Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
دفعه سومه دارم بازيو شروع ميكنم ولى همچنان شدو هارت پا نميده :D
باور کن ۱۰۰ دفعه باهاش تو پی وی صحبت کردم ٬ گفتم صدرا گل فرومه ٬ دکترا داره ٬ اونجایی که گفت زیر فوق دکترا به کارم نمیاد فهمیدم مشکلش جای دیگه ست و دنبال بهونست...این رابطه حتی اگه شروعم میشد خودت ولش میکردی.

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
دنیای بازی واقعا زیباست
باورم نمیشه منی که چند صفحه پیش تردید داشتم و مشکل اصلیم بخش کامبت بازی بود ٬ الان نزدیک ۱۱۰ ساعت بازی کردم و همچنان ادامه داره ٬ دنیای بازی بی نهایت بزرگ ٬ متنوع و حیرت انگیز ساخته شده ٬ مخصوصا خود بخش Baldur's Gate
سال ۲۰۲۳ برای ما گیمرا بهشتی بود ولی هرجوری حساب کردم هیچ گیمی تو goty نزدیک BG3 نمیشد.
دم just_pc و DedSec88 همه کسایی که جانانه راهنماییم کردن هم گرم همگیتون واقعن خفنید :D

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
دفعه سومه دارم بازيو شروع ميكنم ولى همچنان شدو هارت پا نميده :D

باید اپرووالت رو ببری بالا.
دوتا حالت توی اکت یک می تونی باهاش بری یک دیت کوچیک ،
اگر اپرووالت بالا باشه ، بعد از فایت با گوبلین ها ، توی پارتی می تونی بری باهاش شبو سپری کنی همو بیشتر بشناسین ، یا کلا توی اکت یک ، اپرووالت رو ببری بالا ، و گزینه به نظرم یه همچین چیزی بود "i think we dont truley connect" و ... اینو بزنی ، میگه میدونم چی میگی ، بیا بیشتر اشنا شیم ، میری همون دیت رو اینطوری.دوتا آیتم هم میتونی بهش بدی ، مجسمه شار ، گل نایت سونگ ، اولی توی گریم فورج پیدا میشه ، دومی توی اکت دوم همون اولشم پیدا میشه.
توی اکت دوم ، خیلی ذهنش درگیره ، فقط می تونی بهش اطمینان بدی که باهاش می مونی.
توی اکت سوم ، بستگی به انتخابت توی کوئست شخصیش توی اکت دوم ، یا میرین شنا یا میرین روی کار کنار مجسمه سلون ، که البته سلون طول میکشه ولی اون یکی همون 2-3 تا لانگ رست اولی میاد.

در ضمن توجه کنین ، با دوست گیتیانکیمون اگر برین توی رابطه (که توی همون نیم ساعت اول میشه رفت) با هیچ کس ، و تاکیید می کنم ، با هیچ کس ، نمی تونین دیگه برین توی رابطه !!! چون همه ازش میترسن :)

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
زیر دریایی act 3
آقا برخلاف میل باطنی گرتاش وارد iron throne شدم و باید زندانی هارو نجات بدم ٬ ولی به شدت سخته و هرچقدرم خودم و برسونم به زندانی ها تهش وقت کم میارم ٬ چه باید کرد؟ اصلا تصمیم درستی بود برم اون پایین ؟

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
زیر دریایی act 3
آقا برخلاف میل باطنی گرتاش وارد iron throne شدم و باید زندانی هارو نجات بدم ٬ ولی به شدت سخته و هرچقدرم خودم و برسونم به زندانی ها تهش وقت کم میارم ٬ چه باید کرد؟ اصلا تصمیم درستی بود برم اون پایین ؟
قبل از شروع باید یه سری اسپل رو یارات اجرا کنی مثل : Fly، Long strider ، Haste ، mage hand، dimension door بعدش که وارد شدی ، ۳ نفر از ۳ سمت میرن جلو و نفر ۴ام که یا astarion باید باشه یا یکی با Sleight of Hand بالا باشه که بتونه در زندان Omeluum رو باز کنه ( Omeluum یه اسپل داره که میتونه خودش و اونی که نجاتش داده رو تلپورت کنه به زیردریایی)... فقط اون دشمنایی که از اول تو راهروها هستن رو بکش ،بقیه که بعدا از آب در میان رو درگیر نشو که وقتت هدر بره ، اونجایی که از آب میان بیرون یه در هست، بعد از اینکه دوتا زندانی از در رد شدن ، درو قفل کن .. بعد از اینکه Ravengard رو آزاد کردی بهش هیل بده که نمیره یا sanctuary روش بزن ..(Omeluum و Ravengard بسته به انتخاب هایی که در طول بازی داشتی ممکنه شرایطشون نسبت به چیزی که نوشتم، برات فرق کنه).. با range attack میتونی به lever شلیک کنی ..دوتا mage hand بزن که اون زندانیای دم درو ازاد کنن ، اینطوری خودت سریع برو تو راهروها

• Like
Reactions: Destro and DedSec88

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
آقا شرتکاتای کیبوردو چجوری میشه تغییر داد؟ میشه اصلا؟ جدید نمیشه گذاشت که مثلا فلان اتک یا اسپل با یه شرتکات فعال بشه؟

گیج شدم،ِ از موقعی که Half-ilithid شدم، Z ـم از جامپ به Fly تغییر کرد خود به خود باز یه دفعه چند روز پیش دوباره شورتکاتش برگشت رو جامپ :| چرا؟

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
آقا شرتکاتای کیبوردو چجوری میشه تغییر داد؟ میشه اصلا؟ جدید نمیشه گذاشت که مثلا فلان اتک یا اسپل با یه شرتکات فعال بشه؟

گیج شدم،ِ از موقعی که Half-ilithid شدم، Z ـم از جامپ به Fly تغییر کرد خود به خود باز یه دفعه چند روز پیش دوباره شورتکاتش برگشت رو جامپ :| چرا؟
میتونی از پایین hotbar ، قسمت custom تغییر بدی .اسپل رو از spell book بکش توی custom ، از ۱ تا ۰ نامگذاری شدن ، بعدش از تنظیمات keybind ، اون ۱ تا ۰ رو به هر کلیدی که خواستی تغییر بده

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
چرا رومنس بانو مینت رو درست نمی کنن :( من فعلا بازی رو دراپ کردم ، می خوام یک سیو فوق بد برم ، و بانو رو هم رومنس کنم ، ولی حسم میگه کلی قراره کانتنت جدید یا فیکس برای مینت ببینیم :(

• Like
Reactions: Destro

Avada

کاربر سایت
Nov 9, 2022
173
باید اپرووالت رو ببری بالا.
دوتا حالت توی اکت یک می تونی باهاش بری یک دیت کوچیک ،
اگر اپرووالت بالا باشه ، بعد از فایت با گوبلین ها ، توی پارتی می تونی بری باهاش شبو سپری کنی همو بیشتر بشناسین ، یا کلا توی اکت یک ، اپرووالت رو ببری بالا ، و گزینه به نظرم یه همچین چیزی بود "i think we dont truley connect" و ... اینو بزنی ، میگه میدونم چی میگی ، بیا بیشتر اشنا شیم ، میری همون دیت رو اینطوری.دوتا آیتم هم میتونی بهش بدی ، مجسمه شار ، گل نایت سونگ ، اولی توی گریم فورج پیدا میشه ، دومی توی اکت دوم همون اولشم پیدا میشه.
توی اکت دوم ، خیلی ذهنش درگیره ، فقط می تونی بهش اطمینان بدی که باهاش می مونی.
توی اکت سوم ، بستگی به انتخابت توی کوئست شخصیش توی اکت دوم ، یا میرین شنا یا میرین روی کار کنار مجسمه سلون ، که البته سلون طول میکشه ولی اون یکی همون 2-3 تا لانگ رست اولی میاد.

در ضمن توجه کنین ، با دوست گیتیانکیمون اگر برین توی رابطه (که توی همون نیم ساعت اول میشه رفت) با هیچ کس ، و تاکیید می کنم ، با هیچ کس ، نمی تونین دیگه برین توی رابطه !!! چون همه ازش میترسن :)
ینی من به فنا رفتم؟ بعضی انتخابام به خاطر خشونتش شدوهارت دیس اپرو شده البته تعداد اپروو هام خیلی بیشتر بوده تا druid ها هم بیشتر نرفتم اگه به فنار رفتم که بگین از اول برم؟:D
سر فایت با githyanki ها پاره شدم اخر سر با برل اتیش کشتمشون خیلی قوی بودن(رو تاکتیشن)
میگم خیلی مونده به karlach برسم؟

• Like
Reactions: Erebor

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
ینی من به فنا رفتم؟ بعضی انتخابام به خاطر خشونتش شدوهارت دیس اپرو شده البته تعداد اپروو هام خیلی بیشتر بوده تا druid ها هم بیشتر نرفتم اگه به فنار رفتم که بگین از اول برم؟:D
سر فایت با githyanki ها پاره شدم اخر سر با برل اتیش کشتمشون خیلی قوی بودن(رو تاکتیشن)
میگم خیلی مونده به karlach برسم؟

هرکجای اکت یک می تونی شارت رو رومنس کنی ، توی هر سه تا مپ اول بازی میشه.بیشتر انتخاب هایی که شارت دوست داره ، کمک کردن به بچه ها ، ترمال زدن به لیزل ، صبحت کردن از اینکه چقدر شار خوبه ، Naughty بودن و اینکه هروقت میگه نمی خوام در مورد یک چیزی حرف بزنم ، بگین خوب نزن و قضاوتش نکنین سره هیچ موضوعی و بگین مهم نیست برام که چیکاره ای !
کارلاچ (کارلاک ، هر دو درسته) می تونی همون اول بازی بری و بگیریش ، اگر اول کارلاچ رو بگیری ، یه شب ویل میاد به کمپ ، اگر اول ویل رو بگیری ، می تونی باهاش بری کارلاچ رو بگیری یا بگی کارلاچ بره کمپ و اونجا پیشو بگیری.

• Like
Reactions: Erebor and Avada

Avada

کاربر سایت
Nov 9, 2022
173
هرکجای اکت یک می تونی شارت رو رومنس کنی ، توی هر سه تا مپ اول بازی میشه.بیشتر انتخاب هایی که شارت دوست داره ، کمک کردن به بچه ها ، ترمال زدن به لیزل ، صبحت کردن از اینکه چقدر شار خوبه ، Naughty بودن و اینکه هروقت میگه نمی خوام در مورد یک چیزی حرف بزنم ، بگین خوب نزن و قضاوتش نکنین سره هیچ موضوعی و بگین مهم نیست برام که چیکاره ای !
کارلاچ (کارلاک ، هر دو درسته) می تونی همون اول بازی بری و بگیریش ، اگر اول کارلاچ رو بگیری ، یه شب ویل میاد به کمپ ، اگر اول ویل رو بگیری ، می تونی باهاش بری کارلاچ رو بگیری یا بگی کارلاچ بره کمپ و اونجا پیشو بگیری.
ممنون البته چن باری گزینه هایی رو انتخاب کردم که حق رو دادم به لایزل :D شدو بانو خوشش نیومده ولی خب اپرووشم زیاد گرفتم
اره دقیقا قضاوتش نکردم دوس نداره راجب مکعبه که گیتیانکیا هم دنبالشن یا گذشتش حرف بزنه
پس باید سرچ کنم برا کارلاک چون ندیدمش هنوز تو منطقه
گیل و لایزل و شدو و آستاریون رو دارم فقط فعلا

• Like
Reactions: Erebor

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,478
نام
Nightwing
سوال در مورد نبر پایانی
من تصمیم گرفتم Orpheus و آزاد کنم ولی نبر آخر به شدت سخته ٬ چندتا ویدیو دیدم که با gale یا wyll میتونست همه رو invisible کنه ولی خب من نمیتونم برگردم کمپ کسی و جایگزین کنم ٬ نبرد هم به شدت سخته
خلاصه اگه کسی تجربه ای داره درمیون بزاره ممنون میشم

Erebor

کاربر سایت
May 14, 2015
155
سوال در مورد نبر پایانی
من تصمیم گرفتم Orpheus و آزاد کنم ولی نبر آخر به شدت سخته ٬ چندتا ویدیو دیدم که با gale یا wyll میتونست همه رو invisible کنه ولی خب من نمیتونم برگردم کمپ کسی و جایگزین کنم ٬ نبرد هم به شدت سخته
خلاصه اگه کسی تجربه ای داره درمیون بزاره ممنون میشم
کیا باهات هستن ؟.. اول اینکه روی همون سکو بمون اینطوری اون مایند فلیرهای ته میدون برد اسپلشون بهت نمیرسه .. اسپل globe of invulnerbility خیلی تو این فایت بدرد میخوره ( کلاس ویزارد وsorcerer دارنش یا اسکرولش رو میتونی بخری) با کوئست gather allies باید الان یه آپشن داشته باشی که دوستانت روبرای کمک فرا بخونی ، از گاو امرالد گروو و owlbear cub گرفته تا yurgir و kithrak vossو خیلیای دیگه .هرکدوم از اعضای پارتی میتونه هر دور یکی رو صدا کنه.. اون بمب های بزرگ رو از گوندیان ها ندزدیدی ؟برای کشتن اژدها خیلی بدر میخوردن ، روی اژدها اسپل dance یا اسپل hold monster بزن . هر کسی مایند فلیر شده میتونه دوبار تو هر دور از black hole استفاده کنه که خیلی سریع اون جلو رو خلوت میکنه

ebrahim.nia

کاربر سایت
Mar 6, 2023
54
وسطای اکت ۳ لول ۱۲ شدم. دیگه بیشتر نمیشه. بازی داشت یکنواخت میشد، اینجاست که آدم باید بره سراغ مادها.
این ماد رفع محدودیت تعداد همراهان رو نصب کردم. چقدر خوب میشه بازی
وقتی همه با هم گشت و گذار میکنن خوبیش اینه هیچکدوم event ها و دیالوگ های همراهان رو از دست نمیدی.
اگر هم احساس کنی بازی یه خورده راحت تر شده میشه درجه سختی رو آخرین حالت گذاشت.
چقدر مادهای متنوع داره.
PC gaming مچکریم.

• Wow
Reactions: majidred2011

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر