Multi Platform Assassin's Creed: Valhalla

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
November 10, 2020
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
https___forum.bazicenter.com_attachments_1633365649901-png.227035_.jpg

Publisher: Ubisoft
Developer: Ubisoft Montreal
Genre: Open-World RPG
Release Date: Holiday 2020
Platforms: PS4-PS5-X1-XSX-PC-Stadia​
اطلاعات کلی
  • تیم Black Flag و Origins مسیئولیت ساخت بازی را بر عهده دارد.
  • علاوه بر استودیو مانتریال، 12 استودیوی دیگر یوبیسافت و همچنین استیودی Sperasoft در ساخت بازی همکاری دارند.
  • بازی بین نسلی بوده و برای اکثر پلتفرم های موجود منتشر میشود.
  • بازی یک نفره بوده و قابلیت Co-Op وجود ندارد.
  • همچون ادیسه، قابلیت انتخاب جنسیت کرکتر وجود دارد
  • وقایع بازی در انگلستان و نروژ اتفاق می افتد.
  • انگلستان شامل 3 شهر بزرگ می شود: London، Winchester وJórvík
  • نقشه ی بازی مقداری از ادیسه بزرگ تر است.
داستان
  • وقایع بازی در سال 873 آغاز میشود.
  • شخصیت اصلی Eivor نام دارد.
  • بازی مناطق مختلفی همچون نروژ و اسکاتلند را شامل می شود.
  • Hidden Ones و Order of the Ancients نقش بسیار مهمی در بازی دارند و از این نظر بازی با AC4 مقایسه شده است.
  • بازی در نروژ آغار میشود، Eivor به دلیل سختی های داخل کشور و به منظور یک شروع تازه به همراه افرادش راهی انگلستان میشود.
  • Eivor در مقطعی از داستان، با اساسین ها ملاقات و از آن ها هیدن بلید را دریافت میکند.
  • دلیل نصب هیدن بلید بالای مچ، ترساندن دشمنان است.
  • باور بر این است که اساسین ها ارتباطاتی با ادین دارند.
  • Eivor در ابتدا به دلیل اهداف مشترک با اساسین ها همکاری میکند اما در ادامه و با پیشرفت داستان به صورت کامل به آن ها میپیوندد.
  • فیگور های تاریخی همچنین المان های ماورایی مرتبط با اساطیر نورث در بازی وجود دارد.
  • قابلیت انتخاب دیالوگ تا حدودی در بازی وجود دارد. برخی از آن ها مرتبط با تصمیم های داستانی داخل Settlement می باشد.
  • با این حال تایید شده که Eivor یک شخصیت مشخص و پابرجا داشته و همانند یک صفحه ی سفید نبوده که توسط بازیکن پر شود.
  • از این رو سازندگان Eivor رو با Geralt نزدیک تر میدانند تا Dragonborn.
  • شخصیت داخل تریلر، شاه آلفرد، در ابتدا یکی از ویلن های بازی می باشد، اما در ادامه همه چیز ممکن است تغییر کند.
  • ساکسون ها دشمنان اصلی می باشند، با این حال برخی از وایکینگ ها ممکن است در مقابل بازیکن قرار بگیرند.
  • هر 2 حالت مذکر و مونث برای شخصیت اصلی Canon می باشد، اما چگونگی آن مشخص نیست با این حال سازندگان اطمینان داده اند که با انجام بازی این سوال رفع خواهد شد.
  • بخش مدرن بازی، ماجرای لیلا حسن را دنبال میکند. سازندگان اذعان داشته اند که ایده ای که مدت ها برای این بخش در نظر داشته اند در این نسخه انجام داده اند.
  • از لفظ "خاتمه" برای داستان بازی استفاده شده و گفته شده پلات های داستانی مهمی در این شماره به سرانجام میرسد.
گیم پلی
  • تمرکز بیشتر روی المان های RPG
  • بازگشت سپر
  • مشابه سری سولز، قابلیت Dual-Wield با هر ترکیبی از سلاح ها، حتی ۲ سپر!
  • قابلیت شخصی سازی مو، لباس، ریش، تتو و War Paint وجود دارد.
  • تمامی Gear ها منحصر به فرد هستند.
  • Gear ها قابلیت آپگرید دارند، با این حال امکان اتمام بازی با Gear های آغازین وجود دارد.
  • Ability ها برمیگردند و انواع مختلفی همچون پرتاب تبر را شامل می شود.
  • مهارت ها از Skill Tree وسیع بازی که اینبار Skill Graph نامیده میشود، قابل دریافت هستند.
  • سیستم لول بندی از بازی حذف شده و سیستمی بر مبنای قدرت جایگزین آن شده است.
  • بر خلاف لول، اینبار اسکیل و Gear راه های اصلی ارتقا و پیشرفت کرکتر هستند.
  • سیستم مبارزات بازی خشن، سنگین و پر سر وصدا توصیف شده.
  • سلاح ها با استفاده از Rune ها قابل شخصی سازی هستند. (مشابه سیستم Engraving در ادیسه)
  • سیستم قطع عضو در بازی وجود دارد.
  • تیم تمرکز ویژه ای روی تنوع و شکه کننده بودن مبارزات داشته است.
  • دشمنان جدید در سرتاسر بازی ظاهر میشنود تا از حس یکنواختی جلوگیری شود.
  • هر نوع از دشمنان دارای نقاط ضعفی هستند که با شناسایی آن ها میتوان سرنوشت مبارزه را تغییر داد.
  • دشمن سرسختی که در تریلر توسط Eivor کشته میشود یک Ring Leader است.
  • Longboat ها ابزاری برای حمل و نقل سریع می باشند، نه مبارزه.
  • همچنین Raid ها با استفاده از Longboat صورت میگیرد.
  • خدمه ی Lonboat قابل شخصی سازی هستند.
  • Eivor میتواند Raid هایی علیه سایر گروه ها همچون، تمپلارها، ساکسون ها، وایکینگ های رقیب و "یک گروه مرموز" هدایت کند.
  • علاوه بر Raid ها، Assault ها نیز وجود دارند که شامل ست-پیس های بزرگ هستند.
  • نفرات استخدام شده، در Settlement مشغول میشوند.
  • Settlement هاب بزرگ بازی میباشد که نقش حیاطی در روند داستانی خواهد داشت.
  • با پیشرفت در بازی قابلیت ساخت Tavern، انواع خانه ها و همچنین Black Smith در هاب، جهت ارتقای سلاح ها وجود دارد.
  • برخی از المان های UI جهت تشویق بیشتر به گشت گذار، حذف شده است.
  • قابلیت رومنس در بازی وجود دارد.
  • مینی گیم های مختلفی از جمله تاس بازی، ماهی گیری، رجز خوانی و مسابقات نوشیدن در بازی وجود دارد.
  • کلاغ ادین نقش عقاب در نسخه های قبلی را خواهد داشت.
  • بازگشت Social Stealth!
  • هیچ اجباری برای انجام ساید کوئست ها به منظور پیش روی در داستان وجود ندارد و بازیکن می تواند به هر ترتیبی که میخواد محتوای بازی را مصرف کند.
نسخه های مختلف

Last edited by a moderator:

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
230
نه آقا چه حرفیه ما مچکریم من مچکرم:D
واقعا عجب گیم نابی بود امروز بعد ۸۰ ساعت تونستم تمومش کنم البته Dawn of ragnarok مونده:D
فکنم واسه من ۱۵۰ ساعت طول کشید ک بازی اصلی رو تموم کنم و جز جز نقشه رو جویدم، اگه به عنوان یه اساسین بش نگاه نکنی بازی خوبیه،البته یه سری تسک های تکراری تو مپ هست ک واقعا بدون ایده هستن و فقد واسه طولانی تر کردن و بزرگتر کردن بازی گذاشته شدن.
اما به عنوان یه اساسین اصلا بازی وفاداری نیست، البته که نسبت به اودیسه خیلی بیشتر به اساسین ها نزدیکه.

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,021
نام
اسماعیل
فکنم واسه من ۱۵۰ ساعت طول کشید ک بازی اصلی رو تموم کنم و جز جز نقشه رو جویدم، اگه به عنوان یه اساسین بش نگاه نکنی بازی خوبیه،البته یه سری تسک های تکراری تو مپ هست ک واقعا بدون ایده هستن و فقد واسه طولانی تر کردن و بزرگتر کردن بازی گذاشته شدن.
اما به عنوان یه اساسین اصلا بازی وفاداری نیست، البته که نسبت به اودیسه خیلی بیشتر به اساسین ها نزدیکه.
من فقط هر چی رو میاورد تو سکشن quest ها انجامش میدادم
نه البته به چشم اساسین نگاش نکردم به چشم یه گیم rpg بازیش کردم و انصافا خیلی گیمپلی عالی داشت مخصوصا فینیشرهاش
از همون اول بازی از رنگ و نورپردازی بازی خوشم نیومد یه ماد reshade از nexusmods گرفتم بازی کلا ۱۸۰ درجه نورپردازیش و رنگهاش تغییر کرد فوق‌العاده شد از طرفی هم لباس ezio رو آنلاک کردم با cheatengine یه ترکیبی شد محشر
جزء به جزء بازی برام لذت بخش شد
البته بازی باگ زیاد داشت ولی خب همه بازیا امروزا باگ دارن مهم خود گیمه که حال بده

Sent from my SM-A336E using Tapatalk

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
144 ساعت و 59 دقیقه و 28 ثانیه، یه 32 ثانیه دیگه میموندم 145 ساعت میششد.

2023-05-26_19-26-07.jpg

قبلا بازی اصلی رو رفته بودم ، الان dlc ها.
نکته: مثل قبل، اگه خواستید بازی کنید، بهش به چشم اساسن کلاسیک نگاه کنید که اون نیست و صرفا یه rpg هست
______
در مورد دو dlc فرانسه و ایرلند
بازیهای بسیار افتضاح کارکترها، صدا گذاری فاجعه و بی روح، محیطهای کپی پیست شده تکراری ، مراحل تکراری و npc تکراری و تکرار مکررات و داستان آبکی
یه فاجعه، تو ایرلند که مثل نسخه اصلی یه cult گذاشتن، عین بازی اصلی، یه سیستم trade مسخره
تو فرانسه اومدن حق انتخاب دادن، دو زار تغییر ایجاد نمیکنه. فقط بخاطر کامبت که تو سختی بالا حال میده 2
اگه میدونستم اینجوری هستن، نمیرفتم
توش تنوع وجود داره چه از لحاظ npc چه دشمن و چه محیط، نه خیلی زیاد ولی هست یه hugr هم اضافه میشه که جدا از ability های بازی هست که بکار هم میاد و یه قابلیت باحال داره که میتونی با کمک پرنده ات هر جا بری، البته محدودیت زمان داره ولی کارایی بالایی داره، نمیخواد کلی صخره بری بالا.
داستانش خوبه، میشد اینو یه مقدار بسطش داد و به عنوان یه بازی جدا، عرضه کرد. صدا گذاریها بهتر بود ولی جای کار داشت
7 براش خوبه.
ولی دست از این کپی پیست کاری بردارن.
شما تو نقشه n جای مشابه هم گیرت میاد، 144 ساعت بازی کردم، منی که برا فست تراول، تمام این location ها رو میگرفتم که فست تراول کنم، تهش 5 تا رگناروک مونده بود تو بازی اصلی 10 تا بود تو فرانسه و ایرلندم داشتم.
محیط بزرگ و بدون ارزش، که بری بگردی. کوچیک کن نقشه رو. چهار تا خونه گذاشته به عنوان شهر، دورش 20 برابر یکسری دشت و کوه بی فایده و زشت گذاشته
بجای اینکارا رو صدا گذاری و تنوع محیط و npc ها کار کن، یه ORLAG داشت قشنگ بود اونم تو DLC ها نبود.
تنها نکته خوبش این بود که با اینهمه مراحل و مخلفات، بازی مشکل آزاردهنده از لحاظ باگ و ... نداشت ، یکسری چیزای ساده بود ولی تو کمبت و سرعتش گم میشد ولی باگ مرحله و گلیچ و ... نداشت
و fsr واقعا خوب بود.

آخرین ویرایش:

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,839
نام
نریمان
پس از مدتها دوباره نصبش کردم تا قبل میراژ بازیو پلت کنم . تروفی overdesign II واقعا رو مخ بود :D
من امروز بازی رو پلات کردم، تقریبا بیشتر از یکسال طول کشید! انقدر طولانی و خسته کننده بود که چند ماه کلا ولش کردم.

اون تروفی رو اگه ندونی چیکار باید بکنی و بخوای اسکیل ها رو ریست کنی یکم اذیت می‌کنه من کلا ۳۰ ثانیه طول کشید بگیرمش.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
من امروز بازی رو پلات کردم، تقریبا بیشتر از یکسال طول کشید! انقدر طولانی و خسته کننده بود که چند ماه کلا ولش کردم.

اون تروفی رو اگه ندونی چیکار باید بکنی و بخوای اسکیل ها رو ریست کنی یکم اذیت می‌کنه من کلا ۳۰ ثانیه طول کشید بگیرمش.
الان پروفایلت رو دیدم لذت بردم چقد صددرصد داری :D
نمیدونم چرا برام جذابه خودمم با اینکه زیاد بازی نمیکنم بعضی اوقات میشینم لیست اچیومنت اینامو میبینم

ولی ناموصا اسسینس کرید ر چجوری بالای صد ساعت تحمل میکنید:D

• Like
Reactions: NaRiiMaN

NaRiiMaN

ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,839
نام
نریمان
ولی ناموصا اسسینس کرید ر چجوری بالای صد ساعت تحمل میکنید
این ۳ تای آخر رو با فاصله ۲-۳ سال از همدیگه رفتم. والهالا رو هم ۲-۳ بار دراپ کردم. :D

AC دیگه واقعا جوری نیست که بشینی پاش چند روزه تمومش کنی، بعد یه مدت بازی قشنگ زده میشه آدم، باید فاصله داد یه مدت و دوباره رفت سراغش.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند

ایول . دقیقا اسکیل ریست کردم دوباره تا ۱۵۰ بردم . روش دیگه ای هم داشت مگه ؟ :D

NaRiiMaN

ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,839
نام
نریمان
ایول . دقیقا اسکیل ریست کردم دوباره تا ۱۵۰ بردم . روش دیگه ای هم داشت مگه ؟ :D
تو ستینگ بازی رو بزار رو ایزی، scaling رو هم بزار رو هاردر، تو این حالت تمام دشمن ها ۳۰ لول بالاتر از پلیر هستن.

حالا سقف یکی از خونه ها رو آتیش بزن و روش وایسا، با تیرکمون ۳ نفر رو بزن. تمام! :D

• Love
Reactions: king of north

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
شاید برای خیلیا اهمیتی نداشته باشه ولی بعد از۲۶۷ساعت پلات شد ( البته از اولش عجله ای واسه تموم کردنش نداشتم واسه همین خیلی طول کشید). تجربه ای هیجان انگیز اما تکراری و حوصله سر بر :D . به محض بالا اومدن آخرین تروفی زدم بازیو پاک کردم :-h

PoP--General.2020

کاربر سایت
May 16, 2020
272
شاید برای خیلیا اهمیتی نداشته باشه ولی بعد از۲۶۷ساعت پلات شد ( البته از اولش عجله ای واسه تموم کردنش نداشتم واسه همین خیلی طول کشید). تجربه ای هیجان انگیز اما تکراری و حوصله سر بر :D . به محض بالا اومدن آخرین تروفی زدم بازیو پاک کردم :-h
#مازوخیسم :-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر