بهترین بازیهای دهه اخیر میلادی از نگاه کاربران بازیسنتر

بهترین سال دهه اخیر در صنعت گیم:

• 2010

• 2011

• 2012

• 2013

• 2014

• 2015

• 2016

• 2017

• 2018

• 2019

Results are only viewable after voting.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
d16280b4e52d9dfe-600x338.png

سلام!
باورکردنی نیست ولی همونطور که میدونید، یه دهه‌ی میلادی دیگه پر از بازیهای خفن داره به پایان خودش میرسه...سایت‌های مختلف گیمینگ شروع کردن تا برترین بازیهای 2010s خودشون رو انتخاب کنن...
بد نیست کاربرای بازیسنتر هم یه لیست 10 تایی یا حتی بیشتر از بازیهای موردعلاقه‌ی خودشون رو به اشتراک بزارن تا با نظرات و سلیقه‌شون آشنا بشیم و در صورت امکان یه بحث سالم هم شکل بگیره. اگه در مورد هر انتخاب توضیحی هم بدید و حستون رو در موردش بگید خیلی عالی‌ میشه...البته اجباری نیست :D

=====================
لیست‌هایی که تا حالا از سایت‌های مختلف منتشر شده:
The 100 Best Videogames of the 2010s
The 30 best video games of the decade, ranked
The 100 best games of the decade (2010-2019): 10-1
The Young Folks' Top 50 Video Games of the 2010's | The Young Folks
'Dark Souls'? 'The Last of Us'? Top 50 games of the 2010s
GAMINGbible's Greatest Games Of The Decade
Our 15 favorite video games from the 2010s
The 10 Best Games of the Decade
The best video games of the decade - the top 50 games from 2010-2020, ranked - VG247
The 50 Best Video Games of the Decade (2010-2019)
Games of the Decade • Archive • Eurogamer.net
The Best Games of the Decade
Best Video Games of the Decade (2010-19)
The 20 Best Video Games Of The Decade, Ranked
The games of the decade
The 100 best games of the decade
https://www.washingtonpost.com/graphics/2019/video-games/influential-games-of-the-decade
=====================
اگه استقبال بشه، مثل تاپیک بازی‌های موردانتظارِ هر سال که رای‌گیری می‌کنیم، رای‌ها رو جمع میکنم و در نهایت یه لیست نهایی از بازیهای برتر دهه بدست میاد.
خب دیگه توضیح اضافه نمی‌خواد؛ لیست شخصیِ بهترین بازیهایی که از بازه‌ی ابتدایِ سال 2010 تا انتهای 2019 منتشر شدن رو داخل این تاپیک قرار بدید. از اونجایی که سال به پایان نرسیده، تا انتهای 2019 میتونید لیست خودتون رو ویرایش کنید.
اگه لیست جدیدی از بهترین‌های دهه از سایت‌های دیگه منتشر شد هم همین جا قرار میدم تا تاپیک ماهیت خبری هم داشته باشه...یه نظرسنجی هم اضافه کردم!

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
بازی های صرفا خوب هم بهش اشاره کردی حتی بتل و بولت استورم هم گذاشتی خب اینطوری بذار من لیست کنم برات :D
The Last Of Us - GTA V - bioshock infinite - Ni no Kuni: Wrath of the White Witch - Super Mario 3D World - The Legend of Zelda: A Link Between Worlds - Gone Home - GOW : AS - Tearaway - Tomb Raider - AC IV - Resogun - Rayman Legends - MGS : Revengeance - Beyond : Two Souls - DmC - battlefield 4
نه دیگه لیستم به اندازه‌ی Beyond و GOW: Ascension بد نبود :D اینا بازیای ناامیدکننده‌ی اون سال محسوب میشن :D

• Like
Reactions: The End Of Ps

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
نه دیگه لیستم به اندازه‌ی Beyond و GOW: Ascension بد نبود :D اینا بازیای ناامیدکننده‌ی اون سال محسوب میشن :D
بالاخره GOW : AS متاش از بولت استورم که بیشتره دیگه :D اینا رو حذف کن صرفا خوب های لیست خودت هم حذف کن ببین چیا میمونه البته خودم بین 2011 و 2013 مونده بودم چون 2011 به شدت بازی خوب زیاد داشت حتی رزیستنس 3 و کیلزون 3 که خودت جا انداختی در لیستت :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
بالاخره GOW : AS متاش از بولت استورم که بیشتره دیگه :D اینا رو حذف کن صرفا خوب های لیست خودت هم حذف کن ببین چیا میمونه البته خودم بین 2011 و 2013 مونده بودم چون 2011 به شدت بازی خوب زیاد داشت حتی رزیستنس 3 که خودت جا انداختی در لیستت :D
نه دیگه خداوکیلی بولت استورم متاش بیشتر بود...برو چک کن :D بعدشم انتظارات از یه شوتر نوآورانه خیلی کمتر از یه نسخه از گاده :D
ولی بیخیال بیا توافق کنیم که هر دو سال فوق‌العاده بودن و به 2019 لعنت بفرستیم! >:)

• Like
Reactions: The End Of Ps

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
بهترین سال در دهه گذشته رقابت از نظر من بین 2011 و 2013 بود که در نهایت بازی های همه سال ها رو لیست کردم و به 2013 رای دادم
بدترین سال دهه از نظر من به ترتیب 2012 و 2014 بودن (البته با این اوضاع 2019 هم میتونه بهشون برسه :D) جالبه که 2012 یدونه رای آورده ولی 2018 که شاید یکی از بهترین سال های این نسل بود رای نیاورده :D 2017 هم برا من بهترین سال در نسل هشتم بود تعداد بازی هاش رو روی کاغذ نوشتم قشنگ در حد 2011 و 2013 بود
بهترین بازی یک دهه اخیر ... (شماره اول مشخصه ولی بقیه رو بخوام لیست کنم دچار خوددرگیری میشم :D)

The Last Of Us
حالا 2020 میاد 2013 رو میشوره میبره :D

بنظر من که 2013 در مقابل 2011 حرفی برای گفتن نداشت...از نظر "تعداد" بازیهای خفن میگم :D

Skyrim - Batman: AC - Portal 2 - Gears of War 3 - Zelda: Skyward Sword - Dark Souls - Uncharted 3 - Battlefield 3 - La Noire - Deus Ex: HR - Dead Space 2 - Witcher 2 - Crysis 2 - Rayman Origins - Infamous 2 - Bulletstorm

احتمالا خیلی‌هارو فراموش کردم!

در مقابلش 2013، با ارفاق فوقش 5-6 تا بازی خفن داشته باشه :D البته 2013 رو نرفتم چک کنم همینطوری از روی حافظه میگم!

البته نظرات مختلفه...مثلا خفنیت TLOU واسه خودم اندازه سه چهار تا از بازیهای دیگه محسوب میشه >:)

ولی کلا نتیجه نظرسنجی رو دیدم تعجب کردم.
Quality vs Quantity

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
نمیتونم بهشون ترتیب بدم ولی خب

Portal 2
PUBG
MGSV
RDR2
FH3
Healo: Reach
Batman: Arkham City
Witcher: 3
Mass Effect 2
Limbo

سه تا بازی هم نشد وارد top 10 کنم ولی دوست داشتم بهشون اشاره کنم از جمله دلست، اینساید (لیمبو جاشو پر کرده)، گیرز3

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
@The End Of Ps

The 100 Best Videogames of the 2010s

میگم این لیست رو خودت چک کردی !!! بیشتر لیست بهترین ایندی دهه است !!!
کلا خنده دار ترین لیستی بود که دیدم !
آره احتمالا جنبه فان داشته لیستشون lol :D
نمیتونم بهشون ترتیب بدم ولی خب
RDR2
شما که تو تاپیک TGA گفته بودی RDR2 کلی ایراد داشت و حقش نبود و گوتی شدن گاد تو دهنی به R* بود چی شد یهو :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
دوتا مقاله ای که تو پست اوله رتبه اولش Breath of the wild ه که خب تو مقیاس خودش حداقل حرف های خوبی برا زدن داره

البته باید منتظر سایت های مهم تر بود و نظراتشون ولی در کل خیلی ناامید میشم این همه این بازیش نکردن

برای خودم بهترین سال ها 2011 و 2017 بودن
که قشنگ خیلی ناجوانمردانه به 2017 رای دادم
نیر و زلدا و ماریو اودیسه و هورایزون + پرسونا 5 که هنوز عین آدم رفتنش رو دلم مونده + عرضه سوییچ :D

بهترین بازی های دهه هم :

10. Rayman legends
9. God of War
8. Sonic Generations
7. Batman arkham city
6. Portal 2
5. The last of Us
4. Fire emblem three houses
3. DOTA 2
2. Red dead redemption
1. The legend of Zelda Breath of the wild

دانگانرونپا 2 اساسا ویژوال ناوله وگرنه لای 5 تا بازی اول بود این قدر دوستش داشتم

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
شما که تو تاپیک TGA گفته بودی RDR2 کلی ایراد داشت و حقش نبود و گوتی شدن گاد تو دهنی به R* بود چی شد یهو :D

ایرادات به گیمپلی RDR2 وارده ولی با گذر زمان هرچه بیشتر میگذره پروداکشن ولیو بازی روز به روز بیشتر به چشم میاد به نظرم، وسعتی دنیای زنده ای که راک استار ساخته واقعا تا GTA6 کسی بهش نمیرسه
تو لیستم مثلا پابجی هم هست ولی خب همین الان میتونم کلی ایراد بهش بگیرم اما از جهاتی دیگه اینقدر دستاورد داشته که ارزش اینو داره وارد top 10 دهه اخیر بشه
علی جدی فکر میکردم رده بندی ات این شکلی شه:D
۱.mgs1
۲.mgs2
۳.mgs3
۴.mgs v
۵.mgs p
6.ds 2019 (:D)

اخه نظرسنجی نوشته یک دهه اخیر دست و بالم بسته شده بود از این نظر :D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
ایرادات به گیمپلی RDR2 وارده ولی با گذر زمان هرچه بیشتر میگذره پروداکشن ولیو بازی روز به روز بیشتر به چشم میاد به نظرم، وسعتی دنیای زنده ای که راک استار ساخته واقعا تا GTA6 کسی بهش نمیرسه
تو لیستم مثلا پابجی هم هست ولی خب همین الان میتونم کلی ایراد بهش بگیرم اما از جهاتی دیگه اینقدر دستاورد داشته که ارزش اینو داره وارد top 10 دهه اخیر بشه

اخه نظرسنجی نوشته یک دهه اخیر دست و بالم بسته شده بود از این نظر :D
تو تمام ایراداتی که به RDR2 گرفتن فقط یکیش منو آزار میداد اونم کله پاشدن اسب بود رسما آدم جرات نمیکرد یکم گاز بده یهو میخوردی به یه سنگ ریزه کله پا میشدی :D

حالا ضعیف بودن گان پلی رو هم بپذیریم بنظرم اینقدر نکات مثبت داشت که اینا خیلی بچشم نمیومد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
دوتا مقاله ای که تو پست اوله رتبه اولش Breath of the wild ه که خب تو مقیاس خودش حداقل حرف های خوبی برا زدن داره

البته باید منتظر سایت های مهم تر بود و نظراتشون ولی در کل خیلی ناامید میشم این همه این بازیش نکردن

برای خودم بهترین سال ها 2011 و 2017 بودن
که قشنگ خیلی ناجوانمردانه به 2017 رای دادم
نیر و زلدا و ماریو اودیسه و هورایزون + پرسونا 5 که هنوز عین آدم رفتنش رو دلم مونده + عرضه سوییچ :D

بهترین بازی های دهه هم :

10. Rayman legends
9. God of War
8. Sonic Generations
7. Batman arkham city
6. Portal 2
5. The last of Us
4. Fire emblem three houses
3. DOTA 2
2. Red dead redemption
1. The legend of Zelda Breath of the wild

دانگانرونپا 2 اساسا ویژوال ناوله وگرنه لای 5 تا بازی اول بود این قدر دوستش داشتم

این پنج تا هم روش :D سگ خورد... نمی تونستم تو لیست نیارمشون :D

15. Dark souls 2
14. Nier automata
13. Hollow knight
12. Journey
11. Civilization VI

جا داره از بازی هایی یاد کنیم که تجربه اش به دل مون موند به دلایل مختلف

Witcher 3, Super Mario Galaxy 2, Fire emblem Awakening, Red Dead redemption 2, devil may cry V, Zelda Skyward Sword, Persona 5, Super Mario 3D World, Bloodborne, forza horizon 4, Xenoblade chronicles

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
2010 : Red Dead Redemption
2011 : Batman Arkham City
2012 : Journey
2013 : The Last of Us
2014 : Middle Earth Shadow of Mordor
2015 : Bloodborne
2016 : Uncharted 4
2017 : Horizon Zero Dawn
2018 : God of War

یک سری بازی هم هستش که خیلی برام خاص بودن:
Alan Wake ... Battlefield 3 ... Heavy Rain ... Mass Effect 3 ... Uncharted 3 ... Farcry 3 ... Overwatch ... Metro Last light ... Spiderman ... Monster Hunter ... Nier Automata ... LA Noire ... Dishonored 1-2 ... Batman arkham Knight

بهترین بازی دهه : The Last of Us
بهترین بازی تاریخ : Uncharted 2

آخرین ویرایش:

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
اقا خدایی چرا کسی از Dantes Inferno یادی نمیکنه با اون لول دیزاین وحشتناک خفن
من احساس میکنم خیلی ها با توجه به جوایز دارن نظر میدن نه نظر خودشون

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
1- Bioshock Infinite
2- Bayonetta
3- Batman Arkham City
4- The Witcher 3
5- Dark Soul/ Bloodborne
6- The Elder Scroll 5 :Skyrim
7- Red Dead Redemption
8-Persona 5
9- God of War
10- Alien Isolation

لیست براساس علاقه مه و نه به لحاظ داوری کیفیت. یعنی اگر براساس کیفیت شاید بخام نظر بدم شاید یکی دوتا بازی جابجا بشن و یک سری بیان توی لیست. از ناتی داگ بازی مورد علاقم Uncharted 2 هست که چون 2009 نیست نتونستم بیارم توی لیست وگرنه جز سه تای اولم میشد.

چندتا بازی دیگه که به شدت دوست داشتم و نمیدونم چجوری نیومد توی لیست :

GTA V, Horizon Zero Dawn, Yakuza 0, Uncharted 4, Shadow of War, The Last Of Us, Resident Evil 7 , Reyman Legends, RDR2, GOW3, Dead Space2, MGSV

این لیست فکر کنم از بالایی بهتر شد:D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر