Sony استودیو Insomniac Games را به تصاحب خود درآورد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
113791

Sony Interactive Entertainment لحظاتی قبل از تصاحب Insomniac Games، سازنده عنوان موفق Marvel's Spider-Man و سری Ratchet and Clank، خبر داد و تایید کرد که این استودیو به فعالیت خود بعنوان یکی از استودیوهای داخلی PlayStation ادامه خواهد داد.

رئیس Sony Interactive Entertainment یعنی جیم رایان اخیرا اعلام کرد که در جهت ارائه محتوای هر چه بیشتر و تضمین موفقیت PlayStation در نسل آینده کنسول ها، شرکت Sony تقویت استودیوهای تحت اختیار خود و همچنین اضافه کردن استودیوهای بازی سازی جدید به مجموعه PlayStation را در دستور کار قرار داده است.

مراحل خرید Insomniac در حال نهایی شدن است و سازنده سری Resistance به زودی بعنوان چهاردهمین استودیو بازی سازی Sony معرفی خواهد شد.

شان لیدن در مصاحبه با Bloomberg اعلام کرد که در آینده برخی از بازی های استودیوهای جهانی Sony Interactive Entertainment، خصوصا بازی های چندنفره، ممکن است از انحصار PlayStation خارج شوند.

عناوین انحصاری همچنان جزئی از استراتژی شرکت خواهند بود، اما برخی بازی ها، بخصوص بازی های چندنفره که برای تجربه بر روی کامپیوترهای شخصی ساخته می شوند، ممکن است توزیع گسترده تری را تجربه کنند. ما باید از پلتفرم PlayStation حمایت کنیم، بحثی در این رابطه وجود ندارد. همانطور که گفتم، در آینده شاهد عناوینی از سوی استودیوهای من خواهید بود که در دسترس جمعیت گسترده تری از گیمرها قرار می گیرند.

Sony Acquires Spider-Man PS4 Developer Insomniac Games - IGN

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,257
نام
امیر حسین
خرید اینسامنیک یک جورایی از ترس سونی هم بوده به خاطر اینکه با توجه به خبرهای این روز ها حتی امکان داشت دیزنی بخره اینسامنیک با توجه به اینکه Ip بازی برای دیزنی هستش و سونی قرارداد ساخت چند بازی داره .

اینسامنیک از نون شب خریدش برای سونی واجب تر بود تا هر استدیو دیگه ای با توجه به اینکه هر لحظه امکان خریدش توسط نه تنها ماکروسافت بلکه دیزنی و حتی گوگل هم بود خیلی گذینه خطرناکی بود برای سونی چون سازنده خیلی از عنوان های انحصاری سونی بود.
کلا خرید این ها، یک حرکت دفاعی بود بیشتر:-" شاید با از دست دادن این ها، بیشتر از اینکه مایکروسافت/گوگل و ... سود کنند، سونی ضرر میکرد:-"

به شخصه در یک اقدام دفاعی دیگه، دوست دارم Dontnod رو هم سونی بخره! فقط برای اینکه مطمئن بشم MS نمیخرتشون:| اگر کلا کسی کاری به کارشون نداشته باشه و مستقل بمونند، منم مشکلی ندارم با وضعیت فعلی:D (گرچه اینا با پول و مدیریت سونی میتونند به درجات والاتری از عرفان برسن...ولی کوتاه میایم ما :D )

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
میزان قرار داد رو اعلام نکردن؟

با توجه به اینکه رمدی ارزشی معادل ۱۰۰ میلیون دلار داره سونی خیلی باید بهشون اعتماد داشته باشه که همچین مبلغی رو هزینه کنه واسه خریدش.

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
چرا همه R&D رو فقط واسه اوردر میشناسن ؟ بابا اینا 2 تا GOW خفن واسه PSP ساخته بودن حالا جدا از اینا من خودم چندین بار اوردر رو تمام کردم و عاشقشم :D این استودیو خیلی پتانسیل بالایی داره
و همسایه سانتا و ND هم هست دست همو بگیرن میتونن این استودیو رو به چیز غولی تبدیل کنن.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
چرا همه R&D رو فقط واسه اوردر میشناسن ؟ بابا اینا 2 تا GOW خفن واسه PSP ساخته بودن حالا جدا از اینا من خودم چندین بار اوردر رو تمام کردم و عاشقشم :D این استودیو خیلی پتانسیل بالایی داره
و همسایه سانتا و ND هم هست دست همو بگیرن میتونن این استودیو رو به چیز غولی تبدیل کنن.
من عقب نشینی میکنم و به همون رمدی رضایت میدم ! ;))

باز رمدی سم لیک رو داره!

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
خرید اینسامنیک یک جورایی از ترس سونی هم بوده به خاطر اینکه با توجه به خبرهای این روز ها حتی امکان داشت دیزنی بخره اینسامنیک با توجه به اینکه Ip بازی برای دیزنی هستش و سونی قرارداد ساخت چند بازی داره .

اینسامنیک از نون شب خریدش برای سونی واجب تر بود تا هر استدیو دیگه ای با توجه به اینکه هر لحظه امکان خریدش توسط نه تنها ماکروسافت بلکه دیزنی و حتی گوگل هم بود خیلی گذینه خطرناکی بود برای سونی چون سازنده خیلی از عنوان های انحصاری سونی بود.

اساسا دیزنی بارها اعلام کرده دیگه (فعلا) دنبال ساخت بازی به صورت مستقیم نیست و میخواد با لایسنس دادن ip هاش به استدیوهای درجه یک صنعت گیم مدل جدیدی درامدزایی داشته باشه و وجهه هیروهاش هم حفظ بشه

ولی خب هر موردی محتمل هست و بعید نیست هدف سونی از خرید اینسومنیاک گیمز یک سنگ و دو نشون بوده باشه. جدا از رقابت با Xbox، گوشه چشمی از دور کردن هوس خرید اینسومنیاک توسط دیزنی داشته باشه

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
حالا که حرف دیزنی شد،:D همین چند وقت پیش بود که یه خبری خوندم در مورد اینکه رواسای گفتن زمان مناسبیه که دیزنی بیاد بزنه تو گوش اکتیویژن و بخرش:D (مخصوصا بعد از جریان جدایش از بانجی)

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
مایکروسافت رو شک دارم حتی خرید ig از ذهن اسپنسر عبور کرده باشه ولی دیزنی از همه محتمل تر بود. مخصوصا اخیرا که سر spiderman با سونی به مشکل برخوردن. اگر سونی نمیخرید، دیزنی رسما پشت در وایساده بود!

• Like
Reactions: g4mer

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
با استدلال دوستان (كه منطقي هم هست)خريد استديو kojima prodaction از همه هم مهمتر و هم واجبتره
البته اگه تا حالا نخريده باشنشون

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
با استدلال دوستان (كه منطقي هم هست)خريد استديو kojima prodaction از همه هم مهمتر و هم واجبتره
البته اگه تا حالا نخريده باشنشون
یه کم خرید استودیو کوجیما برای من عجیب غریب میزنه! بهتره بگیم خرید خود کوجیما ! چون باقی موارد که خود سونی فراهم کرده :D:p

• Like
Reactions: rezvideo

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
امیدوارم اهداف بعدی سونی یکی از این استودیوها باشه:D:

Ready at Dawn

Ready at Dawn

و بعدشم Ready at Dawn :D (ادامه The Order رو میخوام:((:((:((:((:((:((:(( دوست دارم یبار دیگه صدای استیو وست رو تو بازی مورد علاقه‌ام بشنوم:x)

آخراشم Supergiant Games با Remedy Entertainment :D

آخرین ویرایش:

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
احتمال اینکه سونی Bluepoint Games رو هم بخره خیلی زیاده. Kojima Productions به نظرم احتمالش هست که بعد ماجراجوی کونامی، کوجیما دیگه راضی نشه که بره زیر چتر یه ناشر دیگه و کلا مستقل بمونه.
البته شکی نیست که سونی با کونامی قابل مقایسه نیست ولی به نظرم این احتمال هست که کوجیما از این به بعد مستقل بمونه، از اونجا که خودش یه برنده مشکلی با پیدا کردن سرمایه گذار برای بازی های بعدش نداره.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,536
امیدوارم اهداف بعدی سونی یکی از این استودیوها باشه:D:

Ready at Dawn

Ready at Dawn

و بعدشم Ready at Dawn :D (ادامه The Order رو میخوام:((:((:((:((:((:((:(()

آخراشم Supergiant Games با Remedy Entertainment :D
سکوئلش .. داره ساخته میشه ! ، چه بخرش چه نخرش IP مال سونیه ، حتی ND میتونه بسازش اوففففف !! ، و با خریدش زیاد موافق نیستم ، تیمشون بزرگ شده ولی هنوزم روی AAA نمیشه بهشون اعتماد کرد ! . اینو که همتون قبول دارید در حال حاضر ؟ گند عجیبی توی گیم پلی و لول دیزاین اوردر زدن ! . یعنی نسخه بعدی باید طوری باشه که ... بگم باور نمیکنم این بازی کار همون تیمیه که به نسخه قبلی گند زد ، Ready at Dawn بازی رو باید از این رو به اون رو کنه ، حیف سر گالاهاد و بانو ایگرین ... بهترین شخصیتهای نسل هشتو داشتن که با کمکاری گند زدن به کل بازی .

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
سکوئلش .. داره ساخته میشه ! ، چه بخرش چه نخرش IP مال سونیه ، حتی ND میتونه بسازش اوففففف !! ، و با خریدش زیاد موافق نیستم ، تیمشون بزرگ شده ولی هنوزم روی AAA نمیشه بهشون اعتماد کرد ! . اینو که همتون قبول دارید در حال حاضر ؟ گند عجیبی توی گیم پلی و لول دیزاین اوردر زدن ! . یعنی نسخه بعدی باید طوری باشه که ... بگم باور نمیکنم این بازی کار همون تیمیه که به نسخه قبلی گند زد ، Ready at Dawn بازی رو باید از این رو به اون رو کنه ، حیف سر گالاهاد و بانو ایگرین ... بهترین شخصیتهای نسل هشتو داشتن که با کمکاری گند زدن به کل بازی .
کم کاری نبوده اگه خبر ها دنبال میکردین سبک بازی تغییر کرد مثل این می مونه شما یک بازی معرفی کنی که سبکش دکمه زنی چند ماه مونده به عرضه نظرت عوض کنی تغییر سبک بدی بازی مشخصا قابل پیش بینی بود این موضوع نتونستن بازی بالانس کنن از طرف دیگه نمیتونستن بازی تاخیر بزنن .

مشخصا بازی خاصی بود گان پلی و حتی محیط بازی خوب طراحی شده بود فقط بالانس نبود تمام این مشکلات هم بر می گشت به تغییر سبک و نداشتن زمان کافی برای حل مشکلات من بودم یک سال بازی تاخیر میزدم اما ما جای آنها نبودیم شاید بازه عرضه بازی های سونی بهم می ریخت برای همین تاخیر نخورد .

در کل استدیو با استعدادی هستش اما اینها هم نیاز به مدیریت دارن سونی میتونه برای vr حتی روی اینها حساب کنه .

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,536
کم کاری نبوده اگه خبر ها دنبال میکردین سبک بازی تغییر کرد مثل این می مونه شما یک بازی معرفی کنی که سبکش دکمه زنی چند ماه مونده به عرضه نظرت عوض کنی تغییر سبک بدی بازی مشخصا قابل پیش بینی بود این موضوع نتونستن بازی بالانس کنن از طرف دیگه نمیتونستن بازی تاخیر بزنن .

مشخصا بازی خاصی بود گان پلی و حتی محیط بازی خوب طراحی شده بود فقط بالانس نبود تمام این مشکلات هم بر می گشت به تغییر سبک و نداشتن زمان کافی برای حل مشکلات من بودم یک سال بازی تاخیر میزدم اما ما جای آنها نبودیم شاید بازه عرضه بازی های سونی بهم می ریخت برای همین تاخیر نخورد .

در کل استدیو با استعدادی هستش اما اینها هم نیاز به مدیریت دارن سونی میتونه برای vr حتی روی اینها حساب کنه .
سیستم میلی اتکش مشکل داشت که توی تریلرهای آخر بهتر شده بود ، QTE هم سبک نیست !! ، کم کاری بود دقیقا ، شما هالف بریدی که ابتدا باهاش مبارزه میکنیو با هالف برید آخری اگر مقایسه کنی ، شیوه ی مبارزه و حرکات عینا مثل همه ، کم کاری که سهله ! به خودش سازنده زحمت نداده یه تغییری توی سیستم کامبت بازی ایجاد کنه تا نحوه مبارزات یکنواخت نباشه . بماند که هوش مصنوعی دشمنان هم فرای فاجعه بود .

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر