AMD: قویترین APU ساخته شده توسط ما در PS4 جاگذاری شده است

Fire Light

کاربر سایت
Feb 15, 2013
907
64534511331557376407.jpg

مدیر تجاری AMD آقای John Taylor اعلام کرد که واحد پردازشگر شتاب (APU) در کنسول جدید سونی یعنی PS4 بهترین فن‌آوری ساخته شده در کمپانی AMD تا به حال است.
او در مصاحبه‌ای با Inquirer بیان کرد: "ما تا به حال برای هیچ‌کس در بازار همچین APU نساخته‌ایم. این APU قویترین واحد پردازشگری است که ما تا به حال ساخته‌ایم. هیچ محصولی به اندازه این محصول تعداد مطلق هسته نخواهد داشت، هیچ کدام به این تعداد Teraflops نخواهد رسید."
Playstation 4 دارای APU x86 است که AMD این تکنولوژی را عینا به کاربران PC خواهد فروخت تا به آن‌ها نشان دهد که چگونه معماری کنسول شبیه به PC است. اما این را باید به یاد داشته باشیم که این تکنولوژی به صورت ویژه برای کنسول ps4 طراحی شده است پس به این فکر نباشید که با عرضه این تکنولوژی برای pc توانایی ساخت یک ps4 را خواهید داشت.

PS4 APU “by far the most powerful” AMD has produced | VG247

ROGamer

کاربر سایت
Dec 7, 2012
86
من نمی‌دونم تا حالا چند صد بار گفتم ولی باز هم تکرار می‌کنم: "لطفا تا پست رو نفهمیدید نقل قول نکنید"
الان شما داری بازی هایی که روی کنسول 30 فریم هستند رو 60 فریم بازی می‌کنی؟! جواب قطعا به جز تعداد انگشت شماری از عناوین "نه" هست!
خب حالا شما کامپیوتر ناسا رو هم داشته باشی به نظرت ناشر ها میان می‌گن اوه اوه خیلی بده طرف رفته این همه خرج کرده واسش یه چیز جدا نسازیم؟! نه داداش من همه ناشر ها دوباره مبنا رو قدرت PS4 و Next Xbox قرار می‌دن و شما قوی ترین کامپیوتر تاریخ بشریت رو هم داشته باشی سطح گرافیک و گیم پلیت تفاوت چندانی با همون کنسول ها نداره!
حالا من چرا گفتم PC Gamer ها رو داره می‌کشه سمت خودش؟! چون داره می‌گه این خیلی قوی ـه و تا چند سال جواب می‌ده و شما هم با PC خودتون هر چقدر هم که قوی باشه باید بیشتر خرج کنید و باز هم به کیفیت چندان بالاتری نسبت به همین کنسول نرسید! الان جمعا 50 بازی هم نداریم که PC توش تفاوتی با Xbox هفت ساله داشته باشه و با دیدنش بشه گفت WoW نسخه PC محشره و خیلی بهتره!
در ضمن فکر نمی‌کنم PC بازی در سطح Uncharted، Gears Of War، Forza Motorsport، Halo، Gran Turismo، Killzone، Fable، In Famous و... داشته باشه! الان سونی داره PC باز ها رو دعوت می‌کنه به چنین بازی هایی با قدرت بالای PS4 فکر کنن!

نه دیگه نشد ...چرا وقتی احساس تنگنا میکنید اسم انحصاری مییاری داستان اول تا اخر کدومشو واست تعریف کنم ....
اینارو که داری العان به من میگی شما مال 2 3 سال بیش بود العان دیگه وقتش نیست من دارم بحث قدرت میکنم عزیزه من چیکار به این چیزا داره ....وقتی چیزی که کرایسیس 3 داره نشون میده ببینی میفهمی که همچین بحث من بیخود نبود بگذریم بحث گیم نریم من دارم با شما بحث قدرت میکنم که چیزه مشخصی که خود سازند ها هم کمیدونن که قدرت pc فراتر از این حرفاست من دارم سمت حقثیقتو میگیرم مگر نه منم میتونم بدون هیچ مرزی بییام طرف این کنسول رو بگیرم اما نه دوست دارم یکی دوتا مثل شما روشن شن...عجله نکن اولشه خبراا رو میشن گیمی مث کرایسیس از 2007 تا لعان دهن اینارو بست و اینم از نسخه ی 3 که اصلا 1% شما مقایسه نکن بماند در اینده ه ه ...در ضمن چه قدرت بالایی جالبه ما نزدیک به یم سال ه قویترش و داریم ...اینت چیزا واسه شماست دوست عزیز ما زیییاد دیدم...

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
نه دیگه نشد ...چرا وقتی احساس تنگنا میکنید اسم انحصاری مییاری داستان اول تا اخر کدومشو واست تعریف کنم ....
اینارو که داری العان به من میگی شما مال 2 3 سال بیش بود العان دیگه وقتش نیست من دارم بحث قدرت میکنم عزیزه من چیکار به این چیزا داره ....وقتی چیزی که کرایسیس 3 داره نشون میده ببینی میفهمی که همچین بحث من بیخود نبود بگذریم بحث گیم نریم من دارم با شما بحث قدرت میکنم که چیزه مشخصی که خود سازند ها هم کمیدونن که قدرت pc فراتر از این حرفاست من دارم سمت حقثیقتو میگیرم مگر نه منم میتونم بدون هیچ مرزی بییام طرف این کنسول رو بگیرم اما نه دوست دارم یکی دوتا مثل شما روشن شن...عجله نکن اولشه خبراا رو میشن گیمی مث کرایسیس از 2007 تا لعان دهن اینارو بست و اینم از نسخه ی 3 که اصلا 1% شما مقایسه نکن بماند در اینده ه ه ...در ضمن چه قدرت بالایی جالبه ما نزدیک به یم سال ه قویترش و داریم ...اینت چیزا واسه شماست دوست عزیز ما زیییاد دیدم...
عزیزم داریم در مورد بازی حرف می‌زنیم! PS4 واسه چی داره میاد؟! واسه بازی! اگه اینطوری بود که یه کارت گرافیک تو دستمال می‌ذاشتن می‌دادن بهمون می‌گفتن برید بازی کنید!
الان جدا C3 به جز گرافیک چی داره؟! من جدا هیچ چیز قشنگی تو این دو نسخه آخر به جز گرافیک نمی‌تونم ببینم و نهایتا می‌تونم بهش نمره 7 رو بدم!
گرافیک بخشی از بازی حساب می‌شه ولی همه چیز نیست! الان مثلا Journey خیلی گرافیک بالایی داشت؟! یا مثلا The Walking Dead؟! چرا انقدر خوب ظاهر شدن؟! چون همه چیز گرافیک نیست! شما می‌گی بحث گیم رو بی خیال شیم! خب عزیز من واسه کارت گرافیک نمی‌رم کنسول بخرم که دارم واسه بازی می‌رم!
شما کلا 3 ماه بیشتر نیست عضو شدی چطوری امثال منو زیاد دیدی؟!

R!HANNA

کاربر سایت
Apr 22, 2012
352
نام
فهیمه
آخرین فناوری amd ! چه افتضاحی.

اگر مایکرو بتونه با انویدیا کنار بیاد و فقط و فقط یک titan بندازه تو کنسولش ، فاتحه سونی خوندس . انویدیا خیلی جلوتر از amd هست .
ولی خب نظر شخصی من اینه که سونی هم زرنگی کرد و از سری apu استفاده کرد . بازیساز هم میتونه از gpu مستقل کنسول استفاده کنه و هم میتونه از gpu مربوط به apu کمک بگیره . ولی با این چیزی که من دیدم ، مایکرو خیلی راحت میتونه قدرت سخت افزاری نسل بعد رو از آن خودش کنه .

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
وقتی از دل یه پردازنده 7 سال پیش شاهکارهایی مثل گاو،آنچارتد،هیلو 4 ،گیرزو غیره بیرون میاد،تصور اینکه با این قدرت جدید چی قراره ساخته بشه واقعا رعب آوره ... با بهینه سازی و وقتی که سازنده ها برای ساخت نسخه های کنسولی صرف میکنن ، PC تا 100 سال دیگر نیز به گرد پای کنسول ها با اون عناوین عظیم نمیرسه ...

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
اینکه کنسول بهتره شکی نیست. چون ما پول کنسول رو به پی سی دادیم که مثلا تو کرایسیس فرق داشته باشه ولی حتا نتونست روون اجرا کنه. یعنی باید چند برابر پول کنسول رو می دادی تا بتونه از کنسول بهتر باشه. و با اومدن ویندوز جدید یا DX جدید یا کوفت جدید باید هر بار یه بار سیستم رو آپدیت می کردی. یعنی کم کم سه بار آپدیت سیستم توی یک نسل. تو نسل قبل هم همینطور بود.
در مورد سونی هم اینها همش داستان سازیه. اینقدر گفتن ps3 سل داره ولی هنوز نتونسته یه بازی مشترک رو بهتر، شفافتر و روان تر از Xbox اجرا کنه. تو نسل قبل هم Ps2 نمی تونست به روانی Xbox بازی ها رو اجرا کنه. چون این مشکل نرم افزاریه و به Sdk کنسول مربوط میشه. و همه می دونند که غول نرم افزاری مایکروسافته. من تو هر نسل همه ی کنسول ها رو دارم. کنسول های سونی فقط به درد انحصاریاش می خورند و برای بازی های عمومی Xbox خیلی بهتره. تفاوت ps با Xbox تفاوت بین LCD با LED یه. یعنی ps مثل LCD بازی ها رو روشن تر و رنگ ها رو مات تر نشون می ده و Xbox مثل LED با زی ها رو با رنگی واقعی تر و تاریک تر نشون می ده. چون رنگ مشکی رو دقیقا مشکی نشون می ده. حتی تو منوی بازی ها هم رنگ مشکی تو Xbox مشکی تر از Ps بود. من هر دوشون رو با هم تست می کنم. و این دقیقا یعنی تفاوت LCD با LED.
اینها رو گفتم که بدونید فرق دو تا کنسول چیه و اینقدر رو سخت افزار هاشون مانور ندید. هر دو کنسول تو هر نسل با هم برابرند و اینها همش بازیه!!! حتی Xbox1 که قویتر از Ps2 بود بازی های عمومیش تفاوتی با Ps2 نداشت. و فرقش فقط همینی بود که گفتم. بازی با رنگ مات و رنگ واقعی.
در همه ی این موارد Xbox به Pc نزدیک تر است چون SDKهر دوشون مال یه پدر سوخته ست. مایکروسافت.
اینها نظر منه از نظر یه بازی باز بازی ساز که قبلا برنامه نویس Open GL و Direct X بودم و از نظر بازی ساز بودن نظر دادم.

mehran96

کاربر سایت
Feb 26, 2013
60
کلا این apu قیمت نهایی کنسول رو پایین میاره که به شدت استقبال میشه:dسونی کنسول ضعیف نمیده اینقدر تو این apu سیخ میزنن تا قدرتش چند برابر بشه:d
به قول دوستمون مایکرو هم بیاد کنسول دویست هسته ای بزنه نهایتش فرقشون تو رنگ بازی هاست که با تنظیم تلوزیون درست میشه:d

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,692
نام
علی
نمیدونم چرا این فن های pc هر وقت کم میارن سری میگن crysis :d
این بازی اگر همین گرافیکم نداشت جاش کجا بود خدا میدونه
جالبه که مهندسین این سایت کلا فناوری های amd رو افتضاح میدونن :|

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
نمیدونم چرا این فن های pc هر وقت کم میارن سری میگن crysis :d
این بازی اگر همین گرافیکم نداشت جاش کجا بود خدا میدونه
جالبه که مهندسین این سایت کلا فناوری های amd رو افتضاح میدونن :|
گردنمون کلفته میگیم:>:D
+++++++++++++
یکی بیاد سایتو هک کنه اون بالا بنویسه معماری PC با کنسول فرق می کنه, از هرگونه مقایسه خودداری شود:D

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
وقتی از دل یه پردازنده 7 سال پیش شاهکارهایی مثل گاو،آنچارتد،هیلو 4 ،گیرزو غیره بیرون میاد،تصور اینکه با این قدرت جدید چی قراره ساخته بشه واقعا رعب آوره ... با بهینه سازی و وقتی که سازنده ها برای ساخت نسخه های کنسولی صرف میکنن ، PC تا 100 سال دیگر نیز به گرد پای کنسول ها با اون عناوین عظیم نمیرسه ...

اون پردازنده از معماری ppc بود، معماری ای که کاربرد اصلی امروزش نظامی اه :)

این پردازنده x86 اه، هیچ شباهتی به ppc نداره

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
برای بازی کردن کرایسیس 3 باید دست کم یه 680 داشته باشیم به علاوه یه پردازنده 3770 ... میزان مموری و هارد و پاور غیره هم بماند!!! ... سر انگشتی میشه 1000 دلار... اونوقت خروجیش نسبت به نسخه کنسول چیه؟ رزولوشن بالاتر و کمی تکسچر بهتر ... :-w

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
واسه ما PC بازای کمال گرا این اخبار خنده داره

دوست عزیز من هم از پست شما خندم میگیره .:d کمال گرا .... lol .

دوست عزیز اینها از تکنولوژی که قرار هستش امسال استفاده کننن برای اولین بار بر روی PS4 تا الان تایید کردنش اون وقت چطور شما PC باز کمال گرا از این خبر خندت میگیره ؟

مورد بعدی این هستش که اگه حتی بگی APU های اینتل هم بهتر هستش بازم ربطی به PC باز های کمال گرا نداره .

به خاطر اینکه کسی که کنسول میگیره برای تنوع و راحتی و بازی های انحصاریش میگیره نه برای 4 تا درخت طبیعی تر یا 2 تا افکت بیشتر هیچ کجای دنیا هم با 250 دلار الان به شما PC که بتونه کار های کنسول های همین 360 یا PS3 رو انجام بده نمیدن .

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
واقعا منحصر به فرد برای خراب کردن ضعفی که در موتور UT4 داشت نمیشه گذشت واقعا در حد جوک یک نورپردازی ساده نتونست انجام بده ............

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,560
نام
حسین
واسه ما PC بازای کمال گرا این اخبار خنده داره
بخند بخند که هر سال باید کلی پول بدید برا ارتقا قدرت pcتون باشدکه به کمال رسید البته فکر کنم شرکتا بیشر بخندن
آخرین فناوری amd ! چه افتضاحی.

اگر مایکرو بتونه با انویدیا کنار بیاد و فقط و فقط یک titan بندازه تو کنسولش ، فاتحه سونی خوندس . انویدیا خیلی جلوتر از amd هست .
ولی خب نظر شخصی من اینه که سونی هم زرنگی کرد و از سری apu استفاده کرد . بازیساز هم میتونه از gpu مستقل کنسول استفاده کنه و هم میتونه از gpu مربوط به apu کمک بگیره . ولی با این چیزی که من دیدم ، مایکرو خیلی راحت میتونه قدرت سخت افزاری نسل بعد رو از آن خودش کنه .
تو رو خدا:))
ارزو بر جوانان عیب نیست مردمومن میدونی قیمت تایتان چقدره یه 2*2 تا 4 تا بکنی میبینی که عمرا بیارزه بیان تایتان بزارن رو کنسول
مطمئن باش کنسول های نسل بعد ماکرو سونی چندان اختلاف سخت افزاری ندارن بوکمارک کن
یخورده واقع بین باشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر