مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
INTEL Core i3-9100F Box
GIGABYTE B360 HD3
TEAMGROUP T-FORCE DELTA RGB 16GB 2400Mhz CL15
GREEN GP700B-HP+ 80Plus Gold
ASUS ROG-STRIX-RX580-T8G-GAMING

دوستان نظر بدید لطفا ؟
به نظر من rx580 برای سال 2020 دیگه قدیمی هست و همین بازی control که دارم بازی میکنم رسما 580 رو داره زجر میده :D:D
بهتره با یکم بودجه بیشتر 1660 ti جایگزین کنی که به مراتب قویتره.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
به نظر من rx580 برای سال 2020 دیگه قدیمی هست و همین بازی control که دارم بازی میکنم رسما 580 رو داره زجر میده :D:D
بهتره با یکم بودجه بیشتر 1660 ti جایگزین کنی که به مراتب قویتره.
580 کجاش قدیمیه :D دیر اومده زودم میخواد بره؟؟:Cheesygrin: من چند وقت پیش واچ داگز 2 رو اجرا کردم خداییش روی MSAA 4X و باقی تنظیمات رو اولترا به غیر سایه ها و زرولوشن فول اچ دی، خیلی خوب فریم میداد. مستحضر هستید که واچ داگز سنگین ترین بار رو روی گرافیک میگذاره وقتی TEMPORAL AA غیر فعال بشه.
اصل لذت بازی هم به همین محیط بدون جگ و الیاسینگ هست که تنها روی 4X و روشن بودن همزمان SMAA این جگ های آزار دهنده از بین میرن. وقتی فعال میشه واقعا فقط دلت میخواد تو این خیابونای سانفراسیسکو قدم بزنی و برج ها و ساختمون ها رو تماشا کنی.
1660TI فک کنم 5 میلیون باشه الان که بنظرم نمی صرفه.

• Like
Reactions: Sarvior

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
580 کجاش قدیمیه :D دیر اومده زودم میخواد بره؟؟:Cheesygrin: من چند وقت پیش واچ داگز 2 رو اجرا کردم خداییش روی MSAA 4X و باقی تنظیمات رو اولترا به غیر سایه ها و زرولوشن فول اچ دی، خیلی خوب فریم میداد. مستحضر هستید که واچ داگز سنگین ترین بار رو روی گرافیک میگذاره وقتی TEMPORAL AA غیر فعال بشه.
اصل لذت بازی هم به همین محیط بدون جگ و الیاسینگ هست که تنها روی 4X و روشن بودن همزمان SMAA این جگ های آزار دهنده از بین میرن. وقتی فعال میشه واقعا فقط دلت میخواد تو این خیابونای سانفراسیسکو قدم بزنی و برج ها و ساختمون ها رو تماشا کنی.
1660TI فک کنم 5 میلیون باشه الان که بنظرم نمی صرفه.
خب 2.5 سال از زمان اومدنش گذشته ! در خوب بودن rx580 شکی نیست ولی خب الان قیمت ها رو که میبینم به نظرم نسل جدید بهتره
rx580 که کولرش مناسب باشه الان 3.5 میلیون و 1660 ti با 4.5 میلیون پیدا میشه ( با مصرف کمتر و دمای کمتر و حداقل 25-20 درصد قدرت بیشتر)
اینکه 1660ti انتخاب بهتریه که شکی نیست ولی این 4.5 میلیونیه که میگی فک کنم مدلای عادیش باشه که هر چی دیدم مدل PH Asus بود تک فنه :D قیافه داغونش به کنار کولینگش افتضاح نیست؟ :D مدلای خوبش که گیگابایت و asus strix باشن 5200 به بالا ـن، چون جدیدم هست تنوع مدلاش کمه.
Rx 580 ـم Sapphire Nitro Plus هست که فوق العاده با کیفیت هست و کولینگشم خیلی خوبه 3100 پیدا میشه، گیگابایت عادی رو هم تست کردم خوبه، کولینگش به سافایر نمیرسه اصلا ولی عملکردش خوبه و ارزون تر هست.
بازم 1400 اختلافو اگه بگیری خودش خیلیه شاید یکی بودجش نرسه برا 1660ti اما بازم موافقم Rx 580 و 1060 کم کم داره زور بالاشون میاد :D Control البته یکم زیادی سنگین هست بنظرم، ولی میشه گفت وضعیت بازیای سال دیگه همینطوری میشه تقریبا.
راستش من هم الان یه چرخی تو سایت ها زدم و واقعا عجیبه که هر چی 1660 ti هست از برند asus اوردن ! چون توی امازون مدل های با قیافه نسبتا خوب :D و دو فن zotac از همین ph asus ارزونتره (279 دلار)
مدل های تک فن که به نظر دماشون زیادی بالاست و ارزش ندارن ولی با توجه به 60 وات مصرف کمتر نسبت به rx580 مدل های معمول از برند های دیگه هم صد در صد دمای پایینی دارند.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: saeed_sg

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
خب 2.5 سال از زمان اومدنش گذشته ! در خوب بودن rx580 شکی نیست ولی خب الان قیمت ها رو که میبینم به نظرم نسل جدید بهتره
rx580 که کولرش مناسب باشه الان 3.5 میلیون و 1660 ti با 4.5 میلیون پیدا میشه ( با مصرف کمتر و دمای کمتر و حداقل 25-20 درصد قدرت بیشتر)
اینکه 1660ti انتخاب بهتریه که شکی نیست ولی این 4.5 میلیونیه که میگی فک کنم مدلای عادیش باشه که هر چی دیدم مدل PH Asus بود تک فنه :D قیافه داغونش به کنار کولینگش افتضاح نیست؟ :D مدلای خوبش که گیگابایت و asus strix باشن 5200 به بالا ـن، چون جدیدم هست تنوع مدلاش کمه.
Rx 580 ـم Sapphire Nitro Plus هست که فوق العاده با کیفیت هست و کولینگشم خیلی خوبه 3100 پیدا میشه، گیگابایت عادی رو هم تست کردم خوبه، کولینگش به سافایر نمیرسه اصلا ولی عملکردش خوبه.
بازم 1400 اختلافو اگه بگیری خودش خیلیه شاید یکی بودجش نرسه برا 1660ti اما بازم موافقم Rx 580 و 1060 کم کم داره زور بالاشون میاد :D Control البته یکم زیادی سنگین هست بنظرم، ولی میشه گفت وضعیت بازیای سال دیگه همینطوری میشه تقریبا.
INTEL Core i3-9100F Box
GIGABYTE B360 HD3
TEAMGROUP T-FORCE DELTA RGB 16GB 2400Mhz CL15
GREEN GP700B-HP+ 80Plus Gold
ASUS ROG-STRIX-RX580-T8G-GAMING

دوستان نظر بدید لطفا ؟
حالا نمیدونم Strix rx580 چقد قیمت داری ولی جوری که تو سایتا دیدم 4100 هست، با اینکه کلا کارت خوبیه اما نهایت بخوای واسه Rx580 پول بدی همون نیترو پلاس سافایر و گیمینگ MSI و گیگابایت انتخاب بهتریه بنظرم که همشونم زیر 3400 هستن.
Strix هر چقد اورکلاک شده باشه و کولینگشم خوب باشه در آخر Rx 580 ـه و انتظار معجزه نباید داشته باشی:D

بنظرم اگه میتونی بودجه رو بیشتر کنی یک تومن بزار 1660ti بزار، اگه هم نمیتونی تو رنج 4 تومن 1660 عادی مدل گیگابایت هست همین قیمت که با اینکه 6 گیگه پرفورمنسش تا حدودی بهتر از Rx 580 هست.

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
هزینه اش سنگین میشه که :D
صبر کنیم قیمتا نمیاد پایین؟
باتوجه به اینکه از سال دیگه اینتل هم کارت میزنه
کارت‌های AMD چطوره؟

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
الان بازیی هست رو فول اچ دی 1070ti کم بیاره؟ :D بنظرم قشنگ تا 2022 اینا جا داره هنوز این کارت.
هنوز کارتای نسل آخریش جدید هستن، بنظرم صبر کن قدیمی تر بشه، مدلای مختلف زیاد بشن و وارد ایران هم بشن اون موقع بگیر، قیمتا صد درصد بهتر میشه.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,356
الان بازیی هست رو فول اچ دی 1070ti کم بیاره؟ :D بنظرم قشنگ تا 2022 اینا جا داره هنوز این کارت.
هنوز کارتای نسل آخریش جدید هستن، بنظرم صبر کن قدیمی تر بشه، مدلای مختلف زیاد بشن و وارد ایران هم بشن اون موقع بگیر، قیمتا صد درصد بهتر میشه.
115859
115860
هزینه اش سنگین میشه که :D
صبر کنیم قیمتا نمیاد پایین؟
باتوجه به اینکه از سال دیگه اینتل هم کارت میزنه
کارت‌های AMD چطوره؟

چند ماه صبر کنید تا سری 3000 انویدیا عرضه بشه با توجه 7nm قطعا جهش بزرگی
7nm Nvidia GPUs could come in 2020 through partnership with Samsung

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,028
نام
Ali
دوستان بنظرتون ti1070 فعلا نگه دارم یا عوض کنم؟
رو فول اچ دی بازی میکنم

اگه فعلا قصد تعویض رزولوش نداری کارتت جواب میده
این نسل 2000 انویدیا اصلا آش دهنسوزی نیست
قیمتشون به طرز مسخره ای زیاده و توان انجام درست چیزی که قولش رو داده بودن (ری تریسینگ با حفظ فریم ریت درست) رو ندارن
باز حداقل کارت های amd navi وعده الکی ندادن و قیمتشون هم منطقی تره و با قیمت کمتر کارایی بهتر دارن
درکل به نظرم منتظر نسل بعد بمون ( اما اینکه قیمتها در آینده چطور باشن هم مشخص نیست)

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
ASUS PH-GTX1660TI
دوستان این کارت چرا اینقدر نسبت به بقیه 1660 ti های دیگه مثل گیگابایت ارزون تره
بهتر بود میگفتی چرا این مدل ارزونتره ،چون هر شرکت مدلهای مختتلف با فرکانسها و اورکلاک متفاوت و سیستم خنندگی متفاوت عرضه میکنه که نویز اونها هم متفاوته.
این ساده ترین مدل ،با یک فن که البته یه مقدار اورکللاک هم شده.
تفاوتش با مدلهای دیگه همین سیستم خنک کنندگی و میزان فذکانس و نویز هست.
که تفاوت خاصی ایجاد نمیکند مثلا تو پرفورمنس حداکثر 5-10 درصد که عموما به این مقدار نمیرسه و در دما هم که 4-5 درجه
ولی اصولا کارتهای بزرگتر و سه فنه ،علاوه بر دمای و پرفورمنس زیبایی خاصی به کیس میدن.و الان عموما نورپردازی هم دارن که جلوه خاصی به کیس میده.
دلیل خاص دیگه ای نداره

• Like
Reactions: gladiator12

gladiator12

کاربر سایت
Mar 20, 2014
415
بهتر بود میگفتی چرا این مدل ارزونتره ،چون هر شرکت مدلهای مختتلف با فرکانسها و اورکلاک متفاوت و سیستم خنندگی متفاوت عرضه میکنه که نویز اونها هم متفاوته.
این ساده ترین مدل ،با یک فن که البته یه مقدار اورکللاک هم شده.
تفاوتش با مدلهای دیگه همین سیستم خنک کنندگی و میزان فذکانس و نویز هست.
که تفاوت خاصی ایجاد نمیکند مثلا تو پرفورمنس حداکثر 5-10 درصد که عموما به این مقدار نمیرسه و در دما هم که 4-5 درجه
ولی اصولا کارتهای بزرگتر و سه فنه ،علاوه بر دمای و پرفورمنس زیبایی خاصی به کیس میدن.و الان عموما نورپردازی هم دارن که جلوه خاصی به کیس میده.
دلیل خاص دیگه ای نداره
این مدل یک ملیون ارزون تر از مدل سه فنه گیگابایته یعنی فقط اون یک. ملیون به خاطر ظاهر و خنکیه بیشتره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر