هدف بازی های رایانه ای؟!!(نظرسنجی از بازی سازها و گیمر ها)

به نظرتون هدف بازی هایی که الان تو بازار هست چیه؟(بازی ه

• سرگرمی

رای‌ها: 120 79.5%
  • انتقال فرهنگ ملی

رای‌ها: 37 24.5%
  • روایت تاریخ

رای‌ها: 20 13.2%
  • آموزش مفاهیم علمی

رای‌ها: 20 13.2%
  • القای مفاهیم سیاسی

رای‌ها: 43 28.5%
  • غیره

رای‌ها: 32 21.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    151

rahro

کاربر سایت
Aug 17, 2010
43
سمج جان فکر کنم آقا سعید هدف سازنده ها رو گفتن نه هدف گیمر ها رو!!
سعید جان حالا من از شما اینطوری می پرسم!:D
خب الان که دیگه هدف بازی سازا سرگرمی نیست پس چیه؟
از همه بچه ها هم ممنون که نظر دادن و تو بحث شرکت کردن!
ولی یه نکته ای که من می خوام راجع بهش نظر بدید اینه که مثلا یه بازی با هدف سیاسی ساخته میشه! از نظر شمای گیمر این بازی چجور بازی ایه؟ خوبه؟ بده؟ چرا بده؟ کاری ندارم که مفاهیمی که تو بازی منتقل میشه رو قبول دارید یا نه! بحث سر مسائلی مثل داستان و نحوه روایت یا کلا هر چیز دیگه ایه که اون مفاهیم رو داره منتقل می کنه! چجوری باشن شما بدتون میاد و چجوری باشن بدتون نمیاد یا حتی خوشتون هم میاد؟

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
به نظر من :
هدف گيمر : سرگرمي
هدف سازنده بازي ها : بستگي به بازي داره، هر كدوم از گزينه ها + سرگرمي ( بدون ايجاد سرگرمي نميشه كسي را جذب كرد تا مفاهيم خودشون را القا كنن، در حقيقت بازي و سرگرمي وسيله اي براي رسيدن به هدفشون )
البته نظر من كلي بود و شايد بازي هاي زيادي پيدا بشه كه فقط هدف سرگرمي باشه، مثل اكثريت بازي هاي سبك ريسينگ و ...

semejpc

کاربر سایت
Dec 26, 2008
1,605
نام
سهیل
سمج جان فکر کنم آقا سعید هدف سازنده ها رو گفتن نه هدف گیمر ها رو!!
سعید جان حالا من از شما اینطوری می پرسم!:D
خب الان که دیگه هدف بازی سازا سرگرمی نیست پس چیه؟
از همه بچه ها هم ممنون که نظر دادن و تو بحث شرکت کردن!
ولی یه نکته ای که من می خوام راجع بهش نظر بدید اینه که مثلا یه بازی با هدف سیاسی ساخته میشه! از نظر شمای گیمر این بازی چجور بازی ایه؟ خوبه؟ بده؟ چرا بده؟ کاری ندارم که مفاهیمی که تو بازی منتقل میشه رو قبول دارید یا نه! بحث سر مسائلی مثل داستان و نحوه روایت یا کلا هر چیز دیگه ایه که اون مفاهیم رو داره منتقل می کنه! چجوری باشن شما بدتون میاد و چجوری باشن بدتون نمیاد یا حتی خوشتون هم میاد؟
وقتی یه گروه مشغول ساخت بازی هستش در رده ی اول به این فکر میکنه که چجوری برای من مخاطب سرگرمی ایجاد کنه بعدش میاد روی اینکه من چه چیزی را تبلیغ کنم کار میکنه
پس هدف سازنده سرگرمی هستش مگر اینکه بخواد بجای بازی پوستر تبلیغاتی طراحی کنه

من خودم زیاد از تبلیغ سیاسی توی بازی خوشم نمیاد. فکر نکنم کسی هم خوشش بیاد در طول بازی حس کنه که همش بازی داره روی عقایدش تاثیر میزاره
یعنی هر قدر این تبلیغ مخفی تر و درونی تر باشه بهتره و گاهی اوقات جذاب هم میشه
بخاطر همینه که وقتی آدم Homefront بازی میکنه دچار حالت خاصی میشه !

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
هدفشون بازیسا که مسلمن پوله.(البته طبق معمول یه عده هستن که واسه هر چیزی یه توهمی میزنن)
هدف ما گیمرها هم فراموشی لحظه ای مصیبتها و بدبختی هامون تو جایی که توشیم!

esmael

کاربر سایت
May 7, 2013
248
نام
اسماعیل
هدف از ساخت بازی مثل هدف از ساخت فیلمه
یعنی سرگرمی و انتقال یه سری مفاهیم به مخاطب حال مثبت باشه یا منفی

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
کلا هیشکی نمیتونه بی پول بمونه ولی خوب پول که همه چیز نیست. (یه چیزایی هم واقعا توهم نیست) مسلما کسی که داره علاقش رو دنبال میکنه تمرکزش رو پول نیست
پول همه چیز نیست؟!!!!!!!
نمیدونم چند سالته که اینو میگی ولی یه مقدار زمان که بگذره دقیقن میفهمی پول دقیقن همه چیزه.
توهم هم همیشه تو جوامع عقب افتاده وجود داشته و داره و یه عده نونشون(چون چیزی ندارن) تو بسط دئادن همین توهماته.
اینکه تو فلان بازی فلان گوشه فلان اثر نماده چیه و هدف شوم و .... یعنی توهم.
شما واسه دنبال کردن علاقت باید اونیکی که میگی همه چیز نیست رو داشته باشی :d

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
فراموش نکنید که کل زندگی یک نوع بازی هستش در نتیجه بازی همه چیزه :-b . سعی کنید خوب بازی کنید .:gunner::sniper::gunner::boxing:

ashkanhsj

کاربر سایت
Sep 18, 2007
249
هدف اصلی بازی های رایانه ای یا فیلم های سینمایی فقط پول درآوردن هست. من یک طراح بازی هستم که اینو می گم. ما در یک دنیای ماشینی زندگی می کنیم. ما بازی میسازیم، شما هم بازی های ما رو می خرید و سلامتی و وقت ارزشمندتون رو برای اون ها می گذارید.

MehranGTA

کاربر سایت
Feb 16, 2013
7
یک بازیساز موفق هدف اولش سرگرم کننده بودن بازی هستش
حالا مسائل دیگه مثل انتقال فرهنگ یا ... رو نمیشه گفت هدف ، چون اگه اینا هدف باشن بازی دیگه اسمش بازی نیست ، اپلیکیشن معرفی فرهنگه

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
در بازی های امروزه القای مفاهیم فرهنگی و مخصوصا مفاهیم سیاسی در لا به لای بازی ها گنجانده می شود

مثلا در سری بازی ندای وظیفه معمولا دشمن و تروریست یا روسیه یا کره شمالی یا چین یا منطقه خاورمیانه (دشمنان آمریکا در جبهه اقتصاد و نظامی) هستند و نشون می ده دنیا رو به ویرانی هست و کشورها شکست خورده اند و تنها کشوری که مقاومت کرده آمریکا هست و در آخر آمریکا ناجی جهان می شود

hadi 07

کاربر سایت
Jan 6, 2014
27
نام
هادی_کوروش
هدف کلیشون سرگرمیه..اما..به چه صورت تفکراتشون رو بهمون تزریق میکنن که لذت میبریم.چند نمونه ساخته دیویدکیج بیوند ۲روح رنگهای ابی وقرمز بی دلیل نیستن..ویا سری بازیا اویل به اسم هایی که بروی ویروس ها گذاشتن.مخصوصا۴و۵و۶بازیا زیادی هستن انقد ریزه کاری بکارمیبرن.یه سوال درمورد بیوند آیا آیدن برادر جودی بود...یا..جن!!!

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
در بازی های امروزه القای مفاهیم فرهنگی و مخصوصا مفاهیم سیاسی در لا به لای بازی ها گنجانده می شود

مثلا در سری بازی ندای وظیفه معمولا دشمن و تروریست یا روسیه یا کره شمالی یا چین یا منطقه خاورمیانه
مگه غیر از اینه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر