خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

Ali nik

کاربر سایت
Aug 8, 2017
58
دوستان تی وی 55 برای ps4 pro بخواین معرفی کنین که کیفیت عالی داشته باشه چی معرفی میکنین قیمت هم هرچی ارزونتر بهتر
Sony 9000f
Ya
950g
Ya
C8 از بانه

دوستان داستان این قیمت های پایین oled c8 چیه؟
تو بانه 15 تومنه که اصلا با قیمت دلاریش نمیخونه
میگم نکنه اینا stock هستن؟
من میخوام بخرم

• Like
Reactions: johhny

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
من میخوام بخرم
الان c9 جایگزین شده و مدل های قدیمی شدیدا تخفیف میخورن خارج از کشور

• Like
Reactions: PooyaGH

rezaalyyari

کاربر سایت
Aug 4, 2017
7
کاملا اشتباه میکنی دوست عزیز.اتفاقا هیچ گرونی ای دلیل بر بهتر بودن نیست.
من خودم انواع و اقسام گوشی رو داشتم اما الان چند ساله شیائومی دارم و به جرات میگم گوشی ۵ تومنی شیا از گوشی ۱۰ تومنی سامسونگ نه تنها ضعیف تر نیست بلکه هم از نظر سخت افزاری قویتر و با کیفیت تر هست.
تی وی های شیائومی هم فوق العاده با کیفیت هستن و همه پنل گرید آ سامسونگ و مشخصات سخت افزاری بالا دارن.
کلا سیاست شیائومی فروش با حداکثر ۵ درصد سود هست.برعکس شرکتهای دیگه دیگه.
یکی دیگه از دلایل ارزونی شیا در بازار ایرانم ناشناخته تر بودنش نسبت به برندهای دیگه هست.مطمئن باش بزودی با شناخته شدن تو بازار قیمتهاش خیلی بیشتر میشه.
مثلا تا چند وقت پیش تو دیجی کالا گوشی و تی وی شیا اصلا نبود الان همه رو موجود کرده که مشخصه داره جا میفته.
در ضمن من خودم الان تی وی سونی دارم و خیلی راضی ام اما دلیل نمیشه شرکتهای دیگه رو تخریب کنم.
در کل تمام محصولات شیا فوق العاده با کیفیت و با قیمت فوق العاده عالی برای مصرف کننده هستن.
موفق باشی

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
دوست عزیز اگر کامنت خودتون رو نگاه کنید گفتید نظرتون رو مطرح کنید و من هم نظر خودم را مطرح کردم و شما نمی توانید بگید نظرتون اشتباه در ضمن حدود 2 هزار کلمه تایپ کردم که گلچینی از اطلاعات دنیای تلویزیون و جای تعجب داره که قاطعانه می گویید کاملا اشتباه می کنید !!!!

49X7000F sony
چطوره الان قیمتش تو چه رنجیه
بستگی به کاربرد شما داره و تقریبا ضعیفترین تلویزیون 4k شرکت سونی است

من میخوام بخرم
قیمت جهانیش حدود 1300 دلاره که با توجه به در نظر گرفتن هزینه حمل ، سود فروشنده و قیمت دلار باید حدود 15 تا 16 میلیون قیمت داشته باشد . در هنگام خرید اعتبار فروشگاه و سلامت جنس را در نظر داشته باشید

دوستان تی وی 55 برای ps4 pro بخواین معرفی کنین که کیفیت عالی داشته باشه چی معرفی میکنین قیمت هم هرچی ارزونتر بهتر
تلویزیون سامسونگ 55ru7100 می تونه انتخاب خوبی باشه

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,793
نام
حامد
قیمت جهانیش حدود 1300 دلاره که با توجه به در نظر گرفتن هزینه حمل ، سود فروشنده و قیمت دلار باید حدود 15 تا 16 میلیون قیمت داشته باشد . در هنگام خرید اعتبار فروشگاه و سلامت جنس را در نظر داشته باشید
تخفیف ها رو هم در نظر بگیرید.

einstein_dm

کاربر سایت
May 25, 2013
13
دوستان این تلویزیون های سونی که بدون گارانتی شرکت ایرانکو تو فروشگاه های سونی تهران فروخته میشه همون تلویزیون های بانه ای هست ؟
چون من از یکیشون پرسیدم گفت این ها از مرز گناوه میاد و ربطی به بانه نداره ، کسی در این مورد اطلاعی داره ؟

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
دوستان من تلویزیونم x9000f رو به اخرین بروز رسانی اپدیت کردم. بعد اپدیت تلویزیون فرمت صدای TrueHD.7.1.Atmos رو ساپورت نمیکنه. خفه شده یا خش خش شنیده میشه. قبل اپدیت اینجور نبود اصلا. فایل بروز رسانی هم مطابق با مدل و ریجن تلویزیونم بود. هنگام اپدیت هم قطع نشد در کل بدون مشکل اپدیت شد. کسی میدونه چکار باید کنم

لطفا کمک کنید.

آخرین ویرایش:

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
دوستان به نظرتون خرید مانیتور 4k منطقیه برای ps4
من اصلا تی وی بزرگ نمیتونم رو بازی تمرکز
یه جورایی انگار بازی رو من سواره نه من رو بازی :D
4K Gaming is Dumb - YouTube
اینو فک کنم تو همین تاپیک قبلا گذاشته بودن
طبق این ویدیو برای ps5 هم مناسب نیست چه برسه به ps4 ! معمولا میگن واسه پرو 4k بگیرید
من خودم برای ps4 مانیتور 24 fhd گرفتم البته بنظرم 27 میگرفتم بهتر بود
تلویزیون که اصلا بدرد انلاین مخصوصا رقابتی هاش نمیخوره
بعد الان 4k ها هم خیلی گرونن
اگه میخوای برای نسل بعد هم استفاده کنی صبر کن تا ببینیم چی میشه

GoodHunter

کاربر سایت
Sep 29, 2019
4
سلام و وقت به خیر خدمت دوستان و عزیزان

خیلی خوش‌حالم کسایی رو اینجا میبینم که جدای از بیان کردن نظرشون سعی میکنن تا هرچی فنی تر و با تجربه‌ی بیشتر اقدام به بحث در مورد مسئله‌ای کنند

من با کامنت شما خیلی دلگرم شدم و تقریبا در اکثر جاها با شما هم نظرم دوست من

بنده یک گیمر بی‌حد و مرز در خصوص بهترین تجربه هستم و بودم و خواهم بود ... و ۱۰سالی هم هست که به طور تخصصی سخت افزار رو دنبال میکنم و در لابراتور اختصاصی به بررسی حرفه ای تلویزیون ها و کالیبراسیون و مقایسشون میپردازم و واقعا دوست دارم از هر تلویزیون ۱۰۰۰ معیار تعریف کنم و این ۱۰۰۰ معیار رو شاخص بررسی و مقایسه هام قرار بدم و از این لذت میبرم (زندگی و بیوگرافی شخصی)

برای همین خیلی خوشم اومد که میبینم چنین برداشت هایی که به دقت از نکات ضعف و قوت یک نمتیشگر به منظور استفاده های متنوع میشه و این عالیه که صرفا خود شخص به یک نتیجه‌ی کاملا دقیق برسه

همچنین دوست من درست فرمودید که عمر مفید پنل های اولد ضعیفترین در حال حاضر هست ... چراکه این پنل یعنی صفحه‌ی ارگانیکی خود نورده آن عمرکاری ۱۰۰هزار ساعتی داره بر اساس اظهارات اما در عمل به المان های استاتیک بیش از اندازه واکنش نشون میده و فوق‌العاده خطر پذیر میباشد که به راحتی این عمر کاری به یک‌دهم یا حتی به یک‌صدم به صورت عمر مفید میرسه به نکته خوبی اشاره کردید

اما نیومدم اینجا که اینو بگم ...
چند وقتیه نمایشگر های جدید Micro LED و Mini LED اومدت که جای LED ها OLED های امروزی بگیرن و خیلی خیلی جالبه در بارشون اطلاعاتی داده بشه که البته فعلا نسخه نهایی نیستن اما وجود خارجی و تثبیت شده ای دارن

مینی ال ای دی جانشین بکلایت های FALD امروزی (Full Array Local Dimming) یعنی تمام آرایه نوردهی موضعی میشه یعنی با دقت بیشتر از ۱۰ برابر بهترین تلویزیون های FALD امروزی مثل Z9D و Q90R و Q9FN رو شاهد هستیم چون همین بکلایت LED تمام آرایه رو حفظ میکنن اما نوع LED های بکلایتشون فرق میکنه و تا ۱۰ برابر کوچیکتر، کم مصرف تر و البته با روشنایی یکسان یا حتی بیشتر هستن پس این یعنی در هر تلویزیون مینی LED ما شاهد حدود بیش از ۱۰۰۰ نقطه نوردهی موضعی یا دیود مینی LED بکلایت هستیم که کنتراست و یکنواختی مشکی و در حد اولد ها بالا میاره با حداقل نشت نوری و نسبتا ارزون و خوش قیمته که نمونش رو TCL Quantom ای در نمایشگاه امسال دیدیم که قیمت ۳۰۰۰دلاری هم داشت ... اما تکنولوژی و نمایشگر آن همان LED که بهتر بگیم LCD(TFT)Backlight LED های امروزی هست فقط بکلایت پیشرفته تری دارن با نوردهی موضعی بسیار بهتر ...

رقیب بعدی و اصلی که البته بسیار بسیار تولییدش سخت و گرونه میکرو LED هست
میکرو ال ای دی ها که اولین بار سامسونگ ۲سال پیش تلویزیون ۱۴۶ اینچی خودشو باهاش معرفی کرد الان پیشرفته ترین تکنولوژی نمایشگر محسوب میشه

میکرو ال ای دی دقیقا عملکردی مشابه اولد رو داره اما با رویکردی کاملا متفاوت یعنی اینکه اولد ساب پیکسل مجزا نداره بلکه یه یه صفحه‌ی ارگانیک ریز هست که پشت و روشو لایه های منفی و مثبت کاتد و آند پوشوندن و با گذر جریان برق از کاتد به آند لایه‌ی ارگانیکی نور به خودش میگیره و وابسطه به جنس لایه‌ی ارگانیکی تشکیل رنگ قرمز، آبی و سبز یا حتی سفید در نمونه های جدید WRGB رو میده که عنده‌ی قسمت می‌سل رو هم پوشوندن که البته هیچوقت هر ۴تاشون باهم روشن نیستن و معمولا یکبار قرمز و یکبار آبی یا سبز خاموش هستند و عملا ساب پیکسل ندارن. و در پنل اولد در هم آمیخته ان برا همین فشار زیادی روی لایه‌ی ارگانیکی هست که احتباس تصویر و سوختگی تصویر همیشگی (Burn-in) رو بالا میبره و همینطور روشناییشو محدود میکنه ... البته بدونید AMOLED و POLED با OLED در نوع فعال شدن لایه‌ی ارگانیکی و جنس اون متفاوت هستن و بهترینش ماتریکس فعال AMOLED هست که محدود به نمایشگر های گوشی و گجت های پوشیدنیه

اما و اما مهم‌ترین اون‌ها الان میکرو ال ای دی هست که LED TV های به معنای واقعی LED رو شاهد هستیم ... تلویزیون های LED الان همون LCD ان یعنی لایه‌ی TFT پنل دارن که بکلایت با دیود های LED روشنشون میکنه به جای CCFL ...

اما تو Micro LED کلا اوضاع تغییر میکنه و پیکسل ها یک‌صدم میشن در اندازه، ۹۹درصد فضای پیکسل رو فضای خالی تشکیل میده یعنی ۳ساب پیکسل R-G-B که میشن یک‌پیکسل تو LED های معمولی پشتشون منبع نور بکلایت هست و اندازشون حدود ۰.۱ میلیمتر هست ، اما تو میکرو ال ای دی علاوه بر اینکه بکلایتی نیست بلکه اندازه‌ی پیکسل ها از ۰.۱ میلیمتر به ۰.۰۰۱ میلیمتر رسیده یعنی ۱۰۰ بار کوچیکتر و جالب تر اینکه خودشون مثل پیکسل های اولد هر پیکسل متشکل از ۳ ساب پیکسل به طور مجزا روشن نمیشن مثلا اولد 4K TV دارای ۸میلیون پیکسل اورگانیکی خود نورده هست که هرکدوم ۳ساب پیکسل نما رو در لایه‌ی ارکانیکی اکتیو و روشن میکنن اما در نمونه های میکرو LED که ۱۰۰بار کوچکتر هم هست هر پیکسل ۳لامپ روشنایی مجزا برای هر یک از ساب پیکسل ها داره یعنی R-G-B و نتیجه به جای اینکه ۸میلیون نقطه نوری خود نورده رو شاهد باشیم اینجا ۲۴میلیون نقطه نوری رو شاهد هستیم که و این واقعا عجیب و خارق‌العادس ...

این رویگرد مزیت هایی که به اولد داره و این پنل دقیقا تمام مزیت های LED و OLED با هم و بهتر داره

از اولد نازکتر و سبک تره (خبری از لایه‌ی آندی نیست و صفحه ارکانیکی با منتشر کننده‌ی نور رو نداریم دیگه)
اندازه اولد کنتراست داره
از اولد زاویه دید بهتری داره به دلیل یکپارچگی هر ساب پیکسل با تولید نور و صفحات کمتر نمایشگر
تا ۳۰ برابر روشنایی بیشتر به دلخواه
به دلیل عدم استفاده از لایه‌ی ارگانیکی احتمال احتباس تصویرش نزدیک به ۰ ئه (فعلا در تئوری)
دقت رنگ و پوشش رنگی و به خصوص حجم رنگ هاش بینهایت عالیه به‌طوری که در هیچ نمایشگری وجود نداشته
پاسخدهی پنل از اولد ها نیز سریعتر و زیر ۵میلی ثانیه است (میانگین بهترین اولد ها حدود ۱۳میلی‌ثانیه هست در ۱۰۰درصد پاسخدهی)

اما و اما ...
این ۲۴میلیون نقطه نوری هرکدوم اتصال برقی رو میخوان و با اینکه کم مصرف هستن اما شاید شاهد گرمای نسبتا زیاد باشیم
این‌نمایشگر ها تولید سایز بزرگشون آسونه سونی ۷۰۰اینچ، ۴۰۰اینچ و ۲۲۰اینچ و حتی ۱۲۰اینچشو زده که از ۵میلیون دلار تا ۱۰هزار دلار هستن اولی 16K رزولوشن هست و بینظیره و هرجی بزرگتر میشن آسونتر نیشه تولیدشون

این تلویزیون های میکرو ال ای دی به دلیل استفاده از ال ای دی های واقعی و بینهایت ریز میکرونی نانوئی در سایز کوچیک شاید هر پیکسل بشه ۱میکرو متر بعد اون خودش باید ۳تا LED نوری R-G-B داشته باشه که اصلا غیر قابل توصیفه تولیدش برا همین بینهایت گرون و خط تولید بسیار پیشرفته و بادقت میخوان که در تولید سایز کوچک‌ در حد غیر ممکن سخت میشن و به این زودی شاهد نمونه های ۵۵ و ۶۵اون نخواهیم بود
به گفته‌ی یکی از مهندسین ساخت این نوع پنل در یک واحد تولیدی یک عطسه‌ی کارمند در محیط ساخت این پنل میتونه چند ده میلیون دلار خسارت بزنه و تمام پنل هارو معیوب کنه ... (با ایران‌خودرو مقایسه کنید ... )

پایدار باشید

یک‌‌نکته‌ی مهم دیگر در مزایای احتمالی میکرو ال ای دی ها یادم رفت عنوان کنم

در خصوص رنگ ها و نمایششون الان همه میدونن که WCG یا Wide Color Gamut وقتی به یک نمایشگر داده میشه که حداقل پوشش رنگی بیش از 88درصد از دامنه‌ی DCI P3 و حداقل ۶۶درصد پوشش از دامنه‌ی REC 2020 رو داشته باشه که از نظر پوشش رنگی به aRGB نزدیک است اما مسئله‌ی بسیار مهم دیگری مطرح میشه که شاید اصلا بهش فکر نکرده باشید و جالبه، این دقت و پوشش رنگی تنها در استاندارد ۲۵۰-۳۰۰ نیت روشنایی معمولا ثبت میشه و اگر نور بکلایت و روشنایی نمایشگر بالاتر بره به دلیل بکلایت داشتن اکثر نمایشگر ها این دقت پایینتر میاد و رنگ‌رفتگی حاصل میشه که اصطلاحی به نام حجم رنگ یا Color Volume به میان میاد و تمامی نمایشگر های LED/LCD نسبت حجم رنگ ضعیفی دارند به جز نمایشگر های QLED سامسونگ که لایه های منشوری که عنصر های بسیار ریز نانوئی هستند به حفظ حجم رنگ در درجات روشنایی بالا بسیار کمک کردن و از ۴۰-۶۰ معمول به بالای ۸۵درصد رسوندن و این یعنی در درجات روشنایی بالا مانند ۱۰۰۰نیت شما رنگ های روشن دارید نه بکلایت روشن و رنگ های از رو رفته ... اولد ها نیز بین LED ها و QLED ها قرار میگیرن در حفظ حجم رنگ حتی با اینکه نور زیادی ندارند اما اینجا میکرو LED ها به دلیل روشن شدت خود ساب پیکسل رنگی با نور همرنگ خودش تا مرز جداقل ۱۰۰۰نیت بدون افت مطمئنا علاوه بر پوشش رنگی شاهد انقلابی در حفظ حجم رنگ ها نیز خواهیم بود و این واقعا هیجان انگیزه ...

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
دوستان من تلویزیونم x9000f رو به اخرین بروز رسانی اپدیت کردم. بعد اپدیت تلویزیون فرمت صدای TrueHD.7.1.Atmos رو ساپورت نمیکنه. خفه شده یا خش خش شنیده میشه. قبل اپدیت اینجور نبود اصلا. فایل بروز رسانی هم مطابق با مدل و ریجن تلویزیونم بود. هنگام اپدیت هم قطع نشد در کل بدون مشکل اپدیت شد. کسی میدونه چکار باید کنم

لطفا کمک کنید.
یبار به تنظیمات کارخونه برگردون.

gladiator12

کاربر سایت
Mar 20, 2014
415
طبق این ویدیو برای ps5 هم مناسب نیست چه برسه به ps4 ! معمولا میگن واسه پرو 4k بگیرید
شما برای pro مانتیور 24 اینچ فول اچ دی گرفتی؟

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
یبار به تنظیمات کارخونه برگردون.د
همین کار هم کردم. ولی دیگه اندروید 8 به 7 تبدیل نمیشه. باز همونجوریه. البته یک چندتا ویدیو با همین فرمت صدا رو بدون مشکل اجرا کرد. اون ویدیو هایی که این مشکل رو داشتن چون اکثرش فیلم بودن دو زبانه بودن. از صدای انگلیسی به فارسی سوییچ میکردم .صدا رسا اجرا میشد بدون هیچ مشکلی. تو بازی های 4k hdr هم صدا مشکل ندارن. اصلا نمیدونم مشکل از چی میتونه باش

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
726
نام
Ramin
مانیتورت چیه ؟ مانیتور خوب قیمت مناسب 24 یا 27 چی هست واسه ps4 ؟

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
شما برای pro مانتیور 24 اینچ فول اچ دی گرفتی؟
نه دیگه برای ps4 گفتم
مانیتورت چیه ؟ مانیتور خوب قیمت مناسب 24 یا 27 چی هست واسه ps4 ؟
والا من خودم asus vn247h گرفتم
الان دیدم شده 3 تومن مدل 27 اینچ هم انگار حدود 5 اینا بود
============
اگه مدلش رو تو تاپیک سرچ کنید هم بیاد فک کنم قبلا بحث شده مدل خوبیه

• Like
Reactions: RaminZero21

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
جالبه.به یک فروشگاه اینترنتی معتبر تو بانه زدم میگم فلان تلویزیون قیمتش با هزینه ارسال چقدر درمیاد.تو سایتشون امروز اپدیت کرده بودن قیمتاشونو.در امد بهم گفت 15300.در صورتی که تو سایتشون زده بود 13750.خلاصه گفتم مطمنید 15300 هستش.گفت اره مطمنم.بعد گفتم پس چرا تو سایتتون قیمت 13750 هستش. در جواب گفت به خاطر رقابت با فروشگاه های دیگه و ایمالزو غیره قیمت رو پایینتر زدیم!بعد چند دقیقه پیام میده باهزینه ارسال که میشه 650 و ضمانت کلا که میشه 400 جمعا میشه 14750!!!
خداییش اگر کسی نمیدونست میخواستن قشنگ تو پاچش کنن!!!واقعا اینها اصلا انصاف دارن.؟؟!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر