5 بازی برتر شرکت Telltale Games

ARTHUR WESKER

“We can’t change what’s done, we can only move on.
کاربر فعال
Jan 25, 2018
6,600
نام
Albiceleste

telltale-games-750x422-750x422.png

کمپانی Telltale Games یکی از بهترین استودیوهای تاریخ بازی است و آثارش طرفدران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. به همین دلیل ممکن است طرفداران این کمپانی بخواهند در صورت تمایل به تجربه‌ مجدد بازی‌های تکراری‌نشدنی و معروف این سازنده بازی‌های ویدیویی، نگاهی به بازی‌های Telltale بیاندازند که قبلاً ساخته شده‌اند. در این مقاله ما به 5 بازی برتر این شرکت خواهیم پرداخت.

the-walking-dead_1537953338385-750x422-750x422.jpg

The walking dead
زمانی بود که بازی‌های ژانر ماجراجویی بخش قابل توجهی از بازار بازی‌های رایانه‌ای را تشکیل می‌دادند، اما امروزه بازی‌های سبک ماجراجویی فقط بخش کوچک و گوشه‌ای این بازار هستند. این بازی The Walking Dead بود که نقش مهمی در اثبات این موضوع داشت که این سبک بازی‌ها همچنان می‌توانند برای بازی‌بازهای امروزی جذابیت داشته باشند، به شرطی که روایتی منسجم و بی‌شیله‌پیله، شخصیت‌های قابل درک و انتخاب‌هایی معنادار داشته باشند. به همین دلیل، The Walking Dead حتی صرف نظر از سایر محاسنش و فقط به دلیل انجام کاری جدید و تازه، شایستگی آن را دارد که در این فهرست معرفی شود.

dims-1-750x422-750x422.jpg

The Wolf Among us
در ابتدا، بازی The Wolf Among Us بعد از عرضه با مسیر پر دست‌اندازی مواجه شد. با این وجود، این بازی موفق شد جبران مافات کند و به جایگاهی برسد که حالا به عنوان یکی از بهترین عناوین ساخته‌شده توسط Telltale Games شناخته شود. علاوه بر آن، بازیThe Wolf Among Us ارزش ساختار اپیزودیک را برای بازی‌های ماجراجویی ثابت کرد. در خصوص محتوای بازی، خب، بگذارید به گفتن همین نکته بسنده کنیم که The Wolf Among Us در محیط مجموعه Fable قرار دارد، که در آن از بازی‌بازها انتظار می‌رود در نقش کارآگاه Bigby Wolf از یک معمای جنایی پرده بردارند.

index_0016639-750x333-750x333.jpg

Puzzle Agent
بازی Puzzle Agent بازی عجیبی بود که جذابیت نسبتاً زیادی هم داشت. به طور خلاصه، Puzzle Agent عناصر بازی‌های ژانر ماجراجویی را با طیف گسترده‌ای از معماهای فکری ترکیب می‌کند و بنابراین برای افرادی جذاب است که از داستان‌سرایی در کنار حل معماها لذت می‌برند. علاوه بر این، بازی Puzzle Agent یکی از معدود بازی‌های Telltale بود که بر پایه یک دارایی از قبل موجود نبود که برای استفاده از آن نیازی به صدور پروانه (لیسانس) باشد، یعنی اینکه توسعه‌دهندگان این بازی مجبور به پرداخت هزینه‌های بالای صدور مجوزی نبودند که برای بیشتر بازی‌های قبلی خود پرداخته بودند. همین باعث می‌شود از خودمان بپرسیم که آیا بهتر نبود Telltale Games بر روی دارایی‌های اختصاصی خودش تمرکز کند؟ هرچند با در نظر گرفتن دیگر موارد مطرح‌شده درباره نحوه عملیات این کمپانی سازنده بازی‌های رایانه‌ای، حتی ممکن بود چنین کاری هم کافی نبوده باشد.

batman-750x422-750x422.jpg

Batman
بتمن برای زمانی بسیار طولانی، محبوبیت بسیاری داشته است. در نتیجه، محتواهای زیادی ازBatman در دنیا وجود دارند که به این معنیست که درخشیدن یکی از این محتواها در میان این حجم عظیم، می‌توانست بسیار دشوار باشد. با این وجود، بازی بتمن از کمپانیTelltale Games توانست به این موفقیت دست پیدا کند، موفقیتی که بر پایه چندین عامل شکل گرفت. اولاً، بازی بتمن توانست تضادها و تفاوت‌های عظیم فراز و نشیب موجود در شهرGotham را از نو خلق کند که این بازسازی بسیار اهمیت دارد، چرا که بتمن بدون وجود محیطی که شخصیتش را همان‌طور که هست می‌سازد، بتمن نیست. دوم، بازی بتمن توانست یک سر و گردن بالاتر از بقیه محتواهای مربوط به بتمن باشد چون تمرکزش بر روی بتمن بیشتر به عنوان یک کارآگاه استثنایی بود تا یک مبارز تمام‌وکمال. از این نظر، این بازی توانست تجربه‌ای بسیار متمایز به طرفداران بتمن ارائه کند و در عین حال کاملاً به منبع اصلی خود وفادار بماند، که نیاز به یک زمان‌شناسی استثنایی برای رسیدن به موفقیت داشت.

8994f9abe06831cddbf49122293fc3d82dcac367.jpg

Tales from borderland
برای کسانی که با این بازی آشنایی ندارند، Borderlands یک بازی ژانر فضایی-وسترن همراه با عناصری است که به گفته بعضی‌ها می‌توان آن‌ها را عناصر فانتزیِ فضایی نامید. با وجود این که محیط بازی جالب است، اما جذابیت اصلی آن را می‌توان هم در قهرمانانش و هم در شخصیت‌های شرور آن پیدا کرد. به طور خاص، شخصیت Handsome Jack اصلی‌ترین نقش منفی این مجموعه بود که با این حال خودش را قهرمانی می‌دانست که قانون را در دنیایی بی‌قانون به اجرا در می‌آورد. در Tales From the Borderlands، بازی‌بازها این فرصت را پیدا می‌کنند که از چشمان شخصیت‌های جدید، بیشتر محیط بازی را کاوش کنند. علاوه بر آن، بازی‌بازها این فرصت را دارند که برای آخرین بار Handsome Jack را از پا در بیاورند که خیلی از مردم مدت‌ها منتظر این اتفاق بودند.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,108
نام
حسین
واکینگ دد رو ۴ سال پیش بازی کردم اونم به صورت اتفاقی رو ایکس باکسی که خریدم بود. یکم بازی کردم فکر کردم مثل کارای دیوید کیج باشه. ولی همینجوری که رفتم جلو دیدم عجب چیز وحشتناکیه :| تمام قسمت های دیگه ش رو هم گرفتم و بازی کردم. قشنگ زندگی کردم باهاش. واقعا حقش بود بهترین بازی سال بشه. حتی رفتم GOT رو هم دانلود کردم بازی کنم که پی سیم ترکید :lol:

پ.ن: دیوید کیج کچل، یاد بگیر :D تا دیگه بازی نسازی که برای دستشویی کردن و دوش گرفتن بهمون حق انتخاب بدی :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر