Carmack:قفل فریم بازی ها بر روی 60 بر روی کنسول ها سخت است

mamad2010

Google Search:Yanet Garcia
کاربر سایت
May 3, 2010
1,764
نام
ممد

همه ی ما می دونیم که rage ساخته جدید کارمک بر روی 60 فریوم اجرا می شود البته این بازی پر است از باگ ها و مشکلات گرافیکی .هم بر روی pc و هم بر روی کنسول ها
او توصیه می کند به سازندگان که بازی های خود را بر روی 30 فریم قرار دهند البته بازی های استثنایی نیز وجود دارند مانند
god of war 3 , gt5 که فریم ان ها در مواقعی که نیاز به load کم تری است تغییر می کند
او ادامه داد : مگر در زمانی که شما بتوانید 60 فریم را حفظ کنید و مانع افت فریم شوید و گرنه بهتر است بازی های خود را بر روی 30 فریم قرار دهید چون قفل بازی ها بر روی
60 فریم سخت است
سازگاری چیز خوبی است .ولی در نسل حاضر قفل بازی ها بر روی 60 فریم بر روی کنسول ها کار راحتی نیست -او بهترین بازی که در 60 فریم بر روی کنسول ها اجرا می شود را cod معرفی کرد و گفت : بیشتر سازندگان سعی می کنند بازی شان HD باشد تا بر روی
60 فریم اجرا شود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Mr.Death

saeid72

کاربر سایت
Sep 12, 2010
907
قصد توهین ندارم ولی ایشون چرا اینجوریه؟
حرفاش به هم نمیخوره یه بار میار میگه باید بازیسازا بیان به جای گرافیک بالا 60 فریم و 1080 بسازن یه بار میگه 30 فریم و HD یه بار میاد میگه ریج رو هر سه پلتفرم باید یه جور باشه یه بار میاد میگه بزرگترین اشتباهم بود و فکر کنم بازم ازین حرفا این چند وقته زده ولی یادم نیست من نمیدونم چرا اینقدر ازش دفاع میکنید اخه خودشم نمیدونه چی میگه بند خدا

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,819
نام
فرخ
آقا باشه :d ! چرت و پرت گفتم چون نتونستم بگم با Rage حال نکردم :d ! خوبه ؟ :d
اتفاقا اصلا مشکلی نداشتم میگفتی با ریج حال نکردم :D اینو که تو پروفایل من 100 بار گفتی مثل چیزی که من با اسکایریم حال نمیکنم :D
ولی کلا نخوا که حرفت را عوض کنی !:D به جون خودت و من به rage ربطی نداره و کاملا منظورت این بود که با 60 فریم حال نمیکنی :D سوتی دادی پاش باش :D

انسانه اشتباه میکنه
yahoo_4.gif
! آقا حرف اضافه زدم
yahoo_4.gif
! قبوله دیگه
yahoo_4.gif
باشه اینبار گذشتم :D فقط میخواستم بدونم چطور شد یه همچین حرفی از دهنت در اومد ؟! بعید بود ازت :D

آخرین ویرایش:

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
اتفاقا اصلا مشکلی نداشتم میگفتی با ریج حال نکردم :D اینو که توپروفایل 100 بار گفتی مثل چیزی که من با اسکایریم حال نمیکنم :D
ولی کلا نخوا که حرفت را عوض کنی !:Dس به جوت خودت و من به rage ربطی نداره و کاملا منظورت این بود که با 60 فریم حال نمیکنی :D سوتی دادی پاش باش :D

انسانه اشتباه میکنه :d ! آقا حرف اضافه زدم :d ! قبوله دیگه :d

Axis

کاربر سایت
Mar 13, 2011
881
نام
Ali
همتون یه جوری حرف میزنید که انگار یه ادم خبره هستید ..شما ها همتون که دارید چنین حرف هایی به این شخص میزنید هیچ وقت به گرد پای اون نمیرسید و نخواهید رسید
البته سوء تفاهم نشه ها من با همتون نبودم

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
من که طرفدار پر و پا قرص بازیهای 60 فریم هستم . اصلا یه دنیا فاصله وجود داره بین 30 فریم و 60 فریم !!! لذت بازی رو واقعا دو برابر میکنه واقعا !!!
دو قول 60 فریم ثابت هم که Cod و FM4 هستن ....
ایشالا نسل بعدی هم 1080p هم 60 فریم !

ac120

کاربر سایت
Nov 27, 2011
19
نام
سجاد
کنسول ها بدلیل سخت افزار محدود خیلی وقتا مجبورن بازیا رو روی 30 فریم قفل کنن مثل ران باید منتظر پچ جدیدش باشیم ولی بازیای سبک و دست و پا شکسته رو اره 60 میتونن:)) اونم با رزولیشن 720

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,192
نام
محمد امین
تفاوت 60 فرم رو با 30 فرم کاملا میشه احساس کرد مثلا بازی Gears 3 با وجود اینکه روی 30 فرم قفل بود ولی تو نبردهای سریع آدم احساس میکنه اگر میشد 60 فرم رو تجربه کرد خیلی بهتر بود..

البته تو این نسل 60 فرم برای خیلی بازیها غیر ممکن هست که بر میگرده به سخت افزار کنسولها اگر هم شما بازی های 60 فرم میبینید یا یک سری خاص هستند مثل بازی های ریسینگ (FM ، GT ) و دوربین ثابت (GOW) یا بازی های که در رزولیشن (COD) یا کیفیت بافت (RAGE) مشکل دارن..

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
ترجمه پاراگراف آخر خبر كاملا غلطه لطفا زننده تاپيك اگه می شه ويرايش كنه،اگه هم نه يكی از ناظما چون الان متن اصلی يه چيز ديگه ست و ترجمه يه چيز ديگه.

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,114
نام
مصطفی
بشخصه با در نظر گفتن وسعت به هیچ عنوان کیفت بافت های ریج پایین نمیدونم از طرفی ریج یسری برتری هایی نسبت به بازی های دیگه داره که جدا از 60 فریم بودن بشدت خودنمایی میکنه:

یک : تکسچر های متنوع و متفاوت

دو :
مشکلات مثل texture pop-in که اکثر دوستان ازش ناله و شکایت میکنن در مقابل object pop in بازی های دیگه مثل یه نکته مثبت میمونه مخصوصاً اگه بازی رو هارد نصب کنید که حتی مشکل لود شدن بافت ها هم زیاد به چشم نمیاد.....

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
درست متوجه منظورتون نشدم. میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟

توی تلوزیون‌های جدید که میزان هرتز بالایی رو پشتیبانی میکنن یه قابلیتی به اسم TruMotion هست که کیفیت تصویر خروجی رو افزایش میده. این قابلیت میاد از ماکسیمم هرتز پشتیبانی تلوزیون و فریم بازی یه میانگین میگیره و بعدش تصویر رو بر اساس اون میانگین به بیرون ارائه میده. الان فرض کن تلوزیون شما 150 هرتز باشه و در کنار اون شما یک بازی 30 فریم داشته باشید؛ این قابلیت تقریبا یک تصویری در حد و اندازه ی فریم 50 یا 60 به شما میده. مثلا اگه شما نسخه‌ی کنسولی Skyrim رو توی همچین تلوزیون‌هایی بازی کنید فکر میکنید که بازی 60 فریم هست :D

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
بالا رفتن رفرش ریت روی مانیتور یا تی وی واسه کم کردن موشن بلور ناخواسته تو تصویره مثلا بازی یا فیلم اگر 30 فریم با رفرش ریت 60 هرتز باشه (با اسکن پروگرسیو) و رفرش ریت تی وی 600 هرتز باشه تی وی هر فریم بازی یا منبع در حال پخشو 10 بار نوسازی میکنه چه ربطی به فریم ریت بازی داره؟
تازه خیلی وقتا تو تی وی های با رفرش ریت بالا نوسان فریم ریت بازی مشکل pull up و pull down به وجود میاره که رفرش ریت بافریم ریت sync نمیشه ...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر