Multi Platform Assassin's Creed: Odyssey

mvmn_ac_odysey_header.jpg

Title: Assassin's Creed Odyssey
Developer: Ubisoft Quebec
Publisher: Ubisoft
Platforms: PC - PS4- Xbox One
Release Date: 5 Oct 2019
Meta Score: TBD
System Requirements
Minimum Requirements

OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
Processor: AMD FX 6300 @ 3.8 GHz, Intel Core i5 2400 @ 3.1 GHz, Ryzen 3 - 1200
Video: AMD Radeon R9 285 (2GB VRAM with Shader Model 5.0) or NVIDIA GeForce GTX 660
Memory: 8GB RAM
Resolution: 720p
Targeted framerate: 30 FPS
Video Preset: Low
Storage: 46GB available hard drive space
DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
Sound: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Recommended Specification

OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
Processor: AMD FX-8350 @ 4.0 GHz, Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz, Ryzen 5 - 1400
Video: AMD Radeon R9 290X (4GB VRAM or more with Shader Model 5.0) or better or NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB) – See supported list*
Memory: 8GB RAM
Resolution: 1080p
Video Preset: High

Recommended 4K Configuration

Processor: AMD Ryzen 1700X @ 3.8 GHz, Intel Core i7 7700 @ 4.2 GHz
Video: AMD Vega 64, NVIDIA GeForce GTX 1080 (8GB VRAM with Shader Model 5.0)
Memory: 16GB RAM
Resolution: 4K
Video Preset: High
در سال 2017 پس از استراحت یک ساله سری محبوب Assassin's Creed شاهد بازگشت این سری با بازی Assassin's Creed Origins بودیم. بازی که بسیازی از المان های سری را دگرگون ساخت و مسیر جدیدی در پیش روی سری قرار داد. حال یکسال پس از عرضه موفق Origins مجدد عنوان جدیدی در سری با نام Assassin's Creed Odyssey معرفی شد، عنوانی که قرار است ما را به زمانی قبل از داستان Origins، یعنی حدود 400 الی 500 سال قبل از میلاد مسیح در سرزمین یونان ببرد. در نگاه اول این عنوان بسیار مشابه با Origins به نظر می رسد، اما آیا همه المان های آن اینطور است و تنها شاهد تغییر در مکان و زمان خواهیم بود؟! در جواب باید بگویم که خیر، بازی از لحاظ ظاهری از همان انجین و فرمول استفاده می کند، اما تک تک المان ها دچار تغییر و بهبود شده اند، از وجود Ability در مبارزات، تا مسیر RPG شدن به معنای واقعی. به منظور درک بهتر این تغییرات و اساس کلی بازی، اطلاعات مهم بازی را در بخش زیر مطالعه کنید.

اطلاعات بازی

• دوره زمانی بازی حدود 400 الی 500 سال قبل از میلاد مسیح، در دوران طلایی یونان است.
  • نقشه بازی شامل کل کشور یونان خواهد بود که بسیار متنوع تر از مصر باستان است. از فضاهای سرسبز تا کوه های برفی و دریاهای پهناور. همچنین وسعت این نقشه دو برابر نقشه عظیم Origins خواد بود که در نوع خود بی نظیر است.
  • شخصیت اصلی بازی برای اولین بار در سری قابل انتخاب است. شخصیت مرد با نام Alexios و شخصیت زن با نام Kassandra از کارکترهای قابل انتخاب بازی هستند. با وجود این انتخاب، سیر داستانی دو شخصیت یکسان خواهد بود.
  • شخصیت بازی از خانواده Spartaهاست، اما در کودکی طی یک حادثه نامعلوم از خانواده ترد می شود و تنها چیزی که برای او باقی می ماند نیزه شکسته Leonidas، پادشاه Spartaها (که از اجداد شخصیت اصلی نیز است) خواهد بود.
  • خبری از Templarها نیست و به نظر شخصیت منفی بازی با نام Cultist شناخته می شود که گویا اشاره به گروه تندرو مذهبی خواهد داشت.
  • شخصیت بازی از یک Mercenary پایین رده شروع خواهد کرد و تا بالاترین رتبه های Spartanها پیش خواهد رفت.
  • در بازی به دنبال پیدا کردن قسمت تاریک گذشته و کودکی خود خواهید بود.
  • المان های RPG بازی نسبت به Origins یک و شاید چند پله ارتقا پیدا کرده اند. علاوه بر درخت مهارت، Loot و Level Up شخصیت و موارد دیگر که در بازی قبل وجود داشت، برای اولین بار شاهد وجود Abiltyها، قابلیت انتخاب در مکالمات و تاثیر بر روند داستان، ایجاد روابط احساسی بین شخصیت ها و ... خواهیم بود.
  • ماموریت ها مانند بازی قبل در کل نقشه بازی پراکنده شده اند و به ماموریت های اصلی و فرعی دسته بندی می شوند. به غیر از این دو دسته، فعالیت های جانبی دیگری نیز بنا به فضا در بازی وجود خواهند داشت.
  • همچنان Eagle Vision جای خود را به عقابی با نام Ikarus داده است که از لحاظ قابلیت ها به نظر فرق چندانی با Senu نخواهد داشت. همچنین نام Ikarus اشاره به فرزند یکی از خدایان باستان یونان دارد که آرزوی پرواز کردن داشت.
  • سیستم Navigation بازی ادامه راه Origins خواهد بود و خبری از Mini Map نیست.
  • همانطور که بالاتر ذکر شد، نقشه بازی کل کشور یونان را پوشش خواهد داد و شامل شهرهای بزرگ، روستاها، دریاهای وسیع، معبدهای مخفی و ... است
  • پوشش گیاهی با توجه به فضا در بازی قرار گرفته است. همچنین اکوسیستم جانوری نیز همچنان در بازی وجود خواهد داشت.
  • تا به حال تنها وسیله نقلیه نشان داده شده اسب است و معلوم نیست آیا خبری از سایر مرکب ها خواهد بود یا خیر!
  • اسلحه های بازی مانند Origins به دو دسته کلی Range و Melee دسته بندی می شوند. اما اینبار Abilityها (مانند Spartan Kick) بازیکن را در مبارزات همراهی می کنند.
  • مبارزات ادامه دهنده همان سیستم جدید پیاده شده در Origins خواهد بود، باز هم آزادانه می توانید سلاح خود را به حرکت در آورید و زمان بندی، فاصله، سرعت و قدرت سلاح از فاکتورهای مهم خواهند بود.
  • برخی از نمادهای بازی مانند Leap of Faith همچنان در بازی وجود دارند، اما برخی جای خود را به چیز دیگری داده اند که جلوتر اشاره خواهد شد.
  • بخش زمان حال در بازی وجود خواهد داشت و ادامه دهنده داستان Layla Hassan خواهد بود. از نظر وسعت، بزرگ تر از Origins خواهد بود، اما همچنان تمرکز اصلی بر روی داستان Alexios/Kassandra است. همچنین بازی قابلیتی را در اختیار بازیکن قرارخواهد داد تا هر زمان که خواست به زمان حال بیاید و بازی شما را مجبور به این کار نخواهد کرد.
  • هیچ گونه بخش Multiplayer در بازی وجود نخواهد داشت.
  • از قابلیت های مخفی کاری چیز زیادی گفته نشد، با این حال به نظر تغییرات چندانی در آن صورت نگرفته است.
  • از لحاظ افسانه ها، بسیار بیشتر از Origins به آن ها پرداخته خواهد شد و با موجودات گوناگونی روبرو خواهیم شد. دیدار و یا روبرو شدن با خدایان باستان نیز دو از انتظار نخواهد بود.

و اما مواردی که نسبت به شماره قبل و برخی در کل سری جدید خواهند بود.

• تا به اینجا خبری از Hidden Blade نخواهد بود و جای خود را به نیزه شکسته Leonidas داده است. این نیزه علاوه بر ایفای نقش جایگزین Hidden Blade برای مخفیانه به قتل رساندن، در مبارزات بسیار کاربری است و بسیاری از Abilityهای موجود به آن مربوط می شوند.
  • لباس و Armor به بخش های جدا از هم تجزیه شده اند و بازیکن قابلیت انتخاب هر تکه از آن را خواهد داشت (مانند AC Unity)
  • Assassination در حال حرکت به بازی اضافه شد که در بازی Origins وجود نداشت.
  • برای اولین بار در سری قابلیت انتخاب در مکالمات و وجود پیش آمد ها را در سری خواهید داشت. البته مواردی که بر اساس تاریخ باشند تغییر نخواهند کرد، اما سرنوشت شخصیت ها توسط بازیکن رقم می خورد.
  • برای اولین بار در سری چندین پایان در بازی وجود خواهد داشت
  • برای اولین بار در سری امکان ایجاد روابط عاطفی بین شخصیت های مختلف وجود خواهد داشت و حتی محدود به روابط عادی و مستقیم نخواهد شد.
  • برای اولین بار در سری همه مکالمات به صورت Cut Scene خواهند بود و راهی مانند The Witcher 3 را طی خواهد کرد.
  • بیش از 30 ساعت Cut Scene در بازی وجود خواهد داشت
  • با وجود جملات مشابه دو شخصیت Alexios و Kassandra در شرایط یکسان، شاهد تفاوت در نحوه بیان و انیمیشن های صورت خواهیم بود.
  • Naval Combats نقش بسیار پررنگی در بازی خواهند داشت و تنها محدود به چند ماموریت نخواهد شد.
  • موجودات دریایی متنوعی وجود خواهند داشت و شنا کردن در آب با حضور کوسه ها اصلا امن نخواهد بود.
  • برای اولین بار در سری کشتن NPCها موجب Desync شدن شما از بازی نخواهد شد و به جای آن سیستمی مانند Wanted Level سری GTA در بازی پیاده ساری شده است.
  • برای اولین بار در سری شاهد مبارزات عظیم با وجود 300 نفر خواهیم بود.
Post Launch & Season Pass Content

d8n_zanrvdbo22m11.jpg

Story Arc 1: Legacy of the First Blade
This first episodic adventure will link Assassin’s Creed: Odyssey and Assassin’s Creed: Origins. Players will fight alongside the first hero to wield the iconic hidden blade while learning why the Assassins choose to fight from the shadows. Starting December 2018, episodes will be released approximately six weeks apart.

Story Arc 2: The Fate of Atlantis
In the second story arc, players will confront godly creatures and uncover the secrets of the legendary sunken city. In a surprising saga filled with twists and turns, players will get even closer to Greek mythology and the First Civilization. Coming spring 2019, episodes will be released approximately six weeks apart.

Assassin's Creed III Remastered
Ignite the American Revolution as Connor, the master assassin born of the beauty and the brutality of 18th century America

اگر علاقه مند به بازی هستید، حتما سایت رسمی بازی را هم چک کنید:
Assassin's Creed Odyssey on PS4, Xbox One, PC | Ubisoft (US)

همینطور اگر می خواهید در در مورد تنوع محیطی فوق العاده بازی بیشتر بدانید, حتما حتما لینک زیر را بررسی کنید:
Assassin's Creed Odyssey World Map - Ancient Greece | Ubisoft (US)

تصاویر بازی
odku_ac_odyssey_footer.jpg

آخرین ویرایش:

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
از بس دوستان گفتن بعد از تجربه رد دد ۲ سمت این بازی نمیای منم صبح بازی رو گرفتم.
مطمنید بازی ۳۰ فریمه؟؟؟ من فکر میکنم مثل ویچر ۲۴ تا ۲۹ فریم متغییره ! یه حالت لگ خفیف داره بازی.مثلا عناوین ۳۰ فریم اخیر مثل تام رایدر ، اسپایدرمن یا حتی بازی های جهان باز گذشته مثل گوست ریکان یا حتی اصلی اساسینز اورجینز خیییییلی روان تر اجرا میشدن ولی این نه ! اخرین ورژن اپدیتم نصب کردم.روی pro و 4k+hdr دارم بازی میکنم

HDR وقتی روشنه باعث یه مقدار لگ میشه من خودم کلا HDR رو اف کردم و هیچ لگی تو بازی نداشتم

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,276
نام
مهدی
HDR وقتی روشنه باعث یه مقدار لگ میشه من خودم کلا HDR رو اف کردم و هیچ لگی تو بازی نداشتم
مرسی.باشه الان انجام میدم ببینم چی میشه.من پنج شنبه بازی رو تموم میکنم اما به اندازه ی اورجینز اصلا با بازی حال نمیکنم.اورجینز برای من خیلی دلنشین تر بود گیم پلیش مخصوصا بخش سپر گرفتنش.یا کلا گرافیک اودیسی از هر نظر پایین تره.اصلا بافت سطح زمین رو نگاه میکنی بعد با اورجینز مقایسه میکنی حالت بهم میخوره ! الان ویدیوهای پرفورمنس بازی رو هم دیدم و حدسم درست بود بازی بین 24 تا 29 فریم متغیره و این خیلی بده ! هر بازی ای ار هر شرکتی بهترین بازی دنیا رو هم بدن ولی مشکلات تکنیکی داشته باشه اصلا میشه زهرمار ! واقعا چه کار خوبی کردم قبل رد دد اینو خریدم وگرنه عمرا اگر میتونستم حتی 1مرحلشو ببرم !

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
مرسی.باشه الان انجام میدم ببینم چی میشه.من پنج شنبه بازی رو تموم میکنم اما به اندازه ی اورجینز اصلا با بازی حال نمیکنم.اورجینز برای من خیلی دلنشین تر بود گیم پلیش مخصوصا بخش سپر گرفتنش.یا کلا گرافیک اودیسی از هر نظر پایین تره.اصلا بافت سطح زمین رو نگاه میکنی بعد با اورجینز مقایسه میکنی حالت بهم میخوره ! الان ویدیوهای پرفورمنس بازی رو هم دیدم و حدسم درست بود بازی بین 24 تا 29 فریم متغیره و این خیلی بده ! هر بازی ای ار هر شرکتی بهترین بازی دنیا رو هم بدن ولی مشکلات تکنیکی داشته باشه اصلا میشه زهرمار ! واقعا چه کار خوبی کردم قبل رد دد اینو خریدم وگرنه عمرا اگر میتونستم حتی 1مرحلشو ببرم !

سخت نگیر من خودم به شخصه با این بیشتر حال کردم تا ارجینز x_x
افت فریمی هم ندیدم شاید بود ولی من انقدر غرق بازی بودم متوجه نشدم :D

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,276
نام
مهدی
سخت نگیر من خودم به شخصه با این بیشتر حال کردم تا ارجینز x_x
افت فریمی هم ندیدم شاید بود ولی من انقدر غرق بازی بودم متوجه نشدم :D
خب سلیقه ای هست دیگه.من همه ی عناوین اساسینز رو حتی فرعی ها رو تک به تک رفتم و با دو نسخش حال نکردم.اولی بلک فلگ بود دومی هم این اودیسی.برای من اساسینز 2 . اساسینز اورجینز بهترین توی سری هستن.
همون غرق بازی بودی افت فریم رو نفهمیدی چون برو یوتیوب یه عالمه ویدیو هست که فریم 24 بازی رو میزنن توی سر یوبیسافت:D کیفت بافت ها و در کل بحث گرافیکی در مقایسه با نسخه ی قبل دیگه بماند

• Like
Reactions: END_BOY

Meskit

عضو جدید
May 12, 2008
13
نام
سینا
سلام، من این بازی رو ظرفیت دو گرفتم. الان اگه سیزن پس بازی رو با اکانت خودم بخرم قابل بازی و استفاده هستش؟
ممنون میشم جواب بدین چون میخوام که اگه میشه استفاده کرد سیزن پسش رو بگیرم.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
خب سلیقه ای هست دیگه.من همه ی عناوین اساسینز رو حتی فرعی ها رو تک به تک رفتم و با دو نسخش حال نکردم.اولی بلک فلگ بود دومی هم این اودیسی.برای من اساسینز 2 . اساسینز اورجینز بهترین توی سری هستن.
همون غرق بازی بودی افت فریم رو نفهمیدی چون برو یوتیوب یه عالمه ویدیو هست که فریم 24 بازی رو میزنن توی سر یوبیسافت:D کیفت بافت ها و در کل بحث گرافیکی در مقایسه با نسخه ی قبل دیگه بماند

منم اوایلش متنفر شده بودم از این نسخه
ولی الان به جرات میتونم بگم یکی از بهترین نسخه هاست (کاش مزخرفات ضد ایرانی رو نداشت فقط)
از نظر داستانی که به نظر من بهترین نسخه کل تاریخ فرانچایز اساسینزه (نظر شخصی)
و در روند بازی سورپرایز هایی داره که مغزت رو منفجر میکنه
از یه سمتی هم مجبورت میکنه یه سری انتخاب های حسابی دردناک بکنی که داستانت گره بخوره
بازی رو ادامه بده و ناامید نشو فقط

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,276
نام
مهدی
منم اوایلش متنفر شده بودم از این نسخه
ولی الان به جرات میتونم بگم یکی از بهترین نسخه هاست (کاش مزخرفات ضد ایرانی رو نداشت فقط)
از نظر داستانی که به نظر من بهترین نسخه کل تاریخ فرانچایز اساسینزه (نظر شخصی)
و در روند بازی سورپرایز هایی داره که مغزت رو منفجر میکنه
از یه سمتی هم مجبورت میکنه یه سری انتخاب های حسابی دردناک بکنی که داستانت گره بخوره
بازی رو ادامه بده و ناامید نشو فقط
امروز ساعت ۱۰ صبح تمامش کردم :D بازی خوبی بود اما من بازم اورجینز رو ترجیح میدم.مشکل اصلیمم باهاش پرفورمنس و فریم دهی به اضافه کیفیت کلی گرافیکی به خصوص بافت ها بود که چندین لول از نسخه قبل پایین تره.
اما من دلم برای اورجینز تنگ شده اما هیچوقت به ادیسی بر نخواهم گشت هرچند از فردا صبح که رد دد۲ بیاد بعید بدونم کسی دیگه عنوان جهان باز دیگه ای رو بخواد تجربه کنه حالا توی هر سبکی

• Like
Reactions: James Bond

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
جالبه چقدر اختلاف سلیقه هست منم تمام سری رو بازی کردم حتی اونی که روی psp هم اومده بود .اودیسه در کنار بلک فلگ با سه گانه دو بهترین اساسین هایی بود که تا الان بازی کردم.به نظرم اودیسه فوق العاده بود بازی ای بود که تا مدتها فراموشش نمیکنم

• Like
Reactions: James Bond

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
کسی تونست بازی کنه؟ چطوره؟ ارزش حرید CD Key داره؟ قبلیش که بعد یه مدت فاجعه شد

سلام بر شما

من اشتراکی گرفتم خوبه از قبلی خیلی بهتره رونتره من با 30 فریم ثابت حتی توی جنگ های بزرگ هم افت فریم ندارم از لحاظ وسعت بزرگه نقشه نحوه روایت داستان و خوده داستان بازی به نظرم بهتره فقط توی بازی چون توی تاریخی هست که هنوز تکنولوژی پیشرفت زیادی نداشته یه سری محدودیت های اجباری تو بازی هست مثلا کشتی ها زیاد پیشرفته نیستن یا مثلا توی جنگ های بین شهر ها خیلی یه هویی میوفتی تو جنگ بدون هیچ مقده مه ای اگه مثلا مثله فور هانر از یه جایی مثلا به یه قعله حمله میکردیم طبیعی تر بود وووو.......
ولی در کل بازی هست که ارزش بازی کردن داره اما به نظرم چون بخش انلاین نداره تو این وضع دلار و گرونی اشتراکی بگیر من خودم همه بازی هام سعی میکنم اورجینال بگیرم ولی خدایی حتی یه فیفا 19 هم نمیشه خرید که انلاین هم داره چه برسه بقیه بازی ها .......

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
امروز ساعت ۱۰ صبح تمامش کردم :D بازی خوبی بود اما من بازم اورجینز رو ترجیح میدم.مشکل اصلیمم باهاش پرفورمنس و فریم دهی به اضافه کیفیت کلی گرافیکی به خصوص بافت ها بود که چندین لول از نسخه قبل پایین تره.
اما من دلم برای اورجینز تنگ شده اما هیچوقت به ادیسی بر نخواهم گشت هرچند از فردا صبح که رد دد۲ بیاد بعید بدونم کسی دیگه عنوان جهان باز دیگه ای رو بخواد تجربه کنه حالا توی هر سبکی

در رابطه با پرفورمنس که با اینکه من نسخه PC رو میرفتم ولی بازم باهات موافقم
من معمولا رو پی سی هیچ بازی زیر ۱۰۰ فریم نمیگیرفتم اما این بازی با اینکه اصلا شاخ گرافیک محسوب نمیشد بین ۶۰ تا ۸۰ فریم خیلی سینوسی عمل میکرد
در مورد RDR2 هم که کاملا حق با توئه
از امروز صبح باید با بازی های دیگه خداحافظی کنیم

• Like
Reactions: WCW

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
اولین بسته مکمل بازی The legacy of the first blade ظاهرا برمیگرده به داریوش هخامنشی که تو بازیای قبلم بش اشاره شده بود که اولیت بار از هیدن بلید استفاده کرده...!!!!
یه داریوش نامی هستن که خشایار شاه رو می کشن. ربطی به داریوش هخامنشی نداره. امیدوارم ایرانم بیاد و همش تو یونان نباشه:D

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
اول بازی نبرد 300 سپاه اسپارت در برابر ایرانی ها رو مشاهده میکنیم که فرمانده سپاه ایران اسمش کوروش هست و داره خطاب به لئونیداس میگه که سرت رو برای خشایارشا میخوام ببرم.

اسم یکی از مراحل بازی Prince of Persia هست.
یک درصد در محالات میشه احتمال داد که یک hintبه نسخه احتمالی princ of persia باشه.

• Like
Reactions: New Shredder

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر