Bleszinski : در مورد برنده ی نسل بعدی کنسول ها سخن میگوید

MR.BIG BOSS

کاربر سایت
Feb 19, 2013
266
نام
elena
cliffybgdc11.jpg

Cliff Bleszinski: من واقعا علاقه مند به چیزی هستم که ماکروسافت در 21 می نمایش میدهد.
او می‌گوید: "من فکر می‌کنم کسانی که کنسول های نسل بعد را تهیه می‌کنند خیلی به مسایل ارتباطی، اشتراک گذاری و ساخت قسمت های گوناگون به صورت آنلاین (Content) توجه می‌کنند. من رابطه خوبی با ماکروسافت دارم اما اینجا TCR و مسئله های زیادی وجود دارند که باید از آن ها بگذرید تا به Xbox Live Arcade بروید؛ به این موارد می‌توان آپدیت ها را نیز افزود. این عوامل مانند یک کابوس هستند.
آن ها فقط اعلام کرده اند که بر روی برخی از برنامه های آینده خود کار می‌کنند. برای شنیدن آن ها بسیار کنجکاو هستم چرا که به نظر می‌رسد سونی از بسیاری از این مسایل مانند عناوین Indie در آغوش گرفته و به این عناوین حساب ویژه ای باز کرده است
مثلا ویدویی از بازی JC2 پخش شده بود که 50 لیموزین به مسابقه پرداخته بودند این بسیار خنده دار بود . این مسابقه اشکالات بزرگ عمده ای داشت از جمله ارتباط مستقیم و....اگر اشتراک گزاری در این بازی به درستی انجام میگرفت برای این بخش مطمئنان امتیازات خوب را متعلق به خود می کرد .
چیز دیگری که در نسل بعد وجود دارد این است که برنده ی کنسول ها در نسل بعد نیازی به سخت افزار قوی ندارد و برای برنده شدن احتیاجی به سخت افزار قوی نیست آنچه در یک اکوسیستم کنسول می گذرد مهم است .تلفات شکست برای کنسول های نسل آینده نیزوجود دارد در حال حاضر مثلا برای خرید کنسول آینده این به چشم میخورد که کنسول علاوه بر ارزان بودنش امکانات کافی نسل بعد را نیز دارا باشد .در غیر این صورت ثمره ی باخت نیز وجود خواهد داشت.
انتشار کنسول های بعد هنوز هم خطراتی را برای کنسول به دنبال خواهد داشت . ما باید از یک کنسول نهایت استفاده ی بهینه را بکنیم ولی این ثمره نباید به آتش زدن کنسول ختم شود مثلا این کار در PS2 به زیبایی شکل گرفت و این کنسول بهتری ن استفاده های خود را در بازدهی کامل داشت و من هنوز هم به چک کردن و بازی کردن با آن میپردازم .
پایان دادن به این نسل آتش زدن این نسل هست.
منبع

آخرین ویرایش:

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
حرف قشنگی راجع به ps2 زد.به نظرم موفقیت ps2 هیچ وقت تکرار نشد و نخواهد شد.
مثل موفقیت خواننده ها و هنرمندای قدیم در مقایسه با pitbull , florida . . . .

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,021
نام
آریا
چرا که به نظر می‌رسد سونی از بسیاری از این مسایل مانند عناوین Indie فاصله گرفته است.
این تیکه رو لطفاً درست کنین. سونی توی این مدتی که از معرفی PS4 میگذره ، به شدت رفته سراغ سازنده های Indie. چند روز پیش هم زیرمجموعه Indie رو توی PSN راه اندازی کرد و کلاً داره خیلی به این بخش توجه میکنه. برای همین از این حرف کلیفی شوکه شدم و رفتم توی منبع دیدم برعکس این رو گفته :
When in comes to next-gen systems, Cliff Bleszinski feels Sony’s really embraced the indie and sharing scenes, and he’s really interested in what Microsoft has to show on May 21
یعنی سونی بخش Indie رو در آغوش گرفته و به اصطلاح داره خیلی روی این بخش سرمایه گذاری میکنه.

MR.BIG BOSS

کاربر سایت
Feb 19, 2013
266
نام
elena
این تیکه رو لطفاً درست کنین. سونی توی این مدتی که از معرفی PS4 میگذره ، به شدت رفته سراغ سازنده های Indie. چند روز پیش هم زیرمجموعه Indie رو توی PSN راه اندازی کرد و کلاً داره خیلی به این بخش توجه میکنه. برای همین از این حرف کلیفی شوکه شدم و رفتم توی منبع دیدم برعکس این رو گفته :
When in comes to next-gen systems, Cliff Bleszinski feels Sony’s really embraced the indie and sharing scenes, and he’s really interested in what Microsoft has to show on May 21
یعنی سونی بخش Indie رو در آغوش گرفته و به اصطلاح داره خیلی روی این بخش سرمایه گذاری میکنه.
اصلاح شد نکته ای هست شایان ذکر است . اونهم اینه که این عناوین بشدت در نسل بعد کارامد هستن و فوکوس کریه نسل بعد رو این عناین هست

bigbox

کاربر سایت
May 19, 2008
121
نام
ALIREZA
باسه کسایی که نمیدونند این عنواین INDIE چه عنواینی هستند:
Indie Game یا Independent video games چیست؟
هنوز تعریف جامع و دقیقی از Indie Games یا Independent video games نشده ولی میشه اون هارو در لغت به بازی های مسقل معنی کرد، سازنده های این نوع بازی ها اغلب گروه های کوچگ، بدون ساپورت مالی و ناشر هستند، بازی های Indie اغلب بر روی نوآوری و خلاقیت تکیه دارند و اغلب نیز به صورت دیجیتالی به فروش می رسند. این نوع بازی ها در سال اخیر رشد قابل توجهی داشتند که با پیشرفت این صنعت بخش آنلاین یا دو نفره نیز اضافه شده...
خصوصیات بازی های l:Indie
1. سازنده های اونها بیشتر گروه های کوچک یا شرکت های کوچک هستند.
2. این نوع بازی ها از بازی های معمول ساده تر و کوچکتر هستند.
3. گروه های سازنده ی این نوع بازی ها اغلب از نظر مالی پشتیبانی نمی شوند.
4. بازی های ایندی بیشتر به صورت دیجیتالی به فروش می رسند و یا مجانی عرضه میشوند.
5. بیشتر اوقات سازندگان این نوع بازی ها دنبال منافع مالی خود نیستند و فقط برای علاقه ای که دارند بازی می سازند.
6. این گروه ها خودشون رو محدود به ناشرها به خاطر موضوعات مالی نمی کنند(برعکس بازی های بزرگ)
7. موضوعات مالی به هیچ عنوان روی کیفیت، گیم پلی، طراحی و ساخت بازی نباید تاثیر بزاره!
8. ممکن هست تیم سازنده برای بهتر ساختن بخش هایی از بازی مانند گرافیک به مشکل بر بخوره ولی با وجود این مشکل، اون ها روی گیم پلی، طراحی و نوآوری بیشتر تمرکز خواهند کرد.
9. بازی های ایندی جمع وسیعی از سبک هارو پشتیبانی کرده، از سبک های قدیمی گرفته تا گیم پلی های روز...
10. همان طور که بازی های روز و مدرن قابل مقایسه با فیلم های بزرگ هستند، ایندی گیم ها نیز با انیمشن ها و فیلم های کوتاه مقایسه می شوند...
به خاطر این خصوصیات هست که بازی های Indie هم اکنون به عنوان بازی هایی شناخته شده اند که بر گیم پلی، نوآوری و خلاقیت، ساخت ایده و هنرمندی تکیه دارد.
چندی پیش آقای یوشیدا هم اظهارات زیادی داشتند راجع به این عنواین و گفتند این عنواین کمک شایانی به PSVITA کردهاست

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
عمو Cllif احتمالا ریا فرمودند،اگر قدرت کنسول برای سازنده معروف نبود الان بسیاری دیگر از استودیوها از جمله Epic,Crytek,Dice برای Wii U بازیهای جدیدشون رو می ساختند که با این حساب همین ماجرا نشان دهنده اینه که بسیاری از سازندگان به فدرت سخت افزاری اون خیلی اهمیت می دن و کلیف خواسته با این حرفش بگه کنسول نسل بعد ماکرو نسبت به PS4 ضعیف تره و مهم نو آوری یا معماری در کنسوله نه قدرت کنسول و تعجبم نباید کرد چون این پسرک خوش تیپ با سه شماره Gears of War کلی از دلارای ماکرو رو به جیب زد و با ماکرو پولدار شد...

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
کلیفی دنبال پوله قبلا" هم از EA و بازارچه هاش دفاع کرده بود.
یجورایی هم تایید شد که ps4 از 360 قویتره

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
عمو Cllif احتمالا ریا فرمودند،اگر قدرت کنسول برای سازنده معروف نبود الان بسیاری دیگر از استودیوها از جمله Epic,Crytek,Dice برای Wii U بازیهای جدیدشون رو می ساختند که با این حساب همین ماجرا نشان دهنده اینه که بسیاری از سازندگان به فدرت سخت افزاری اون خیلی اهمیت می دن و کلیف خواسته با این حرفش بگه کنسول نسل بعد ماکرو نسبت به PS4 ضعیف تره و مهم نو آوری یا معماری در کنسوله نه قدرت کنسول و تعجبم نباید کرد چون این پسرک خوش تیپ با سه شماره Gears of War کلی از دلارای ماکرو رو به جیب زد و با ماکرو پولدار شد...
این یه مصاحبه طولانی که با Engadget داشته
The Engadget Interview: Cliff Bleszinski on next-gen gaming, Oculus Rift and the always-on console
یه قسمتش در مورد نسل بعد پرسیده شده که این جواب داده شده
بعد خودش چندین بار گفته منتظر 21 می که ببینه مایکرو میخواد چه چیزی نشون بده شما چطوری این برداشت رو کردید!؟
بعد طوری میگی دلارا رو به جیب زده که انگار از مایکرو دزدی کرده
این پسرک خوش تیپ با سه شماره Gears of War کلی از دلارای ماکرو رو به جیب زد و با ماکرو پولدار شد...
این پسرک(!) 40 ساله همونیه که Jazz Jackrabbit رو خلق کرده که البته فکر میکنم شما اون موقع وجود خارجی نداشتی

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
این کلیف هم که کل مشخصات کنسول مایکرو رو لو داد که !

مشخصا کلیف میدونه مشخصات کنسول نسل بعد مایکرو چیه که اینجوری سخن گفته...همه هم میدونن کلیف خیلی با مایکرو رفیقه پس با توجه به دوستیشون و این حرفایی که زده اینطور برداشت میشه که :

چیز دیگری که در نسل بعد وجود دارد این است که برنده ی کنسول ها در نسل بعد نیازی به سخت افزار قوی ندارد

پس قطعا کنسول مایکرو از سونی به لحاظ سخت افزاری ضعیفتر هست.

کنسول علاوه بر ارزان بودنش امکانات کافی نسل بعد را نیز دارا باشد

به احتمال بسیار زیاد کنسول مایکرو قیمتش مناسب و پایینتر از سونی خواهد بود.

من احساس میکنم مایکروسافت تو کنفرانسش بیشتر روی وسایل ارتباطی کنسول و نحوه اشتراک گذاری و سیستم لایوش مانور بده.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,054
نام
محمد امین
هر چقدر نگاه کردم فحشی پیدا نکردم..جای امیدواری داره برای کلیف..! :|

کلیف داره از بهینه بودن کنسول حرف میزنه که باید همه قشر گیمر رو پوشش بده نه مثل WiiU که فقط گیر داده به کژوال..!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,196
نام
ماکان
این تیکه رو لطفاً درست کنین. سونی توی این مدتی که از معرفی PS4 میگذره ، به شدت رفته سراغ سازنده های Indie. چند روز پیش هم زیرمجموعه Indie رو توی PSN راه اندازی کرد و کلاً داره خیلی به این بخش توجه میکنه.

ایندی دولوپرها هم PS4 و سونی رو خیلی تحویل گرفتن. تو همین GDC خیلی از این ایندی ها حمایت خودشون رو از سونی و PS4 اعلام کردن. کلا PSN این نسل بازی های آرکید و ایندی زیادی خواهد داشت.

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
این کلیف هم که کل مشخصات کنسول مایکرو رو لو داد که !

مشخصا کلیف میدونه مشخصات کنسول نسل بعد مایکرو چیه که اینجوری سخن گفته...همه هم میدونن کلیف خیلی با مایکرو رفیقه پس با توجه به دوستیشون و این حرفایی که زده اینطور برداشت میشه که :

پس قطعا کنسول مایکرو از سونی به لحاظ سخت افزاری ضعیفتر هست.

به احتمال بسیار زیاد کنسول مایکرو قیمتش مناسب و پایینتر از سونی خواهد بود.

من احساس میکنم مایکروسافت تو کنفرانسش بیشتر روی وسایل ارتباطی کنسول و نحوه اشتراک گذاری و سیستم لایوش مانور بده.

فکر کنم همینطوره که شما می گی یعنی کنکت بهترو دقیق تر و....اگه اینطور باشه کی حاضره سخت افزار ارزونتر و ضعیف تر رو انتخاب کنه!؟
من جدی اگه این کارو کنه می رم سراغ پلی 4 ...حتی اگه قیمتش دو برابر باشه وقتی به اخرای نسل هم برسیم مطمئنا سونی برنده بازی می شه اون موقع هر بازی که مولتی هست رو سونی گرافیک و جزئیات بهتری خواهد داشت ...

کاش زودتر این نشستشون برگزار شه ما که مخمون پاره شد بسکه فکر کردیم ماکرو چی تو استین داره...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر