100 بازی برتر 2012

برترین بازی سال 2012 از نگاه شما؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    310
  • نظرسنجی بسته شده است .

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,775
نام
محمد
سال 2011 را می توان یکی از پربارترین سال های صنعت گیم در نسل حاضر نامید، سالی که در آن بسیاری از عناوین دنباله دار و با کیفیت در کنار تعدادی IP جدید و خلاقانه به بازار عرضه شده و تجربه کم نظیری را برای بازیکن های مختلف رقم زدند. حال سال 2012 در پیش است و از هم اینک می توان حدس زد که سال پیش رو نیز برای علاقه مندان به بازی های رایانه ای سالی رویایی می باشد. عرضه تعداد زیادی از دنباله های معروف و مورد انتظار در کنار عناوین جدید و همین طور عرضه کنسول جدید نینتندو، Wii U در کنار کنسول دستی جدید سونی یعنی PS Vita، می تواند صنعت گیم در سال آتی را حتی بالاتر از سال 2011 قرار دهد. سایت بازیسنتر همانند سال های گذشته لیستی از برترین بازی های سال آینده را تدارک دیده است، لیست پیش رو حاصل تلاش اعضای تحریریه و تعدادی از مدیران سایت می باشد که نمرات و نظرات خود به بازی های مختلف را ارائه داده و بر این اساس لیست 100 بازی برتر مرتب شده است. تمام تلاش هیئت تحریریه بر این بوده تا تمامی بازی های مهم سال آینده را معرفی نماید، البته باید توجه داشت که ممکن است تعدادی از بازی های معرفی شده به سال 2013 موکول شوند و یا تعدادی بازی در ابتدای سال آینده رونمایی گردند. هم چنین بازی هایی در این لیست قرار گرفته اند که در سال 2012 در اروپا یا آمریکا عرضه می شوند و تاریخ عرضه در ژاپن مد نظر قرار نگرفته است. هر روز بخش جدیدی از این لیست بر روی سایت قرار می گیرد و امید است این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.
===
لیست نویسندگان مطالب بازی ها

بازی های 91 تا 100
Lollipop Chainsaw -Cloud Strife
Sniper: Ghost Warrior 2 -slipkboy
Kinect Star Wars -slipkboy
Resident Evil: Operation Raccoon City -Mr.Death
Amazing Spider-Man -TCSCELL
Silent Hill: Book of Memories -Bone Crusher
Neverdead -koorosh
Binary Domain -c@rn@ge
End of Nations -Cloud Strife
MechWarrior Online -Dinosaur
بازی های 81 تا 90
Steel Battalion -Dreadlord
Yakuza: Dead Souls -Cloud Strife
Killer Freaks from Outer Space -Dinosaur
Inversion -IcE_bOy
Asura's Wrath -Cloud Strife
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations -slipkboy
Dragon`s Dogma -Cloud Strife
Metal Gear Rising: Revengence -Bone Crusher
Aliens: Colonial Marines -Dinosaur
Ridge Racer Unbounded -slipkboy
بازی های 71 تا 80
Dragon Quest X -Cloud Strife
Dragon`s Crown -Cloud Strife
Anarchy Reigns -IcE_bOy
XCOM -Isildur
Risen 2: Dark Waters -Mr.Death
Luigi`s Mansion 2 -Cloud Strife
AMY -TCSCELL
Ghost Recon Online -TCSCELL
Transformers: Fall Of Cybertron -slipkboy
Project Draco -Dreadlord
بازی های 61 تا 70
Gotham City Impostors -Dinosaur
Sorcery -c@rn@ge
South Park -c@rn@ge
Spec Ops: The Line - IcE_bOy
I Am Alive - slipkboy
Papo & Yo -Dinosaur
DmC -Cloud Strife
Dishonored -Isildur
Mario Party 9 -Wander
Kid Icarus: Uprising -Cloud Strife
بازی های 51 تا 60
FIFA Street -koorosh
Brothers in Arms: Furious 4 -koorosh
Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance -Cloud Strife
Hybrid -c@rn@ge
Overstrike -Dreadlord
SSX -c@rn@ge
Ruin -c@rn@ge
Sound Shapes -Dinosaur
Kingdoms of Amalur: Reckoning -Cloud Strife
Wipeout 2048 -Dinosaur
بازی های 41 تا 50
Soulcalibur V -Mr.Death
Ninja Gaiden 3 -c@rn@ge
Dust 514 -slipkboy
Gravity Rush -TCSCELL
Starhawk -Dinosaur
Prototype 2 -c@rn@ge
The Last Story -Cloud Strife
Resistance: Burning Skies -c@rn@ge
Fable: The Journey -IcE_bOy
Paper Mario 3DS -Cloud Strife
بازی های 31 تا 40
Sly Cooper: Thieves in Time -Wander
Shank 2 -koorosh
Silent Hill: Downpour -Bone Crusher
Ni no Kuni -Cloud Strife
Resident Evil: Revelations -Mr.Death
Dead or Alive 5 -Cloud Strife
Final Fantasy XIII-2 -Cloud Strife
Torchlight II -Isildur
Street Fighter X Tekken -Mr.Death
Ryse -Dreadlord
بازی های 21 تا 30
Final Fantasy Versus XIII -Cloud Strife
Far Cry 3 -Isildur
Metro: Last Light -Isildur
Prey 2 -Isildur
Guild Wars 2 -Mr.Death
Ghost Recon: Future Soldier -Dreadlord
Escape Plan -slipkboy
Dota 2 -Isildur
Syndicate -Bone Crusher
Twisted Metal -c@rn@ge
بازی های 16 تا 20
Counter-Strike: Global Offensive -slipkboy
The Darkness II -Bone Crusher
Darksiders 2 -slipkboy
Alan Wake's American Nightmare -Frobary
World of Warcraft: Mists of Pandaria -Mr.Death
بازی های 11 تا 15
Journey -Feanor
Borderlands 2 -Dreadlord
Max Payne 3 -Bone Crusher
The Last of Us -Nima
Uncharted: Golden Abyss -Nima
بازی های 6 تا 10
Tomb Raider -Cloud Strife
LittleBigPlanet -Cloud Strife
Hitman: Absolution -Cloud Strife
StarCraft II: Heart of the Swarm -Isildur
The Last Guardian -Wander
بازی های 1 تا 5
Halo 4 -Dreadlord
Diablo III -Cloud Strife
BioShock Infinite -koorosh
Mass Effect 3 -Sweet Jesus
Grand Theft Auto V -Cloud Strife

آخرین ویرایش:

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
به شخصه از بحث هایی که به خاطر اون پست من پیش اومد و تاپیک به بی راهه رفت متاسفم، البته خب من دیگه عادت کردم، اگه هم off-topic ـه از جمع عذر میخوام ولی خب...:
جدی برای من جای سوال بود که چه طور یه ip جدید که یک ماه هم از معرفیش نمی‌گذره با وجود این همه بازی باید در مکان حتی اول قرار بگیره، بازی ای که هنوز 2 خط اطلاعات هم ازش بیرون نیومده و اصلا معلوم نیست در چه حدیه. در واقع من سوال کردم از mr محمدرضا. حالا اینکه سوال من اون "حس" رو برانگیخته دیگه واقعا من نمیدونم چی باید بگم و تقصیر من چیه. ولی خب باشه فکر کنم باید زیر بار حرف زور Nima برم چون ظاهرا برای این دو تا بازی مورد علاقه ایشون حصار امنیتی و مصونیت قضایی اون هم از نوع مدیریتی وجود داره و نظر مخالف ابراز داشتن باهاشون هم ارز محاربه هست، برای حفظ جونمم که شده نظر ندم، چرا؟ چون اون "حس" ایجاد میشه و صد البته هیچ کس هم از بن شدن خوشش نمیاد. ولی این رسمش نیست، ممکنه شما به زور منو از ابراز نظر شخصیم بازبداری و n نفر هم بیان پستت رو لایک کنن اما خب این بقیه هستن که قضاوت می کنن چی به چیه.
اگه بی ربط بود عذر میخوام، شب خوش.
همش تقصیر من شد! از همتون معذرت می خوام و لطفا دیگه این بحث رو تموم کنید.

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,307
نام
بابک
وقتی هنوز یه تریلر in-engine از هیلو4 در نیومده دوستان خودشونو برای این بازی انتحار میکنن بازم صد رحمت به the last of us که حداقل تریلر in-engine داشت
اینم در جواب اون آقا که میگفت چرا اینقدر طرفدار داره;)

Phoenix555

کاربر سایت
Sep 17, 2009
944
نام
شایان
به شخصه از بحث هایی که به خاطر اون پست من پیش اومد و تاپیک به بی راهه رفت متاسفم، البته خب من دیگه عادت کردم، اگه هم off-topic ـه از جمع عذر میخوام ولی خب...:
جدی برای من جای سوال بود که چه طور یه ip جدید که یک ماه هم از معرفیش نمی‌گذره با وجود این همه بازی باید در مکان حتی اول قرار بگیره، بازی ای که هنوز 2 خط اطلاعات هم ازش بیرون نیومده و اصلا معلوم نیست در چه حدیه. در واقع من سوال کردم از mr محمدرضا. حالا اینکه سوال من اون "حس" رو برانگیخته دیگه واقعا من نمیدونم چی باید بگم و تقصیر من چیه. ولی خب باشه فکر کنم باید زیر بار حرف زور Nima برم چون ظاهرا برای این دو تا بازی مورد علاقه ایشون حصار امنیتی و مصونیت قضایی اون هم از نوع مدیریتی وجود داره و نظر مخالف ابراز داشتن باهاشون هم ارز محاربه هست، برای حفظ جونمم که شده نظر ندم، چرا؟ چون اون "حس" ایجاد میشه و صد البته هیچ کس هم از بن شدن خوشش نمیاد. ولی این رسمش نیست، ممکنه شما به زور منو از ابراز نظر شخصیم بازبداری و n نفر هم بیان پستت رو لایک کنن اما خب این بقیه هستن که قضاوت می کنن چی به چیه.
اگه بی ربط بود عذر میخوام، شب خوش.
من میتونم چندین پست از فن بوی های خودتون همینجا بزارم که نشون میده شما کلا با ناتی مشکل داری پس الکی مظلوم نمایی نکنید
الان مثلا یکی از بازی های انحصاری فلان باکس یا یک بازی مولتی بود ایراد نداشت اول شه بعد به بازی های ناتی که میرسه ...
توی این فروم وضع همه ی کاربرا مشخصه همه هم میدونن کی چیکارست پس الکی خودتون رو نزنید به اون راه! این تنفر شما از ناتی هم تاثیرات انچارتد هست که یه بیست سالی زمان میبره تا فشارش روتون کم شه پس به خودتون زمان بدین :d

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
حالا چرا the last of us از این همه بازی؟
خب آرش جان رتبه بندی بازیها کاملا سلیقه-ای هست ، TLOU هم مطئنا با سابقه-ای که سازنده بازی داره امسال جزو 5 تای اول خواهد بود . حالا چون اطلاعات خاصی از بازی نیومده و گیم پلی بازی رو نشون ندادن دلیل نمیشه که نتونه رتبه اول باشه .
مثل این میمونه که بیگم HALO4 هم نمیتونه جزو 5تای اول باشه . هرچی باشه HALO هست و بیشتر گیمرهای دنیا مثل خودم برای دیدن اولین تریلر گیم پلی بازی لحظه شماری میکنن ، قاعدتا باید بازیه عالی-ای باشه چون HALO هست .
با اینکه سازنده-ی بازی دیگه بانجی نیست ولی چیزی جز شاهکار از بازی انتظار نمیره .
مثل GTA V که رسما هیچی ازش نشون ندادن و هیچ اطلاعاتی ازش به گیمرها داده نشده ولی این باعث میشه که جزو بهترین-های امسال نباشه ؟
دقیقا قضیه-ی TLOU هم همینه . یک ابر شرکت داره بازی رو میسازه که تو این نسل همه بازیهاش شاهکار بودن ( نسل های قبل که بماند ! )
مشکل خیلیا از جمله من با پستهات اینه که میای تو یه پستی مثل این :
می خوام بدونم نظر بازیسنتر کدومه! The Last Of Us یا Halo!
این جواب رو میدی :
حالا چرا the last of us از این همه بازی؟
اگه برای اینه که چون اطلاعاتی از بازی داده نشده و گیم پلی بازی نشون نداده شده خب میتونستی به HALO هم گیر بدی ! درصورتی که تریلر TLOU با موتور گرافیکی بازی ساخته شده بود ولی بعید میدونم تریلر HALO با موتور بازی بوده باشه و CG بود .

SHePArd

کاربر سایت
Mar 7, 2010
1,549
نام
کاماندر شپارد A.K.A آوسام
من میتونم چندین پست از فن بوی های خودتون همینجا بزارم که نشون میده شما کلا با ناتی مشکل داری پس الکی مظلوم نمایی نکنید
یعنی میخوای بگی فرق اظهار نظر رو با فن بازی نمیدونی ؟ :d الان از دید من کلا سری آنچارتد چیز مزخرفیه ( جدی میگم ) ، الان یعنی من فن بازی مخالفشم ؟ بازی مخالف اصلا داره ؟ :d اسکی ـی از روی تومب رایدرم بیشتر نبود با کمی خنده و مزاح و غم و اندوه که به همین 4 تا دلیل امتیازاش بالا رفت .
توی این فروم وضع همه ی کاربرا مشخصه همه هم میدونن کی چیکارست پس الکی خودتون رو نزنید به اون راه! این تنفر شما از ناتی هم تاثیرات انچارتد هست که یه بیست سالی زمان میبره تا فشارش روتون کم شه پس به خودتون زمان بدین :d
توی منطقه ی جلگه ی خوزستان در تابستان ها و سمت زاگرس شمال غرب در زمستان ها که تشریف میبرید اگر دوستان به این میگن اظهار نظر و صحبت منطقی و نه فن بازی ، بدونید عزیزان دارند اشتباه میکنند . اونی فنه که با توهین و این چنین کلماتی با طرف مقابلش صحبت میکنه ( صرفا فن از نوع فروم ! ) .
اگه برای اینه که چون اطلاعاتی از بازی داده نشده و گیم پلی بازی نشون نداده شده خب میتونستی به HALO هم گیر بدی ! درصورتی که تریلر TLOU با موتور گرافیکی بازی ساخته شده بود ولی بعید میدونم تریلر HALO با موتور بازی بوده باشه و CG بود .
:d
شایان یعنی حتما باید به بازی ای که بقیه میگن گیر بده ؟ :d اصلا این گیره ؟ :d هیلو یه آیپی قدیمیه که برتریش نسبت به 80 درصد بازی های امروزی ثابت شده .
=====
در عجبم چطور رتبه ی کینکت استار وارز اینقدر پایینه :d در حالی که یک تحول محسوب میشه . کدوم بازی واقعا شبیه این بازی وجود داره که بخواد این همه از رتبه ی واقعیش که بین 10 تا 1 هست پرتش کنه ؟ قابلیتایی مثل Force Push و Choke و Force Run ( این رو مطمئن نیستم اسمش این باشه ) و... تو کدوم بازی کینکت یا موو دیده شده ؟ یا حتی خود وی ؟ خیلی بهش ظلم شد...

=====
شما میدونی بحث سر چی هست دقیقا یا اومدی اون جریان رو تلافی کنی؟
yahoo_4.gif
در مورد اینکه انچارتد مزخرفه من جواب خاصی ندارم بدم میزارم خواننده ها واسه خودشون حال کنن با پستت فقط یه نکته رو اضافه میکنم اینکه انچارتد از نظر امثال شما چرت هست واسه من نکته ی مثبت بازی محسوب میشه
ضمنا اینجا هم تاپیک انچارتد نیست خودتون رو برید تو مکان مربوطه خالی کنید بهتره! بحث ما هم سر این بود که همه ی فروم میدونن اون اقاهه با ناتی مشکل داره حتی رفیقای خودش و از جا به جا شدن رکورداش خیلی خوشحاله
امیدوارم تونسته باشم تفهیم کنم!
همین پست برای افراد دارای قدرت تفهم بالا کافی بود . متشکرم .

آخرین ویرایش:

Phoenix555

کاربر سایت
Sep 17, 2009
944
نام
شایان
@ SHePArd
شما میدونی بحث سر چی هست دقیقا یا اومدی اون جریان رو تلافی کنی؟
:d در مورد اینکه انچارتد مزخرفه من جواب خاصی ندارم بدم میزارم خواننده ها واسه خودشون حال کنن با پستت فقط یه نکته رو اضافه میکنم اینکه انچارتد از نظر امثال شما چرت هست واسه من نکته ی مثبت بازی محسوب میشه
ضمنا اینجا هم تاپیک انچارتد نیست خودتون رو برید تو مکان مربوطه خالی کنید بهتره! بحث ما هم سر این بود که همه ی فروم میدونن اون اقاهه با ناتی مشکل داره حتی رفیقای خودش و از جا به جا شدن رکورداش خیلی خوشحاله
امیدوارم تونسته باشم تفهیم کنم!

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
شایان یعنی حتما باید به بازی ای که بقیه میگن گیر بده ؟ :d اصلا این گیره ؟ :d هیلو یه آیپی قدیمیه که برتریش نسبت به 80 درصد بازی های امروزی ثابت شده .
نه ربطی نداره ، کلا برای من دو چیز قابل درک نیست گیر دادن به HALO و گیر دادن به سری MGS :D
اینکه آرش میاد توی اون پست فقط میگه بین این همه بازی چرا TLOU چه معنی-ای میتونه داشته باشه ؟ یعنی چون اطلاعات زیادی از بازی داده نشده نمیتونه تو لیست باشه . خب همچین چیزی دقیقا هم برای HALO 4 صدق میکنه هم GTA V
هیلو یک آی پی قدیمی هست درست برتریش نسبت به خیلی از بازیهای روز ثابت شده هم هست درست ، اما اون هیلو رو بانجی میساخت . اصلا معلوم نیست HALO4 بتونه موفقیت نسخه-های قبلی رو تکرار کنه چون سازنده-ی بازی عوض شده ( نمیخوام بگم نمیکنه ، دارم مثال میزنم ، چون خودم انتظار دارم بهترین اول شخص امسال بشه )
از اونور ND تا بحال چه بازیه بدی ساخته ؟ جز اینکه سری CRASH رو روی PS1 ساخت و خیلیها سونی رو با لوگوی CRASH و ND میشناختن !
سری J&D رو روی PS2 ساخت و ترکوند
سری فوق العاده-ی UNCHARTED رو توی این نسل آورد و به معنای واقعی کلمه ترکوند
اگه بخوایم HALO 4 رو جزو 5تای اول امسال بدونیم چون هیلو هست ، TLOU رو هم باید بدونیم چون سازندش ND هست و در بدترین حالت یک بازی عالی رو عرضه میکنه
یعنی میخوای بگی فرق اظهار نظر رو با فن بازی نمیدونی ؟ :d الان از دید من کلا سری آنچارتد چیز مزخرفیه ( جدی میگم ) ، الان یعنی من فن بازی مخالفشم ؟ بازی مخالف اصلا داره ؟ :d اسکی ـی از روی تومب رایدرم بیشتر نبود با کمی خنده و مزاح و غم و اندوه که به همین 4 تا دلیل امتیازاش بالا رفت .
خب منم از بازیهای JRPG متنفرم ، دلیلهای خاص خودم رو هم دارم ، اما متنفر بودن من از این سبک بازی نشون میده این سبک بده و بازیهای توی این سبک اصلا بدرد نمیخورن ؟ نه حالا من نمیشناسم ولی یکی مثل شهاب Trunks الان میتونه بیاد یه لیست بزاره که بازیهای فوق العاده-ی این سبک رو نشون بده
اینکه تو از سری UNCHARTED بدت میاد ، دلیل بر بودن بازی نیست به سلیقت نمیخوره با سبکش حال نمیکنی و . . . چون نسخه-ی سوم و مخصوصا دوم ترکوند .
دقیقا اشتباه میکنی بازی هیچ ربطی با TR نداره :D بازی دقیقا تلفیقی از سری Indiana Jones , سری کتابهای TINTIN هست . اصلا هم ایرادی نداره بازی از سری فیلم ها و کتابها الهام بگیره و گیم پلیش تلفیقی از بازیهای خوب باشه و اون رو به بهترین نحو ارائه بده
اگه بخوایم اینجوری حساب کنیم آخر نسل کل بازیهایی که از بازیهای دیگه الهام نگرفتن و ایده-ی نو و تازه داشتن و خلاقیت توشون بیداد میکرده تعدادشون به انگشتهای دو دست هم نمیرسه ( بیشترشون هم بازیهای آرکید و ایندی هستن )
نمیدونم چرا الهام گرفتن از بازیها رو بد میدونید

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,819
نام
فرخ
خب آرش جان رتبه بندی بازیها کاملا سلیقه-ای هست ، TLOU هم مطئنا با سابقه-ای که سازنده بازی داره امسال جزو 5 تای اول خواهد بود . حالا چون اطلاعات خاصی از بازی نیومده و گیم پلی بازی رو نشون ندادن دلیل نمیشه که نتونه رتبه اول باشه .
مثل این میمونه که بیگم HALO4 هم نمیتونه جزو 5تای اول باشه . هرچی باشه HALO هست و بیشتر گیمرهای دنیا مثل خودم برای دیدن اولین تریلر گیم پلی بازی لحظه شماری میکنن ، قاعدتا باید بازیه عالی-ای باشه چون HALO هست .
با اینکه سازنده-ی بازی دیگه بانجی نیست ولی چیزی جز شاهکار از بازی انتظار نمیره .
مثل GTA V که رسما هیچی ازش نشون ندادن و هیچ اطلاعاتی ازش به گیمرها داده نشده ولی این باعث میشه که جزو بهترین-های امسال نباشه ؟
دقیقا قضیه-ی TLOU هم همینه . یک ابر شرکت داره بازی رو میسازه که تو این نسل همه بازیهاش شاهکار بودن ( نسل های قبل که بماند ! )
مشکل خیلیا از جمله من با پستهات اینه که میای تو یه پستی مثل این :
این جواب رو میدی :

سالام شایان جان !
اصلا نمیخواستم تو بحث شرکت کنم ولی دیدم خیلی ها دارن تکرار میکنن که از gta5 و halo 4 هم چیزی معلوم نیست و چرا گیر نمیدین ؟!
بازیهایی که از قبل جواب پس دادن خیلی فرقه داره با یه ip کاملا جدید ! حالا ربطی نداره که سازنده اون ip جدید ND بوده یا راکستار بوده یا بانجی بوده و............! بهترین سازنده های دنیا هم میتونن IP جدید که میسازن کاملا خراب کنن و این اتفاق هم بارها به سر هر سازنده ای اومده .
ولی بازیهایی مثل GTA یا HALO بارها جوابشون را پس دادن پس کمتر نیاز هست که در موردشون نگران باشی و بگی که چیزی ازش معلوم نیست ! و ریسکشون هم خیلی کمتره ! حداقل میدونی که با چه محیط و گیم پلیی سر کار داری برعکس یه IP جدیدکه هیچی در موردش نیمدونی! که حتی ممکنه گیم پلی بازی چطور باشه؟! و داستانش چطور باشه ؟! وروند بازی چطور باشه ؟! و.......... پس ریسکش هم فوق العاده بالاست !

کله حرفم اینه نظر دادن روی بازیهایی که حداقل چند بار تجربش کردی خیلی راحت تر از اینه که بخوای روی یک IP جدید قضاوت کنی !

آخرین ویرایش:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,648
نام
کورش
دوستان از این به بعد اگه ببینم کسی در مورد فن بودن مدیران حکم کلی صادر میکنه دسترسیش بدون تذکر و اخطار قطع میشه. هر کدوم از مدیران اگه فن هر کنسولی باشن جراتش رو دارن که بیان بگن ولی اینکه هر کس و ناکسی بیاد و بطور کلی همه مدیران رو به فن بودن متهم کنه قابل تحمل نیست. دیگه بعد این تذکر نمیدم پس لطفا رعایت کنید.

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
سالام شایان جان !
اصلا نمیخواستم تو بحث شرکت کنم ولی دیدم خیلی ها دارن تکرار میکنن که از gta5 و halo 4 هم چیزی معلوم نیست و چرا گیر نمیدین ؟!
بازیهایی که از قبل جواب پس دادن خیلی فرقه داره با یه ip کاملا جدید ! حالا ربطی نداره که سازنده اون ip جدید ND بوده یا راکستار بوده یا بانجی بوده و............! بهترین سازنده های دنیا هم میتونن IP جدید که میسازن کاملا خراب کنن و این اتفاق هم بارها به سر هر سازنده ای اومده .
ولی بازیهایی مثل GTA یا HALO بارها جوابشونون را پس دادن پس کمتر نیاز هست که در موردشون نگران باشی و بگی که چیزی ازش معلوم نیست ! و ریسکشون هم خیلی کمتره ! حداقل میدونی که با چه محیط و گیم پلیی سر کار داری برعکس یه IP جدیدکه هیچی در موردش نیمدونی! که حتی ممکنه گیم پلی بازی چطور باشه؟! و داستانش چطور باشه ؟! وروند بازی چطور باشه ؟! و.......... پس ریسکش هم فوق العاده بالاست !

کله حرفم اینه نظر دادن روی بازیهایی که حداقل چند بار تجربش کردی خیلی راحت تر از اینه که بخوای روی یک IP جدید قضاوت کنی !
درود فرخ جان
اول بگم که من کلا به اینکه به نظر بقیه گیر بدیم بعد وقتی صحبتی میشه بگیم من نظرم رو گفتن تو سایت آزادی بیان ندارم ، مخالفم !
بالا هم گفتم گیر دادن و مسخره کردن HALO رو حرام میدونم :D
حرفت راجع به GTA درسته . ولی HALO نه ، عرضه یک IP جدید توی یک نسل اونم بعد از سری موفق آنچارتد یک ریسک بزرگه . ولی HALO کلا سازندش عوض شده و همونقدری که احتمال شکست IP جدید ND با اون سابقه-ی درخشانش وجود داره امکان شکست HALO با اون همه نسخه-های فوق العاده هم وجود داره ( منظورم از شکست در حد و انتظار بازیباز نبودن بازی هست )
حرفت دقیقا درسته بهترین سازنده-ها میتونن با ساخت IP جدید گند بزنن ولی بهترین IP ها هم میتونن با عوض شدن شرکت سازندشون بهشون گند بخوره . نمونه-هاش هم زیادن همین امسال هم دو نمونش عرضه میشن .
برای خود من TLOU جزو 10تای برتر امسال هست ولی جزو 5تا نیست . ولی وقتی یک نفر ( کاربر/بازیباز ) نظرش رو میگه و انتظار داره TLOU اول باشه ، دقیقا نظر خودش هست . چیز محالی نیست . سازنده-ی بازی ND هستش و هرچیزی ممکنه .
حرف آخرت رو هم قبول دارم ، میگم خود من هم چون اطلاعات زیادی ازش منتشر نشده جزو TOP 5 م نیست ولی برای هر گیمری که بازیهای قبلی این شرکت رو بازی کرده میتونه باشه . چون هر نسل این شرکت داره IP جدید معرفی میکنه و هر نسل هم بازیهایی با کیفیت خیلی بالایی عرضه میکنه

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
تو این بحثا برا من دو تا منطق شکل گرفته ؛ اولیش اینه که بیایم بگیم خب استودیو 343 یه استودیو تازه تاسیسه حالا هر کی که میخواد توش باشه چون تا به حال بازی ای نساختن پس با قطعیت نمیشه گفت که اولین بازیشون خوب از اب دربیاد کما اینکه اون بازی HALO باشه ! از اونور هم میشه گفت که خب ناتی داگ یه ip جدید معرفی کرده و چون چیز زیادی ازش ندیدیم نمیتونیم با قطعیت بگیم که اون ip خوب از اب درمیاد کما اینکه سازندش ناتی داگ باشه !!
و اما منطق دوم...
میشه گفت که 343 یه استودیو تازه تاسیسه ولی هر ادمی میتونه این رو درک کنه که مایکرو بهترین ip خودش رو که براش ارزش ناموسی(!) داره ، به باد نمیده و نظارت شدیدی رو 343 داره پس قطعا میشه به HALO 4 به عنوان یکی از بهترین امیدهای سال 2012 نگاه کرد ! از اون طرف هم ناتی داگ یه ip جدید معرفی کرده و سابقه این استودیو نشون میده که اینا کمتر از شاهکار اصولا بلد نیستن که بسازن ! یعنی اگه یه "کپه گل" رو هم بدن بیرون بازم نظر همه رو جلب میکنن پس قطعا باید به این ip به عنوان یکی از بهترین امیدهای 2012 نگاه کرد.
حالا قضاوت با خواننده های عزیزه که تشخیص بدن کدوم منطق از باد معده بلند شده و فقط قصد ترولینگ داشته و کدوم به نظر عقلانی میاد...

Rav3n Heart

کاربر سایت
Oct 13, 2010
1,167
نام
پویا
دوستان از این به بعد اگه ببینم کسی در مورد فن بودن مدیران حکم کلی صادر میکنه دسترسیش بدون تذکر و اخطار قطع میشه. هر کدوم از مدیران اگه فن هر کنسولی باشن جراتش رو دارن که بیان بگن ولی اینکه هر کس و ناکسی بیاد و بطور کلی همه مدیران رو به فن بودن متهم کنه قابل تحمل نیست. دیگه بعد این تذکر نمیدم پس لطفا رعایت کنید.

آقا مگه فن بودن بده؟ از یه چیزی خوشت میاد میری طرفدار میشی، حالا یکی مدیره دلیل نمیشه فن نباشه که مگه دل نداره اون مدیر؟ :D
چرا یه جوری میگین انگار فن بودن جرمه یا مثلا فحشی چیزیه؟

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,648
نام
کورش
آقا مگه فن بودن بده؟ از یه چیزی خوشت میاد میری طرفدار میشی، حالا یکی مدیره دلیل نمیشه فن نباشه که مگه دل نداره اون مدیر؟ :D
چرا یه جوری میگین انگار فن بودن جرمه یا مثلا فحشی چیزیه؟

فن بودن جرم نیست حکم کلی صادر کردن و تهمت زدن جرمه. احتمالا شما متوجه نمیشی هدفشون از این اتهامات چیه وگرنه هیچ وقت در مورد بدیهیات نمی پرسیدی.

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,038
نام
میثم
انتخاب ها به نظرم به درستی انجام شده یه قسمتیش هم سلیقه ایی هست سر این که نباید دعوا کنید...:D
اخه میدونی عزیز بعضی ها فقط به خاطر مساءل شخصی میان نظرشون رو به صورت حقیقت و اینکه همه با نظر اون موافقن میگن .....
مثلا من چون XBOX ندارم درسته که بیام بگم HALO 4 چی داره که تو 5 تای اوی باشه .......فقط به خاطر اینکه XBOX ندارم یا ازش خوشم نمیاد
کلا مشکل بعضی دوستان کلیه و چون فقط علاقشون به اون کنسوله چشم دیدن بازی دیگه ای به غیر از بازیهای مورد علاقشون رو ندارن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر