Multi Platform Assassin's Creed: Valhalla

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
November 10, 2020
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
https___forum.bazicenter.com_attachments_1633365649901-png.227035_.jpg

Publisher: Ubisoft
Developer: Ubisoft Montreal
Genre: Open-World RPG
Release Date: Holiday 2020
Platforms: PS4-PS5-X1-XSX-PC-Stadia​
اطلاعات کلی
  • تیم Black Flag و Origins مسیئولیت ساخت بازی را بر عهده دارد.
  • علاوه بر استودیو مانتریال، 12 استودیوی دیگر یوبیسافت و همچنین استیودی Sperasoft در ساخت بازی همکاری دارند.
  • بازی بین نسلی بوده و برای اکثر پلتفرم های موجود منتشر میشود.
  • بازی یک نفره بوده و قابلیت Co-Op وجود ندارد.
  • همچون ادیسه، قابلیت انتخاب جنسیت کرکتر وجود دارد
  • وقایع بازی در انگلستان و نروژ اتفاق می افتد.
  • انگلستان شامل 3 شهر بزرگ می شود: London، Winchester وJórvík
  • نقشه ی بازی مقداری از ادیسه بزرگ تر است.
داستان
  • وقایع بازی در سال 873 آغاز میشود.
  • شخصیت اصلی Eivor نام دارد.
  • بازی مناطق مختلفی همچون نروژ و اسکاتلند را شامل می شود.
  • Hidden Ones و Order of the Ancients نقش بسیار مهمی در بازی دارند و از این نظر بازی با AC4 مقایسه شده است.
  • بازی در نروژ آغار میشود، Eivor به دلیل سختی های داخل کشور و به منظور یک شروع تازه به همراه افرادش راهی انگلستان میشود.
  • Eivor در مقطعی از داستان، با اساسین ها ملاقات و از آن ها هیدن بلید را دریافت میکند.
  • دلیل نصب هیدن بلید بالای مچ، ترساندن دشمنان است.
  • باور بر این است که اساسین ها ارتباطاتی با ادین دارند.
  • Eivor در ابتدا به دلیل اهداف مشترک با اساسین ها همکاری میکند اما در ادامه و با پیشرفت داستان به صورت کامل به آن ها میپیوندد.
  • فیگور های تاریخی همچنین المان های ماورایی مرتبط با اساطیر نورث در بازی وجود دارد.
  • قابلیت انتخاب دیالوگ تا حدودی در بازی وجود دارد. برخی از آن ها مرتبط با تصمیم های داستانی داخل Settlement می باشد.
  • با این حال تایید شده که Eivor یک شخصیت مشخص و پابرجا داشته و همانند یک صفحه ی سفید نبوده که توسط بازیکن پر شود.
  • از این رو سازندگان Eivor رو با Geralt نزدیک تر میدانند تا Dragonborn.
  • شخصیت داخل تریلر، شاه آلفرد، در ابتدا یکی از ویلن های بازی می باشد، اما در ادامه همه چیز ممکن است تغییر کند.
  • ساکسون ها دشمنان اصلی می باشند، با این حال برخی از وایکینگ ها ممکن است در مقابل بازیکن قرار بگیرند.
  • هر 2 حالت مذکر و مونث برای شخصیت اصلی Canon می باشد، اما چگونگی آن مشخص نیست با این حال سازندگان اطمینان داده اند که با انجام بازی این سوال رفع خواهد شد.
  • بخش مدرن بازی، ماجرای لیلا حسن را دنبال میکند. سازندگان اذعان داشته اند که ایده ای که مدت ها برای این بخش در نظر داشته اند در این نسخه انجام داده اند.
  • از لفظ "خاتمه" برای داستان بازی استفاده شده و گفته شده پلات های داستانی مهمی در این شماره به سرانجام میرسد.
گیم پلی
  • تمرکز بیشتر روی المان های RPG
  • بازگشت سپر
  • مشابه سری سولز، قابلیت Dual-Wield با هر ترکیبی از سلاح ها، حتی ۲ سپر!
  • قابلیت شخصی سازی مو، لباس، ریش، تتو و War Paint وجود دارد.
  • تمامی Gear ها منحصر به فرد هستند.
  • Gear ها قابلیت آپگرید دارند، با این حال امکان اتمام بازی با Gear های آغازین وجود دارد.
  • Ability ها برمیگردند و انواع مختلفی همچون پرتاب تبر را شامل می شود.
  • مهارت ها از Skill Tree وسیع بازی که اینبار Skill Graph نامیده میشود، قابل دریافت هستند.
  • سیستم لول بندی از بازی حذف شده و سیستمی بر مبنای قدرت جایگزین آن شده است.
  • بر خلاف لول، اینبار اسکیل و Gear راه های اصلی ارتقا و پیشرفت کرکتر هستند.
  • سیستم مبارزات بازی خشن، سنگین و پر سر وصدا توصیف شده.
  • سلاح ها با استفاده از Rune ها قابل شخصی سازی هستند. (مشابه سیستم Engraving در ادیسه)
  • سیستم قطع عضو در بازی وجود دارد.
  • تیم تمرکز ویژه ای روی تنوع و شکه کننده بودن مبارزات داشته است.
  • دشمنان جدید در سرتاسر بازی ظاهر میشنود تا از حس یکنواختی جلوگیری شود.
  • هر نوع از دشمنان دارای نقاط ضعفی هستند که با شناسایی آن ها میتوان سرنوشت مبارزه را تغییر داد.
  • دشمن سرسختی که در تریلر توسط Eivor کشته میشود یک Ring Leader است.
  • Longboat ها ابزاری برای حمل و نقل سریع می باشند، نه مبارزه.
  • همچنین Raid ها با استفاده از Longboat صورت میگیرد.
  • خدمه ی Lonboat قابل شخصی سازی هستند.
  • Eivor میتواند Raid هایی علیه سایر گروه ها همچون، تمپلارها، ساکسون ها، وایکینگ های رقیب و "یک گروه مرموز" هدایت کند.
  • علاوه بر Raid ها، Assault ها نیز وجود دارند که شامل ست-پیس های بزرگ هستند.
  • نفرات استخدام شده، در Settlement مشغول میشوند.
  • Settlement هاب بزرگ بازی میباشد که نقش حیاطی در روند داستانی خواهد داشت.
  • با پیشرفت در بازی قابلیت ساخت Tavern، انواع خانه ها و همچنین Black Smith در هاب، جهت ارتقای سلاح ها وجود دارد.
  • برخی از المان های UI جهت تشویق بیشتر به گشت گذار، حذف شده است.
  • قابلیت رومنس در بازی وجود دارد.
  • مینی گیم های مختلفی از جمله تاس بازی، ماهی گیری، رجز خوانی و مسابقات نوشیدن در بازی وجود دارد.
  • کلاغ ادین نقش عقاب در نسخه های قبلی را خواهد داشت.
  • بازگشت Social Stealth!
  • هیچ اجباری برای انجام ساید کوئست ها به منظور پیش روی در داستان وجود ندارد و بازیکن می تواند به هر ترتیبی که میخواد محتوای بازی را مصرف کند.
نسخه های مختلف

Last edited by a moderator:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
عجب بازی تموم نشوییه دیوانم کرد :|
فکر کنم یکی از طولانی ترین بازی های تاریخ باشه
۷۴ ساعت گیم پلی داده تازه هنوز کدکس ها رو جمع نکردم و آپدیت به لول ۶ هم تکمیل نشده!
ادیسه خیلی طولانی بود این از ادیسه طولانی تره . خودت حساب کن

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
ادیسه خیلی طولانی بود این از ادیسه طولانی تره . خودت حساب کن

من داستان ادیسه رو خیلی دوست داشتم
بر خلاف نظر بقیه به نظرم یکی از بهترین ها بود
اما داستان این نسخه یعنی والهالا پر شده از خورده داستان هایی که فقط به گیم پلی بازی آب بستن و واقعا بعضی جاها خسته کننده میشن!

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
من داستان ادیسه رو خیلی دوست داشتم
بر خلاف نظر بقیه به نظرم یکی از بهترین ها بود
اما داستان این نسخه یعنی والهالا پر شده از خورده داستان هایی که فقط به گیم پلی بازی آب بستن و واقعا بعضی جاها خسته کننده میشن!
میشه گفت موافقم، داستان کلی AC: Odyssey (همون داستان مربوط به خانواده شخصیت اصلی) به مراتب داستان بهتری و عمیق تری بود که باعث می‌شد آدم بیشتر با شخصیت اول بازی (برای من Kassandra) جور بشه و به طور کلی حس راحتری نسبت به Kassandra داشتم تا Eivor، شاید بین سه تا شخصیت اصلی آخر Eivor حتی برای من بعد از Bayek بوده. اینجا منم این حس رو داشتم که بیشتر بازی ماجراجویی های کوچک کنار هم قرار گرفته هست.
به شخصه اصلا نقش Alliance با Halfdan رو من نفهمیدم چی بود! و پایان بازی هم با توجه به اتفاقاتی که افتاده بود برای من حس انتقام رو درست نداد!
(اسپویل پایان بازی)
دیگه Alfred که باعث کشته شدنه Ubba و Soma و Hunwal و Hojrr تو جنگ میشه، بدون هیچ انتقامی صحبت های Alfred رو گوش میده و بیخیالش میشه! چرا، چون با این سبکی که داستان رو جلو بردند این آقا میشه شروع Templar Order و دیگه Order of the Ancients مثلا اینجا نابود شده.
بخش ربط دادن داستان بازی به اساطیر نورس جالب بوده به طور کلی و اینکه حالا بعد از کمی مطالعه بیشتر بهتر فهمیدم این چیزایی مسائل چطوری کنار داستان کلی سری قرار میگیره جالب بوده، ولی بازم Lyla hassan آخر بازی بعد 3 نسخه که شخصیت پردازی خاصی نداشته میره به سرعت کنار یکی مثل The Reader/Desmond به نظرم بازی مناسب نبوده و حق مطلب در مورد این فرد اجرا نشد هیچ وقت و اون عمق لازم رو نداشته، بعدم Kassandra تو نسخه قبلی بعد از این همه تلاش برای نگه داشتن Staff چرا باید اصلا با Leyla hassan جا به جا میکرده Staff رو و خودش این کارا رو انجام نمیداده؟ تجربه و دانش خیلی خیلی بیشتری خوب باید داشته باشه از اون که! حالا جالب بوده همه اینا دسیسه Loki بوده برای آزاد کردن خودش از اون Isu Animus ولی بازم خیلی کارکتر ها و کاراشون به نظرم اینجوری پوچ شد.

در ادامه مقایسه ها هم با Odyssey بازی به مراتب کوچک تره و جمع و جور تره! شک دارم همه لوکیشن های این نسخه کنار هم حتی به اندازه مپ بازی قبلی نزدیک بشه و به راحتی میشه این نسخه رو همه چیز رو کامل کرد، تو نسخه قبلی با 220 ساعت بازی (البته با DLC ها) شاید 70 درصد فعالیت های بازی رو من تجربه کرده بودم، ولی اینجا بعد از 120 ساعت رسما تمام مپ‌های بازی خالی شد برای من با لول 466 اینا که تا 400 خود لول ها بوده بعدش که همه چیز رو پر کنید Mastery Point میشه. ماموریت های فرعی بازی به اون صورت نداره یا اگر داره من خیلی متوجه نشدم! (World Event ها رو فکر نکنم بشه ماموریت فرعی حساب کرد). باز مثلا خیلیا از سیستم مبارزه بازی در برابر دو نسخه قبلی تعریف می‌کنند ولی باز من حس کمی بهینه سازی دارم نسبت بهش و کلیت هر سه نسخه یک چیزه، نمیشه قبلیا بد باشه این Wow چه چیز خفنیه.

از نظر گرافیکی هم حتی رو Ultra High به نظرم خیلی نمیشه گفت بازی نسبت به نسخه قبلی پیشرفت خاصی داشته، (نه در حد یک بازی نسل بعدی بودن) بیشترین چیزایی که به چشم میاد Water Reflection ها برفایی هستند که رد پا روی اونها باقی میمونه. حالا بعضیا میبینی کنسول نسل بعدی گرفتند داغ هستند خیلی تعریف میکنند ازش ولی خوب نسبت به نسخه قبلی رو حداکثر کیفیتش من خیلی پیشرفت خاصی نمی‌بینم! RDR2 به مراتب گرافیک خیلی فک بر اندازتری مثلا داره تو یک بازی با این وسعت!

در کل به نظرم کمی بازی Overrated هست نسبت به تعریف هایی که می‌کنند! به خصوص در مقایسه به انتقاد هایی که نسبت به نسخه های قبلی می‌شده! بازی بعد از تموم شدن برای من حس خوبی داشته به طور کلیا، ولی اون خلائی که شاید بعد ماجراجویی های که تو Odyssey و تجربه های Kassandra داشتم اینجا برام در رابطه با Eivor درست نشد.

Aarman

کاربر سایت
Nov 20, 2020
11
سلام دوستان مشکل سیو صدرصد حل شده کسایی هم که می‌خوان بازی رو اشتراکی بگیرن از سایت سی دی کی شیر بگیرن اونا راه حل رو دارن و راه حل اینه وقتی شما آفلاین میشه باید اسم اکانتی که شما اشتراکی گرفتی حتما در حالت آفلاین گوشه سمت چپ لانچر نشون بده و برای این کار باید کسی که ازش اشتراکی رو می گیرید دوسه دفعه بهتون کد بده تا وقتی که اسم اکانت بالای لانچر بیاد اون موقع دیگه مشکلی ندارید و می تونید بازی کنید این روش برای کل بازیهای یوبی سافت هست

• Like
Reactions: kamyy

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
دوستان من به یک مشکلی خوردم!
تو اولین بار که میریم Asgard همون ابتدا که لوکی درو باز میزاره و حمله میکنن وقتی میرسم به قسمتی که تور یک سریو میکشه بازی کرش میکنه! اینجا رو رفتم محیط دور زدم و از پشت رفتم درو بستم حل شد! حالا میگه برو یک جائی یک آبی رو بیار میرم اونجا تا وسط راه میرسم باز بازی کرش میکنه :|

کسی میدونه چرا اینطور شده؟

• Sad
Reactions: kamyy

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
میگم این ریش و پشم این بنده خدارو چه طوری میشه زد؟
-----------------
بجز باگ های رو اعصاب بازی که عمیقا رو مخم هست بعد از Unity این اولین اساسین هست که یک کم بهم چسبید و شخصیت اصلی بازی در حالت مرد خیلی به دل آدم میچسبه

ولی انیمیشن های بازی فجیع رو مخه!! یعنی حتی انیمیشن های اساسین 1 هم اینقد مصنوعی نیست طرف داره هوار میزنه از عصبانیت هیچ تغییری تو صورتش نمیبینی و دست هاش هی بالا و پائین میشه ...
راه رفتن ها و... مصنوعی امیدوارم یوبی یک کم سر عقل بیاد از یونیتی رسیدیم به کجا :|

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,074
میگم این ریش و پشم این بنده خدارو چه طوری میشه زد؟
-----------------
بجز باگ های رو اعصاب بازی که عمیقا رو مخم هست بعد از Unity این اولین اساسین هست که یک کم بهم چسبید و شخصیت اصلی بازی در حالت مرد خیلی به دل آدم میچسبه

ولی انیمیشن های بازی فجیع رو مخه!! یعنی حتی انیمیشن های اساسین 1 هم اینقد مصنوعی نیست طرف داره هوار میزنه از عصبانیت هیچ تغییری تو صورتش نمیبینی و دست هاش هی بالا و پائین میشه ...
راه رفتن ها و... مصنوعی امیدوارم یوبی یک کم سر عقل بیاد از یونیتی رسیدیم به کجا :|
تو اوایل بازی تو روستا یه مرده هست تتو میزنه.همونجا ریش و موهاتو هم میتونی تغییر بدی.

• Like
Reactions: Assassin's Creed

saeedonly

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1,074
منم یه بیست ساعتی بازی کردم.بنظرم فوق العادس بازی.هر گنجی یه پازلی هست برا خودش هر گوشه ای یه داستانی دست نوشته ای هست.سیستم ماموریت فرعی های اودیسی بیشتر به دلم مینشست ولی این ماموریت های فرعی کوتاهشم بد نبودن تاحالا.کامبتم بنظرم نسبت به اودیسی تغییرای خوبی دادن.با اینکه 100 ساعت اودیسی بازی کرده بودم ولی بازم این بازی منو تو چنگ خودش گرفته ول نمیکنه :D.بازیشم لیست ماموریتاشو دیدم انگار خیلی طولانیه.خلاصه خوراک اینه که ادم بشینه شونصد ساعت بازی کنه.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
بازی خیلی خوبیه اما انگار ته نداره واقعا تموم نمی شه قطعا طولانی ترین بازی عمرمه

کاش به جای 70 ساعت گیم پلی فقط داستانی(بدون جانبی هاش) می شد 20 ساعت اما روی گرافیک و انیمیشن هاش با باگ هاش بیشتر کار می کردن

در کل به نظرم پتانسیل بالای بازی رو به درستی ازش استفاده نکردن هر چند از هر لحاظی نسبت به 2 نسخه ی قبلی بهتره

• Like
Reactions: noorihamid99

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
واقعا درک نمیکنم چرا همه از باگ انیمیشنها صحبت میکنن اما کسی از صدای بازی نمیگه..
به جرات بدترین تجربه کیفیت صدا توی بازیهای چند سال اخیر بوده برام. امیدوار بودم رو 5 مشکلش کمتر باشه (امید واهی) اما بازم انگار از ته چاه میاد صداها! ارفون RHA خوبی دارم اما تو VALHALLA انگار دارم با هدفون 5 تومنی مترو گوش میدم :|
اصن نابود میکنه یه تنه تجربه بازی رو..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر