Blizzard به استفاده کیبرد و موس در کنسول ها اعتراض دارد.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
4ehv_overwatch_capsule.jpg.optimal.jpg

شوتر اول شخص بلیزارد یکی از موفق‌ترین بازی‌های این اواخر شناخته می‌شود، باوجود اینکه زمان طولانی از عرضه آن نمی‌گذرد.
بااین‌وجود، تعدادی از بازیکن‌های کنسولی این عنوان استفاده از کبیرد و موس مخصوص کنسول را ترجیح می‌دهند و طبیعتاً، از مقداری برتری عکس‌العمل نسبت به استفاده‌کنندگان از کنترلر معمولی برخوردارند. در این میان Jeff Kaplan طراح ارشد بازی نظر خود را در پستی در Battle.net اعلام کرد. او گفت که شدیداً به این مسئله معترض است و از برنامه استودیو خود برای جلوگیری از این اتفاق سخن به میان آورد.
به نظر می‌آید بلیزارد با سازندگان کنسول‌ها تماس گرفته و در ضمن اعلام نگرانی خود از استفاده از کیبرد و موس برخی از بازیکن ها، دو راه در اختیار آنها گذاشته:
-از استفاده از کیبرد و موس بر روی کنسول‌ها جلوگیری کنند.
یا
-شرایطی فراهم کنند که همه دسترسی آسان به کیبرد و موس را داشته باشند.
در پایان Jeff گفته که همه را ترغیب می‌کند تا با سازندگان کنسول‌ها تماس بگیرند و مراتب اعتراض خود را به گوششان برسانند.

Overwatch Dev "Objects" to Players Using Mouse and Keyboard on Console Versions of Game

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
گزینه دوم به نظرم واسه همه بهتره:D این همه پورت USB دارن، موس و کیبورد بهش بزنن دیگه. یعنی اجازه بدن که موس و کیبورد عادی بزنن همه.
اتفاقا گزینه اول باید باشه. قرار باشه روی کنسول همه با موس و کیبورد بازی کنن دیگه معنی کنسول و گیم پد چیه؟ هر کی میخواد با موس و کیبورد بازی کنه بره رو پی سی.

واقعا این قضیه موس و کیبورد داره مسخره میشه. مخصوصا هم اینکه بصورت لیسانس شده دارن تولید میشن. سیاسیت های مسخره شرکت ها برای جذب پی سی گیمرها روی کنسول داره به گند میکشه همه چی رو.

Mehdi-TH

کاربر سایت
Sep 12, 2016
88
به نظر من کیبورد و موس باید پشتیبانی بشه رو کنسول اما فقط و فقط برای بازیهای استراتژی، که این سبک هم راهشو به کنسول باز کنه وگرنه با استفاده از کیبورد و موس روی کنسول بالانس بازی به شدت به هم میخوره و کیبورد و موس باعث برتری فاحش توی سبک شوتر میشه نسبت به گیم پد

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
به نظره من نه تنها باید موس و کیبورد تو کنسول ها قابل استفاده بشه بلکه باید پشتیبانی تمام بازیها از موس/کیبورد هم اجباری بشه.
چرا باید نود میلیون کنسول باز از تجربه بازیهای بزرگ استراتژی محروم بشند و یا اگر بازی هست مثل Xcom و Halo wars نسبت به تجربه مشابه روی PC خیلی ضعیف تر باشند ! یا تو بازیهای شوتر اول شخص اون تجربه و لذتی که با موس کیبورد وجود داره هیچ وقت با کنترلر به وجود نمیاد !

در بازیهای مولتی پلیر هم برای اینکه عدالت رعایت بشه هم فقط کافیه تو گزینه های مچ میکینگ یک گزینه انتخاب نوع کنترلر بذارند

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
باید مثل کنترل استیم که به جای right & left Stick ( محور های انالوگ ) از صفحه های لمسی استفاده کنه که اون وقت میتونید نشانه گیری دقیقتری داشته باشی

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
اتفاقا گزینه اول باید باشه. قرار باشه روی کنسول همه با موس و کیبورد بازی کنن دیگه معنی کنسول و گیم پد چیه؟ هر کی میخواد با موس و کیبورد بازی کنه بره رو پی سی.

واقعا این قضیه موس و کیبورد داره مسخره میشه. مخصوصا هم اینکه بصورت لیسانس شده دارن تولید میشن. سیاسیت های مسخره شرکت ها برای جذب پی سی گیمرها روی کنسول داره به گند میکشه همه چی رو.
خوب آخه با Cross-Play و سیستم مچ میکینگ جدا همه این مشکلاتی که گفتی حل می شه واقعا! حذف موس و کیبورد حذف صورت مسالست.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
1 چیزی هست به اسم ازادی عمل که این امکان برای هر شخصی فراهم می شه که خودش تصمیم بگیره حتی می تونن خیلی راحت کنار هر بازیکن بزنن که داره با گیم پد بازی می کنه یا موس حتی می تونه مچ ها هم از هم دیگه تفکیک بکنن.

به نظرم این حرف ها که کنسول با گیم پد معنا پیدا می کنه خیلی مسخره هست تنها 1 دیکتاتور می تونه این شکلی حرف بزنه.

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
سالهاست ملت با دسته بازی کردن هیچ مشکلی نبوده ولی توی یسال اخیر چنان موس و کیبرد بین بازیکنا همه گیر شده که انگار نباشه یه عده اصلا بلد نیستن بازی کنن!
تو دور و بریای خودم تو بازیی مثل دستینی خیلیا بخاطر کل کل یا بلد نبودن بازی میرن کلی پول پا موس و کیبرد میدن که بگن مام بلدیم!تو بازیایی که PVP رقابتی دارن تعادل بهم ریخته بخاطر همین قضیه یا کلا دسترسی رو ببندن یا محصولی بدن که همه بتونن تهیش کنن و استفاده ببرن.

• Like
Reactions: H^D^ and FaRd!N

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
سالهاست ملت با دسته بازی کردن هیچ مشکلی نبوده ولی توی یسال اخیر چنان موس و کیبرد بین بازیکنا همه گیر شده که انگار نباشه یه عده اصلا بلد نیستن بازی کنن!
تو دور و بریای خودم تو بازیی مثل دستینی خیلیا بخاطر کل کل یا بلد نبودن بازی میرن کلی پول پا موس و کیبرد میدن که بگن مام بلدیم!تو بازیایی که PVP رقابتی دارن تعادل بهم ریخته بخاطر همین قضیه یا کلا دسترسی رو ببندن یا محصولی بدن که همه بتونن تهیش کنن و استفاده ببرن.
دقیقا مشکل همین بهم ریختن تعادله. دستنی مثال خیلی خوبی از این قضیه است. خودت که قشنگ دستنی بازی میدونی چی میگم. Osiris رو که کلا به گند کشیدن. اون بخش شده کل کل بین موس دارها. توی مدهای معمولی هم بازم اذیت میکنن، که توی آیرون بنر تعدادشون بیشتر میشه.

الان توی بتلفیلد هم من کم کم دارم میبینم. گاها وقتی میخوام با یه اسنایپر دوئل کنم از حرکاتش قشنگ معلومه که داره با کیبورد رقص پا میزنه از دور. یا کلا جمعش کنن یا بیارن تفکیک بذارن برای این قضیه. اینکه برای همه شرایط رو فراهم کنن اصلا خوب نیست چون همه مجبور میشن برای مقابله با موس داره ها برن سمت موس. 100% باید یه تفکیکی بذارن برای این قضیه.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
این شرایط برابر رو من باهاش موافق نیستم... اینکه بگیم بشه هر موس و کیبوردی زد و همه استفاده کنند، کلا اشتباست!
ذات کنسول برای پشت میز نشستن نیست که بگیم، خوب همه از موس استفاده کنند!
شاید یک عده بشینند پشت میز، ولی اکثریت رو تشکیل نمیده این حالت!

تفکیک سرورها هم به نظرم باعث دو دستگی و خلوت شدن میشه، گزینه ی " کلا جمعش کنند بره" گزینه ی خیلی بهتریه به نظرم:-"

Maxxxx

کاربر سایت
Apr 18, 2015
378
نام
سعید
خب اگر بیایم از دیدگاه خودمون که با کنترلر بازی میکنیم نگاه کنیم معلومه که کاملا به ضرر ماست اما باید به دیدگاه کسی که میره موس کیبورد میگیره ام نگاهی انداخت طرف پیش خودش میگه من واسه این بازی پول دادم پس هر جور دلم میخواد ازش استفاده میکنم حالا سونی خودس لایسنس کرده دیگه تقلب حساب نمیشه میرم میخرم همرو میترکونم:D
حالا من خوشحالم ‌‌ک بیلزارد به کنسول پلیر ها هم اهمیت میده با وجود اینکه بخش اعظمی از پلیر هاش رو pc بازی میکنن، به نظر من باید موس و کیبورد رسما جا بیفته‌ و همه از هر کیبورد و موسی بخوان استفاده کنن یعنی فقط بری از مغازه یه کیبورد بخری حالا از هر مارکی باشه وصل کنی‌ بشینی بازی‌ کنی به نظر‌ رویایی میاد ولی تصور کنین چی میشه کراس پلی ام کم کم جا میفته + طیف گسترده از بازی های خفن rts میاد $-)

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
این شرایط برابر رو من باهاش موافق نیستم... اینکه بگیم بشه هر موس و کیبوردی زد و همه استفاده کنند، کلا اشتباست!
ذات کنسول برای پشت میز نشستن نیست که بگیم، خوب همه از موس استفاده کنند!
شاید یک عده بشینند پشت میز، ولی اکثریت رو تشکیل نمیده این حالت!

تفکیک سرورها هم به نظرم باعث دو دستگی و خلوت شدن میشه، گزینه ی " کلا جمعش کنند بره" گزینه ی خیلی بهتریه به نظرم:-"
برای استفاده از موس و کیبورد نیازی نیست صددرصد پشت میز بنشینید، تنها کافیه روی صندلی یا مبل بنشینید، کیبورد روی پا، و موس هم روی یک میز یا هر سطح صاف و محکم.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,557
نام
Mehrdad
به نظر من باید موس و کیبورد 100% ممنوع بشه تا سازنده به خودش زحمت بده گیم پلی رو با کنترلر کنسول مچ کنه :D حالا سازنده ها تنبل تشریف دارند یا نمی خوان یه بحث دیگست :D به هم ریختن تعادل هم که فاجعست !

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
یکی یه موس و کیبرد مناسب PS4 هم به ما معرفی کنه ... تجربه دویژن به دل ما موند بازی افتاده یه گوشه ... تا میای نشونه بگیری صد بار مردی و رسپاون شدی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر