رفع مشکل عدم ارتباط DNS در Xbox Live

Omid

کاربر سایت
Sep 23, 2005
213
نام
OMID
من مدتی پیش حدود 1 ماه سر این موضوع عدم ارتباط DNS در بخش نتوورک Live به مشکل برخورده بودم و از تمام راه هایی رو که در این انجمن عنوان شده بود ، تست هایی رو انجام داده بودم که متاسفانه به هیچ نتیجه درستی نرسیده بودم و همچنان در بخش DNS به اخطار Failed مواجه میشدم . تا اینکه در سایت هایی جستجویی کردم و این مورد رو مشاهده کرده و اون رو انجام دادم و خوشبختانه دیدم مسئله حل شد و تمام پورت ها برای اتصال برقرار شد . ترجمه اون مطالب رو در این تاپیک قرار میدم تا اگر دوستان به مشکلات مشابه برخورد کردند بدون دردسر مشکلشون رفع بشه ؛

اگر مستقیماً لینک رو با مودم برقرار میکنید :

systemnetwork.JPG

1. دقت بکنید که فقط کنسول رو به مودم متصل کرده باشید و قطعه دیگری همزمان در درگاه های مودم وصل نشده باشد .
2. به قسمت داشبورد ایکس باکس 360 خود رفته و به قسمت “System” سپس به بخش “Network Settings” سپس “Restore To Factory Defaults" را بزنید و زمانیکه از شما سوالی رو پرسید مورد "test Xbox Live" رو انتخاب بکنید .

3. مودم تون رو سریعاً روشن و خاموش بکنید و سپس در قسمت داشبورد به “System” و سپس “Network Settings” بروید و در آخر "Test Xbox Live Connection" رو انتخاب بکنید .
4. اگر مشکل همچنان برقرار بود سعی بکنید آدرس های دی ان اس خودتون رو (primary & secondary) از طریق Run و سپس Cmd و با تایپ ipconfig /all پیدا بکنید و در نهایت اون دو تا خط دی ان اس رو یادداشت کرده و در بخش “System” و سپس “Network Settings” در قسمت دی ان اس شناسه هایی رو که یادداشت کرده بودید رو بصورت دستی وارد بکنید و در آخر "Test Xbox Live Connection".

اگر لینک رو با PC یا در اصطلاح بصورت Wired برقرار میکنید :

networktestxboxlive.JPG

+ در این روش هم همان گزینه های بالا رو اعمال بکنید و اگر مشکلتون رفع نشد مرحله بعدی رو انجام بدید ؛ روش های بالایی رو در این انجمن دیده بودم ولی بصورت پراکنده ؛

در این روش که همان مشکل من هم همین روش بود شما می آیید و یه سری پورت های UDP و TCP رو باز و فوروارد میکنید ؛ گاهاً ISP ها پورت هایی رو از حال فوروارد بدلیل برخی مسائل نتوورکینگ خارج میکنند که همین مسئله باعث میشه سه پورتی که ایکس 360 برای وصل شدن به نتوورک مرکز به اون ها احتیاج داره مسدود بشه ؛ این مورد رو یا میتونید خودتون درست بکنید و یا به ISP زنگ بزنید تا اون ها اقدام بکنند ؛

3 پورتی که ایکس 360 برای اتصال نیاز دارد :
UDP : 88
UDP : 3074
TCP : 3074

در این روش شما خودتون پورت ها رو باز و فوروارد میکنید »

1 - ابتدا برنامه PFConfig رو از آدرس زیر میگیرید ( میتونید به سایت برنامه هم مراجعه بکنید و Info های مورد نیاز خودتون رو برداشت کنید :
Code:
http://www.portforward.com/store/PFCSetup1.0.192.exe

در قسمت بعد Installation برنامه ، موقع Run اولیه برنامه ، شرکت تولید کننده مودمتون رو از بین Manufacturer ها انتخاب بکنید ؛ من خودم چون مودم ام Planet بود اون رو انتخاب کرده و از منوی سمت چپ یکی رو اختیاری زدم ( این قسمت زیاد مهم نیست )

در ضمن قبل از این مورد این اطلاعات رجیستریشن رو برای کرک برنامه وارد بکنید :
Code:
Username: Paull717@hotmail.com
Registration Code: wnSZr-sXzUn-escs

بعد از مرحله Manufacturer میرسیم به این قسمت :

i43571_1copy.jpg

2 - به قسمت Custom Applications رفته و New رو زده و نام کارت شبکه رو که بصورت پیش فرض Local Area Connection است رو وارد بکنید و بعد از این مرحله دو Field برای وارد کردن بنام های TCP و UDP وجود داره برای اولی همان TCP عدد 3074 و برای UDP عدد 88 رو وارد بکنید . بعد در پنجره اصلی باید نامی که وارد کرده بودید نمایان بشه ؛ روی اون راست کلیک کرده و Start Forwarding Ports ... رو بزنید . بعد از کلیک روی اون باید در قسمت پایین همان نام نمایان شده باشه ؛

یک مرحله دیگر باقی مانده و اون هم اضافه کردن UDP دوم است ؛ برای اینکار دوباره در همان پنجره اصلی در قسمت Custom ... قسمت New رو کلیک بکنید و نام کارت شبکه رو مثل قبلی بزنید و اینبار قسمت TCP رو خالی بگذارید و UDP رو عدد 3074 وارد بکنید و مثل حالت قبلی پورت رو فوروارد بکنید .

* در این مراحل از شما یک آیپی هم خواهد پرسید که شما باید از لیست شماره آیپی ISP یا همان IP که با آن به نتوورک وصل شده رو انتخاب بکنید ؛ که اکثراً با 192 شروع میشود . این آیپی بصورت اتوماتیک در لیست بازشونده موجود است . به بیان ساده تر باید آخری رو انتخاب بکنید !

در مرحله آخر باید در پنجره اصلی برنامه سمت راست قسمت Update Router رو بزنید . بعد کمی صبر کردن ؛ پیغام Ok نوشته All Done ظاهر میشود .

دستگاه ایکس 360 رو ریست بکنید و دوباره امتحان بکنید . این بار باید مشکل شما حل شده باشد .

منبع مطالب رو ( بدون توضیحات اضافه + انگلیسی ) از وبلاگ زیر دریافت کنید :
Code:
http://xbox360help.blogspot.com/2007/03/dns-failed-on-xbox-360-live-test.html

از مدیر انجمن خواهشمندم در صورت صلاحدید ، تاپیک رو Merge یا انتقال بفرمایند .

متشکر .

kaletopol

کاربر سایت
Oct 17, 2006
221
نام
Payam
دوست عزیز این چیزی که شما در مورد باز کردن پورت ها گفتی ، هیچ ربطی به DNS نداره و برای NAT هستش ، همانطور که میدوتید 360 سه حالت NAT داره : Open - Moderate - Strike
اگر پورت ها روی مودم باز نباشند با Moderate و Strike مواجه میشید که تو Live مشکل Lag پیدا می کنید و اگه باز باشند مشکل حل میشه .
ضمنا DNS یعنی آدرس کازت شبکه PC ، همین

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
اتفاقا کاملا مربوط به DNS میشه! :biggrin1:
مگه فقط برای Open کردن NAT پورت فوروارد می کنن؟! اصلا موقعی که شما XBox رو به PC وصل می کنی این 3 تا پورت باید اتوماتیک باز بشن تا ارتباط PC و XBox برقرار بشه ، حالا می خواد اصلا کاری به کار لایو هم نداشته باش! در بعضی موارد بدلیل وجود ایراد ها و یا دستکاری هایی در PC این اتقاق نمی افته که اون وقت مجبوریم از این روش که دوستمون معرفی ( ترجمه ) کردن استفاده کنیم...

در ضمن حالت سوم NAT هم Strike نیست! اسمش Strict هست...

Open ، Strict و یا Moderate بودن NAT هیچ ربطی به Lag شما در بازی نداره! بلکه فقط مربوط میشه به امکان یا عدم امکان ارتباط شما به بقیه گیمر های میشه ، به این صورت که :

Open : می تونه با هر سه حالت Open ، Strict و Moderate ارتباط برقرار کنه!
Moderate : می تونه با 2 حالت Open و Moderate ارتباط بر قرار کنه!
Strict : فقط می تونه با Open ارتباط بر قرار کنه!

DNS هم سیستمی هست که نام دامنه رو به صورت IP Address در میاره!

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
خدمت شما عرض کنم که با باز کردن 2 پورت هم مشکل حل میشه.تصویر زیر رو مشاهده کنید :

2s9yw53.jpg

لازم هست تنظیمات به شکل زیر در بیاد تا NAT شما Open بشه...

• Like
Reactions: erfan1383

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
این 2 تا هم در اصل 4 تا هستن چون udp و tcp جدا هستن. 3 تای اصلی که باید باز بشن اینها هستن:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
این 2 تا هم در اصل 4 تا هستن چون udp و tcp جدا هستن. 3 تای اصلی که باید باز بشن اینها هستن:

بله درسته.اما خوب برای من یکی و چند تا از دوستان این ها کار کردن.

به هر حال این DNS و Open نبودن NAT دو تا از مشکلاتی هست که کاربران دارن. ;)

راستی این آموزش امید جان رو ادغام کنید با تاپیک 4 روش اتصال فکر کنم خیلی بهتر باشه.البته اگر توی صفحات اولش قرار بگیره. ;)

persiandiscus

کاربر سایت
Apr 4, 2008
144
با سلام
من از دیشب دیگه نمی تونم وارد لایو شوم قبلش کاملا درست بود
تست رو که می گیرم ارور dns رو میده که قبلا منو ال ست کرده بودم این سری هم یکسری dns های جدید داد که جواب نداد اون راهنمایی های پست 1 رو هم انجام دادم!
خواهشن کمک کنید کسی با صبا این مشکلو جدیدا پیدا نکرده!؟

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
با سلام
من از دیشب دیگه نمی تونم وارد لایو شوم قبلش کاملا درست بود
تست رو که می گیرم ارور dns رو میده که قبلا منو ال ست کرده بودم این سری هم یکسری dns های جدید داد که جواب نداد اون راهنمایی های پست 1 رو هم انجام دادم!
خواهشن کمک کنید کسی با صبا این مشکلو جدیدا پیدا نکرده!؟

روی Auto گذاشتی باز هم وصل نشد ؟
این رو تست کن واسه DNS اولی :

192.168.1.1

persiandiscus

کاربر سایت
Apr 4, 2008
144
روی auto هم گذاشتم وصل نشد
اینی که نوشتی برای gateway hast
ip:192.168.1.9
sub:255.255.255.0
gateway:192.168.1.1
pdns:89.165.0.13
sdns:89.165.0.14
برای dns هم اینارو امتحان کردم 4.2.2.3 و .4.2.2.4
217.218.127.104
105
ولی هیچ کدوم جواب نمیده خیلی عجیبه همیشه سه سوت وصل میشد اینترنتمم مشکل نداره!!

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
روی auto هم گذاشتم وصل نشد
اینی که نوشتی برای gateway hast
ip:192.168.1.9
sub:255.255.255.0
gateway:192.168.1.1
pdns:89.165.0.13
sdns:89.165.0.14
برای dns هم اینارو امتحان کردم 4.2.2.3 و .4.2.2.4
217.218.127.104
105
ولی هیچ کدوم جواب نمیده خیلی عجیبه همیشه سه سوت وصل میشد اینترنتمم مشکل نداره!!

SDNS رو 4.2.2.4 بزن.
اون PDNS رو اونی که شرکت داده بزن یا 192.168.1.1
درسته 192.168.1.1 برای Gateway هست اما اینجا هم بزن گاهی اوقات جواب میده. ;)

fereydoon

کاربر سایت
Mar 25, 2007
130
با سلام

من فکر میکنم چند روزی که Dns های اصلی کشور مثل 217.218.127.104 و یا 89.165.0.13 که ماله نداگستر مشکل داره و درست کار نمیکنند.

من بر حسب طریقه اتصالتون سه راه رو پیشنهاد میکنم :

الف) این راه برای کسانی که از مودم های با پورت LAN استفاده میکنند و xbox360 به مودم وصل شده است.
IP مودمتون رو در اینترنت اکسپلور (به عنوان مثال http://192.168.1.1 بسته به رنج IP) وارد کنید و بعد دنبال بخش Dns در مودمتون بگردید و در اونجا وضعیت رو از حالتUse Auto discover DNS Server به حالت Use Manual discover DNS Server ببرید ( شاید عبارت انگلیسی مودم شما کمی متفاوت باشه) و در ادامه در دو جای خالی Preferred DNS Server عدد 4.2.2.4 و برای Alternate DNS Server عدد 192.9.9.3 رو وارد کنید . بعد تغییرات رو ذخیره کنید . در این حالت مودم شما تمامی بسته های ارسالی رو به دو DNS معرفی شده خواهد فرستاد.

ب) برای کسانی که از مودمهای با پورت USB استفاده میکنند و کارت شبکه کامپیوتر رو share کردند هم پیشنهاد میکنم به بخش Internet protocol در Property کارت شبکه برند و در اونجا بعد از انتخاب گزینه Internet protocol روی کلید Property کلیک کنند. در پنجره باز شده در بخش پایین پنجره گزینه دوم یعنی Use the following DNS Server رو انتخاب کنید و در ادامه در دو جای خالی Preferred DNS Server عدد 4.2.2.4 و برای Alternate DNS Server عدد 192.9.9.3 رو وارد کنید .

راه حل سوم هم که نیازی به تنظیم مودم یا کارت شبکه نداره اینه که در بخش network setting کنسول xbox، مشخصات IP رو از حالت Automatic به حالت manual ببرید و از اعداد زیر رو وارد کنید :

IP: 192.168.1.3 ( عدد آخر که در اینجا 3 در نظر گرفته شده میتونه هر عدد دیگه ای غیر از IP مودمتون باشه که اکثر مودمها در حالت عادی IP 192.168.1.1 رو دارند )
SUB: 255.255.255.0
Gateway : 192.168.1.1 ( این همون IP مودمتون هست که باید اینجا وارد کنید )
pdns : 4.2.2.4
sdns : 192.9.9.3

موفق باشید
فریدون

آخرین ویرایش:

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
برای منم دیشب این مشکل پیش اومد (DNS failed...!)
رو اتوماتیک گذاشتم نشد...دستی دادم...نشد
خاموش-روشن کردم....نشد:confused:
تا...متوجه شدم بازی تو دسگاهه
بازیو دراوردم-خاموش-روشن کردم وصل شد:love:
الانم DNS موند رو Auto و مشکلی هم نیست

مرسی

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
برای منم دیشب این مشکل پیش اومد (DNS failed...!)
رو اتوماتیک گذاشتم نشد...دستی دادم...نشد
خاموش-روشن کردم....نشد:confused:
تا...متوجه شدم بازی تو دسگاهه
بازیو دراوردم-خاموش-روشن کردم وصل شد:love:
الانم DNS موند رو Auto و مشکلی هم نیست

مرسی
آره منم عین تو دستگاه رو که خاموش کردم دوباره روشن کردم رو Auto راحت رد کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر