Alienware: بکار رفتن فن اوری PC در PS4 و X1 باعث تبدیل شدن PCبه پلتفرم برگزیده و برتر

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
Frank Azor مدیر Alienware اظهار می کند که PS4 و Xbox one نشان می دهند که کنسول ها بیشتر شبیه به PC می شوند. انها می گویند که سخت افزار PC طی سالی ها باعث شده است که PC یک پلتفرم Gaming برگزیده و برتر بشود.
alienware.jpg

در جریان صحبت با
PCGamesN، مدیر
Alienware می گوید:" اگر شما به کار هایی مایکروسافت و سونی در حال انجام دادن هستن نگاه کنید، متوجه می شوید که انها PC را به اتاق نشیمن شما منتقل کرده اند.کنسول های نسل جدید شامل سی پی یو AMD ، کارت گرافیک AMD و همچنین شامل Hard-Drive استاندارد Dektop می باشند.باورنکردنی است."

" انها به شما می گویند که PC یک پلتفرم Gaming برتر و برگزیده است.هیچ چیزی بهتر از ان وجود ندارد. نگاه کنید به انها که در تلاش انجام دادن چه کار هایی هستن. انها بیشتر و بیشتر دارند شبیه به PC می شوند."

Azor در ادامه فهرست می کند تشابهات بین کنسول های نسل بعد و ویژگی هایی متدوالی که سال هاست که برای PC وجود داشته است.

"اکنون شما در حال نصب کردن بازی ها هستید به جای اینکه بازی را از روی دیسک اجرا کنید.شما بازی ها را بصورت دیجیتالی دانلود می کنید که سال ها این عمل بر روی PC انجام می شده است. کنسول ها،ویژگی های مشخصی از TV را دارند که ده سال پیش ما انها را تجربه کردیم."

" اکنون تفاوت های کمی هم وجود دارد بخاطر اینکه تکنولوژی به طور قابل توجه ای پیشرفت کرده است.اما بسیاری از نواوری ها و چیز هایی که روی PC وجود داشته است در حال ورود به کنسول ها هستند وهر روز کنسول ها بیشتر و بیشتر شبیه به PC می شوند."

Azor ذکر می کند که بکار رفتن سخت افزار amd بر روی ps4 و xbox one خود به عنوان مدرک اصلی گفته فوق است.

او در ادامه می افزاید که" بزرگترین بازی های PC نشان دهنده غلبه این پلتفرم در صنعت است.نگاه کنید به محبوب ترین بازی هایی که وجود دارد،League of Legends, World of Tanks"

او می گوید" منظور من این است این بازی ها محبوب ترین بازی هایی هستند که ساعت های زیادی صرف بازی کردن انها شده است و تا این هفته انها عناوین انحصاری PC هستند."

------------------------------------------------------
ایا PC به مقدار زیادی کنسول Gaming را تحت ثاثیر قرار داده است؟
ایا PC به عنوان پلتفرم برتر و غالب شناخته می شود؟ بطوریکه خیلی از ما ها ان را داریم.
نظرات خود را می توانید راجع به سخنان Azor بیان کنید.

منبع:

آخرین ویرایش:

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
نتها از بین نرفت، بلکه:
PC Gaming Is Dead***8230; NOT ***8211; PC Gaming Software Market Increased 8% Over 2011 | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming
بلکه رشد هم داشته. پس ضمن اینکه باید آرزوی مرگ PC گیمینگ رو با خودتون به گور ببرید، از فن بازی های بی چون و چرای همیشگی هم چشم پوشی کنید و بی اطلاعیتون رو از چیزایی که نمیدونید، به رخ همگان نکشید.
یه خورده به سلیقه دیگران احترام بذارین تا برای نظرتون احترام قائل باشن.

گفته فقط تو سال ۲۰۱۲ نزدیک ۸% رشد داشته که بیشترین رشد هم تو چین بوده که اونم به خاطر dablo 3 و چند تا ریلیز مهم دیگه واسه pc بوده .من منظورم کل نسل حاضر هست.
مثل اینکه یادتون رفته تا همین دوسال پیش تو BC رسما pc رو پلتفرم مرده به حساب میومد هر روز خبر هایی مبنی بر از بین رفتن تدریجی Pc تو همین اخبار سایت زده میشد .

عناوین انحصاری رو از تمام پلتفرم ها بردارن اون موقع میفهمی کدوم پلتفرم طرفدار بیشتری پیدا می کنه
به غیر از عنوان های انحصاری عناوین Multi-platform هست که فروش بیشتر اونا رو کنسول چیز دیگه ای رو نشون میده

آخرین ویرایش:

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا
ای بابا این بابا اومد مغز کنسول و چیپ گرافیکی رو هدف قرار داده که بگه از پی سی الهام گرفتن بعد طرف میاد میگه درست نیست عجب گیری کردیما قبول کن کنسول نسل بعدی کپی از پی سی هست فقط یه نمه قوی تر از پی سی های امسال هست سال بعد و نمیدونم

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
گفته فقط تو سال ۲۰۱۲ نزدیک ۸% رشد داشته که بیشترین رشد هم تو چین بوده که اونم به خاطر dablo 3 و چند تا ریلیز مهم دیگه واسه pc بوده .من منظورم کل نسل حاضر هست.
مثل اینکه یادتون رفته تا همین دوسال پیش تو BC رسما pc رو پلتفرم مرده به حساب میومد هر روز خبر هایی مبنی بر از بین رفتن تدریجی Pc تو همین اخبار سایت زده میشد .
بازی هایی مثل dota,wow,gw,dibalo که تعداد بیشماری پلیر داره نشون میده که پلتفرم pc اصلا یک پلتفرم مرده نیست
عناوین انحصاری رو از تمام پلتفرم ها بردارن اون موقع میفهمی کدوم پلتفرم طرفدار بیشتری پیدا می کنه

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
PC این نسل خیلی اوضاع بهتری نسبت به نسل قبل خواهد داشت. نه به خاطر معماری مشابه با کنسول‌ها، به خاطر Steam.
دوستان کنسول‌بازِ متنفر از PC، چه خوشتون بیاد چه خوشتون نیاد، این نسل باید با این قضیه کنار بیاید.
به جز یه سری بازی First Party که خب شاهرگ حیاتی کنسول‌ها هستن، PC در باقی موارد بهتر از کنسول‌ها خواهد بود. البته اگه هزینه اولیه بیشترش رو در نظر نگیریم.
بازی‌های لانچ همین الان روی PC بهتر اجرا می‌شن، وای به حال 2-3 سال دیگه!!!

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
هرروز ؟
منبع هم خبر هایی که اینجا زده میشد ؟
من اینجا خبر دیدم یه کمپانی تو یه روز 120تا عنوان تولید کرده یا همچین چیزی! باشه از فردا میام اینو همه جا میگم، کسی چیزی پرسید redirect میکنم =>bc.

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
نمیشه اونجوری حساب کرد. سال 2006 و 2007 استیم به قدرت، محبوبیت و سودآوری الانش نبود ولی روز به روز بهتر شد. 2 سال پیش (چرا من یادم نیست ؟!) رو یادتونه اما چند وقت پیش که Castlevania LoS و MGR Revengeance و Mortal Kombat و ... برای PC تایید شدند کجا بودید ؟!
در وضعیتی که ناشرای ژاپنی مثل Konami و Namco Bandai که قبلا با PC میانه‌ای نداشتن بازیاشونُ روی PC عرضه می‌کنند بهتره حرف های قدیمی رو تکرار نکنید و یکم مطالعه کنید.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
ایشون به یه نکته توجه نمیکنن که معماری cpu در کنسولها هنوز هم متفاوته cpu کامپوتر 64 بیتی یا 32 بیتیه اما معماری cpu در xbone و پلی استیشن 256 بیتی

AMD قولشو داده که در چند سال آینده APU های مشابه بکار برده در کنسولهای نسل جدید رو به روی PC ها بیاره:x

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
در تکمیل حرف دوستان باید اینو بگم:
فقط توی BC این ویژگی وجود داره که کارمک رو ابله ترین فرد کره زمین، دیوید کیج رو نادون و جاهل و بلیزارد رو خائن ترین کمپانی بدونن.
فقط کارشناس های BC از آمار و ارقام استودیو ها و کمپانی ها و پروژه های مختلفشون خبر دارن.
و فقط هم توی BC مرگ یا زندگی یه پلتفرم رو افراد خاص مشخص میکنن.

K3l!0$

کاربر سایت
Sep 11, 2012
628
نام
کیانوش
تا دیروز میگفتن تعداد بازی های روی PC میاد اصلا قابل مقایسه با بازی های کنسولی نیست. حالا که هر شرکتی از Namco که بدترین روابط با PC رو داشت تا Square Enix که معروف بود به شرکتی که فقط بازی کنسولی میسازه همه دارن نسخه ی PC بازی هاشون رو میدن. توی کنفرانس معرفی PS4 سِرن اعلام کرد که PS4 یه PC قدرتمند مخصوص بازی هست و کاملا معماری یه PC رو داره. 90 درصد بازی ساز های خلاق با PC شروع میکنن. فقط یه مشت شرکت مسخره هستن که هنوز با PC مشکل دارن. مثلا EA که حاضر نشده FIFA 14 رو با موتور IGNITE بده. تا 2 سال دیگه لید پلتفرم همه ی بازی های مولتی PC میشه. قشنگش اینجاست که ژاپنی ها از زمان کنسول های NES حاضر به بازی سازی برای PC نبودن و اون رو اصلا یه پلتفرم بازی حساب نمیکردن حالا همه بازی هاشون رو (حتی بازی های 10-12 سال پیش شون رو هم) دارن پورت میکنن روی PC. تنها دلیلی که شرکت ها حاضر به بازی سازی برای PC نبودن خوب نگه داشتن روبط شون با شرکت های کنسول ساز بود که با اومدن استیم به این نتیجه رسیدن که گفتن "Screw This Relationship" و اومدن سمت PC. وقتی میتونن بدون هزینه برای نسخه ی فیزیکی، ندادن مقداری زیادی سود به شرکت های کنسولی و باز بودن دستشون توی همه زمینه ها روی استیم بازی شون رو منتشر کنن مرض ندارن که نسخه ی PC ندن. وقتی یه سری بازی درست و حسابی روی استیم توی کمتر از یه هفته 1 میلیون نسخه میفروشه، وقتی پر سود ده ترین بازی ها WoW و SC2 بوده "بازگشت همه به سوی اوست".

ایشون به یه نکته توجه نمیکنن که معماری cpu در کنسولها هنوز هم متفاوته cpu کامپوتر 64 بیتی یا 32 بیتیه اما معماری cpu در xbone و پلی استیشن 256 بیتی
بله؟؟؟ 256 بیتی؟؟؟:-o دوست عزیز یا شما با معماری CPU آشنا نیستی یا خودت 256 بیتی رو کشف کردی هنوز بیرون ندادی. نمیدونم معنی CPU 32 بیتی و 64 بیتی و تفاوتشون رو میدونی یا محض خنده گفتی 256 بیتی. هنوز توی کف این 256 بیتی هستم. حالا اصلا مغزم پاره سنگ برداشت و فکر کردم این معماری بوجود اومده (!) برای اطلاع میگم ویکیپدیا رو برای این روز ها ساختن که آدم خودش رو ضایع نکنه:

[LTR]
.The CPU consists of eight x86-64 cores based on the upcoming Jaguar architecture from AMD
[/LTR]
[LTR].The Xbox One has an APU with eight x86-64 cores
[/LTR]
x86-64 یعنی 64 بیتی
[LTR]x86-64 (also known as x64, x86_64 and amd64) is the 64-bit version of the x86 instruction set.
[/LTR]
فکر کنم تعداد هسته رو در معماری شون ضرب کردی که 256 رو بدست آوردی. (هشت هسته ی 64 بیتی روی هم 256 بیت نمیشه معماری همون 64 بیتی میمونه)

R!HANNA

کاربر سایت
Apr 22, 2012
352
نام
فهیمه
دوستان من با این سیستم زغالیم مترو رو درحدود آخرین تنظیمات بازی کردم . تسالیشن رو آخر - گزینه آخرش هم تیک داشت - کیفیت تکشچر ها 16x و جزئیات هم تا آخر

فقط pc
کی میگه که هر سال pc v, باید آبدیتش کرد ؟

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
خب alienware اگه نیاد همچین حرف های رو نرنه کی باید بزنه :d . تو این نسل PC گیمینگ که کلان داشت ازبین میرفت نسل بعد هم به نظرم با پیشرفت چشم گیر بازیهای از نظر فنی و قوی بودن کنسول های نسل بعد بعید میدونم کسی بیاد اصلا چنین ریسکی بکنه واسه Pc
بازی بسازه که عده اندکی که ابر سیستم دارن بتونن بازی کنن

LOL

تاپیک بو خون میده :d
اومدم یه چیزی رو با منطق توضیح بدم این پست رو دیدم که دارن LoL & WOTرو مسخره می‌کنن بی‌ خیال شدم دیگه:d، اینجا منطق کاربردی نداره،فقط اینکه استودیو‌های شما باید آرزو داشته باشن که همه بازی‌هاشون رو هم جمعا اندازه یه LoL موفقیت بیارن براشون.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر