170554

Astro's Playroom

Developer: Japan Studio, ASOBI Team
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platform: PlayStation 5

Release Date: November 12, 2020

Astro's Playroom عنوان سه بعدی در سبک پلتفورمر می باشد که توسط تیم ASOBI استودیو Japan Studio که سابقه ساخت بازی های The Playroom, The Playroom VR و عنوان Astro Bot Rescue Mission برای پلی استیشن 4 را در کارنامه خود دارد توسعه یافته و توسط Sony Interactive Entertainment به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 5 منتشر شده است.
بازی به صورت Pre-Loaded و رایگان بر روی PS5 در دسترس خواهد بود و نیاز به دانلود ندارد.

Astro's Playroom که دنباله بازی قبلی این بخش از استودیو یعنی Astro Bot Rescue Mission است به صورت لانچ در تاریخ 12 نوامبر 2020 بر روی کنسول PS5 در دسترس می باشد.

برخلاف تصورات که بازی تنها یک Tutorial است و در عرض یک ساعت به اتمام می‌رسد، این بازی از پیش نصب شده روی هر کنسول PS5، چهار تا پنچ ساعت به طول می‌انجامد و داشتن 4 دنیای متفاوت از همدیگر، تایم اتک مود و کالکتیبل های بازی از اصلی ترین دلایل طولانی تر شدن این بازی است.

در بازی اشارات زیادی به پلی‌استیشن 2 و پلی‌استیشن 3 و PSP به چشم می‌آید. همچنین Easter Egg برخی از بازی ها و شخصیت های بازی های دیگر هم در بازی حضور دارند.

همچنین بازی دارای سیستم رنکینک یا رتبه‌بندی آنلاین برای تایم اتک مود است و گیمر ها می‌توانند هر گام از مسیر را با دوستانشان رقابت کنند.Astro's Playroom قرار است که از قابلیت های دسته پلی‌استیشن 5 یعنی DualSense نهایت بهره را ببرد و گیمر ها با تجربه ها و قابلیت های جدیدی را که تا به امروز ندیده اند غافلگیر کند.

آخرین ویرایش:

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
اوایل نمیرفتم سراغش میگفتم کی اخه بازی مهد کودکی بازی میکنه، بعد یکی دوماه بلاخره رفتم سراغش، عالیه?( فورزارو ول میکنم میام سراغ این) فقط کاش یک حالتی مثل سونیک جنریشن که ورژن سگاش انلاک میشد میتونستی بازی کنی, اینم مثلا بعد باز شدن کنسول، یک باز انحصاری رو انلاک میکرد میتونستی بازی کنی

• Like
Reactions: Frozen Flame

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
یعنیا... اصلا اشک تو چشام جمع شد بعد از تموم کردنش. منم نرفته بودم سراغ این بازی. ولی بعد از بازی کردنش اصلا باورم نمیشد اینقدر خوب باشه. جدای از اینکه از تمام قابلیت های Dual Sense 5 اینقدر خوب استفاده کرده بودن، اصلا unlock کردن کنسولای قدیمی و Easter Egg هایی که داشت عملا نابودم کرد. هر کنسول یا گجتی رو که unlock میکردم یه ساعت میچرخوندمش و نگاه میکردمش و یاد دوران خوش گذشته میافتادم. حقیقتا تجربه خیلی خیلی دلچسبی بود.

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
بتازگی تجریش کردم ،خیلی تجربه خفنی بود
بشدت از super Mario Odyssey الهام گرفته بود(که طبیعیه با توجه به کیفیت بالاش)
کلی ایستر اگ،استفاده از دوال سنس عالی

• Like
Reactions: Tatsumaru

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
تاپیک رو بعد از یه سال بیارم بالا که بگم جل‌الخالق از این همه زیبایی و حس خوبی که این بازی داره! :D
واقعاً نمی‌دونم چطوری حس و حالم رو از تجربه Astro's Playroom بیان کنم و هرچی بگم، حق مطلب رو ادا نمی‌کنه. در این حد می‌تونم بگم که کلی بازی درجه یک روی PS5 هست (و یه سری بازی خفن از دوران PS4) که هنوز انجام ندادم، ولی دارم برای بار دوم این رو می‌رم و مثل یه کودک ذوق‌زده، جوری از بازی لذت می‌برم که خودم خجالت می‌کشم! :D
یعنی واقعاً این میزان قشنگی و بامزگی توی یه بازی ویدیویی از حد تحمل من خارجه و کم مونده بود موقع بازی کردنش اشک شوق بریزم، مخصوصاً جاهایی که لوگو و صداهای فراموش‌نشدنی کنسول‌های قدیمی پلی استیشن رو می‌دیدم. یا اون بخشی که همه کنسول‌ها و تجهیزات کف زمین هستن، اصلاً یه پدیده غریبیه و چیز ساده‌ای مثل ضربه زدن به کنترلرهای پلی استیشن و دیدن حرکت آنالوگ‌هاشون یه حسی به آدم می‌ده که مشابهش رو کمتر تجربه کردم.
Astro's Playroom از اون بازی‌هایی هست که برای من مفهومی به نام امتیاز براشون وجود نداره و یه چیزی فراتر از ۱۰/۱۰ هست. گیم‌پلی محشر و درجه یک و بسیار لذت‌بخش، استفاده فجیع و ناجوانمردانه از حس نوستالژیک PSبازهای قدیم و غرق کردن آدم توی دنیایی از ایستر اگ و المان‌های مختلف از بازی‌ها و کنسول‌های پلی استیشن، موسیقی‌های فوق‌العاده گوش‌نواز، گرافیک هنری بسیار تر و تمیز و قشنگ، عالی‌ترین استفاده‌های ممکن از قابلیت‌های دوال‌سنس و...
اگه بگم محصول بعدی این تیم جزو Top 3 بازی‌های موردانتظار آینده‌م هست و از خیلی استودیوهای بزرگ و معروف هم بیشتر منتظر بازی بعدی اینا هستم، اغراق نکردم. واقعاً امیدوارم یه بازی با همین حال و هوا توی سبک پلتفرمر بسازن (این بار یه چیز طولانی) و سراغ واقعیت مجازی نرفته باشن. چون بدبختانه(!) توی واقعیت مجازی هم فوق‌العاده هستن و Astro Bot Rescue Mission رو می‌شه یکی از بهترین‌های واقعیت مجازی دونست و با توجه به نقدها و موفقیت‌هایی که داشت، شاید بشه گفت رتبه دوم رو بعد از غولی به نام Half-Life: Alyx داره. برای همین نگرانم که سونی برای بهتر کردن آرشیو بازی‌های PSVR2 از این تیم کمک بگیره و از دیدن یه بازی کلاسیک محروم بشیم. :(
ایشالا که این طور نیست و به زودی یه خبری از بازی جدید Team Asobi در قالبی به جز واقعیت مجازی بشه. دو سال و نیم هم از انتشار Astro's Playroom گذشته و بعید نیست کم‌کم یه تیزری چیزی از پروژه جدیدشون ببینیم.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
تاپیک رو بعد از یه سال بیارم بالا که بگم جل‌الخالق از این همه زیبایی و حس خوبی که این بازی داره! :D
واقعاً نمی‌دونم چطوری حس و حالم رو از تجربه Astro's Playroom بیان کنم و هرچی بگم، حق مطلب رو ادا نمی‌کنه. در این حد می‌تونم بگم که کلی بازی درجه یک روی PS5 هست (و یه سری بازی خفن از دوران PS4) که هنوز انجام ندادم، ولی دارم برای بار دوم این رو می‌رم و مثل یه کودک ذوق‌زده، جوری از بازی لذت می‌برم که خودم خجالت می‌کشم! :D
یعنی واقعاً این میزان قشنگی و بامزگی توی یه بازی ویدیویی از حد تحمل من خارجه و کم مونده بود موقع بازی کردنش اشک شوق بریزم، مخصوصاً جاهایی که لوگو و صداهای فراموش‌نشدنی کنسول‌های قدیمی پلی استیشن رو می‌دیدم. یا اون بخشی که همه کنسول‌ها و تجهیزات کف زمین هستن، اصلاً یه پدیده غریبیه و چیز ساده‌ای مثل ضربه زدن به کنترلرهای پلی استیشن و دیدن حرکت آنالوگ‌هاشون یه حسی به آدم می‌ده که مشابهش رو کمتر تجربه کردم.
Astro's Playroom از اون بازی‌هایی هست که برای من مفهومی به نام امتیاز براشون وجود نداره و یه چیزی فراتر از ۱۰/۱۰ هست. گیم‌پلی محشر و درجه یک و بسیار لذت‌بخش، استفاده فجیع و ناجوانمردانه از حس نوستالژیک PSبازهای قدیم و غرق کردن آدم توی دنیایی از ایستر اگ و المان‌های مختلف از بازی‌ها و کنسول‌های پلی استیشن، موسیقی‌های فوق‌العاده گوش‌نواز، گرافیک هنری بسیار تر و تمیز و قشنگ، عالی‌ترین استفاده‌های ممکن از قابلیت‌های دوال‌سنس و...
اگه بگم محصول بعدی این تیم جزو Top 3 بازی‌های موردانتظار آینده‌م هست و از خیلی استودیوهای بزرگ و معروف هم بیشتر منتظر بازی بعدی اینا هستم، اغراق نکردم. واقعاً امیدوارم یه بازی با همین حال و هوا توی سبک پلتفرمر بسازن (این بار یه چیز طولانی) و سراغ واقعیت مجازی نرفته باشن. چون بدبختانه(!) توی واقعیت مجازی هم فوق‌العاده هستن و Astro Bot Rescue Mission رو می‌شه یکی از بهترین‌های واقعیت مجازی دونست و با توجه به نقدها و موفقیت‌هایی که داشت، شاید بشه گفت رتبه دوم رو بعد از غولی به نام Half-Life: Alyx داره. برای همین نگرانم که سونی برای بهتر کردن آرشیو بازی‌های PSVR2 از این تیم کمک بگیره و از دیدن یه بازی کلاسیک محروم بشیم. :(
ایشالا که این طور نیست و به زودی یه خبری از بازی جدید Team Asobi در قالبی به جز واقعیت مجازی بشه. دو سال و نیم هم از انتشار Astro's Playroom گذشته و بعید نیست کم‌کم یه تیزری چیزی از پروژه جدیدشون ببینیم.

خب منم تاپیک را بیارم بالا و اضافه کنم که عجب بازیه این Astro:D. یعنی متصور نمیتونم بشم چجوری میشد یک بازی بهتر از این ساخت برای نشون دادن قابلیت های کنسول و البته این همه پر نوستالژی و رفرنس به گذشته باشه.

حالا من خیلی به اون صورت فن سونی نبودم ولی تقریبا تمام کنسول های سونی را به موقعش تمام کمال تجربه کردم ، و حین بازی کردن واقعا اشکم دراومد از حجم خاطراتی که توذهنم مرور شد. یعنی میتونم تصور کنم یک سونی فن 6 آتیشه همون موقع بازی کردن این بازی جان به جان آفرین تقدیم کنه:D

حالا تو را نمیدونم آریا ولی من هر آرتیفکتی که باز میکنم هم خاطراتم دونه دونه مرور میشه و هم دوست داشتم واقعا اون کنسول یا اکسسوری کنار دستم بود همون لحظه=(( به خصوص PS3 به قبل که تبدیل به خاطره شده.

با یک حس عجیب توام با غم و شادی و مرور خاطرات این بازی را دارم تجربه میکنم. واقعا پشن پراجکت فوق العاده ایه

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
خب منم تاپیک را بیارم بالا و اضافه کنم که عجب بازیه این Astro:D. یعنی متصور نمیتونم بشم چجوری میشد یک بازی بهتر از این ساخت برای نشون دادن قابلیت های کنسول و البته این همه پر نوستالژی و رفرنس به گذشته باشه.

حالا من خیلی به اون صورت فن سونی نبودم ولی تقریبا تمام کنسول های سونی را به موقعش تمام کمال تجربه کردم ، و حین بازی کردن واقعا اشکم دراومد از حجم خاطراتی که توذهنم مرور شد. یعنی میتونم تصور کنم یک سونی فن 6 آتیشه همون موقع بازی کردن این بازی جان به جان آفرین تقدیم کنه:D

حالا تو را نمیدونم آریا ولی من هر آرتیفکتی که باز میکنم هم خاطراتم دونه دونه مرور میشه و هم دوست داشتم واقعا اون کنسول یا اکسسوری کنار دستم بود همون لحظه=(( به خصوص PS3 به قبل که تبدیل به خاطره شده.

با یک حس عجیب توام با غم و شادی و مرور خاطرات این بازی را دارم تجربه میکنم. واقعا پشن پراجکت فوق العاده ایه
آره واقعاً از اون لحاظ فوق‌العاده‌ست و یه کاری با آدم می‌کنه که برمی‌گرده به سال‌ها قبل و خاطرات کنسول‌ها و وسایل مختلف. گذشته از حس نوستالژیک عجیبی که این بازی به آدم می‌ده، اون آرتیفکت‌ها هم طراحی‌شون یه جوریه که خیلی طبیعی به نظر می‌رسن. :D یعنی بافت و کیفیت و کلاً حال و هواشون یه مدلی هست که آدم سیر نمی‌شه از دیدن‌شون و با اینکه من معمولاً زیاد حال و حوصله دیدن آیتم‌ها از زوایای مختلف رو توی بازی‌ها ندارم، هرکدوم از این آرتیفکت‌ها رو با لذت عجیبی نگاه می‌کردم و ترکیبی از غم و شادی می‌اومد سراغم. :( :D

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,518
منم از وقتی کنسول رو گرفتم وقت نکردم بازیش کنم . امروز یکی از بازیام رو تموم کردم بازی جدید گذاشتم دانلود دیگه رفتم اینو بازی کردم.
در عین اینکه خیلی حال داد افسردگی هم گرفتم . یاد اونموقع ها افتادم که تو گیم نت 2 متری با ps1 درایور میزدم.
یا وقتی ps2 گرفتم چه حالی داشتم.
اما اصن فک نمیکردم ps1 و ps2 اینهمه لوازم جانبی داشته باشن. مانیتور ps1 و اون buzz contorler چی بود . هاب افزایش پلیر هم ندیده بودم . و حتی نمیدونستم ps2 و ps1 هم مدل اسلیم داشتن. کنسول دستی ps1 هم بوده.
فک کنم اون زمان چون آشنایی به این صورت نبود فقط همون کنسول وارد میشده بقیه چیزا وارد نمیشدن یا شاید من ندیدم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر