احتمال پشتیبانی کنسول PS5 از بازی‌های نسل قبل قوت گرفت

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
شعبه ژاپن شرکت سونی طرح جدیدی را به ثبت رسانده است که بر اساس آن، پشتیبانی از سخت افزارهای قدیمی این شرکت توسط کنسول جدید آن‌ها یعنی Playstation 5 ممکن می‌شود. آن چه که از جزئیات طرح می‌توان برداشت کرد این است که پردازنده کنسول جدید توانایی شناسایی و یا به عبارتی تعریف کارایی CPU کنسول‌های قدیمی را خواهد داشت و به نظر می‌رسد که طراح کنسول پلی‌استیشن 4 یعنی آقای «مارک سرنی»، مسئول پروژه جدید پلی‌استیشن 5 خواهد بود.

هدف پروژه این است که پردازنده جدید تمامی برنامه‌هایی که برای سخت افزارهای قدیمی طراحی شده بودند را به بهترین شکل ممکن اجرا کند و تمرکز اصلی آن، رفع ایرادات موجود بین سخت افزار جدید و قدیم است. از جملات پیشین چنین می‌توان برداشت کرد که کنسول PS5 نه تنها توانایی پشتیبانی از PS4 را دارد، بلکه از پلی‌استیشن 3، 2 و حتی اولین کنسول پلی‌استیشن نیز پشتیبانی می‌کند!

همچنین سیستم جدید به نحوی طراحی می‌شود که به طور مثال هنگام تجربه یک بازی که مخصوص کنسول‌های قدیمی طراحی شده است، نرم افزار با محدودیت‌های پردازنده‌های قدیمی رو به رو نشده و بازی به شکلی اجرا می‌شود که انگار برای پلتفرم جدید طراحی شده است. اخباری نیز طی روز گذشته از زبان یکی از نویسندگان مطرح وب سایت دیجیتال فاندری منتشر شد که کنسول بعدی سونی صد در صد از سیستم بکوارد پشتیبانی می‌کند. هنوز چیزی توسط شرکت سونی تأیید نشده و باید تا رونمایی کنسول جدید منتظر ماند.

read the whole post here.

آخرین ویرایش:

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
والا من کسی رو ندیدم تو اون تاپیک بیاد بگه BC بدرد نمیخوره فقط یه نفر داشت ترول میکرد که الان اومده طرف شما :D تبریک
من طرفی ندارم سر یه تیکه پلاستیک جبهه کشی میکنین
حوصله داری برو تاپیک E3 ۲۰۱۵ رو بخون

• Like
Reactions: OceanSky

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
فکر میکنم قبلا گفتم با توجه به وضع فعلی ps now و محتوای کمش بنظرم باید سطح انتظارمون از پشتیبانی بازیای نسلای قبل پایین بیاریم الان رفتم لیست بازیای ps2 ps now دیدم کلا 10.12 تا بازی داره اونم چرتاش انحصاری های ps4 که بماند:| اگه بعد اینجوری باشه بدرد باباشون میخوره:Dامیدوارم یه ذره از مایکرو یاد بگیرن

• Like
Reactions: g4mer and z2s sas

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
فکر میکنم قبلا گفتم با توجه به وضع فعلی ps now و محتوای کمش بنظرم باید سطح انتظارمون از پشتیبانی بازیای نسلای قبل پایین بیاریم الان رفتم لیست بازیای ps2 ps now دیدم کلا 10.12 تا بازی داره اونم چرتاش انحصاری های ps4 که بماند:| اگه بعد اینجوری باشه بدرد باباشون میخوره:Dامیدوارم یه ذره از مایکرو یاد بگیرن
این چند تا بازی انحصاری رو هم برای pc گذاشتن ، اتفافا اگه ps now خیلی محتوا و بازی داشت میشد با اطمینان گفت بکوارد مالیده

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,770
این چند تا بازی انحصاری رو هم برای pc گذاشتن ، اتفافا اگه ps now خیلی محتوا و بازی داشت میشد با اطمینان گفت بکوارد مالیده
بکوارد که حتما وجود خواهد داشت ولی ps 3 رو ساپورت نخواهد کرد.
دو دلیل هم دارم.
ساختن بازی برای ps 3 تقریبا برای تمام دولوپرها پین این اس بود و خیلی هاشون از معماری نفرت برانگیز ps3 انتقاد داشتن. هیچ ربطی هم به امولاتور نداره. چون دولوپرها دوکیت داشتن و قطعا از طرف سونی راهنمایی هم میشدن. ولی خب سونی طبق معمول با مغلطه صورت مساله رو پاک می کرد.
نقل قول از سونی یادمه با این مضمون. "ما خودمون از عمد بازیسازی رو برای ps3 سخت کردیم" الله اکبر:))
دلیل دوم هم ماهیت وجود ps now هست. اگر میشد بازیهای ps3 رو به راحتی بکوارد کرد، قطعا چیزی به اسم ps now ساخته نمیشد و این همه سرمایه گذاری هم روش نمیکردن.
فقط خواهشن نگید برای pc گیمرها بوده که آدم خندش میگیره. همه ما رابطه سونی با pc رو میدونیم و حتی یک درصد هم نمیشه به این فکر کرد که سونی میخاسته دل pc گیمرهارو به دست بیاره.
در انتها هم نقل قولی دیگر از سونی: "اصلا چه دلیلی داره بخاین بازیهای قدیمی رو انجام بدید؟ "

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
یعنی چی بکوارد مالیده؟:p(اها یعنی اگه سونی این کار بکنه از مایکرو اسکی رفته؟) خود مایکرو game pss از رو ps now اسکی رفت:D من با pc کاری ندارم با خود نسل اینده و ps5 کار دارم که اگه محتواش به اندازه الان باشه اصلا بدرد نمیخوره نمیگم سونی بیاد انحصاریش روز عرضه بندازه رو ps now یا برا pc بده بیشتر منظورم این بود که یه ارشیو کامل از نسلای قبل بندازه تو ps now و بیشتر براش تبلیغ کنه اینهمه بازی چرا فقط rouge galaxy.dark cloud با چندتا بازی معمولی روش هست؟:D
کاری که مایکرو داره میکنه تخریب کنسول ها و انحصاری هاست همونطور که peter moore پیش بینی کرد

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
یعنی چی بکوارد مالیده؟:p(اها یعنی اگه سونی این کار بکنه از مایکرو اسکی رفته؟) خود مایکرو game pss از رو ps now اسکی رفت:D من با pc کاری ندارم با خود نسل اینده و ps5 کار دارم که اگه محتواش به اندازه الان باشه اصلا بدرد نمیخوره نمیگم سونی بیاد انحصاریش روز عرضه بندازه رو ps now یا برا pc بده بیشتر منظورم این بود که یه ارشیو کامل از نسلای قبل بندازه تو ps now و بیشتر براش تبلیغ کنه اینهمه بازی چرا فقط rouge galaxy.dark cloud با چندتا بازی معمولی روش هست؟:D
کاری که مایکرو داره میکنه تخریب کنسول ها و انحصاری هاست همونطور که peter moore پیش بینی کرد

اتفاقا گیم پس هیچ ربطی به PS Now نداشت. یعنی از وقتی گیم پس اومده PS ‌‌Now هم امکان دانلود بازیهاش رو داده. :D برعکس ایده گیم پس خیلی شبیه به EA Access هست که اون هم با همکاری مایکروسافت انجام شده. :D

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
اتفاقا گیم پس هیچ ربطی به PS Now نداشت. یعنی از وقتی گیم پس اومده PS ‌‌Now هم امکان دانلود بازیهاش رو داده. :D برعکس ایده گیم پس خیلی شبیه به EA Access هست که اون هم با همکاری مایکروسافت انجام شده. :D
:pداشتم بکوارد میگفتم اسمش یادم رفته بود:D:D:D

• Like
Reactions: LiviNG D3AD

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
اها از این لحاظ منظورت بود ، خوب به مرور دارن بزرگ‌ترش میکنن، امروزم چند تا بازی دیگه مثل مورتال کامبت بهش اضافه کردن ، ps now یکی از دلایلی که گل کرد و موفق بوده اینه که یه سری بازی خاص روش هست که آدم دلش میخواد بازی کنه . کمیتی مالی نیست ، ولی کیفیتش عالیه .
در مورد گیم پس مایکرو هم من همیشه کنجکاو بودم که واقعا این سیستم صرفه داره براشون اصلا ؟؟؟ ساخت بازی خیلی پر هزینه است. ملت بازی ۶۰ دلاری میفروشن باز مینالن .

• Like
Reactions: only sony

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
ps now یکی از دلایلی که گل کرد و موفق بوده اینه که یه سری بازی خاص روش هست که آدم دلش میخواد بازی کنه . کمیتی مالی نیست ، ولی کیفیتش عالیه .
اتفاقا اینی که میگی ضعف ps now نه خوبیش الان کدوم بازیش با کیفیته؟ انحصاریاش که قدیمین حتی انحصاریای شاخی که فروششون رو کردن هم نمیزارن:|(انچارتد4 فروشش کرد خب کو؟ شایدم من ندیدم) بازیای ps2ش افتضاحن اینا دست کم باید بیان هرماه چندتا بازی خوب اضافه کنن نه اینکه هر چند وقت یکبار بازی اضافه کنن مایکروسافت با بکوارد هرچی رو xbox اصلی داشت ریخته تو سرویسش ولی سونی هی اروم اروم و دو سه ماه یکبار بازی اضافه میکنه اونم معمولی فکرش بکن xbox تو بکواردش mgs2.3 داره.....xbooox! اونوقت چرا ps now نباید داشته باشه؟چرا gow1.2 نباید داشته باشه؟ الان امدن mgs کالکشن رو vita دادن به جای ps4:|اگه برا ps5 هم همچین برنامه ای داشته باشن بدرد نمیخوره
گیم پس که بنظر بیشتر به سود ملته تا مایکرو میخواستم بگم بکوارد اشتباه گفتم گیم پس :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: gamer1998y

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
یعنی واقعا هنوز کسی پیدا میشه که بخواد گیم پس رو ترول کنه یا با ps now مقایسه اش کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
طرف برمیداره انحصاری های AAA با 60 دلار قیمت و متا 92 رو توی روز عرضه میذاره توی گیم پس 10 دلاری که تازه پاییز قیمتش 1 دلار شده بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بعد با PS NOW که حتی هنوز بعضی انحصاری های 2016 رو روش نمیذارن قابل قیاس هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like
Reactions: g4mer

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
اتفاقا اینی که میگی ضعف ps now نه خوبیش الان کدوم بازیش با کیفیته؟ انحصاریاش که قدیمین حتی انحصاریای شاخی که فروششون رو کردن هم نمیزارن:|(انچارتد4 فروشش کرد خب کو؟ شایدم من ندیدم) بازیای ps2ش افتضاحن اینا دست کم باید بیان هرماه چندتا بازی خوب اضافه کنن نه اینکه هر چند وقت یکبار بازی اضافه کنن مایکروسافت با بکوارد هرچی رو xbox اصلی داشت ریخته تو سرویسش ولی سونی هی اروم اروم و دو سه ماه یکبار بازی اضافه میکنه اونم معمولی فکرش بکن xbox تو بکواردش mgs2.3 داره.....xbooox! اونوقت چرا ps now نباید داشته باشه؟چرا gow1.2 نباید داشته باشه؟ الان امدن mgs کالکشن رو vita دادن به جای ps4:|اگه برا ps5 هم همچین برنامه ای داشته باشن بدرد نمیخوره
گیم پس که بنظر بیشتر به سود ملته تا مایکرو میخواستم بگم بکوارد اشتباه گفتم گیم پس :D
مطمئنی خوب گشتی ،؟؟ چون تمام اینا که گفتی رو داره ها!!!!

• Like
Reactions: Big boss_returns

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
مطمئنی خوب گشتی ،؟؟ چون تمام اینا که گفتی رو داره ها!!!!
الان دیدم داره ولی نبود قابلیت دانلود واقعا بده.....بد یعنی نسل بعد باید بشه دانلود کرد باور کن اگه این mgs کالکشن میشد دانلود کرد همین الان میزاشتم تو لیستم..........
در مورد بازی های ps2 که درست گفتم همین الان لیستش ببین هیچی نداره

• Like
Reactions: vaan 2

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
موسسه تحقیقاتی Ace: پلی استیشن 5 سخت‌افزاری رده بالا با قیمتی کمتر از ۵۰۰ دلار خواهد داشت

- دوستان ایکس باکس فن اینو چی می گید ؟ :))

9e083fc5-2e35-48c8-956f-1b0741f788fc.gif

• Like
Reactions: Big boss_returns

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
متال گیر لگسی کالکشن امروز خبرش اومد که قراره اضافه بشه. خدای جنگ هم تمامی نسخه به جز نسخه 2018 هست دیگه.انحصاریا هم تلو - آنچارتد-بلادبورن هست. همین چند وقت پیش مورتال کامبت اکس - pillars of eternity -prey-metro redux اضافه شده. در مجموع بیشتر از 600 تا بازی هست رو سرویس. در کل هدف اینا از اول استریم بازیای 3 و 2 بوده که 4 هم تازگیا راه افتاده. مقایسش با گیم پس هم چتدان ربطی به هم ندارن. psnow با اینکه هنوز تو کلی کشور تو حالت بتا تازه عرضه شده پردرآمد ترین سرویس استریمینگه حتی بیشتر از گیم پس و سرویس های ea. یکم وقت میخواد تا راه بیوفته. به نظرم تا زمان عرضه پی اس 5 و با این مدیریت جدید سونی که از زمان اومدنش بازیای خیلی بیشتر و بهتری اضافه شده قشنگ راه میوفته.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر