Call of Duty: Modern Warfare® 2 ,Xbox360 Thread |لطفاً پست اول تاپیک را بخوانید

با سلام

من در مورد مشکل در اجرای بازی نمیخوام صحبت کنم و در اجرا کردن بازی مشکلی ندارم.
سوال من از کسانی هست که هم 360 دارن و هم یک pc خوب و cod 6 رو روی هردوشون بازی کردن.
من مشکلی که دارم اینجاست که احساس میکنم توی نسخه 360 یک مقدار صفحه تار هست و سوالم اینه که با توجه به اینکه من تاکنون کنسول نداشتم این مسئله در مقایسه با pc طبیعی هست یا نه؟(کنسول من مدل modern warfare 2 هست که به تازگی خریدم و هنوز کپی خورش نکردم و تلویزیونم هم 22 اینچ سامسونگ هست و یک کابل component مایکروسافت هم دارم و صفحه رو روی 16:9 و ریزوله رو روی 720p گذاشتم.)

modernwarfare2logo2.jpg

Call of Duty: Modern Warfare 2

نداي وظيفه بار ديگر در گوش شما

مقدمه

امسال هم Activision بعد از خاطره ای خوب از MW 1 این بازی را به infinityward سپرد تا شاهکاری دیگر خلق کند و infinityward هم MW 2 را به وجود آورد تا باز هم اسم خود را بر سر زبان ها بندازد و به گفته و اعتقاد بسیاری از گیمر ها بهترین FPS امسال را ساخت . و با فروش چند صد میلیون دلاری تمام محاسبات را بر هم زد که البته MW 2 بخش زیادی از فروش قابل توجه خود را مدیون MW 1 است و گیمر ها با ذهنیت خوبی که از MW 1 داشتند سراغ این بازی آمدند که به غیر از برخی نقاط ضعف که جای کار بیشتری داشت فروش بسیار زیاد این بازی دور از ذهن هم نمی باشد زیرا این بازی آن قدر زیبا کار شده و گیمر را به منتهی الیه بازی می برد که حتی اشک گیمر در بعضی قسمت های بازی در می آید و خود را درگیر بازی می بیند که البته هر بازی خوب باید این خصوصیت را داشته باشد که MW2 هم از این قاعده مستثنی نیست.

گیم پلی

گیم پلی بازی فرق زیادی نسبت به سری اول بازی ندارد که البته باید گفت گیم پلی بازی بسیار عالی کار شده و مانند سری قبل بسیار روان است و گیمر را به بازی معتاد میکند . بعضی از مواقع هم شاهد این هستیم که یکی از هم گروهی های ما مخصوصا در واشنگتن با یکی از دشمنان درگیری تن به تن پیدا می کنند که به بازی هیجان زیادی می دهد و بازی را بیشتر به واقعیت تبدیل میکند
مراحل بازی هم بسیار متنوع کار شده و هر نوع مرحله ای که به ذهن انسان می آید در این بازی وجود دارد . یکی از ویژگی های بازی این است که در بعضی مراحل شما میتوانید وسایل نقلیه مختلف را برانید مثلا قایق و اسنوموبیل و حتی ماشین را در باند فرود گاه . در بعضی از مراحل شما نمی توانید همه ی افراد دشمن را بکشید و بازی فرار کنید و از دشمن ها بگریزید که هیجان خاصی به بازی می بخشد .
سلاح های بازی بسیار به روز بوده و چون این یه بازی مدرن می باشد باید سلاح هایش هم گیمر ها را راضی کند و به راستی که تنوع سلاح ها در این بازی یک جنگ تمام مدرن را برای گیمر به ارمغان می آورد​

callofduty4.jpg

صدا گذاری و موزیک

از قسمت های بازی که بسیاری از گیمر ها و حتی منتقدان را مجذوب خود کرده صداگذاری بازی است که به بهترین شکل کار شده است و صدا ی تیر اندازی و صدای انفجار نارنجک یا انفجار مواد منفجره در گوشه و کنار بازی و حتی صدا های افراد در مبارزات بسیار عالی کارشده و هیجان و جذابیت به بازی افزوده و می توان آن را شاهکار بازی شناخت و اگر این بازی به عنوان بهترین بازی FPS سال برگزیده شود حتما صدا گذاری بازی نقش مهمی در این انتخاب دارد .
موزیک بازی هم بسیار حماسی کار شده و گیمر را با تمام وجود به عمق بازی می برد و در برخی صحنه ها به خصوص در پایان بازی حس انتقام و نفرت به گیمر می دهد و می خواهد هر چه زودتر کاراکتر منفی بازی را به درک بفرستد

گرافیک

گرافیک بازی از پر سر و صدا ترین بخش های بازی است که بسیار آن را از نقاط ضعف بازی می دانند .
گرافیک بازی نسبت به MW پیشرفت خوبی داشته که البته آن را باید به پای پیشرفت موتور های گرافیکی گذاشت ولی باید گفت که افکت های آتش در این بازی بسیار بسیار عالی کار شده و از نقاط قوت گرافیک بازی میتوان این نکته را نام برد .
فیزیک بازی البته بسیار ضعیف کار شده و مثلا هر چه به بدن یک نفر که مرده و جسدش روی زمین است شلیک کنید هیچ تغییری در جسد او رخ نمی دهد و به غیر از شیشه ها و بعضی وسایل از پیش تعیین شده در بازی نمیتوان چیز دیگری را در بازی از بین برد

داستان

داستان بازی هم خوب بود و هم بد . ونمیتوان درست در مورد آن تصمیم گیری کرد . به چند دلیل
اول این که پس از MW همه انتظار یک داستان غنی و طولانی و زیبا داشتند و انتظار ها از MW 2 بسیار بالا بود و همه منتظر شاهکاری در فیلمنامه بازی بودند اما به اعتقاد بسیاری داستان بازی نسبت به نسخه ی یک افت محسوسی داشته و داستان سر ی یک به مراتب زیباتر و غنی تر از این نسخه بود اما باید گفت که داستان این نسخه هم خوب کار شده و در نوع بازی های FPS عالی کار شده بود .
دوم این که داستان بازی بسیار کوتاه بود و سازندگان بازی نتوانسته بودند داستانی طولانی و البته جذاب بنویسند و به جایش یک داستان کوتاه جذاب نوشتند که با توجه به انتهای آن می توان انتظار نسخه ی بعدی آن راداشت و میتوان گفت که بیشتر به نفع خودشان کار کرده اند
سوم این که مرحله های آخر یا پایان داستان بسیار زیبا تر از بقیه ی داستان بود و یا میتوان گفت پایان داستان فقط عالی کار شده بود و داستان را هیجانی میکرد و بقیه ی داستان خوب بود نه عالی .

Call_of_Duty_Modern_Warfare_2_Screenshots_090602114105.jpg

نکات دیگر

افزوده شدن بخش Special Ops به بازی میتوان یک شاهکار عالی نامید که بخشی با هیجان بالا و با مرحله های زیبا برای گیمر ها به ارمغان می اورد و می توان کوتاه بودن داستان بازی را به خاطر وجود این بخش بخشید
* یک تغییر در این بازی این بود که قسمتی از جنگ را به نمایش گذاشت و آن هم خیانت در جنگ است که در دنیای واقعی بسیار هم زیاد! است و بخش جالبی از بازی بود .
در مقابل بخش دیگری در بازی بود و آن هم وفاداری بود که این هم در بازی وجود داشت و قسمت غمناک بازی را تشکیل می داد
از بخش های پر سر و صدای بازی یک مرحله در بازی به نام No russien بود که جنجال های زیادی آفرید و دولت روسیه به خاطر این مرحله فروش این بازی را ممنون کرد که این امر موجب شد تا سازندگان بازی این مرحله را از بازی حذف کنند

در پایان

در آخر کار میتوان گفت که یکی از بهترین FPS های سال را نقد کرده ام و به احتمال بسیار زیاد میتوان جایزه ی بهترین FPS سال را از الان به این بازی تعلق یافته دانست و این در شرایطی می باشد که این بازی امسال رقیب بسیار سر سخت دیگری نداشته و شاهکار infinity ward را شایسته این عنوان دانست . لازم بذکر است این بازی جای کار بسیار بیشتر از این ها داشته است ولی شاید infinity ward نمی توانسته علاقه مندان به این بازی را بیش از این منتظر نگه دارد .

98zdkcfjj20cclqybml5.jpg

نمرات بازی

گیم پلی ......... 9.6
گرافیک .......... *9
داستان........... 9.5
صداگذاری ..... *10

امتیاز کل..........9.5

به امید MW 3 بدون نقص

• Like
Reactions: mohammad_twe
سلام
من این بازی را همین امروز گرفتم وشروع کردم به بازی.
یک جاییش هست که هرکاری کردم نتونستم بفهمم باید چیکار کنم.
حدود دو ساعت همینجور این راه رو میرفتم و هی دوباره برمیگشتم از اول
.
اون قسمتی که میگه باید جوناس را زنده بگیریش
فکر کنم این متنش بود :
capture jonas.s alive
یک چیزی تو این مایه ها.
من هرکاری کردم نتونستم ردش کنم.
البته میدونم که اصلش و زیباییش به اینه که خودم راهش را پیدا کنم. ولی واقعا کلافه شدم.
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام
من این بازی را همین امروز گرفتم وشروع کردم به بازی.
یک جاییش هست که هرکاری کردم نتونستم بفهمم باید چیکار کنم.
حدود دو ساعت همینجور این راه رو میرفتم و هی دوباره برمیگشتم از اول
.
اون قسمتی که میگه باید جوناس را زنده بگیریش
فکر کنم این متنش بود :
capture jonas.s alive
یک چیزی تو این مایه ها.
من هرکاری کردم نتونستم ردش کنم.
البته میدونم که اصلش و زیباییش به اینه که خودم راهش را پیدا کنم. ولی واقعا کلافه شدم.
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
تیر بزن تو پاش . البته اگه منظورت همون سیاه پوسته باشه .

اخه داره میدوه و من وقتی تیر میزنم توی پاش یا هیچیش نمیشه و یا میمیره و باید از اول برم.
تیر زدن بهشون را هم روی اون ژنرالی که دنبالش میرم امتحان کردم و هم اون سیاه پوسته.
روی هیچ کدوم نتیجه نداد
موندم چیکار کنم؟
(دقیقا میدونی کجای بازیم ؟ همونجایی که تا شروع میشه توی ماشینه و چند نفر تیر میزنند و بعد اون ژنراله میاد داد میزنه میگه بیاید بریم و باید از ماشین پیاده بشم و دنبالش برم(و همونجا هم مینویسه باید جوناس را زنده بگیرم) و بعد یکجایی میرسه که اون ژنرال می ایسته و من هرکاری میکنم دوباره از اول میاد.)
چیکار کنم؟

اخه داره میدوه و من وقتی تیر میزنم توی پاش یا هیچیش نمیشه و یا میمیره و باید از اول برم.
تیر زدن بهشون را هم روی اون ژنرالی که دنبالش میرم امتحان کردم و هم اون سیاه پوسته.
روی هیچ کدوم نتیجه نداد
موندم چیکار کنم؟
(دقیقا میدونی کجای بازیم ؟ همونجایی که تا شروع میشه توی ماشینه و چند نفر تیر میزنند و بعد اون ژنراله میاد داد میزنه میگه بیاید بریم و باید از ماشین پیاده بشم و دنبالش برم(و همونجا هم مینویسه باید جوناس را زنده بگیرم) و بعد یکجایی میرسه که اون ژنرال می ایسته و من هرکاری میکنم دوباره از اول میاد.)
چیکار کنم؟
خب ببین اول یه Sniper Rifleـی چیزی بردار که دوربین داشته باشه . البته خوده بازی اولین تفنگی که بهت میده همینه ! بعد برو دنباله یارو زوم کن یه تیر بزن توی ساق پاش مایل به پایین . راحت میوفته زمین و تموم میشه اون یه تیکه ! نمیدونم سره کجاش مشکل داری واقعا چیز سختی نیست ! فقط تیر و به جای دیگش نزن ! تمرکز کن یه تیر بزن قشنگ توی پاش !

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or