بهترین بازیهای دهه اخیر میلادی از نگاه کاربران بازیسنتر

بهترین سال دهه اخیر در صنعت گیم:

• 2010

• 2011

• 2012

• 2013

• 2014

• 2015

• 2016

• 2017

• 2018

• 2019

Results are only viewable after voting.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
d16280b4e52d9dfe-600x338.png

سلام!
باورکردنی نیست ولی همونطور که میدونید، یه دهه‌ی میلادی دیگه پر از بازیهای خفن داره به پایان خودش میرسه...سایت‌های مختلف گیمینگ شروع کردن تا برترین بازیهای 2010s خودشون رو انتخاب کنن...
بد نیست کاربرای بازیسنتر هم یه لیست 10 تایی یا حتی بیشتر از بازیهای موردعلاقه‌ی خودشون رو به اشتراک بزارن تا با نظرات و سلیقه‌شون آشنا بشیم و در صورت امکان یه بحث سالم هم شکل بگیره. اگه در مورد هر انتخاب توضیحی هم بدید و حستون رو در موردش بگید خیلی عالی‌ میشه...البته اجباری نیست :D

=====================
لیست‌هایی که تا حالا از سایت‌های مختلف منتشر شده:
The 100 Best Videogames of the 2010s
The 30 best video games of the decade, ranked
The 100 best games of the decade (2010-2019): 10-1
The Young Folks' Top 50 Video Games of the 2010's | The Young Folks
'Dark Souls'? 'The Last of Us'? Top 50 games of the 2010s
GAMINGbible's Greatest Games Of The Decade
Our 15 favorite video games from the 2010s
The 10 Best Games of the Decade
The best video games of the decade - the top 50 games from 2010-2020, ranked - VG247
The 50 Best Video Games of the Decade (2010-2019)
Games of the Decade • Archive • Eurogamer.net
The Best Games of the Decade
Best Video Games of the Decade (2010-19)
The 20 Best Video Games Of The Decade, Ranked
The games of the decade
The 100 best games of the decade
https://www.washingtonpost.com/graphics/2019/video-games/influential-games-of-the-decade
=====================
اگه استقبال بشه، مثل تاپیک بازی‌های موردانتظارِ هر سال که رای‌گیری می‌کنیم، رای‌ها رو جمع میکنم و در نهایت یه لیست نهایی از بازیهای برتر دهه بدست میاد.
خب دیگه توضیح اضافه نمی‌خواد؛ لیست شخصیِ بهترین بازیهایی که از بازه‌ی ابتدایِ سال 2010 تا انتهای 2019 منتشر شدن رو داخل این تاپیک قرار بدید. از اونجایی که سال به پایان نرسیده، تا انتهای 2019 میتونید لیست خودتون رو ویرایش کنید.
اگه لیست جدیدی از بهترین‌های دهه از سایت‌های دیگه منتشر شد هم همین جا قرار میدم تا تاپیک ماهیت خبری هم داشته باشه...یه نظرسنجی هم اضافه کردم!

آخرین ویرایش:

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
قبلا هم گفتم ، همونطور که بازی های امثال دیوید کیج یه فرمول خاص دارن و هر کسی اونارو نمی پسنده ، این قضیه برای میازاکی هم صدق میکنه
بازی هاش همه پسند نیست و الخصوص هاردکوره!
میازاکی یعنی ضربان قلب روی ۲۰۰:D
روایت داستان توی بازی های میازاکی خیلی خاصه
و شاید تنها چند درصد اونو از طریق کاتسین ها متوجه بشن!
اگر سیکیرو رو جدا کنیم توی سولزبورن از ابتدا همه چیز گنگ هستش و با پیش روی توی بازی از طریق npc ها و ایتم ها و... داستان تا حدودی تکمیل میشه(توی سیکیرو از ابتدای کار هدف تقریبا مشخصه!)
معنای درجه ی سختی رو فقط با کارهای میازاکی میشه درک کرد
بازی های میازاکی پره از مطالب عمیق و فلسفی و تم‌ و اتمسفر بازی هاش واقعا مثل اسمشون دارکه!(به غیر سیکیرو که توش جهانی رنگارنگ و زیبا خلق کرده)
معنای واقعی به چالش کشیده شدن رو از همون اول بازی هاش با پوست و گوشتت حس میکنی:D
طراحی محیط هاش چه توی بلادبورن چه دارک سولزها بی نظیر و منحصر به فرده و امثال یارنام و لردران و در واقع آنورلوندو و ... هیچوقت از ذهن من یکی فراموش نمیشه!
امثال گویین و اورستین و اسماگ و مانوس و بزرگ خاندان و عزیز دل من جناب ارتوریاس و دنسر ، ابیس واچر ، نملس کینگ ، گرمن ، پدر گاسکویین ، لودویگ ، لیدی ماریا جون و ... فراموش نشدنین!
اکثرا گرفتار بیماری ها و نفرین های توی بازی میشی و دنبال راه چاره ایی برای رفعش هستی بلکه بتونی خدمتی به خلق کنی:D
بخوام بگم دوتا کتاب میشه:D
به هر حال بزار انتخاب هامو بگم:D>:)

۱.بلابورن
۲.تلو و گاد اف وار۴ باهم :p
۳.دارک سولز۱
۴.ویچر۳ و رد دد ۲ باهم :D
۵.انچارتد۴
۶.هوریزان
۷.اویل۲
۸.سیکیرو
۹.اویل ویثین۲
۱۰....خیلیا:D

تو ایندی ها:D
۱.rime
۲.a plague tale
۳.witnees

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
بازی زیاده خداییش که من زمانی عاشقشون بودم خیلی سخته بین این همه بازی خوب لیست کنی . حالا یک ترتیبی دادم بعضی هاش بالاتر بعضی هاش پایینتر مهم اینکه واقعا با این بازی ها زندگی کردم البته بازی زیاده .
داخل نظر سنجی یک مورد همه موارد هم میزاشتی . :D:-"

1- The Last of Us
2- Uncharted
3- Metal Gear Solid
4- GOD of WAR
5- Red death Redemption
Bloodborne -6
7- Half-Life
8-Splinter Cell
9- Halo
10-Grand theft Auto
11- BioShock
12- Gran Turismo
13- Resident Evil
14- The Witcher
15- Horizon Zero Dawn
Shadow of Colossus -16
17- Infamous
18- KILLZONE
19- Gears of War
20- Spider-Man
21- Call of Duty
22- Syphon Philter
23- Parasite Eve
24- GoldenEye
25- Tekken
26- World of Warcraft
27- Zelda
28- The Elder Scrolls V: Skyrim

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
اینکه بخوایم از روی نظرسنجی بهترین بازی ها رو انتخاب کنیم زیاد منطقی نیست و بیشتر جنبه سرگرمی داره چون تو این فروم خیلی ها محدود شدن به یک کنسول و بین کنسول های جدید اکثرا هم کنسول PS4 دارند و خوب کسی که مثلا کنسول سویچ نداره و زلدا رو تجربه نکرده چه جوری باید انتخاب کنه؟ و اگر انتخاب هم بکنه صرفا به خاطر اینکه دیده بقیه ازش تعریف کردن و اونم راضی شده بدون اینکه بازیش کنه انتخابش کنه

در کل اگر میشد فقط بازی های مولتی پلتفرم رو انتخاب میکردیم جواب منطقی تری در می اومد

-----------------------------------------------

Red Dead Redemption
Forza Horizon
Alan wake
Gears of War 3
Batman: Arkham
GTA IV
God of War
The Witcher 3
Halo: Reach
Portal 2

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
2010 : God of War III
2011 : Uncharted 3: Drake's Deception
2012 : Resident Evil 6
2013 : The Last of Us
2014 : Assassin's Creed Unity
2015 : Bloodborne
2016 : Uncharted 4: A Thief's End
2017 : Horizon Zero Dawn
2018 : God of War
2019 : Resident Evil 2

بهترین بازی یک دهه اخیر از نظر من : The Last of Us
بهترین بازی تاریخ از نظر من : Resident Evil 4

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
اینکه بخوایم از روی نظرسنجی بهترین بازی ها رو انتخاب کنیم زیاد منطقی نیست و بیشتر جنبه سرگرمی داره چون تو این فروم خیلی ها محدود شدن به یک کنسول و بین کنسول های جدید اکثرا هم کنسول PS4 دارند و خوب کسی که مثلا کنسول سویچ نداره و زلدا رو تجربه نکرده چه جوری باید انتخاب کنه؟ و اگر انتخاب هم بکنه صرفا به خاطر اینکه دیده بقیه ازش تعریف کردن و اونم راضی شده بدون اینکه بازیش کنه انتخابش کنه

در کل اگر میشد فقط بازی های مولتی پلتفرم رو انتخاب میکردیم جواب منطقی تری در می اومد
آخه راه حل بهتری براش وجود نداره...هر لیستی بدست بیاد، بر اساس کاربران و شرایط همون جا انتخاب شده...مثل رای‌گیری‌های مختلفی که توی سایت‌های گیمینگ دیگه از کاربران انجام میگیره و نتایج هم بر اساس سلایق و شرایط همون مجموعه کاربراست.
اگه بخواییم فقط مولتی پلتفرم انتخاب کنیم هم تقریبا نصف بازیهای بزرگ 10 سال اخیر رو باید نادیده بگیریم که نمیشه واقعا...ابهام زیادی هم در انحصاری بودن یا نبودن بازیا هست...اینکه روی PC عرضه شده یا فقط روی یه پلتفرم بوده یا دو تا و اینجور چیزا... و اینکه آره همونطور که گفتی بیشتر جنبه سرگرمی و آشنایی با سلایق و انتخاب‌های کاربرای مختلف داره.
بازی زیاده خداییش که من زمانی عاشقشون بودم خیلی سخته بین این همه بازی خوب لیست کنی . حالا یک ترتیبی دادم بعضی هاش بالاتر بعضی هاش پایینتر مهم اینکه واقعا با این بازی ها زندگی کردم البته بازی زیاده .
داخل نظر سنجی یک مورد همه موارد هم میزاشتی . :D:-"

1- The Last of Us
2- Uncharted
3- Metal Gear Solid
4- GOD of WAR
5- Red death Redemption
Bloodborne -6
7- Half-Life
8-Splinter Cell
9- Halo
10-Grand theft Auto
11- BioShock
12- Gran Turismo
13- Resident Evil
14- The Witcher
15- Horizon Zero Dawn
Shadow of Colossus -16
17- Infamous
18- KILLZONE
19- Gears of War
20- Spider-Man
21- Call of Duty
22- Syphon Philter
23- Parasite Eve
24- GoldenEye
25- Tekken
26- World of Warcraft
27- Zelda
28- The Elder Scrolls V: Skyrim
فک کنم کل تاریخ رو لیست کردی واسه همین خیلی زیاده و انتخاب کردن سخت :D موضوع تاپیک 10 سال اخیره.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
1-the witcher 3
2-red dead redemption
3-Fallout new vegas
4-red dead redemption 2
5-batman Arkham city
6-gears of war 3
7-portal 2
8-GTA V
9-AC BROTHERHOOD
10-DISHONORED 2

ولی عجیبه 2013 بیشترین رای رو اورده. اره اون سال 3 تا شاهکار فوق العاده داشتیم ولی باز هم تنوع و گستردگی و تعداد بازی های شاهکار 2010 رو نداشت واقعا.
rdr - mass effect 2- starcraft 2 - heavy rain- god of war 3 - halo reach - assassins brotherhood - black ops - super Mario galaxy 2 - limbo - alan wake - bioshock 2 - bayonetta - fallout new vegas

آخرین ویرایش:

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
آقا دمت گرم که هرسال یه همچین تاپیکی میزنی حال میکنم با این تاپیکا :-bd والا این نسل و اواخر نسل قبل بازیای زیادی نتونستم راضیم کنن ولی خب بریم بنویسیم ای کاش 2009 رو هم یجوری توش جا میدادید :-":D

1. red dead redemption وقتی که ps3م گرفتم این و gta5 همراش بود عجب بازیی بود تکرار نشدنی لامصب اولاش میگفتن خیلی حال نمیکنم ولی بعدش :x

2. GTA5 اولین gta مدرنی بود که بازی کردم بسیار عالی یعنی مسخره بازی هایی که من تو این بازی در آوردم تا یه عمر یادم میمونه:D

3. the last of us دومین بازیی بود که با ps4 تجریه کردم فکر میکنم تا به حال 6.7 باری تا تهش رفته باشم به طوری که هر بار میرم تو بازی حالم بد میشه :-&:D

4. god of war 3 remastered در حد 2 نبود یادمه 2 رو 10 بار تموم کردم ولی این 2 بار به هرحال بازم عالی و پایان مناسبی برای کل سری بود :-"

5. the witcher 3 راستش اون موقع که بازی کردم انگلیسیم آنچنان خوب نبود و کل داستان متوجه نمیشدم ولی انقدر جذاب بود که یکبار تمومش کنم :D

6. horizon zero dawn از اون بازیایی بود که فکر میکردم مفت نمی ارزه ولی واقعا لذت بردم گیم پلی عالی داستان عالی شخصیت اصلی عالی هرچند شخصیت های دیگه آبکی و مزخرف و موارد منفیی هم داشت که الان رو بورسه و وارد جزئیات نمیشم :-"

7. uncharted 4 این بازی همیشه اول لیسم بود چون واقعا فوق العادس اما تغییر یک دفعه ای پایانش یه مقدار اذیت میکنه! وارد جزئیات نمیشم :D:D:D

8. god of war 2018 حقیقتش بنظرم ارزش وقتی که براش گذاشتم نداشت و معمولی بود ولی فقط بخاطر کوری بارلوگ تو لیسته برای اینکه داستان عالی بود و دمش گرم که بازیش ذره ای مسائل زیبای روز رو نداشت ادامه بده امیدم به تو ^:)^

9. batman arkham knight به لطف پلاس این جواهر تجربه کردم و عالی بود :x

resident evil 2 remake .10 من این بازی رو pc و با ستینگ low رفتم ولی انقدر خوب بود که اصلا به فریم ریت پایین تو خیلی از جاهاش اهمیت نداد بهترین بازی 2019 تا الان :x

11. چجوری RDR2 یادم رفت تا اینجا بهترین بازی نسل :x

12. sonic mania

آخری تو لیستم نیست ولی کاشکی بود
bloodborn حقیقتش اولین باری بود که یکی از بازی های میازاکی تجربه میکنم حدودا چند ساعتی بازی کردم و فقط تونستم باس اول بزنم بعدش بازی رو دادم رفت ولی عالی بود جالبه اکثریت تو لیستشونه :|

اگه چیزی به ذهنم رسید اضافه میکنم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر