Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
Log Horizon رو حتما بزار تو لیستت:D
سیستم و ساز و کارش فرق زیادی با بقیه داره!
بیشتر از بحث اکشن،بحث استراتژی هست:D
خبری از این نیست ؟
مانگایی چیزی نداره ؟
دلم برای عینکی تنگ شده .

• Like
Reactions: m.a.t and zack fair

cloud _ strife

کاربر سایت
Aug 8, 2009
460
نام
کاوه
سلام:D
من چهل و پنج روز آموزشی بودم و توی این مدت نه رمانی خوندم و نه مانگایی:( این یک هفته اخیر به مانگاهای امسال وقت کردم یه نگاهی بندازم:D دو تا مانگا مد نظرم هست که معرفی کنم و جفتشون هم ایسکای هستن. الانم داشتید بحث همین داستان‌ها رو می‌کردید. برای همین قبلش به همه کسایی که این ژانر رو دوست دارند و یا حتی فکر می‌کنند کلیشه‌ای شده، توصیه می‌کنم که 14 چپتر اول Saihate no Paladin رو بخونند. Saihate no Paladin یا Far Away Paladin متفاوت‌ترین مانگای ایسکایی هست که تا به الان خوندم. قبلا هم توی همین تاپیک در موردش صحبت کرده بودم. بخوام خلاصه بگم، این مانگا «های فانتزی» هست. البته خیلی از مانگاهایِ ایسکای تا حدودی توی این ژانر قرار می‌گیرند. تم قریب به اکثریت این مانگاها مربوط به شکست دادن یک شر مطلق هست. این داستان‌ها قوانین مخصوص به خودشون رو، که متفاوت از قوانین حاکم بر دنیای ما هست، دارند. توی اکثر این داستان‌ها، شخصیت اصلی در طی روند داستان از نظر اخلاقی و توانایی‌های جنگی رشد می‌کنه. Far Away Paladin هم ویژگی‌های مشابهی داره. نقطه تمایز این مانگا با سایر مانگاهای ایسکای توی نحوه‌ی بیان این ویژگی‌های یکسانه. الان ما صدها رمان «های فانتزی» داریم. ولی وقتی کسی می‌یاد ارباب حلقه‌ها رو می‌خونه و بعد سراغ چرخ زمان می‌ره، به راحتی این رو حس می‌کنه که علی رغم وجود شباهت‌هایی، این دو داستان از اساس با هم فرق می‌کنن. قوانین حاکم بر دنیای Far Away Paladin کاملا مختص خود این مانگاست. هیچ شباهتی به جزء وجود عنصر جادو نمی‌تونین بین دنیای این مانگا و سایر مانگاهای ایسکای پیدا کنین. نحوه‌ی معرفی دنیای داستان متفاوت با سایر داستان‌های ایسکای هست. در کل یک داستان متفاوته. من بعد از خوندن این مانگا بیشتر یاد The name of the wind می‌افتم تا سایر مانگاهایِ ایسکای. خلاصه اینکه برید و بخونیدش.

اما در مورد مانگاهایِ امسال:
1- Yakuza Reincarnation:

ترجمه‌ی این مانگا امسال شروع شده، ولی خوب تاریخ انتشار نسخه اصلی برای سال قبله. داستان در مورد یک یاکوزای بازنشسته و خفنه که بعد از طی وقایعی به عنوان یه دختر وارد یک دنیای دیگه می‌شه. نحوه معرفی دنیایی که این شخص واردش می‌شه، متفاوت از سایر داستان‌های ایسکای هست. درست مثل Far Away Paladin، قوانین حاکم به داستان مختص به خود این مانگاست و خبری از استفاده از کلیشه نیست. شخصیت اول داستان واقعا دوست داشتنیه. انتخابش به عنوان دختر با توجه به اینکه توی زندگی قبلیش هم مرد بوده و هم یاکوزا، تضاد جالبی رو ایجاد کرده. ژانر مانگا سیننه و خشونتش بالاست. خوندنش رو به همه توصیه می‌کنم.
Yakuza Reincarnation (Title) - MangaDex

2-Ihoujin, Dungeon ni Moguru:

توی سال 1946، بشر از وجود دنیاهایِ دیگه آگاه می‌شه. برای ورود به سایر دنیاها باید از یکسری پورتال استفاده می‌کردند و برای فعال شدن پورتال‌ها نیاز به انرژی قابل‌توجهی بود. خلاصه چندین سال بعد، یک سازمان خصوصی فردی را استخدام می‌کنه تا به این دنیای جدید بره. توی این دنیای جدید یک برجی وجود داره و هدف این فرد بالا رفتن از این برجه. دنیای حاکم به داستان کلیشه‌ایه. البته تا جایی که می‌شده نویسنده سعی کرده که این کلیشه‌ها رو به شکل متفاوت‌تری مطرح کنه. داستان واقعا سرگرم کننده است و شخصیت‌های دوست داشتنی هم داره. یه سری مشکلات هم مانگا داره. مثلا شخصیت اول داستان از یک هوش مصنوعی پیشرفته استفاده می‌کنه، بعد سلاحی که از زمین با خودش برده AK47 یا همون کلاش خودمون هست. طبیعتا غیر ممکنه سازمانی که موفق به ایجاد یک هوش مصنوعی شده، سلاحی سازمانیش کلاش باشه.
Ihoujin, Dungeon ni Moguru (Title) - MangaDex

3-Sword Sheath's Child:

من خودمم این منهوا رو هنوز نخوندم. ولی تعریفش رو خیلی شنیدم و آرت فوق‌العاده‌ای هم داره. من خودم قصد خوندنش رو دارم. اگه بخواید می‌تونیم باهم بخونیمش.
Sword Sheath's Child

آخرین ویرایش:

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
هربار پستهای بقیه رو اینجا می خونم، اینکه با تازه واردایی که خیلی انیمه باز نیستن، چقدر با احترام برخورد می شه، همیشه با خودم می گم ایکاش تاپیک فیلم هم، مثل اینجا بود، از ترس اینکه بریزن سرم جرات ندارم نظرمو درمورد فیلما بگم :blink:

فکر می کنم تو انیمه ها اینقدر رو ادب و احترام تاکید شده که رو طرفدارا هم تاثیر گذاشته.

خلاصه اینکه آفرین به همتون، نه تنها ادعا ندارید بلکه بقیه رو هم راهنمایی می کنید که چه انیمه ای خوبه و ... :Dancing:

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
سلام:D
من چهل و پنج روز آموزشی بودم و توی این مدت نه رمانی خوندم و نه مانگایی:( این یک هفته اخیر به مانگاهای امسال وقت کردم یه نگاهی بندازم:D دو تا مانگا مد نظرم هست که معرفی کنم و جفتشون هم ایسکای هستن. الانم داشتید بحث همین داستان‌ها رو می‌کردید. برای همین قبلش به همه کسایی که این ژانر رو دوست دارند و یا حتی فکر می‌کنند کلیشه‌ای شده، توصیه می‌کنم که 14 چپتر اول Saihate no Paladin رو بخونند. Saihate no Paladin یا Far Away Paladin متفاوت‌ترین مانگای ایسکایی هست که تا به الان خوندم. قبلا هم توی همین تاپیک در موردش صحبت کرده بودم. بخوام خلاصه بگم، این مانگا «های فانتزی» هست. البته خیلی از مانگاهایِ ایسکای تا حدودی توی این ژانر قرار می‌گیرند. تم قریب به اکثریت این مانگاها مربوط به شکست دادن یک شر مطلق هست. این داستان‌ها قوانین مخصوص به خودشون رو، که متفاوت از قوانین حاکم بر دنیای ما هست، دارند. توی اکثر این داستان‌ها، شخصیت اصلی در طی روند داستان از نظر اخلاقی و توانایی‌های جنگی رشد می‌کنه. Far Away Paladin هم اتفاقا ویژگی‌های مشابهی داره. نقطه تمایز این مانگا با سایر مانگاهای ایسکای توی نحوه بیان این ویژگی‌های یکسانه. الان ما صدها رمان «های فانتزی» داریم. ولی وقتی کسی می‌یاد ارباب حلقه‌ها رو می‌خونه و بعد سراغ چرخ زمان می‌ره، به وضوح این موضوع رو حس می‌کنه که علی رغم وجود شباهت‌هایی، این دو داستان از اساس با هم فرق می‌کنن. قوانین حاکم بر دنیای Far Away Paladin کاملا مختص خود این مانگاست. هیچ شباهتی به جزء وجود عنصر جادو نمی‌تونین بین دنیای این مانگا و سایر مانگاهای ایسکای پیدا کنین. نحوه‌ی معرفی دنیای داستان متفاوت با سایر داستان‌های ایسکای هست. در کل یک داستان متفاوته. من بعد از خوندن این مانگا بیشتر یاد The name of the wind می‌افتم تا سایر مانگاهایِ ایسکای. خلاصه اینکه برید و بخونیدش.

اما در مورد مانگاهایِ امسال:
1- Yakuza Reincarnation:

ترجمه‌ی این مانگا امسال شروع شده، ولی خوب تاریخ انتشار نسخه اصلی برای سال قبله. داستان در مورد یک یاکوزای بازنشسته و خفنه که بعد از طی وقایعی به عنوان یه دختر وارد یک دنیای دیگه می‌شه. نحوه معرفی دنیایی که این شخص واردش می‌شه، متفاوت از سایر مانگاهای ایسکای هست. درست مثل Far Away Paladin، قوانین حاکم به داستان مختص به خود این مانگاست و خبری از استفاده از کلیشه نیست. شخصیت اول داستان واقعا دوست داشتنیه. انتخابش به عنوان دختر با توجه به اینکه توی زندگی قبلیش هم مرد بوده و هم یاکوزا، تضاد جالبی رو ایجاد کرده. ژانر مانگا سیننه و خشونتش بالاست. خوندنش رو به همه توصیه می‌کنم.
Yakuza Reincarnation (Title) - MangaDex

2-Ihoujin, Dungeon ni Moguru:

توی سال 1946، بشر از وجود دنیاهایِ دیگه آگاه می‌شه. برای ورود به سایر دنیاها باید از یکسری پورتال استفاده می‌کردند و برای فعال شدن پورتال‌ها نیاز به انرژی قابل‌توجهی بود. خلاصه چندین سال بعد، یک سازمان خصوصی فردی را استخدام می‌کنه تا به این دنیای جدید بره. توی این دنیای جدید یک برجی وجود داره و هدف این فرد بالا رفتن از این برجه. دنیای حاکم به داستان کلیشه‌ایه. البته تا جایی که می‌شده نویسنده سعی کرده که این کلیشه‌ها رو به شکل متفاوت‌تری مطرح کنه. داستان واقعا سرگرم کننده است و شخصیت‌های دوست داشتنی هم داره. یه سری مشکلات هم مانگا داره. مثلا شخصیت اول داستان از یک هوش مصنوعی پیشرفته استفاده می‌کنه، بعد سلاحی که از زمین با خودش برده AK47 یا همون کلاش خودمون هست. طبیعتا غیر ممکنه سازمانی که موفق به ایجاد یک هوش مصنوعی شده، سلاحی سازمانیش کلاش باشه.
Ihoujin, Dungeon ni Moguru (Title) - MangaDex

3-Sword Sheath's Child:

من خودمم این منهوا رو هنوز نخوندم. ولی تعریفش رو خیلی شنیدم و آرت فوق‌العاده‌ای هم داره. من خودم قصد خوندنش رو دارم. اگه بخواید می‌تونیم باهم بخونیمش.
Sword Sheath's Child
اینا هیچکدوم ترجمه فارسی ندارن ؟

• Like

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
چند وقت پیش بود که پیش خودم گفتم منی که اینهمه ادعا دارم که ایسکای ها همشون کلیشه ای شدن و خسته شدم از بس پلات مشابه و بدون خلاقیت دیدم بزار ببینم اصلا چند تا ایسکای تا حالا دیدم. وقتی که شمردم به این لیست پایینی رسیدم (البته Drifters رو بخاطر اینکه خیلی خاصه و SAO هم بخاطر اینکه هر فصلش هی داره بین گیم و ایسکای شیفت میکنه ترجیح میدم جزو پایینی ها نیارم. اینم بگم که بهترین هاشون به نظرم ری زیرو ، کونوسوبا ، اورلرد و تا حدی هم شیلد هیرو هستن)

Arifureta Shokugyou
Dungeon
ReZero
Kono Subarashii
Shinchou Yuusha
Isekai Maou to Shoukan
Isekai wa Smartphone
Kenja no Mago
Overlord
Honzuki no Gekokujou
Zero no tsukaima
Tate no Yuusha no Nariagari
Gate: Jieitai Kanochi nite
Watashi, Nouryoku
Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku

بعد رفتم و یه سرچ ـی در مورد ایسکای های معروف زدم به این لیست رسیدم.

Log Horizon
Death March
No Game No Life
Youjo Senki
Hataraku Maou-sama
Btooom
Outbreak company
Shichisei no Subaru
Hyakuren no Haou to Seiyaku
Astarotte no Omocha
Tensei shitara Slime
Knights & Magic
Mondaiji-tachi ga Isekai
Hai to Gensou no Grimgar
Maou-sama retry
Choujin Koukousei-tachi wa
Hataage! Kemono Michi
Tsuujou Kougeki ga Zentai Kougeki
Isekai Quartet

گرچه خیلی وقته No Game No Life و Youjo Senki توی لیستم برا دیدن هستن ولی تا حالا موقعیت دیدنشون پیش نیومده
حالا به هر حال تصمیم گرفتم اینایی که ندیده ام رو ببینم گرچه نمره بعضی هاشون خیلی افتضاح ست
دو تا از اینایی که ندیده بودم رو تموم کردم میخوام نظرمو در موردشون بگم

Tensei shitara Slime Datta Ken
View attachment 129544

نکته جالبی که در موردش هست اینه که شخصیتی که تناسخ پیدا میکنه رو نه میشه در دسته پادشاه شیاطین جا داد و نه قهرمان
مدلش از نوع اونایی هست که یه دفعه ای قدرت خیلی زیادی پیدا میکنند
ساختار توزیع قدرت در دنیاش شاید یه مقدار غیر کلیشه ای تر از سایر ایسکای ها باشه
به شدت منو یاد مانگا Re Monster انداخت
از نظر داستانی مثل بقیه ایسکای ها سرشار از کلیشه ست ولی به هر حال از دیدنش زده نشدم

Death March kara Hajimaru Isekai
View attachment 129545

نکته جالبی هم که در مورد این بود پرداختن بیشتر به شخصیت اصلی پیش از تناسخ بود.
بعضی از ایسکای ها کلا درباره دنیا قبل تناسخ هیچ صحنه ای نشون نمیدن.
در مورد داستانش هم یه ایسکای کلیشه ای هارم لولی بود.
Death March kara Hajimaru Isekai

من اینو درست ندیدم، ولی چند قسمتش رو زیر نویس کردم، هر دقیقش یک میلیون ساعت می‌گذشت و بعد پایان هر قسمت یک بار دستشویی لازم میشدم

هر چی ایسکای تباه بود دیدی، بعد نو Game no Life مدت هاست تو لیستته....

برای یه قسمت بیشتر از no g no l حاضرم هر کاری بکنم.

ایسکایی فقط ری زیرو
بقیه ایسکایی ها فقط برای وقت پر کردن و سرگرمی خوبن :D
یاد اون دوستی افتادم، که برای کردیت بیشتر دادن به کارای مورد علاقش، منکر ایسکای بودن no Game no Life و Gate میشد.

سلام

خبری از این نیست ؟
مانگایی چیزی نداره ؟
دلم برای عینکی تنگ شده .
فصل سومش تایید شده... اما بعد از اون فصل دومش، چطوری منتظرشی

سلام

فصل دو رو خیلی وقت پیش دیدم و شاید یه چیزاییشو فراموش کرده باشم اما چیز تو ذوق زننده ای یادم نمیاد ازش .
خود انیمه هم دقیقاً همون چیزیه که من دوست دارم .

به میزان شدیدا کشنده ای کسل کننده بود، زیاد رفت تو حواشی، اصل ماجرا رو تقریبا کنار گذاشتن.

آخرین ویرایش:
  • Like

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
فصل سومش تایید شده... اما بعد از اون فصل دومش، چطوری منتظرشی
فصل دو رو خیلی وقت پیش دیدم و شاید یه چیزاییشو فراموش کرده باشم اما چیز تو ذوق زننده ای یادم نمیاد ازش .
خود انیمه هم دقیقاً همون چیزیه که من دوست دارم .

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
درسته منظورم همون نویسنده ناولش بود
حالا فصل یک تا کجا ناول رفته جلو نمیشه فصل دو رو از ادامه ناول بسازن و تهش رو یه جوری ببندند:-?
نگاه کن این لایت نوول بوده، ازش مانگا و انیمه زدن‌. حالا نمیدونم اون نویسنده مانگا جریانش چی بوده ولی خود نویسنده اصلی صحیح و سلامته و محتوا اره برای فصل دوم و یا حتی سوم خیلی وقته دارن فقط نمیسازن:|

sajjadBOX

کاربر سایت
Jan 5, 2020
127
نام
سجاد
نگاه کن این لایت نوول بوده، ازش مانگا و انیمه زدن‌. حالا نمیدونم اون نویسنده مانگا جریانش چی بوده ولی خود نویسنده اصلی صحیح و سلامته و محتوا اره برای فصل دوم و یا حتی سوم خیلی وقته دارن فقط نمیسازن:|
هووم :-?
پس مانگاکا کی بود که مرده بود؟
فک کنم مانگاکا اینو با Highschool of the Dead اشتباه کرفتم :|
چون یه مدت میخواستم با هم ببینمشون (که البته ندیدم) :-s
حتما اطلاعاتشون توی ذهنم با هم قاطی شدن :))

• Like

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,228
نام
امیر حسین
فلش بک بانو روبین یه جورایی جزو وجودیتم شده، برای همین سخته بگم بهترش خواهد آمد یا داشتیم...

اما این فلش بک فوق العاده بود:(( زندگی اودن رو دیدیم...از دوران جوونی و بی خیالی و بی مسئولیتیش...
تا وقتی که واقعا یه شوگان شده بود:(
و تو این چند سال هم زیر دست ها و متحدهایی داشت به خوبی و وفاداریه کلاه حصیری ها:x

این وسط وایت بیرد و راجر رو هم دیدیم و داستان سفر راجر هم دیدیم... و اون پنل خنده و لاف تیل ... خنده ای که قبلا گفتم شاید فقط غم پشتش بود! تو از همه مراحل بگذری...ولی زودتر از زمان موعود این مراحل رو رد کرده باشی...از اونطرف هم به خاطر بیماریت نتونی صبر کنی:(

اما اودن... این یک ساعت دووم اوردن واقعا حماسی بود:( جمله های آخرش واقعا عالی بود!
و در آخر اون اوروچیه پست:| و نامردیشون و هدشات کردن اودن:(

اودن :(:(:(
یه چیزی مثل Nothing Happened بود حماسه ی مقاومتش، ولی برعکس! اینجا کاپیتان بود که رویای خودش رو سپرد به بقیه و جای بقیه ی افرادش درد اونا را تحمل کرد:(

نامرد اودا...اشکمون رو میخواد در بیاره سر کار:|

اول گفتم بهتر از فلش بک بانو روبین نمیاد برام...بازم همینو میگم...ولی اینم همونقدر دوست دارم:x
فلش بک به شدت عالی و کاملی بود! و انقدر اودن خوب بود، که راجر رو حتی برد تو حاشیه!(درسته هود فلش بک هم تحت عنوان فلش بک اودن هست...ولی خو...)
و اگر کسی بگه بهترین فلش بک وان پیس هست چندان بحثی باهاش ندارم...

اما اگر بگه فلش بک بیخودیه بیشوخی بلاکش میکنم:|

امیدوارم یه ایونت خفن به مناسبت اودن توی OPTC بدن! این بشر 100% ارزشش رو داره!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر