Multi Platform Alone in The Dark

سازنده
Pieces Interactive
تاریخ انتشار
۲۰۲۳
ناشر
THQ Nordic
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
FZ-5OVoXgAExqKj.jpg

تجربه ای دوباره از مجموعه‌ ای که ژانر بقا-ترسناک را تعریف کرد و راه را برای آثار کلاسیکی مانند Resident Evil و Silent Hill هموار کرد. تنها در تاریکی زمانی که برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ منتشر شد، یک شگفتی فنی بود، استانداردهایی را برای ماجراجویی های ترسناک همه جانبه در آینده تعیین کرد. Developer Pieces Interactive در حال بازگشت به ریشه های مجموعه از نظر تنظیمات و در عین حال به روز رسانی و بازسازی مجدد بازی برای نسل جدیدی از بازیکنان است.

برای رعایت عدالت در مورد چنین عنوان مهمی در تاریخ بازی‌های ویدیویی، مفتخریم که بگوییم مجموعه‌ای از استعدادها در ساخت آن نقش دارند و Developers Pieces Interactive ترکیبی از استعدادهای جدید و توسعه دهندگان کهنه کار با تجربه است؛ داستانی جذاب که توسط میکائیل هدبرگ، نویسنده بازی های ترسناک تحسین شده SOMA و Amnesia: The Dark Descent، خلق شده است. همکار افسانه ای گیلرمو دل تورو، گای دیویس در طراحی هیولاها و موجودات بازی مشارکت داشته است و جیسون کوهنن، ملودی‌های وهم‌آور و ترسناکی را برای ایجاد یک فضای صوتی پرتنش، پیچ‌خورده و ترسناک ارائه می‌کند.

در Alone in the Dark، شما یک داستان کاملاً وفادار به نسخه اصلی را تجربه خواهید کرد، اما شخصیت‌ها، مکان‌ها و مضامین سه گانه اصلی دهه ۹۰ را در خود جای داده است. برای لذت بردن از بازی نیازی به انجام دادن نسخه های قدیمی نیست، اما طرفداران سری چیزهای آشنای زیادی پیدا خواهند کرد.

داستان تنها در تاریکی در آمریکای جنوبی گاتیک و در دهه ۱۹۲۰ میلادی رخ میدهد؛ یک محیط نوآر با عناصر کلاسیک ترسناک لاوکرافت و این دنیایی است که قرار است شما در آن به گشت و گذار بپردازید. شما در یک عمارت بزرگ و دگرگون شده با نام Derceto، مکانی که در نسخه ۱۹۹۲ بازی نشان داده شده بود و همچنین مکان های مختلف دیگری که به Derceto مرتبط هستند را مجدداً مشاهده خواهید کرد. هم امیلی هارتوود و هم ادوارد کارنبی، قهرمانان بازی اصلی، قابل بازی هستند، اما با دشمنانی کاملا جدید و موجوداتی تکامل یافته به نسخه اصلی. همانطور که انتظار دارید، بازی دارای گیم پلی کلاسیک ترسناک بقا است. شما محیط‌ها را کاوش می‌کنید، معماها را حل می‌کنید و یک داستان ترسناک اصلی روان‌شناختی عمیق را تجربه خواهید کرد. همچنین در هنگام مبارزه با هیولاهای ماوراء الطبیعه، اکشن و نبرد بسیار پرتنش را تجربه خواهید کرد.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
حالا که میشه در مورد بازی صحبت کرد اینو بگم که مشکل اصلی بازی به نظرم به یک سوم پایانی اون بر میگرده که عملا نامفهوم، مضحک و حتی کمدی میشه. کلا این استودیو توان کافی رو نداشته برای ساخت بازی و به نظر میرسه کل بودجه برای همون دو تا بازیگر نقش اصلی استفاده شده. حتی اینا نتونستن بقیه شخصیت هارو اسکن و موشن کپچر کنن و از مدل های دستی استفاده کردن برای بقیه و اختلاف کیفیت شخصیت ها به شدت به چشم میاد.
در خصوص کامبت هم واقعا به شدت سطحی و تکراری اما خب کامبت اون قدر ها پررنگ نیست و خیلی به چشم نمیاد این موضوع.

پازل ها از نظر من نقطه قوت بازی هستند و پلیر رو دقایقی به فکر کردن مجبور می کنند. اکثر پازل ها هم از رو عناوین کلاسیک هم ژانر برای ساختشون الگو گرفته شده و مدام پلیر رو برای پیدا کردن مدرک تو محیط به ماجراجویی وادار می‌کنه.
بخش کامبت هم کاملا از روی سایلنت هیل الگو گرفته شده و کاملا تو یک دنیای دیگست و حداقل از لحاظ اتمسفر وضعیت خوبی دارند این مراحل
1000023330.jpg

از لحاظ داستانی بازی به دو بخش تقسیم میشه. روایت اصلی که شروع خوبی داره اما به شدت قصه از دستشون خارج میشه و در نهایت به همون کمدی تبدیل میشه.

در کنار روایت اصلی، بازی داستان شخصیت ها رو هم روایت می‌کنه و سعی می‌کنه شخصیت هارو بسازه که در این زمینه موفق هم عمل می‌کنه و هر دو شخصیت قابل ارتباط هستند.

بازی یک مرحله هم داره که بر روی ایکس باکس ۱۰۰٪ کرش می‌کنه و با ارور این که کنسول داغ شده مواجه میشیم. تنها راهش برای من انتقال بازی از رو ssd داخلی به ssd اکسترنال بود.
البته تو پلی ترو دوم هم دوباره کرش کرد و این بار از ssd اکسترنال بازی رو به هارد داخلی منتقل کردم و مشکل برطرف شد.

فرق اصلی دو تا کمپین هم فقط مختص به همون بخش روایت شخصیت ها و گذشته اون ها میشه و در عمل خیلی فرق زیادی با هم ندارند. از منظر گیم پلی که کاملا یکی هستند.
تنها یکی از مراحل پایانی بازی برای دو شخصیت فرق می‌کنه.
بازی رو هم میشه تو سه ساعت تموم کرد. البته بار اول حدود ۸ ساعت زمان می‌بره.

کلا گویا شاهد ترند بازی های سوم شخص دوربین روی شونه هستیم.
کالیستو
دد اسپیس
ریمیک های re
ریمستر Shadows of the Damned
Alone in the dark
Daymarer
بازی های بلوبر استودیو
و....
اکثرشون هم از لحاظ کیفی داغون هستند.

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,936
یه سوال از کسایی که بازی کردن:

مشکلات گرافیکی و تکنیکی بازی قابل حل هست پچ کنن؟؟ این صورت کاراکترهای فرعی رو الان دیدم واقعا چیز رو مخیه کاش درست کنن یه دستی بکشن.

خود بازی رو به عنوان ریمیک شماره اصلی با خودم گفته بودم متای 50 هم بگیره تجربه میکنم ولی یه جوریه. قطعا باید چند تا آپدیت بزنن تنگش. به نظرم این مشکلات گرافیکی ضایع رو نداشت 70 رو حداقل میگرفت.

درمورد مشکل داستانی که منتقد عزیز اشاره کردن نظری ندارم. یعنی اینا نتونستن از روی بازی اصلی همون داستان رو دربیارن؟

در آخرم خاک بر سر THQ که استدیو قحط بود این آخه... سرچ کردم بازیای قبلیشون در حد بازیهای فلش و جاوا بوده...

نباید لقمه به این بزرگی میذاشتن دهن اینا که تجربه نداشتن.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان
3 4 ساعتی بازی کردم .
بازی اتمسفر و پازل هاش خوبه . تم لاوکرفتی هم داره . بقیه مواردش خوب نیست .
اگه 33 34 سال سن دارید برید سراغش وگرنه بازی بدردتون نمیخوره .
منم از بیکاری تا DD2 بیاد این رو دانلود کردم دارم بازی میکنم.
به نظرم از اونچیزی که فکر میکردم بهتره.

حالا نظر اصلیم رو تهش میگم ولی من انتظار همین رو هم نداشتم.

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,544
منم از بیکاری تا DD2 بیاد این رو دانلود کردم دارم بازی میکنم.
به نظرم از اونچیزی که فکر میکردم بهتره.

حالا نظر اصلیم رو تهش میگم ولی من انتظار همین رو هم نداشتم.
تا اینجا راضی بودم از بازی
انتظار زیادی از استدیو سازندش نداشتم

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
3 4 ساعتی بازی کردم .
بازی اتمسفر و پازل هاش خوبه . تم لاوکرفتی هم داره . بقیه مواردش خوب نیست .
اگه 33 34 سال سن دارید برید سراغش وگرنه بازی بدردتون نمیخوره .
روی کنسول زدی یا PC? باگ زیاد داره؟

• Like
Reactions: Cait Sith

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,155
نام
حامد
یه سوال از کسایی که بازی کردن:

مشکلات گرافیکی و تکنیکی بازی قابل حل هست پچ کنن؟؟ این صورت کاراکترهای فرعی رو الان دیدم واقعا چیز رو مخیه کاش درست کنن یه دستی بکشن.

خود بازی رو به عنوان ریمیک شماره اصلی با خودم گفته بودم متای 50 هم بگیره تجربه میکنم ولی یه جوریه. قطعا باید چند تا آپدیت بزنن تنگش. به نظرم این مشکلات گرافیکی ضایع رو نداشت 70 رو حداقل میگرفت.

درمورد مشکل داستانی که منتقد عزیز اشاره کردن نظری ندارم. یعنی اینا نتونستن از روی بازی اصلی همون داستان رو دربیارن؟

در آخرم خاک بر سر THQ که استدیو قحط بود این آخه... سرچ کردم بازیای قبلیشون در حد بازیهای فلش و جاوا بوده...

نباید لقمه به این بزرگی میذاشتن دهن اینا که تجربه نداشتن.
فکر نکنم با پچ حل بشه
یعنی دیگه انیمیشن ها چیزی نیستن که با پچ حل بشن.
ولی در کل گرافیکش اونجوری نیست که آدم بخواد بازی رو دراپ کنه.
مشکل در داستان و و یک سری موارد گیم پلی هستش

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,663
نام
طاها
من نسخه FLT گرفتم و روی PC تمامش کردم . باگ چند تا برخوردم که با ریست چک پوینت درست شد . روی تنظیمات اولترا یک خطهایی روی تصویر ظاهر می شد که وقتی روی High گذاشتم اوکی شد . در کل بازی قابل رفتن هست .

حتما تجربه اش کنید

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
من نسخه FLT گرفتم و روی PC تمامش کردم . باگ چند تا برخوردم که با ریست چک پوینت درست شد . روی تنظیمات اولترا یک خطهایی روی تصویر ظاهر می شد که وقتی روی High گذاشتم اوکی شد . در کل بازی قابل رفتن هست .

حتما تجربه اش کنید
قبل اومدن بازی که میگفتی بدرد نمیخوره الان یه شبه تموم کردی؟
خسته نباشی واقعا.:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر