه! فقط به واسطه ضعف گیم بوی مقداری از کچ بری ها و آینه کاری هاش کاسته شده! ..حتی خود juste شبیه ترین بلمانت به الوکارد هست و به سان سمفونی از رلیک ها استفاده می کنه..
بازی در کنار داشتن داستانی بسیار زیبا، باس فایت های بیشماری هم داره! و هر چند دقیقه بدون هیچ اطلاع قبلی یدونه درشته شو می اندازه تو کاسه تون... بعد از اتمام بازی هم قابلیت بازی در نقش ماکسیم به شما داده میشه و با وارد کردن کد معروف کونامی میشه برای دقایقی کوتاه با سایمون هم به نبرد غول ها یا باس راش رفت.....خداییش حق این بازی ریمیک بود..!

در هر صورت بازی کسلوانیای بسیار دلنشینی هست فقط ظاهر اون مقداری پلشت و نازیباست ...انگار ایگاراشی می دونسته که این بازی قراره سال های بعد به این صورت عرضه بشه و نام بازی رو هارمونی ناهمگون گذاشته ...!! اگه با این مشکل کنار بیایید همه چی حله...

آف تاپیکه حرفم ولی واقعا درست گفتی شما که بهترین نسخه بجز سری اصلی silent hill همین origins بود.لعنتی تو psp چه لذتی داشت.

• Love
Reactions: New Shredder

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
همونطور که واقفید متاسفانه خبر رسید به مناسبت پاسداشت 35 سالگی مجموعه کسلونیا ، کونامی قصد داره این سالگرد رو با عرضه و حراج آثار هنری nft collection برگزار کنه....
این مجموعه نحس تحت نام KONAMI MEMORIAL NFT دارای 14 اثر هنری منحصربه‌فرد از سری Castlevania است که شامل «صحنه‌های بازی، موسیقی پس‌زمینه (BGM) و تصاویری جدید از سراسر تاریخ این مجموعه است ...از همینجا از علاقه مندان دعوت به عمل میاد که از حراج جا نمونند..و سریعا وارد عمل بشند و قیمت های پیشنهادی خود را لحاظ کنند....

از اون طرف آقای Tom Dubois که باکس آرت های بازی های کونامی در سالهای دهه 80 و 90 رو طراحی میکرده مثل کنترا 3, سانست رایدرز (کلانتر) کسلوانیا 3 و 4 و خیلی بازی های دیگه حتی اخیرا course of the moon ..اومده به مناسبت این زادروز خجسته با همکاری لیمیتت ران گیمز یک پوستر بسیار بسیار زیبا طراحی کرده به قیمت ناقابل 50 دلار که اگه به همراهش تی شرت و جامدادی و سایر اقلام مصرفی رو تهیه کنید شامل تخفیف هم میشه...البته خداییش پوسترش خیلی قشنگه...متاسفانه 50 دلاری خرد نداشتم وگرنه می خریدم با رزولوشن بالا تقدیم نگاه شما عزیزان میکردم... عوضش این رو میشه پشت بک گراند موبایل انداخت..

castlevania-anniversary-collection-poster.jpg CastlevaniaAnniversaryCollection_MockUp_Market_Banner.jpg

خب مراسم سی و پنج سالگی هم همینجا کم کم به پایان خودش نزدیک میشه!! ...و تا این لحظه نه بازی جدیدی نه ریمیکی و نه ریمستری...هیچی به هیچی ...بریم برای 40 سالگی و ببینیم پنج سال بعد آیا سمفونی نمیه شب بالاخره ریمستر میشه یا باید تا پنجاهمین سالگرد منتظر بمونیم...!!

با خودم گفتم حالا که کونامی لعنت الله عیله و آله ..برامون جشن نگرفت مگه خودمون اینطوری هستیم..چرا خودمون نام و یاد مجموعه رو زنده نگاه نداریم ..خودم psp رو روشن کردم و شروع کردم از اول سمفونی نیمه شب زدن...اما برای شما عزیزان که فرصت کافی و حال و حوصله بازی دوبعدی گرافیک پایین .! و طولانی رو ندارید یک پیشنهاد ویژه کوتاه دارم..

2-min_adeg.png

Castlevania: The Adventure ReBirth

بازی ای که تو همهمه چراغ های قرمز ایکس باکس و قدرت نمایی سل , در سال 2009 خیلی آروم و سوسکی روی کنسول نسل هفتمی متمایل به شش نینتندو اومد.. درواقع این بازی یکی از 3 قلوهایی بودند که بعد از لقاح کونامی با m2 ,توسط m2 پس انداخته شدند و تولد دوباره یافتند در کنار Gradius ReBirth و...contra rebirth... ولی متاسفانه همونجا روی wiiware جا خوش کرد وموندگار شد..و سال 2019 هم دیگه کلا از روی دکه ها برچیده شد و برچسب غیر قابل فروش بر روی اون خورد..
نمی دونم اینجا هم پای نشسته و بوگندوی انحصار نینتندو وسط بود یا چی ..ولی این رو مطمئن هستم خیلی از شما به واسطه محجور موندن این بازی هنوز درک درستی ازش ندارید...!! و تجربه اش نکردید...پس هیچ عذر و بهونه ای حتی شرعیش هم پذیرفته نیست, سریع دلفین هاتون رو درآرید...!!
این عنوان در اصل ریمیک کسلوانیا ادونچر بر روی کنسول گیم بوی در سال 1989 هست و در اون شما کنترل کریستوفر بلمونت رو در 6 مرحله بدست میگیرید و برای دفاع از بشریت در مقابل شیطان , وارد تاریک ترین سیاه چال ها میشید و تازیانه میزنید!! ...داخل شجره نامه بلمونت ها، کریستوفر میشه آقاجون و پدربزرگ سایمون اینا و یکی از بی حاشیه ترین بلمونت هاست که نه حق کسی رو خورده، نه کلاه سر کسی گذاشته و نه زبونم لال کسی بی ناموسی ای چیزی ازش دیده..!!

1-min_lfe0.png

نکته قابل تامل اینه که بازی در عین اینکه وامدار کسلوانیاهای کلاسیک هست ولی در راستای اعتلای نام تولد دوباره ، رویکرد متفاوتی در پیش گرفته و راه مرام خودشو طی میکنه...
مثلا همیشه زیر زمین قصر و سرداب منتهی به بخش فاضلاب قصر ، مردان آبزی رو می بینیم که از درون آب میجند بیرون و روی شما تف میکنند! ولی اینجا از اونا خبری نیست وبه جاش باید سوار توربین های آبی بشید این وسط یک مشت عروس بی حیای دریایی میان وسط و جلوی مرد غریبه شروع می کنند به قر دادن...!!
دشمن ها تقریبا اکثرا جدید هستند و یا پک و پوزشون به کلی تغییر کرده نمونه اش مدوساها ..یا تله ها و تیغه های متنوع و بیشتر از انتظار در بازی تعبیه شده که مهارت های پلتفورمینگ شما رو به چالش میکشه...و انصافا یکی از زیباترین برج های ساعت رو میتونید در این شماره نظاره گر باشید...
علاوه بر تغییرات در معماری قصر و کارگزاران اهریمنی اون , گیمپلی هم تغییرات نسبتا ریزی پیدا کرده... مثلا درون هر مرحله به دوراهی هایی برمی خورید که البته چیز جدیدی نیست ولی برای راه یافتن به اونها باید درون مرحله کلید پیدا کنید و درب های قفل رو باز کنید و به مینی باس ها خوش آمد بگید..
در کل با شگفتانه های عمدی زیادی در بازی روبرو میشید ..خلاصه که خیلی کسلوانیای کلاسیک حقی هست و گرافیک 16 بیتی داره و خیالتون راحت کنترل و اینهاش هم ردیفه..متای بازی هم 78 شده...بازی اینقدر مظلومه که حتی تریلر گیمپلی درست و حسابی ازش پیدا نکردم، خوب شد تصاویری رو که چندوقت پیش از پلی ترو خودم گرفتم پاک نکردم...وگرنه توی اینترنت که کونامی راه افتاده هرجا نام و یادی از کسلوانیا هست نابود میکنه..!!
بازی اصلا و ابدا هم سخت نیست من خودم دو بار تمومش کردم ، فقط مرحله سوم مبارزه با دراکولا ممکنه مقداری روی شما فشار وارد کنه در حد از دست دادن چند مویرگ حساس مغزی...که اون هم فدای سرتون ..هیچی نیست خودش خوب میشه..!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر