Atari آمریکا ورشکست شد.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی

3lqcosaoa7156d9h89q.png

شعبه آمریکایی Atari اعلام ورشکستی کرد.

شبعه آمریکا این کمپانی نامدار برای فرار از ورشکستی کامل و بدهی‌های خود از از شبعه اصلی France جدا شد این شعبه از سال 2000 زیر نظذرشعبه فرانسه با نام Atari S.A نشاخته می‌شد. کمپانی آتاری 30 سال سابقه دارد آنان اجرا قانون Chapter 11 را روز یکشنبه درخواست داده‌اند تا دادگاه نیویورک آن را برسی کند. مالکین این شرکت به دنبال یک خریدار خصوصی هستند و امیدوارند با تجارت معمولی و تمرکز به صنایع دیجیتال و پلتفرم‌های موبایل کار خود را ادامه دهند. شعبه آمریکا آتاری فقط 40 کارمند دارد که در حال توسعه بازی‌های خود برروی گوشی‌های همراه و بازی‌ها تحت وب است. آنان بخاطر استفاده از حقوق و نام Atari در محصولات و کار‌های تجاری خود 17٪ سالانه سود دهی دارند. طبق آمار این شرکت در 2 سال اخبر 11 میلیون و 4 میلیون سود دهی داشته است درآمد این شرکت در سال 2012 حدود 34% کاهش داشته است درحالی که سال 2011 حدود 43% درآمد داشته‌اند.
سهام Atari S.A. از سال 2008 بیش از 11 یورو بوده است ولی به تازگی به کمتر از 1 یورو رسیده است. 31 دسامبر آتاری وامی 28 میلیونی از شرکت تجاری مالی انگلیسی BlueBay گرفت که هنوز موفق به پرداخت آن نشده است.

هم اکنون آتاری آمریکا $ 5،25 میلیون دلار پس اندازد دارد تا کار توسعه بازی‌ها وتجارت خود را ادامه دهد اگر Chapter 11 درمورد این شرکت اجرا شود دیگر هیچ بدهی به BlueBay نخواهد داشت. شعبه اصلی این کمپانی نیز درگیر مشکلات زیادی است و در کشور فرانسه به دنبال خریدار برای شرکت خود هستند. Jim Wilson مدیرعامل آتاری فرانسه در سال 2008 بود که در سال 2010 به عنوان مدیر اجرایی شعبه آمریکا این کمپانی رسید و این شعبه را از سقوط نجات داد. آتاری به تازگی در حال توسعه نسخه جدید بازی محبوب Pong با همکاری Zynga است شرکتZynga هم به تازگی به مشکلات بزرگی خورده است بعضی از ادارات خود را به طور کامل بست.

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,075
نام
محمد علی
نصف خانواده ی ما معطل اون بازی دزد و پلیس توی فروشگاه آتاری بودن....

خدا آتاری را رحمت نماید.

Masood_Matin

کاربر سایت
Mar 13, 2006
863
نام
مسعود
یادش بخیر ما یه مادربزرگ داشتیم (خدا رفتگان همه اعضای بازیسنتر رو رحمت کنه) ، کلهم به هر وسیله بازی میگفت آتاری
مثلا با سگا، کمودور، آمیگا یا پلی استیشن 2 که بازی میکردیم. میومد و میگفت "اِ ، دارین آتاری بازی میکنین؟"

این نام، همون نامیه که من و خیلی از گیمرهای قدیمی دهه 50 و 60 رو با دنیای بیکران بازی های ویدئویی آشنا کرد. (یادش بخیر وقتی اتاری تازه اومده بود، مغازه ها گذاشته بودن و 5 تومن میگرفتن میذاشتن یه دست بازی کنیم. بازی هواپیماش که اونموقع ها میگفتن اگه 10000 امتیاز بگیزی جایزه هم داره، ما هم بچه بودیم فکر میکردیم خود صاحب مغازه بهمون جایزه میده، نگو هر 10000 امتیازش تو خود بازی یه هواپیما جایزه داشت :d. ) واقعا یادش بخیر o:-)

نام اتاری برای همیشه تو ذهن گیمرهای قدیمی نقش بسته و هرگز پاک نخواهد شد :x

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
تقصیر خودشه,چون Atari اصلی نسخه بعدی Alone in the dark رو نساخت!!!:d

اگر 4 نفر با معرفت پیدا میشد Alone In The Dark 5 رو ساپورت میکردن قطعا میساخت! واقعا جای تاسف داره که پدید آورنده و جد سبک Survival - Horror از میدون کنار رفت تف به تو ای روزگار ):

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
ای بابا بنیاد و پایه ی گیم همه به فنا رفت چند نفر اینجا هستن که که گیم رو با اتاری شروع کردن؟

اینجانب فکر کنم سال 1370 یا 71 بود.

یادش بخیر و نامش گرامی باد.

اح یادش بخیر اتاری عجب دورانی بود

+1

یادش به خیر، عجب دورانی بود!

یاد کل کل من و پسرخاله هام و پسرعمه هام سر امتیاز هواپیما و زیردریایی به خیر...
pghwhfmvo1aqn72dnd8d.gif

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
Atari ورشکست شد و Atari 2600 من هنوز سالمه (البته فکر میکنم سالم باشه چون چند سالی هست روشن نشده :D). یادش به خیر چه دورانی بود :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر