100 بازی منتخب سال 2013 از دیدگاه بازی سنتر (1تا 5)

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
sigpic12089_16.gif

با ورود به سال 2013 میلادی، باری دیگر در خدمت کاربران عزیز بازی‌سنتر خواهیم بود با لیستی از 100 بازی منتخب سال 2013 که به نوعی مقاله‌ای انحصاری از طرف تحریریه این سایت می‌باشد. همانطور که احتمالا متوجه شده‌اید، در نام این مقاله سالانه تغییراتی رخ داده و نام این مقاله از صد بازی برتر به صد بازی منتخب تغییر پیدا کرده است. دلیل این تغییر، اصلاح دستوری نام این مقاله بود. تیم سایت، در تهیه لیست امسال با دشواری‌های خاصی روبرو بود؛ زیرا اگر دقت کرده باشید بنا به دلایل نامعلومی، اکثر عناوین امسال تا میانه‌های سال 2013 تاریخ خورده‌اند و شش ماهه‌ پایانی سال تقریبا خالی از عنوان است. شاید بتوان این مسئله را به فال نیک معرفی کنسول‌های نسل بعد در E3 2013 گرفت که در پی آن عناوین جدید و بیشتری برای ماه‌های پایانی سال و کنسول‌های جدید، در نظر گرفته خواهند شد. به هر حال با تلاش کادر تحریریه و چندی از مدیران محترم، توانستیم صد عنوان از بازی‌هایی که به نوعی منتخبی از سال بعد هستند را در این لیست در کنار هم جای دهیم. همانطور که در سال‌های قبل هم اشاره‌ای به موضوع تاریخ‌های عناوین داشتیم، باید بار دیگر این مسئله را گوش‌زد کنیم که احتمال دارد چندی از عناوین به سال دیگر موکول شوند و نیز در پی جریانات E3 و احتمالا معرفی کنسول های نسل بعد، عناوین بیشتری نیز به جمع بازی‌های 2013 بپیوندند، پس این لیست را نمی‌توان به طور قطع لیست کاملی دانست و تنها بر پایه عناوین معرفی شده و حدسیات انتشار، تهیه شده است. مورد بعدی، نحوه امتیاز دهی است. برای رتبه بندی عناوین امسال روش جدیدی را پیش گرفتیم که حد الامکان بازی‌های عالی از بهتر، و بهتر از خوب متمایز باشند که در پی این قضیه می‌توان گفت، شاهد رتبه‌بندی بهتری نسبت به سال‌های قبل خواهید بود. آخرین موردی که باید ذکر کنیم غیبت دو عنوان دائمی این مقاله، یعنیThe Last Guardian و Final Fantasy Versus می‌باشد که بنابر دلایلی از جمله نامعلوم بودن شرایط ساخت و نبود هیچ‌گونه خبری پیرامون مراحل پیشرفت کاری، از لیست کنار رفته‌اند. امسال برآن شدیم تا با حذف این دو عنوان - که انصافا هم حساسیت زیادی روی این دو بود و هرساله یکی از جایگاه‌های بیست بازی برتر را به خود اختصاص می‌دادند – جای را برای عناوینی که انتشار آن‌ها حتمی است باز کنیم. می توان انتظار این را داشت که اگر در آینده خبر موثقی از این عناوین مبنی بر زمان انتشار، بدست آمد، شاهد حضور دوباره آن‌ها در این لیست باشیم. سعی داریم با تغییراتی که هر سال در این لیست می‌دهیم، این مقاله را به حد بالایی از دقت و کیفیت برسانیم. امیدواریم این مقاله مورد قبول دوستان و کاربران گرامی قرار بگیرد.

بازی‌سنتر | مقاله‌ها | 100 بازی منتخب سال 2013
100-91
90-81
80-71
70-61
60-51
50-41
40-31
30-21
20-11
10-6
5-1

لینک های دانلود ویدیو معرفی بازی های Top 10 با توضیحات در دو کیفیت مختلف از مدیافایر

لینک دانلود بخش اول با کیفیت خوب

لینک دانلود بخش دوم با کیفیت خوب

لینک دانلود بخش اول با کیفیت معمولی
لینک دانلود بخش دوم با کیفیت معمولی

نظر سنجی به صفحه اول اضافه شد. دوستان میتوانند در این نظرسنجی شرکت کنند.

شایان ذکر است لیست کسانی که در تهیه مطالب هر بازی حضور داشته اند به شرح زیر است:

The Hoss
Soheil
.Evanescence.
Heart Broken
Naruto
Sad But True
Euphoria
DenzTpain
Insomniac
FaRd!N
Mr.Death

لیست کامل نویسندگان هر عنوان:
The Hoss

GTA V
The Gunstringer: Dead Man Running
Pikmin 3
Dirty Bomb

Plants VS Zombies 2
C&C Generals 2

Soheil

Bioshock: Infinite
Bayonetta 2
DmC Devil May Cry

Company of Heroes 2
The Cave
Total War: Rome II

TCSCELL

Splinter Cell Blacklist

.Evanescence.

Castlevania Lord of Shadows 2
The last of Us
Tomb Raider

Remember Me
Until Dawn
Impire
Fire Emblem AwakingLococycle
Fortnite

Lococycle

Heart Broken

Walking Dead: Survival Instinct
Sly Cooper
Walking Dead : season 2
Beyond Two Souls

Naruto

Warchdogs
Naruto Ultimate Ninja Storm 3
Metal Gear Rising Revengence
Army of Two Devil’s Cartel
Grid 2
Ni No Kuni

Shadowrun Returns
Dust 514

Matter
Homefront 2

Tearway

Sad But True

Dead Space 3
Puppeteer
Gears of War Judgment
Final Fantasy XIII Lightning Returns
Dead Island: Riptide
Dementium II

Warhammer 40,000: Dark Millennium
Ascend: New Gods
Monster Hunter 4

Amra III

Euphoria

Star Wars 1313
Injustice
XCOM
Brothers in Arms: Furious 4
Project CARS
Carmageddon

Scivelation
Warrior's Lair

DenzTpain

God of War Ascention
Rayman Legends
Broken Sword: The Serpent`s Curse
Lost Planet 3
Zeno Clash II
Castlevania Lord of Shadows 2 Mirrors of Fate
Devil’s Third

Insomniac

Crysis 3
Aliens Colonial Marines
Deadpool

StarCraft II: Heart of the Swarm
Rain
Waste land 2
Survarium
Metro: Last Light
Kinect Rush 2: A Cartoon Network Adventure

The Elder’s Scroll Online
South Park

FaRd!N

Battlefield 4
Luigi’s Mansion
Animal Crossing: New Leaf
The Wonderful 101
Soul Sacrifice
Metal Gear Solid Ground Zeroes

Mr.Death

Dark Souls II
Dragon’s Crown
Dead or Alive 5 Plus
ShootMania Storm
God Eater 2
Game & Wario
Persona 5
Destiny
Amnesia A machine for Pigs
Fuse
Rainbow Six Patriots
Sniper Ghost Warrior 2
SimCity
Neverwinter
Lego city Undercover
Amnesia
Star Trek
Darkstalkers Resurrection
Grim Down
Killzone Mercenaries
End of Nation

آخرین ویرایش:

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,191
نام
حامد
بذارید یه توضیح کوتاهی هم در مورد جمع بندی امتیازا بدم. جالبه که بدونید هیچ کس از امتیاز هیچ کس تا آخر کار باخبر نمیشه. تمامی امتیازات به صورت مخفی فقط برای سردبیر ارسال میشه و بعد از جمع بندی نهایی رتبه ها و امتیازات مشخص میشن. اینکه مثلا SC BL چرا رتبش بالاتر از MGS میشه مثلا، برای همه از جمله خود من هم تعجب برانگیز بود اما اگر یکم شما هم مثل ما احترام بذارید به نظر اعضا مثل من به لیست دست نمیزنید. حالا اگر این وسط چون من خودم SC رو دوست دارم اعتقاد دارید که من خودم هم شاید دستکاری کردم دیگه حرفی برای گفتن ندارم.

.

اتفاقا چون شما حضور داری و به حسن حضور شما هستش دیگه بیشتر از این اینجا اشوب نشد و مطمئن باشید اکثر کاربران به خاطر افرادی چون شما زیاد دیگه به قول معروف شورش رو درنیاوردن و بیخیال میشن و احترام رو به جا میارن ;)

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
یه تبریک ویژه هم به یوبی فن هایی مثل امین پرینس بگم که 2 تا از 5 تای آخر مال اون هاست:D البته اگه Take-Two رو حساب نکنیم:D

خيلي وقت نيست ديگه كه چيزي توي بازي سنتر به اسم انتقاد معني نمي ده
دوستان فايده نداره بخدا دليل هاشون بي منطق ترين دليل هاي روي كره ي خاكي هست والا عصباني نشيد

دِ بدبختی همینه !!! اگه کسی بگه یه تیکه از کارتون بده فکر میکنن ما داریم کل ارزش کارشون رو زیر سوال میبریم!!!
MGS هم با توجه به این که معلوم نیست چی هست و اصلا مالی هست یا نه همون رتبه به سرشم زیاده..:d

آره خب MGS بعد 25 سال معلوم نیست چیه
4chsmu1.gif

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
شما با این کارت که به نظر اعضا دست نزدی شاید به 5-6 نفر احترام گذاشته باشی ولی عملا به شعور عده ی کثیری که این لیست رو میبینن توهین کردی!
نه ما فکر نمیکنیم که شما دستکاری کردی و لیست رو اینجوری کردی ولی همینکه گذاشتی این اتفاق تام چیک وار (!) بیفته میشه بهت انتقاد کرد. سردبیر وظیفه ـش همینه که نذاره هرکی هر کاری خواست تو تحریریه بکنه...
بهنام به نظرت الان خیلی نظر منطقی ای دادی؟! انتظار داری من به امتیازات بچه ایراد بگیرم که مثلا بگم فلانی تو حق نداری این امتیاز رو بدی؟! رو چه حسابی باید این کار رو بکنم؟ الان تو خودت تحریریه بودی و به بازی ای مثل هیلو میدادی 5 هیچ کس حق نداشت بگه چرا این امتیاز رو دادی، چون خوشت نمیاد ازش. در ضمن سیستم امتیاز دهی امسال رو من شخصا خودم روش نظارت داشتم و به نوعی بود که کسی نمیتونست امتیاز خیلی تخیلی بده. وارد جزئیات هم نمیشم و لازم هم نیست که اینجا توضیح بدم. این یه لیستی بود که تیم تحریریه روش زحمت کشید و به رسم سالانه قرار داد که ملت با بازیهای سال آینده آشنا بشن. حالا با رتبه با بی رتبه. قبلا هم توضیح دادم که این رتبه بندی ها فکت و ملاک نیست اما شماها دوست دارید خودتون رو ریستارت کنید و برگردید سر پله اول. این دیگه مشکل ما نیست. اصلا هم قرار نبود جواب بدم به این اعتراضات چون قبلا بحسشون شده بود اما خواستم یه جوابی داده باشم که بعدا نگید نمیخونیم.

N.!.M.A

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,662
نام
نیما!
ببخشيد ي سوال
اگه اعضاي تحريريه نميدونن رده بندي رو پس چطوري ايشون اين حرفو زدن!!

رضا: من نمی دونم چرا این بازی بهترین سال 2013 نشده ؟ شما می دونی بگو!

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
چرا وقتی Geow 3 هفدهم شد صدای شما ها در نیومد اون موقع که میگفتین تحریریه سایت همه سید آل علی هستن..!:|

خیلی واضح بود که Castlevania بالاتر قرار میگیره اگر دیدین نسخه اول هم زیاد بهش لطف نشد مال این بود که مثل GOW 3 کل زمین و زمان رو براش هایپ نکردن..
MGS هم با توجه به این که معلوم نیست چی هست و اصلا مالی هست یا نه همون رتبه به سرشم زیاده..:d

من اصن کاری با نمرات و رده بندی بازی ها ندارم ، فقط تو رو خدا تو با خودت چند چندی ؟ :d اصن عجیب غریب مشکل داری :|

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,083
نام
محمد امین
GOW:A هیچ چیز جدیدی برای عرضه نداره و یک نسخه جانبی هست که فقط خواستن با قرار دادن مولتیپلیر یکم طرفدار جذب کنن..! اون هم مولتی که خیلی سطحی هست..

آره خب MGS بعد 25 سال معلوم نیست چیه
4chsmu1.gif

از کجا میدونی شاید مثل MGS : R تو زرد از آب در اومد..!

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
خدایی چقدر حرص و جوش میخورید.:dقرار نیست این لیست دقیقا آخر سال رو پیش بینی کنه!همین که یه تیم جمع میشه زحمت میکشه چنین کار بزرگی رو انجام میده خودش جای تقدیر داره.من بیشتر از اینکه از رتبه بندی ناراحت باشم بیشتر تعجب کردم.بلاخره هر کی نظری داره.فکر کنم دو سال پیش U3 رتبه یک رو واسه خودش کرد.ولی آخر سال SKYRIM هر چی بود و نبود رو درو کرد!حالا باید بگیم چرا U3 اول شد؟

من خودم با رتبه بندی TOP10 موافق نیستم ولی با انتخاب هاش چرا.بنظرم هر 10 بازی فارق از جایگاهشون , حضورشون توی TOP10 کاملا درست بوده.

با توجه به طبع تحریریه تا به اینجا , میشه پیش بینی کرد یه بازی مولتی رتبه اول رو تصاحب میکنه.حدس من GTA هستش. کاملا هم حقشه!هر چند در ابتدا فکر میکردم و دوست داشتم MGS اول بشه:d

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
مشخصا CV LOS2 مستحق این رتبست البته جای SP BL باید خود CV تو 5 تا میبود یا BEYOND اون GOW A من نمیدونم چجور اومده تو 10 تا چون خود METRO LAST LIGHT یا DARK SOULS II , BEYOND خیلی بازیای مهم ترین تا یه بازی تکراری و میلک شده نهایتا این GOW جدید باید مثل GEOW J تو 20 تا میبود چون فقط برای خالی کردن جیب طرفدارا این بازیارو میسازن بازی که شماره ی اصلیم نیست لیست تا اینجا کلا خوب بوده فقط این که SP BL تو 5 تاست ایراد لیسته بازی که خود فنای این سریم دل خوشی ازش ندارن
زیادم نباید به این لیست حساس شد و به خاطرش کل لیست و زحماتی که واسش کشیده شدرو نادیده گرفت چون بازیای برتر سال بعدو بر اساس این لیست انتخاب نمیکنن و این فقط یه پیش بینیه که بر اساس علایق اعضای تحریریه و سوابق بازیا و نمایشاشون درست شده لیستی که هدفش اینکه مارو با بازیای سال بعد بیشتر آشنا کنه حالا چون یه عده مثل بچه ها دنبال اینن که همه جا بازیای انحصاری کنسولشون اول باشه نباید کلا لیستو تو حاشیه ببره

آخرین ویرایش:

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
از کجا میدونی شاید مثل MGS : R تو زرد از آب در اومد..!

مگه اون رو کوجیما میساخت؟!:-/همونطور که Bioshock 2 رو هم آدم نگاه نمیکنه بخواد در مورد Infinite حرف بزنه

یا نکنه GeoW : Judgment انتظار داری در حد مال اپیک باشه

اسم اون بازی هم دیگه MGS نیست ، یه جوری هم نگو تو زرد انگار RE6 بوده یا بازیش کردی

در ضمن تو خودت هنوز نسبت به لیست پارسال شاکی بعد میای از لیست امشب دفاع میکنی ، به نظرت یکم ..... ولش کن:D

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
این Terova باعث شد کلا لیست و امتحانای پایان ترم و کنکور ارشد و ... یادم بره . خیلی ممنونم ازت .

آخرین ویرایش:

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
بهنام به نظرت الان خیلی نظر منطقی ای دادی؟! انتظار داری من به امتیازات بچه ایراد بگیرم که مثلا بگم فلانی تو حق نداری این امتیاز رو بدی؟! رو چه حسابی باید این کار رو بکنم؟ الان تو خودت تحریریه بودی و به بازی ای مثل هیلو میدادی 5 هیچ کس حق نداشت بگه چرا این امتیاز رو دادی، چون خوشت نمیاد ازش. در ضمن سیستم امتیاز دهی امسال رو من شخصا خودم روش نظارت داشتم و به نوعی بود که کسی نمیتونست امتیاز خیلی تخیلی بده. وارد جزئیات هم نمیشم و لازم هم نیست که اینجا توضیح بدم. این یه لیستی بود که تیم تحریریه روش زحمت کشید و به رسم سالانه قرار داد که ملت با بازیهای سال آینده آشنا بشن. حالا با رتبه با بی رتبه. قبلا هم توضیح دادم که این رتبه بندی ها فکت و ملاک نیست اما شماها دوست دارید خودتون رو ریستارت کنید و برگردید سر پله اول. این دیگه مشکل ما نیست. اصلا هم قرار نبود جواب بدم به این اعتراضات چون قبلا بحسشون شده بود اما خواستم یه جوابی داده باشم که بعدا نگید نمیخونیم.
خدا رو صد هزار مرتبه شکر که تازه روش نظارت داشتی و تازه شده این! اگه نظارت نبود معلوم نبود چه فاجعه ای انتظارمون رو میکشید.
نه آقا این سیستم از پایه مشکل داره. اینکه بیان رو حساب نظر شخصیشون امتیاز بدن نتیجه ـش میشه همین. فلانی چون ایکس باکس دوست داره به عناوین سونی گند میزنه بعدش هم میگه نظر شخصیمه! به تو چه! باید بگید رو حساب فنی و منطق امتیاز بدن و براش دلیل بیارن اگر قابل قبول نبود امتیازشون رو حساب نکنی. یا اصلا کسی که یه سبک یا عناوین قبلی یه عنوان رو بازی نکرده حق اظهار نظر در مورد بازی های اون سبک رو نداره؟
چند تا JRPG باز تو تحریریه دارین؟ چند نفر از اعضای تحریریه نسخه ی بتای مولتی و سینگل GOW: A رو بازی کردن؟ چند نفر از اعضای تحریریه تمام نسخه های MGS رو تموم کردن؟ وقتی طرف دستش تا حالا به سری GOW نخورده حق اظهار نظر در موردش رو نداره چه برسه بخواد بهش نمره بده. کسی که تا حالا 4 تا عنوان از سری MGS رو تموم نکرده حق نداره راجع به نسخه ی جدیدش قضاوت کنه.
همون رای گیری که در مورد گاو و کسلوانیا کردین باید علاوه بر رای دلیل منطقی هم ازشون میخواستی. و اگر دلیلشون بر پایه ی منطق نبود حسابش نمیکردی. نه اینکه صرفا بنده چون ایسک باسک دوست دارم به کسلوانیا رای میدم که انحصاری سونی پشم بشه و من خوشحال بشم و مطمئن از اینکه سردبیر تحریریه هم به نظرم احترام میذاره.

این امتیاز ها و رتبه بندی هم چه فکت باشه یا نباشه به هر حال چیزی هست که وجود داره و همه دارن میبینن و ناخودآگاه بیان کننده ی برتری هست برا هر کسی. شما زمانی میتونی بیای بگی این لیست فکت نیست که هیچ امتیاز و رتبه بندی ای در کار نباشه و همینجوری رندوم هر شب ارسال کنید.
وگرنه برا من و برا بقیه کوچکترین اهمیتی نداره که فلانی نظرش در مورد فلان بازی چیه و چقدر منتظرشه و چقد باهاش حال میکنه. پس وجودش هیچ اهمیتی نداره. اما اگر فکت بود و بر اساس منطق و بررسی فنی بود اون وقت اهمیت داشت ببینم 20 نفر آدم به عنوان منتقد نظرشون راجع به بازی ها چیه.
الان تو خودت تحریریه بودی و به بازی ای مثل هیلو میدادی 5 هیچ کس حق نداشت بگه چرا این امتیاز رو دادی
من اگر همچین سمتی داشتم با تمام تنفرم از هر عنوانی هیچ وقت همچین کار مضحک و بچه گانه ای نمیکردم. هم به خاطر اینکه خودم مضحکه ی خاص و عام نشم و هم به خاطر احترام به اون بنده خدایی که روی من به عنوان یه منتقد حساب میکنه.

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
این Terova باعث شد کلا لیست و امتحانای پایان ترم و کنکور ارشد و ... یادم بره . خیلی ممنونم ازت .

یعنی امین با اون جمله قبل از ویرایشت پخش شدم رو دیوار !! :d

در کل بابت امشب ممنون واقعا تلنگر خوبی خوردم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر