Alice: Madness Returns | PC

Developer: Spicy Horse
Publisher: Electronic Arts Inc
genre: action / TPP
platform: PC - 360 - PS3
release date: June 17
27 خرداد
play modes: single player
ESRB: 16+​

amr_hero_1_656x369.jpg

582694187.jpg

582693734.jpg

داستان :​

11 سال پیش بر اثر یک حادثه ی آتش سوزی , خانواده ی آلیس کشته شدند و او هم دچار سوختگی شد و ترسی وحشتناک , ذهن او را تصاحب کرد. بعد از آن حادثه , آلیس در تیمارستان Rutledge بستری شد و در دنیای فانتزی Wonderland با اجنه ها به جنگ پرداخت. حال پس از 10 سال , او توانسته خود را نجات دهد ولی هنوز هم تاثیرات روانی آن حادثه ی وحشتناک , برایش باقی مانده اند.​

آلیس در این بازی پس از مرخصی از تیمارستان به یک مرکز مراقبتی روانی در شهر لندن می رود ولی ترس همچنان او را تنها نمی گذارد. پس تصمیم می گیرد با رفتن به سرزمین عجایب , بر مشکلات و ترس خود فائق آید.​

آیا او می تواند با ترس و شیاطین موجود در سرزمین عجایب مبارزه کند و بر آنها پیروز شود ؟​

وبسایت رسمی :
http://www.ea.com/alice

نقدی بر بازی:
-------------------
امتیازات(از 10):
===================
گیم پلی: 7.5
گرافیک: 8
صدا و موسیقی: 8.5
داستان: 9
----------------------
امتیاز کل: 8
----------------------
گیم پلی:
=========
مطمئنا با یکی از بهترین بازیهای پلتفرمر سه بعدی روبرو هستیم. پرش از سکویی به سکویی دگر بهمراه پرشهای چند گانه. قسمت جنگی بازی هم نسبتا خوب کار شده و با وجود 4 نوع اسلحه ی متفاوت و عجیب و غریب شاهد مبارزاتی بینظیر هستیم. اسلحه های بازی را هم می توان با خرج کردن دندانهای جمع آوری شده ارتقاع داد. تنوع دشمنان و هیولاهای بازی هم نسبتا خوب هست و برای کشتن هر کدام باید از اسلحه های مختلف و یا ترکیبی از آنها استفاده کرد. به نظر من تنها مشکل در قسمت گیم پلی بازی, سخت بودن بعضی مراحل و غولهای بازیست که باعث میشه یک قسمت رو بارها و بارها انجام داد تا بتوان موفق شد مخصوصا اینکه بعضی چک پوینت ها در محل مناسبی قرار نگرفته اند و آدم رو مجبور میکنه که قسمتی را بارها تکرار کرد. امکاناتی مانند کوچک و بزرگ شدن و یا نامیرا شدن شدن برای مدتی کوتاه در صفحه ای سفید و قرمز و همچنین بازیهای کوچک و فکری گنجانده شده در طول بازی, از جمله نوآوریهای جذاب بازیست که بر تنوع بازی افزوده و کمی از تکراری شدن آن می کاهد. دو قسمتی که من از آنها خیلی خوشم آمد یکی قسمتی بود که با خوردن کیک ناگهان آلیس بزرگ شده و مانند یک غول می تونستیم تمام کارت ها رو زیر پا له کنیم و به تخریب ساختمان ها و برج ها بپردازیم. یکی دیگه هم مربوط میشه به مینی گیم پلتفرمر دوبعدی که مانند یک بازی Side-Scrolling باید کنترل آلیس را به عهده بگیریم و از روی دره ها بپریم. علاوه بر گرافیک دو بعدی بینظیر و هنری این قسمت پلتفرمر, امکان بازی تنها با یک دست (کیبورد) از نکات جالب و مثبت آن بود و به نظر من این قسمت پلتفرمر دوبعدی خودش به تنهایی میتونه به یک بازی بینظیر تبدیل بشه البته با وجود مراحل بیشتر.

گرافیک:
========
با اینکه بازی از موتور نسبتا قدیمی Unreal Engine 3 استفاده میکنه با اینحال از گرافیکی قابل قبول بهره میبره و این موضوع را می توان در طراحی شخصیتها مخصوصا شخصیت آلیس بخوبی مشاهده کرد. با این وجود نقطه ی قوت گرافیک بازی مربوط به طراحی هنری بازیست که استفاده از شخصیتها و مناظر خلاقانه, بر زیبایی بازی افزوده اند.

صدا و موسیقی:
==============
صداگذاری شخصیتها و دیالوگهای گفته شده در طول بازی, بوسیله ی صداگذاران خوبی گفته شده و در اکثر مواقع, صداها با شخصیتهای بازی هماهنگی خوبی دارند و به بهتر گفته شدن روایت بازی کمک بسزایی کرده اند. موزیـکهای بکار گرفته شده در مراحل بازی و موسیقی منوی بازی نیز بسیار زیبا انتخاب شده اند و هماهنگی بسیار خوبی با جو بازی دارند.

داستان:
========
با اینکه داستان بازی ربط زیادی به داستان اصل و معروف Lewis Carroll ندارد و تنها از شخصیتهای اصلی داستان در این بازی استفاده شده, هنر نویسنده ی بازی و همچنین کارگردان معروف آن American McGee کاملا ملموس است. داستانی که تا انتهای مرحله ی آخر, گیمر را بر پشت در های بسته ی راز آتش گرفتن خانه ی آلیس, نگه می دارد و با پخش میانپرده هایی اکثرا دو بعدی, بخوبی روایت می شود. من بشخصه از نوع طراحی این میانپرده های دوبعدی خیلی خوشم اومد.

گفته ی آخر:
============
Alice: Madness Returns یک تجربه ی ناب, آمیخته با طراحی های منحصربفرد و موسیقی دلنشین است که همراه با داستانی درگیرکننده, لذتی فراموش ناشدنی را برای گیمر به ارمغان می آورد. لذتی که مطمئنا بدون کارگردانی معجزه آسایAmerican McGee امکان پذیر نبود. کارگردانی که توانسته با استفاده از هنر و استعداد بازیسازان چینی, یک بازی ناب را بار دیگر به جهان عرضه کند.

پ.ن:
هر گونه استفاده از این مطلب در هر سایتی کاملا آزاد است

آخرین ویرایش:

ehsan_jan3

کاربر سایت
Dec 31, 2006
266
عجب بازی توپیه .راستی دوستان سایت gamepressure.com عجب سایتیه بازیهای جدید و ریلیز و اونهایی که قراره بیاد و خیلی خوب معرفی کرده . این بازی هم معرفی کرده با عکسهای باحال .

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
خبر جدید اینکه علاوه بر حالت پلتفرمر سوم شخص و معمول بازی, یکسری بازیهای کوچیک مثل Pinball هم لابلای بازی گنجانده شده.

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
من نسخه قبلیش رو سالها پیش رو رفتم. بازی خیلی قشنگی بود و البته تم و هنرش واقعا شاهکار بود....حالا بعد این همه سال این نسخه جدید اره میاد دوباره همه خاطرات رو بر میگردونه....جو تاریک و سرد و تم فانتزی خیلی باحالی داره.....خونی هم که هسسست!!!

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل
اقا این بازی هم اومد . . . کسی بازی نکرده , یه کم توضیح بدین ببینیم چجوریه؟ چنتا اسکرین شات هم که بذارید دیگه عالی میشه . . .

یه لینک دانلود از یه سایت معتبر هم بدبد ممنون میشممممممم . . .

آخرین ویرایش:

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل
من هم بالاخره اینو بازی کردم , 1 توضیح مختصری از بازی مینویسم شاید به دردتون بخوره . . .
بازیه بدی نیست . . . صداگذاریش خوبه, عالی نیست ولی خوبه . . . گرافیکش هم بد نیست, تو ذوق نمیزنه و با توجه به اینکه از unreal3 استفاده کرده اند میشه گفت کارشون خوب بوده . . . بازی رو هم به صورت اول شخص و هم به صورت سوم شخص میشه بازی کرد که البته به نظر من اصلن قید اول شخص رو بزنید چون حرکت کردنش مثل این میمونه که سوار ماشین شدین . . . حرکت موسش یه خورده اذیت میکنه و همین طور نمیدونم چرا بعضی از آیتم ها رو خودش جمع میکنه ولی بعضی دیگه رو باید حتمن c بزنید تا برشون داره! چه لزومی داشت که اینکارو بکنن؟ همه رو خودش جمع میکرد خیلی بهتر بوود . . . بعضی از دمو هاش رو بصورت دو بعدی ساختند که نمیدونم دلیلش چی بود؟! من خوشم نیومد . . . بازی به هیچ وجه ترسناک نیست, اگه دنبال بازیه ترسناک میگردین اصلن سراغش نیاین . . . در کل اگه بخوام بهش نمره بدم , بیشتر از 7 نمیدم . . .

• Like
Reactions: raya2

abed_pc

کاربر سایت
Oct 27, 2006
185
نام
عابد
دوستان کسی کرک سالم بازی رو نداره ؟؟. . . دوتا کرک skidrow ازش گرفتم که هر دوتاش مشکل داره . . .
سلام دوست عزیز فکر نمیکنم کرک فیکس اسکیدرو مشکل داشته باشه چون تا حالا تو سایت های کرک مشکلی ازش گزارش نشده

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل
سلام دوست عزیز فکر نمیکنم کرک فیکس اسکیدرو مشکل داشته باشه چون تا حالا تو سایت های کرک مشکلی ازش گزارش نشده
واسه من که یهو میاد بیرون و ارور میده . . . اونجوری هم که من از ارورش حالیم شد , منظورش مشکل کرکه . . . میگه نسخه ای که داری بازی میکنی قانونی نیست ! (1 چیزی تو همین مایه ها:d)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر