25ـمین سالروز ساخت شاهکاری به نام Metal Gear را تبریک می‌گوییم.

kolange_bill

کاربر سایت
Apr 2, 2012
209

KoProe312segment_THUMB.jpg

1987 - Metal Gear

1990 - Metal Gear II: Solid Snake

1998 - Metal Gear Solid

1999 – Metal Gear Solid: Integral

1999 – Metal Gear Solid: VR Missions

2001 – Metal Gear Solid II: Sons of Liberty

2003 – Metal Gear Solid II: Substance

2004 – Metal Gear Solid: The Twin Snakes

2004 – Metal Gear Solid III: Snake Eater

2005 – Metal Gear Solid III: Subsistance

2006 – Metal Gear Solid: Portable Ops

Metal Gear Solid: Portable Ops PLUS --2007

Metal Gear Acid Mobile --2008

Metal Gear Solid Mobile --2008

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots --2008

Metal Gear -- Online -- 2008

Metal Gear Solid Touch --2009

Metal Gear Acid 2 Mobile --2009

Metal Gear Solid: Peace Walker -- 2010

Metal Gear Arcade -- 2010

Metal Gear Solid: HD Collection -- 2011

Metal Gear Solid: Ultimate HD Collection -- 2011

Metal Gear Solid 3: Snake Eater -- 2012

درود.

چندی پیش افتخار این را داشتیم که 20ـتمین سالروز تاسیس شرکت بلیزارد را جشن بگیریم و امروز نیز افتخاری دیگری نسیب‌مان شد تا 25ـمین سالروز ساخت یکی از شاهکارهای دنیای گیم را بار دیگر یاد‌آور شویم، و ان عنوان چیزی نیست جز بازی زییای Metal Gear.

در 25 سال پیش در چنین روزی یعنی 7 جولای سال 1987 (دو روز تاخیز) بازی ساخته شد که تحول شگرفی در صنعت خود پدید اورد، این شاهکار که اول برای پلتفرم MSX2 ساخته شد رقبای جدی را به مانند Contra و Castlevania پیش روی خود می‌دید، ولی این عناوین مهم و زیبا نیز نتوانستند باعث ضربه زدن به MGS شوند و این بازی همچنان در حال ساخت است و به پیشروی ادامه می‌دهد. اگر سری بازی‌های MGS الان در این زمان می‌توانند 25 سالگرد خود را با افتخار جشن بگیرند به خاطر زحمات مردی است که سال‌ها با فکر و تفکر و دادن ایده‌های عالی به ان این شاهکار را به این روز در اورده است، و این شخص کسی نیست جز اقای Hideo Kojima.

جالب است که بدانید استاد Hideo Kojima در اصل علاقه داشت کارگردان فیلم شود و یک اتقاق جالب این مرد را با شرکت بزرگ Konami پیوند داد و وی توانست اولین MGS خود را خلق کند؛ این بازی که در ژآنر Stealth action ساخته شده بود از المان‌ها مخفی کاری به نحو احسند بهره می‌برد و ایجاد این خلاقیت در بازی باعث شد تا کوجیمای جوان نامش را در شرکت کونامی و دنیا شناخته‌تر شود.

گفته می‌شود سری بازی‌های متال گیر تا کنون بیش از 30 میلیون نسخه فروش داشته اند و یکی از اخرین عنوان‌ها این بازی که برای PS3 عرضه شد Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots نام داشت که توانست قدرت این سری را به همگان یادآور شود و با گرفتن امتیاز 10 از سایت گیم اسپات و یورو گیمر و گیم اینفورمر نشان دهد همچنان جزو برترین بازی‌های تاریخ شناخته می‌شود.

آخرین ویرایش:

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
فرهاد جان تاپیکت خیلی باحال بود خیلی حال کردم دمت هم گرم.فقط تاریخ ریلیس MGS 4 سال 2008 بود که اینجا زدی 2007 و یه محبت بکن یه ترتیب خوب براش بزار مثلا اول Twin snakes اومده بعد MGS 2 در صورتیکه باید برعکس باشه ممنون.

kolange_bill

کاربر سایت
Apr 2, 2012
209
فرهاد جان تاپیکت خیلی باحال بود خیلی حال کردم دمت هم گرم.فقط تاریخ ریلیس MGS 4 سال 2008 بود که اینجا زدی 2007 و یه محبت بکن یه ترتیب خوب براش بزار مثلا اول Twin snakes اومده بعد MGS 2 در صورتیکه باید برعکس باشه ممنون.

مرسی مرتضی جان بابت یاد اوری عزیز درستش کردم. با پوزش

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
بهترین سری بازیهای عمرم بوده و هست و خواهد بود .
هیچوقت خاطراتی که با نزدیک 20بار تموم کردن MGS3 دارم رو از یاد نمیبرم .
کلا عامل اصلیه اینکه این نسل من کنسول گرفتم هم همین MGS بود :D

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
من که تازه با این سری آشنا شدم ( آشنایی داشتم تازه دارم بازیشون میکنم :D ) و یکی از بهترین سری هاییه که به عمرم دیدم >:d<

به همه هوادارای Snake ( چه میخواد برهنه باشه چه جامد :D ) تبریک میگم

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اگه میخواستم لیست کنم بهترین بازی های که انجام دادم در طول این 22 سال زندگی گیمریم 100% MGS عنوان اول هستش .:x

کاش میومدن این MGS5 رو هم معرفی میکردن یکم به نظرم زمانش داره دیر میشه برای معرفی یعنی MGS خون م داره میاد پایین .:d

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
2 بازی بود من رو به گریه انداخت ...

یکیشون MGS بود !

البته بعضی دوستان ( MGS های قبلی رو بازی نکردند و فقط 4 رو تجربه کردند ) به لطف HD که قبلی ها هم تجربه کردند

این هم عکس دسته جمعی دوستان

55006146289055473659.gif

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
ما هم بنوبه خود تبریک عرض میکنیم 25 ُمین سالگرد بناینگذار سبک مخفی کاری رو !

با گرفتن امتیاز 10 از سایت گیم اسپات و یورو گیمر و گیم اینفورمر نشان دهد همچنان جزو برترین بازی‌های تاریخ شناخته می‌شود.
Eurogamer به بازی 8 داد .
Gamespot, IGN, GameInformer و Famitsu از جمله مشهورترین مراجعی بودن که به بازی نمره کامل دادن !

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
افتخار ميكنم كه يه فن بزرگ و هميشگي در اين سري هستم و اين روز رو به همه تبريك ميگم . اين سري بازي تكرار شدي و شاهكار هست .

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
واقعا يادش بخير اولين متال گيريرو كه بازي كردم متال گير 1987 بود... واقعا اون زمان انقلابي در گيم پلي بازي ها ايجاد كرد وقتي تو زمان ميكرو همچين بازي بياد بيرون واقعا شگفت انگيز... هيچ بازي اون زمان ياراي مقابله با اين بازيرو نداشت...يا متال گير سال 1998 باز هم انقلابي در بازي هاي كامپيوتري ايجاد كرد و بازي بود كه بدون شك ميشه گفت بهترين بازي PS1 بودكلا صنعت گيم خيلي به اين بازي و استاد كوجيما مديونه...واين بازي از معدود بازي هايي كه پس از گذشت 25 سال هنوز هيچ افتي نكرده وبه المان هاي سري وريشش وفادار مونده...>:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر