Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,791
نام
امین
سلام.
فرزاد جان به خاطر توضیحاتت ممنون.
در ادامه ی صحبت های فرزاد چند تا تریلر میزارم تا بیشتر با این بازی و قدرتش اشنا بشین پیشهاد میکنم حتما دانلود کنید.
Crysis GDC 2006 Trailer
DOWNLOAD NOW: WMV 320x240 - Streaming | QT -29MB | WMV-20MB

Crytek Tech Demo
DOWNLOAD NOW: WMV 320x240 - Streaming | QT -16MB | WMV -12MB

اینم تریلری که همین دیروز از این بازی منتشر شده:

DOWNLOAD NOW

;);););)

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
سلام

شاید براتون جالب باشه که مراحل طراحی صورت را در بازی Crysis ببینید..در زیر گوشه ای از این مراحل را میبینید;)

T0_-1_1265059.jpg

* این هم 2 تا عکس از Crysis ;)

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,791
نام
امین
سلام.
تریلری هم همین دیروز از این بازی منتشر شده که براتون لینک دانلود رو میزارم:

DOWNLOAD NOW: WMV 320x240 - Streaming | QT -24MB | WMV -17MB

پیشنهاد میکنم حتما دانلودش کنید چون صحنه هایی از گیم پلی بازی درش هست که دیدنش خالی از لطف نیست.
من که خیلی خیلی خوشم از بازی اومد.

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
سلام

در مورد تاریخ انتشار بازی Crysis کمپانی EA توضیحاتی داده...بگفته ی EA بازی Crysis قرار بود در اواخر سال 2006 روانه ی بازار شود اما عرضه ی آن به 3 ماهه ی اول سال 2007 موکول شد...EA دلیل اصلی این تاخیر را عقب افتادن زمان عرضه Windows Vista به ژانویه ی 2007 اعلام کرد ;)

این هم 4 شات جدید از Crysis

بدون شرح

T0_-1_1266995.jpg

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
ببینم این از خود Gameplay هستش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اشکم داره در میاد
I don't think so

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
من دموی این بازی را دیدم ، هیچ فرقی با دنیای واقعی نداشت
ولی مگه ممکنه که این Xbox 360 و Ps3 بتونند اینا اجرا کنند؟
اما یه چیزی هست اگر این بازی با 30 فریم اجرا بشه بیشتر شبیهه یک فیلم سینمایی میشه ولی اگر با 60 فریم اجرا بشه همون دنیای واقعی را نشون میده به نظر من Killzone در برابر این بازی هیچ حرفی برای گفتن نداره
من که باور نمیشه هیچ کدوم از کنسول ها بتونند این بازی را رندر کنند
Pc که صحله
ابر ها دیگه به صورت یه عکس متحرک نیست !!!!!!!!
یه متریال جدا برا خودش داره ، که دارای حجم،و فاصلش تا زمین تعریف شدست !!!!!!

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,791
نام
امین
نیمدونم والا به نظر من هم زیاد واقعی نبود اگه تریلری که بالا گزاشتم رو دیده باشین خیلی خیلی گرافیک بالاست و خیلی واقعی من که بازم باور نمیکنم بازیش این طوری باشه
184.gif

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
امین صبح بخیر
امشب حتما !!!
آخه من میزارم Download بشه میرم میخوابم
تو سقمت تنظیمات Dap هم تنظیم میکنم که وقتی تموم شد اول Dc بشه بعد
خاموش بشه دستگام

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,791
نام
امین
نوشته شده توسط ehsan_62:
امین صبح بخیر
امشب حتما !!!
آخه من میزارم Download بشه میرم میخوابم
تو سقمت تنظیمات Dap هم تنظیم میکنم که وقتی تموم شد اول Dc بشه بعد
خاموش بشه دستگام
چی احسان جان؟؟
162.gif

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
ببخشید درست نتونستم منظورما بگمد
1- اول از همه گفتم صبح بخیر
2-بعدش میخواستم بگم که چشم حتما امشب دانلود میکنم

سقمت ---> قسمت

آخرین ویرایش:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
نوشته شده توسط ehsan_62:
من دموی این بازی را دیدم ، هیچ فرقی با دنیای واقعی نداشت
ولی مگه ممکنه که این Xbox 360 و Ps3 بتونند اینا اجرا کنند؟
اما یه چیزی هست اگر این بازی با 30 فریم اجرا بشه بیشتر شبیهه یک فیلم سینمایی میشه ولی اگر با 60 فریم اجرا بشه همون دنیای واقعی را نشون میده به نظر من Killzone در برابر این بازی هیچ حرفی برای گفتن نداره
من که باور نمیشه هیچ کدوم از کنسول ها بتونند این بازی را رندر کنند
Pc که صحله
ابر ها دیگه به صورت یه عکس متحرک نیست !!!!!!!!
یه متریال جدا برا خودش داره ، که دارای حجم،و فاصلش تا زمین تعریف شدست !!!!!!
تمامی تصاویر نمایش داده شده از بازی Crysis تا الان Real-Time اعلام شده و هیچ سایت معتبری هم در این مورد نظر مخالفی نداده.
این بازی فعلا فقط برای PC به طور قطعی کانفریم شده ولی شایعاتی نیز مبنی بر اینکه این بازی بر روی X360 و PS3 هم بیاید وجود دارد.
البته این که شما می گید اجرای این بازی در PC محاله حتما با PC خودتون مقایسه کردید و این حرفو زدید، آره؟!:)

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
البته این که شما می گید اجرای این بازی در Pc محاله حتما با Pc خودتون مقایسه کردید و این حرفو زدید، آره؟
یقینا نه
ولی میشه بگید Pc کی قادر خواهد بود تا 1 سال دیگه این بازی را حد اقل 600در 800 اجرا کنه ؟

من مگه گفتم REAL-TIME نیست ؟
مساله اینه که از GAMEPLAY باشه یا نباشه ...

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام
اطلاعات مربوطبه بازی یه شاهکار رو نشون می ده
مخصوصا صورت هایی که عکس هاش نمایش داده شده باید بگم بی نظیر طراحی شده!
با این حساب کلا باید سیستم رو انداخت دور و به فکر یه سیستم 64 بیتی بود
وقتی که به ویندوز ویستا ربطش بدن حتما باید از سخت افزارهای مورد نیاز این ویندوز هم استفاده کرد....
بسیار عالی بود....بی صبرانه منتظر چشیدن این تجربه هستم

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
ولی میشه بگید Pc کی قادر خواهد بود تا 1 سال دیگه این بازی را حد اقل 600در 800 اجرا کنه ؟
قطعا سازندگان بازی انقدر بی فکر نیستن که یه بازی بسازن که نشه بازیش کرد رو PC. این بازی حتما جوری ساخته خواهد شد که با فریم ریت خوب اجرا شود حالا بحثی که این وسط پیش می یاد اینکه از اونجایی که این بازی از DX10 استفاده می کنه ممکنه برای اجرای درست به یک High-End PC نیاز داشته باشه، ولی این بازی طبق خبر های اعلام شده با DX9.0 هم سازگاری خواهد داشت و قابل بازی خواهد بود.
در ضمن شما PC رو دست کم نگیر. همین الان می شه یک PC خانگی رو جمع کرد که به مراتب از X360 در بازی ها قوی تر باشه. ولی خوب قیمتش بسیار بیشتر از یک کنسول خواهد شد. مطمئن باش کارت هایی مثل X1900 یا 7900 به راحتی می توانند از پس بسیاری از بازی ها برآیند.
من مگه گفتم REAL-TIME نیست ؟
مساله اینه که از GAMEPLAY باشه یا نباشه ...
خوب این مسئله که از GamePlay هست یا نه الان نمی شه به طور دقیق نظر داد ولی احتمالا این تصاویر از GamePlay می باشد. قراره دموی قابل بازی Crysis در نمایشگاه E3 2006 نمایش داده شود اونجا فکر کنم این مسئله به خوبی روشن شود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر