Life is Strange | PC

داستان Life is Strange در رابطه با Max Caulfield به عنوان یک دانش آموز در سرزمینی خیالی به نام Arcadia Bay و شهر Oregon می باشد که پس از ۵ سال غیبت بازگشته است. او با دوست قدیمی خود یعنی Chloe تیمی را تشکیل می دهند تا اینکه به دنبال همکلاسی گمشده یعنی Rachel Amber و دلیل این اتفاق بگردند. با طراحی هنری منحصر به فردی که به کار گرفته شده است، بازی Life is Strange یک عنوان داستان محور می باشد که در آن تک تک انتخاب های شما نقش های کلیدی را در مسیر کلی ایفا خواهد کرد. اما یک پیچش داستانی وجود دارد … اوایل کار Max متوجه می شود که یک قدرت غیرعادی دارد و آن برگرداندن زمان می باشد. بازیکن با این قابلیت در حین گیم پلی Life is Strange می تواند به کلی تغییراتی را ایجاد کند و سرنوشت تازه ای را ایجاد کند.اولین قسمت از بازی Life is Strange در تاریخ ۲۰ ژانویه (مصادف با ۱۰ بهمن) برای پلتفرم های PlayStation 4 ،Xbox One ،PS3 ،Xbox 360 و PC با قیمت ۴٫۹۹ دلار منتشر خواهد شد.

حداقل سیستم مورد نیاز:
Processor: Dual Core 2.0GHz or equivalent
Memory: 2 GB RAM
Graphics: ATI or NVidia card w/ 512 MB RAM not recommended for Intel HD Graphics cards
DirectX: Version 9.0
Hard Drive: 3 GB available space

سیستم پیشنهادی:
Processor: Dual Core 3.0GHz or equivalent
Memory: 2 GB RAM
Graphics: ATI or NVidia card w 1024 MB RAM NVIDIA GeForce GTX 260 or ATI HD 4890
DirectX: Version 9.0
Hard Drive: 3 GB available space

تصاویر بازی :
22316145534562854861.jpg

59565963211458759598.jpg

life-is-strange.jpg

12772353577526586934.jpg
http://forum.bazicenter.com/thread94668/

- - -ویرایش - - -

خب دیدم کسی تاپیک pc ایش رو نزده بود خودم زدم بازی قسمت اولش فردا عرضه میشه که میشه 1روز و10 ساعت دیگه رو استیم انلاک میشه بی صبرانه منتظریم :bighug::x

• Like
Reactions: residen and kamyy

<Professional>

کاربر سایت
Dec 16, 2012
184
چرا انقدر این بازی فوق العادست؟! :d
از بازیای دیوید کیح هم به نظرم تا اینجا بهتر بوده!

تئوری من در مورد نیتن اینه:
جفرسون به قدری تو کارش حرفه ای هست که بدونه ناپدید شدن یکی از Student های Blackwell خطرناکه و توجه همه رو جلب می کنه. پس جفرسون ریچل رو نکشته.

سر قضیه ی ریچل احتمالاً نیتن که تو این کار حرفه ای نبوده و اولین بارش بوده یه موادی بهش میده که ریچل بهوش میاد و همه چیزو می فهمه! ( با توجه به عکسی که تو اون ریچل به هوشه و عصبانیه...) بعدش نیتن به خاطر اشتباهی که کرده مجبور میشه ریچل رو بکشه. بعدشم که میره کنار جنازش و باهاش عکس میگیره! (که تو DarkRoom عکسش رو پیدا می کنیم) که نشون میده نیتن مریضه و حالیش نیست داره چیکار می کنه. بعدشم ریچل رو دفن می کنه.

از اینجا به بعد نیتن مجبوره کارایی که جفرسون بهش میگه رو انجام میده. سر قضیه ی کیت هم نیتن طبق نقشه ی جفرسون پیش میره و مشکلی پیش نمیاد. در اصل نیتن فقط یه روانیه که جفرسون کنترلش می کنه... نو وسطای اپیزود هم اگر بزاریم وارن نیتن رو بزنه می بینیم که گریه می کنه و می گه همه ازش متنفرن!

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,249
یک ویدئو تو یوتیوب دیدم مخم سوت کشید, یکنفر 3 ماه پیش با دلیل و مدرک, مجرم اصلی و همدست هاش و انگیزشون را حدس زده. تجزیه و تحلیل هاش از اتفاقاتی که افتاده فوق العاده هست:
https://www.youtube.com/watch?v=sSdCHNwtK5Q

صحبتهای این خانوم در این ویدئو را هم میتونید از اینجا بخوانید:
Why would Mr. Jefferson, a successful and famous photographer, teach at a high school? Someone with his level of fame and credentials would teach at a university at least. Professors have access to academic connections and resources. Universities often pay their professors to contribute to relevant journals. This would solidify Mr. Jefferson’s career and standing in the academic and art world.

What does Blackwell have to offers that a higher level teaching position doesn’t? The average salary for a college prep teacher is around 40-60 thousand dollars a year. Some boarding schools pay for teachers houses as well. But Mr. Jefferson is already successful and rich. And he is too young to be considering semi retirement.

Blackwell needs to be offering him a substantial amount of money, in addition to something he wants more than his career. Something that no place else can give him. Something that he needs to know is there before he commits to Blackwell.

The person who has enough money and enough involvement in Blackwell to hire Mr. Jefferson, is Nathan Prescott’s father. Mr. Prescott is probably also the person who hired Principle Wells, considering the principle is already deep in the Prescott’s pockets.

But what is it, that they want?

Mr. Jefferson likes beautiful innocent things. I made an entire video proving this one fact. He wants to capture them on film. There would have to be something established at Blackwell that guaranteed him being able to fulfill this desire.

Kate says that after the party she was taken into a bright room and she heard a soft voice. Then a prick in her neck. All the photo albums are of girls. And Kate is the newest album.

I think they kidnap and drug girls to take pictures of them at the peak of their beauty and innocence. I don’t think they rape them. I think they just take weird creepy pictures.

Principle Wells would be in control of the school, making sure people don’t dig too far into what is happening. Mr. Jefferson is there to take the pictures and be involved in the obsession. Nathan Prescott is in charge of drugging and kidnapping them. And Nathan’s dad funds it all.

Nathan drugging chloe was him trying to go out on his own. But he was sloppy. His continual sloppiness is getting him in trouble with the rest of the group. It’s why the principle suspends him, and why Nathan is getting more frustrated. Nathan was not supposed to let Kate kiss the other boys. That made her not innocent enough for their needs. It also left video evidence that could lead to what was really going on.

[I’m sick and tired of people trying to control me]

David is innocent. He’s the only one who suspects something is wrong. This is why principle wells is always trying to blame David for mishaps. David is trying to solve the mystery just like Max. He’s just really intense about it because he has PTSD from fighting in a war. He doesn’t know how to approach young traumatized girls about offering help. He’s too intense about it, which makes him frustrated and lash out.

Now why is it that so many people don’t get any red flags from Mr. Jefferson, but they do from David? It’s because David feels guilty for all the mistakes he has made. He knows right from wrong. And people can sense guilt. Also David’s flaws are much more on the surface.

But Mr. Jefferson doesn’t think he’s done anything wrong. Quite the opposite. He thinks what he has done is beautiful.

ویدئو های زیادی برای این بازی درست کرده که یکیش هم در مورد Chloe هست که اونم به نظرم جالب اومد.

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
از اون یکی تاپیک:

اگر یادتون باشه توی یکی از اپیزود ها میتونستیم توی Junkyard کنار نوشته Rachel و Chloe ما هم یه خط اضافه کنیم و بنویسیم مکس اینجا بود. حالا اگه آخر اپیزود 4 برید همونجا نوشته ها رو بخونید به این صورت شده:
vqKdw.png

نکته جالب بعدی اینه که چطوری جفرسون توی مشاهدات دیوید نبود؟ اگر دقت کنید دیوید تک تک حرکات نیتن رو بررسی میکرد و وقتی نیتن رفته بود به اون انبار/Drak Room هیچ اشاره ای به جفرسون توی فایلای دیوید نشده بود. علاوه بر اون یه سوال دیگه که پیش میاد اینه که جفرسون چطوری تونست زودتر از کلویی و مکس خودش رو به Junkyard برسونه؟
6SfIs.jpg

Ljwvr.jpg

اگه دقت کرده باشین توی Dark Room هم دقیقا همین جغد حضور داره، پس جفرسون از همون موقع که شما میرید توی Dark Room متوجه حضورتون شده و میدونسته که باید از شرتون خلاص بشه.

بحث حیوونا شد، هر شخصیت توی بازی یه روح حیوانی داره که تا الان بارها بهشون اشاره شده:
1. ریچل: آهو - تمام مدت داشت به مکس کمک میکرد تا حقیقت رو در مورد اتفاقی که براش افتاده متوجه بشه و بعد از پیدا کردن جسدش توسط مکس و کلویی غیب شد.(به آرامش رسید)
2. مکس: آهو - ظاهرا توی اپیزود 2 Samuel به این مورد اشاره میکنه.
3. Samuel: سنجاب - بارها و بارها رفتار خوبش با سنجابا و اینکه دور و برش میچرخن رو دیدیم. همچنین توی همین اپیزود آخری گفت "اگر اتفاقی برای این سنجابا بیوفته من..."
4. کلویی: پروانه آبی/زاغ آبی - اولین ایپزود بازی، لحظه ای که کلویی نزدیک بود بمیر این پروانه آبی بود که با جذب کرد توجه مکس به خودش تونست کلویی رو نشون بده، بعد از اون هم چندین بار دیگه به این مورد اشاراتی شده از جمله واضح ترینشون که توی همین اپیزود و اون نقاشی پروانه آبی توی اتاق کلویی در اون یکی خط داستانی بود. در مورد زاغ آبی هم این برخورد پشت سر هم زاغ های آبی به شیشه خونه کلویی رو فکر نکنم هیچکس فراموش کرده باشه. همینطور
5. جفرسون: جغد - بالاتر عکس و دلایل رو گذاشتم.
6. نیتن: نهنگ - این رو خودم زیاد در موردش مطمئن نیستم ولی خب میگن اینجوریه. اگر واقعا اینطوری باشه باید ببینیم این مرگ نهنگا توی ساحل چه تاثیری روی شخصیت نیتن توی اپیزود 5 میزاره.

به نظرم این برخورد پشت سر هم زاغ های آبی به شیشه و مُردن اونا داره این حقیقت رو به مکس میگه که سرنوشت کلویی اینه که بمیره و مکس نمیتونه/نباید اون رو تغییر بده.

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
دوستان ابیزود سوم وقتی وارد رستوران میشیم که کلید rv رو از فرانک بگیریم وقتی با لباس ریچل سمت نیتن میریم
نیتن با یه صدای خاص و با خوشحالی و ذوق صدامون میزنه ریچل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من شک ندارم که قتل ریچل کار نیتن نیست چون اگه کشته بودش صداش انقدر خوشحال نبود
شایدم دلیلم احمقانس :D

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
دوستان ابیزود سوم وقتی وارد رستوران میشیم که کلید rv رو از فرانک بگیریم وقتی با لباس ریچل سمت نیتن میریم
نیتن با یه صدای خاص و با خوشحالی و ذوق صدامون میزنه ریچل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من شک ندارم که قتل ریچل کار نیتن نیست چون اگه کشته بودش صداش انقدر خوشحال نبود
شایدم دلیلم احمقانس :D
به نظرم قتل ريچل يه جور اشتباه بوده. ريچل تنها دختري بوده كه وسط عكس گرفتن بيدار ميشه براي همين مجبور ميشن بكشنش. با توجه به خونسردي جفرسون توي كشتن كلويي تقريبا مطمئنم كه كار اون بوده و احتمالا موقعي كه نيتن توي Dark Room نبوده اينكار رو كرده.

البته نيتن هم يه جورايي مقصره چون نتونسته به اندازه به ريچل مواد بزنه كه باعث شده وسط كار بهوش بياد و نهايتا توسط جفرسون كشته بشه.

البته اينا همه حدسيات منه :d

masterweb

کاربر سایت
Jun 2, 2006
119
اطلاعات بازی از 5 ماه قبل لیک شده اگر مایل هستید بدونید جریان چیه و آخرش چی میشه این عبارت رو در گوگل سرچ کنید
Based on the leaked info, what do you feel will happen plot-wise
اولین سایت اپیزود هارو توضیح داده .

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
باز از اون سمت :D
امیر نکات داستانی بازی وحشتناک زیاده! الان من خودم مُخم سوت کشیده :biggrin1:

مثلا میدونستید اگر چک کنید توی لیست کسایی که از فرنک مواد میخرن، Stella هم یکی از مشتری های دائمشه! یا اگر توی اپیزود قبلی بعد از ورود غیر قانونی به مدرسه پیام تلفنی رو حذف نکنید دیوید ازتون حمایت میکنه و الکی میگه کلویی پیش من بوده نه توی مدرسه!! (توی فایلاش توی EP4 این مورد معلوم میشه)

یا این یکی خیلی باحاله :biggrin1: یادته توی اپیزود قبلی میشد از مدرسه پول دزدید؟ این رو گوشه ذهنتون نگه دارید. توی اون یکی خط داستانی وقتی نوشته ها رو بخونی، یکی از نامه ها از طرف Blackwell Academy ـه که توش نوشته شده بخاطر کمبود بودجه و نبود امکانات کافی نمیتونند کلویی روی توی مدرسه ثبت نام کنند چون تجهیزات پزشکی لازم رو ندارن. بخاطر همین کلویی باید توی خونه بمونه و تنهایی بکشه :crying1::(( حالا برگردیم اینور، وقتی مکس برمیگرده به خط داستانی اصلی و با کلویی میرن به محوطه خوابگاهشون، حدس بزنید روی تابلوی جدیدی که نصب کردن چی نوشته؟ دقیقا میخوان توی این خط داستانی با استفاده از اون پولای جمع آوری شده تجهیزات پزشکی برای قبول کردن دانش آموز هایی که وضعیت جسمانی خاصی دارن رو بخرن!!! Mind Blown

یکی دیگه :biggrin1: توی اون یکی واقعیت کلویی میگه یه یارویی با SUV بهش میزنه و این بلا سرش میاد که نهایتا باعث مرگش میشه :(( برگردیم اینور، ماشین نیتن چیه؟ بله :biggrin1: توی هر دو واقعیت این نیتنه که کلویی رو میکشه.

اینقدر این نکات زیادها که واقعا نمیدونم از کجاش بگم. داستان بازی وحشتناک خفنه و نکات ریز و درشت خیلی خیلی زیادی توشه :biggrin1:

امیر در مورد اون سوالت هم یه جواب برات دارم (حدس خودمه) ولی ازش خوشت نمیاد :-"
مکس به اون لحظه ای که توی کلاس از خودش سلفی گرفت برمیگرده تا کلویی رو نجات نده و خط زمانی بهم نخوره و طوفان به وجود نیاد :((

آخرین ویرایش:

<Professional>

کاربر سایت
Dec 16, 2012
184
یه نکته ای که یکی از یوزرای Reddit بهش اشاره کرده بود:
توی AlternateTimeline مکس یه SMS مرموز به نیتن داده بود:

xzh3UMX.jpg

ممکنه منظورش از "Dark Room" همون "The Dark Room" که توی تایم لاین اصلی میشناسیم باشه؟!
بعد اگر Journal مکس رو می خوندید چند جا نوشته بود که خیلی مشغوله و وقت نوشتن نداره‌؛ در صورتی که همیشه همه چیز رو توی تایم لاین اصلی می نوشت! حالا این چه کاری بوده که مشغولش کرده بوده؟!

mm9al27rv3unraa20gm9.jpg

مادرشم پرسیده بود که چرا چند وقته زیاد پول خرج می کنه که مکس اینطوره جواب داده بود که بازم جوابش مرموز به نظر می رسه:

o9rjwcg7pxt0jsgc71zu.jpg

بعد Stella که یکی از خریدارای مواد از Frank هست و ممکنه با جفرسون یه ارتباطی داشته باشه توی Alternate Timeline دیدیم که با Warren بود.
نتیجه اینکه به نظر من امکانش هست که توی Alt Timeline مکس و نیتن داشتن به جفرسون کمک می کردن!

i_could_frame_anyone_of_you_in_a_dark_corner_by_alqppo-d93phep.jpg

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
Episode 5: Polarized – August 25th-September 1st
یه 20 روزی باید صبر کنیم :(

چقدر زود اومد این قسمت... نه؟

من که بعد اینکه قسمت دوم رو نتونستم بازی کنم گفتم هر 5 قسمت اومد کاملشو میگیرم... لامصب بازیش اتمسفرش عالیه

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
چقدر زود اومد این قسمت... نه؟

من که بعد اینکه قسمت دوم رو نتونستم بازی کنم گفتم هر 5 قسمت اومد کاملشو میگیرم... لامصب بازیش اتمسفرش عالیه
من نسخه کامل رو گرفتم (4 اپیزود) کاملا سالم بود نه تکسچر سیاه داره نه مشکل زیرنویس.
اگر کسی خواست PM بده بهش لینک بدم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر